Šta biste željeli da se promjeni u svijetu oko vas?

razmišljaj malo unapred.nije sve resava.

kako će evoluirati ljudska misao? očigledno ka neistraženom.


de pojasni leba ti. citiraj onoga ko piše te najfašističkije ispade.

a ovo zadnje...da. tema i naginje politici. može se tamo smestiti a može i ovde.

Fasisticki ispadi mogu lepo da budu uvijeni u celofan i zvuce civilizacijski i odmereno, kao sto to uglavnom i zvuce. Citava nasa "kulturna" desnica vrlo pazljivo bira reci koje upotrebljava u svom diskursu, pokusavajuci upravo da lepim recima prekrije grozomornost onoga sto prica...
 
Kako ne kapiras da komentare sa direktnim uvredama moram da brisem,
Nikada, nigde i nikoga nisam direktno uvredio, ali moja obaveza i jeste da se svakom obratim onako kako zaslužuje, taj vokabular takav jedino i razume, i da, naravno, uvek govorim istinu ne gledajući na to što istina nekoga vređa. To što me brišeš i što me prijavljuju tebi slični i nalični nije ono što mi smeta … Uživaj u svojim kompleksima, a ja ću i dalje da se baškarim u mojoj kreativnosti …
 
Najvece prokletstvo moderatora je sto nikoga ne moze da stavi na ignore
Prokletstvo ovg pf je u tome što je neko počinio, nadam se nenamerno, najveću glupost postavivši tebe za moderatora i sada, umesto da se bavimo filozofijom, bavimo se od tebe nametnutim tvojim kompleskima. Očigledno je da ti tvoja savest ne da mira, uvek umišljaš nekakve fašiste, hemofobe i sl., a to i jeste dokaz da nešto kod tebe nije u skladu sa normalnim ljudskim razmišljanjem, ponašanjem i kreativnim delom … Tvoje provokacije, naročito tvoje otvoreno vređanje hrišćana, je ono što može da ima posledice, ali to nije ono čime se bavim - sam ćeš da snosiš posledice …
 
Fasisticki ispadi mogu lepo da budu uvijeni u celofan i zvuce civilizacijski i odmereno, kao sto to uglavnom i zvuce. Citava nasa "kulturna" desnica vrlo pazljivo bira reci koje upotrebljava u svom diskursu, pokusavajuci upravo da lepim recima prekrije grozomornost onoga sto prica...
ono što mogu razumeti kod te grozomorne desnice je njena privrženost tradicionalnom i alergičnost na mućkove liberala i njihovih "mudraca". ljudi su opečeni modernizmom gde svaki novi modernizam odbacuje prethodni i tako u besvest ko dobitna kombinacija ispod šibicareve kutije... ne razumem ni čemu otvorene promene ako one nisu u krajnju/istinsku korist svih ljudi? )

mislio sam, najpre, da bi trebalo da citiraš kad neko tako piše na pdfu i pojasniš šta je u tome loše kad već sve vidiš. ako nisi u pravu a primeniš silu biće to za ljudsku korist poput spomenutog inkvizacionog.

vidiš ja gotovo uvek citiram. i trudim se da obrazložim. jasno povezujući uzročni post i posledicu od mog odgovora. naprosto ne razumem tu nesigurnost s aluzijama koji mnogi ovde koriste...a nama preostaje da gatamo na koga se to i to odnosi....
 
Poslednja izmena:
ono što mogu razumeti kod te grozomorne desnice je njena privrženost tradicionalnom i alergičnost na mućkove liberala i njihovih "mudraca". čemu nam promene ako one nisu u krajnju korist svih ljudi?)

mislio sam, najpre, da bi trebalo da citiraš kad neko tako piše na pdfu i pojasniš šta je u tome loše kad već sve vidiš.

vidiš ja gotovo uvek citiram. i trudim se da obrazložim. jasno povezujem uzročni post i posledicu od mog odgovora. naprosto ne razumem tu nesigurnost s aluzijama koji mnogi ovde koriste...a nama preostaje da gatamo na koga se to i to odnosi.

Nije rec o navodjenju nekog citata, citav narativ je takav. Rec je o poziciji iz koje ti ljudi nastupaju, uzimajuci je kao nesto najnormanije na svetu. Meni nije problem, odrastao sam u takvom okruzenju koje pretezno ima stavove kao i vecina ljudi na pf-u, a koje je od mene i napravilo nesto sasvim suprotno i pozicioniralo me ovde gde sam danas, na cemu mu hvala.

Ne vredi da ja tebi objasnjavam zasto mislim da su tvoji stavovi neispravni, jer kao sto kazem stojimo na potpuno drugacijim pocetnim pozicijama. To je kao kad bi neko sa sunca objasnjavao nekome na zemlji da se zemlja vrti oko sunca, a ovaj sa zemlje, posto to ne moze da vidi, i dalje misli da se sve vrti oko zemlje. I tako, kao sto kazem aksiomi od kojih polazimo fundamentalno su dijametralni, tako da...
 
Nije rec o navodjenju nekog citata, citav narativ je takav. Rec je o poziciji iz koje ti ljudi nastupaju, uzimajuci je kao nesto najnormanije na svetu. Meni nije problem, odrastao sam u takvom okruzenju koje pretezno ima stavove kao i vecina ljudi na pf-u, a koje je od mene i napravilo nesto sasvim suprotno i pozicioniralo me ovde gde sam danas, na cemu mu hvala.

Ne vredi da ja tebi objasnjavam zasto mislim da su tvoji stavovi neispravni, jer kao sto kazem stojimo na potpuno drugacijim pocetnim pozicijama. To je kao kad bi neko sa sunca objasnjavao nekome na zemlji da se zemlja vrti oko sunca, a ovaj sa zemlje, posto to ne moze da vidi, i dalje misli da se sve vrti oko zemlje. I tako, kao sto kazem aksiomi od kojih polazimo fundamentalno su dijametralni, tako da...
a šta ćemo ako su tvoji stavovi pogrešni a tudji ispravni.i, pri tom, još si uzimaš za pravo da druge kvalifikuješ fašističkim a svoje neispravne da propagiraš.

koji su to svetli aksiomi od kojih polaziš i kako iz njih izvodiš svoj stav o homoseksualnosti?

na kraju daj da vidimo kako on i glasi?
 
Poslednja izmena:
a šta ćemo ako su tvoji stavovi pogrešni a tudji ispravni.i, pri tom, još si uzimaš za pravo da druge kvalifikuješ fašističkim a svoje neispravne da propagiraš.

koji su to tvoji svetli aksiomi od kojih ti polaziš i kako iz njih izvodiš svoj stav homoseksualnosti? na kraju daj da vidimo kako on i glasi?

Pa iz moje perspektive oni su ispravni. Ja ne mogu da dokazem da su moji stavovi ispravni u odnosu na neku metafizicku ravan i da su kompatibilni sa bozanskim misljenjem, kao sto to ti radis pozivajuci se na religiju kao autoritet i u skladu sa tim na homoseksualnost kao na nesto nenormalno i nesto sto treba leciti.

Ono sto imamo i ti i ja je iskustvo koje nam pokazuje ispravnost necega u praksi. Ali opet, i ono sto je u iskustvu cemo ti i ja da tumacimo kroz razlicitu prizmu i obojeno stavovima na kojima se temelji nas identitet i ono sto smo. Zato je najbplje da ti "nameces" svoje, ja cu svoje, pa dokle doguramo. Kada bi postojala mogucnost da neko nekog ubedi u nesto, onda bi imalo svrhe i debatovati, ovako...
 
naravno da škodi. homoseksualci su suštinski osakaćeni za vlastiti porod što se njabolje vidi iz procenta dece koje takvi parovi imaju.

evolutivno gledajući to je ispravno. jedinke koje imaju uvrnuti odnos prema vlastitoj prirodi i ne treba da se i dalje reprodukuju. svako ko ne voli vlastiti porod i ne treba da ga ima. no jesu li ti dečaci i devojčice sami odredili svoju sudbinu ? govorimo dakle o odgovornosti zajednice kod sakaćenja tih jedinki.


brkaš. jedno je invarijantnost prava u odnosu prema jedinki tj. ravnopravnost, a drugo je šta se stvarno imamo pravo tj. smemo.

mnogo šta nam je dozvoljeno ali nam nije sve u korist.

to znači čovek nema pravo činiti ono što je na štetu njemu i drugima. najpre, zbog samih posledica zlodela, a potom zbog grešnog oblikovanja vlastite duše.

vidiš, iz ugla apostola pavla gledajući, očito je da pravdanje homoseksualnosti nalazi uporište u pogrešnim shvatanjima na ljudska prava i slobode. dakle ima ideološku podlogu. i to pogrešnu.
Opet, osakaceni su za porod od strane društva, ne biološki i emotivno.

Vidi, kada se radi o oblikovanju duše, zamisli da od prvog trenutka kada uvidis da nisi kao većina pripadnika tvog pola moraš da prikrivas svoju prirodu jer neko to smatra "bolešću" a ti vrlo dobro znaš da u svim životnim aspektima funkcionišes kao svi ostali.
ZAŠTO toj osobi otezavati postojanje? Zar ne cinis tad štetu drugome?
Moje uporište i gledanje da društvo treba da uključuje a ne da isključuje pojedinca iz njene zajednice.
 
Pa iz moje perspektive oni su ispravni. Ja ne mogu da dokazem da su moji stavovi ispravni u odnosu na neku metafizicku ravan i da su kompatibilni sa bozanskim misljenjem, kao sto to ti radis pozivajuci se na religiju kao autoritet i u skladu sa tim na homoseksualnost kao na nesto nenormalno i nesto sto treba leciti.
znači nemas aksiome ili absolute a imaš perspektivu? a to ti je ništa u pogledu dokazivanja ispravnosti.

-ali recimo ako bi ti aksiom bio da je u interesu ljudske vrste produžavanje njeno radjanjem onda bi homoseksualnost okvalifikao kao negativnu pojavu.

-ili recimo, ako bi ti aksiom bio nepravazidjeni kvalitet života u ulozi biološkog roditelja onda bi ti u homoseksualnosti video devijaciju koja preti da ljudima uskrati najkvaliteniji život.

eto, to bi bilo i ateistima razumljivo. postoji naravno i ono božansko.

ja ti samo mogu reći kako to zamišljam...ovaj sevet oduvek postoji a naše je radjanje u svrhu uzdizanja nebeskih-besmrtnih bića. uskratiti i učiniti ljude homoseksualnim znači mešati se u svrhu postojanja izdizašvši seksualni nagon iznad svake druge duhovnosti.

dva su puta ljudske besmrtnosti. jedan je kroz pokolenja materijalno genetski. a drugi je nebeski kroz etar i dela.koji put se ostavlja homoseksulcima gledajući iz ovog ugla.
 
Vidi, kada se radi o oblikovanju duše, zamisli da od prvog trenutka kada uvidis da nisi kao većina pripadnika tvog pola moraš da prikrivas svoju prirodu jer neko to smatra "bolešću" a ti vrlo dobro znaš da u svim životnim aspektima funkcionišes kao svi ostali.
ZAŠTO toj osobi otezavati postojanje? Zar ne cinis tad štetu drugome?
Moje uporište i gledanje da društvo treba da uključuje a ne da isključuje pojedinca iz njene zajednice.
ne možeš da uvidiš. deca nisu kadra da to uvide.a to sa sigurnošću ne može niko. svi su oni žrtve jal nasilja, jal zajednice, jal filma, jal drugih homoseksualaca. posle čega se ulazi u zabludu ili sugestiju ili povlačenje ili... sve u svemu radi se o pogrešnoj predstavi o sebi samom koja se posle sve više utemeljuje formirajući ličnost sa svim tim posledicama.

da, složio bi se s tobom da im ne treba otežavati. isto tako ni pustiti ih da se samoobmanjuju.. ali i pokušati lečiti. pa to je samo jedna od miliona nakaradnih pojava medju nama ljudima.
 
Poslednja izmena:
znači nemas aksiome ili absolute a imaš perspektivu? a to ti je ništa u pogledu dokazivanja ispravnosti.

-ali recimo ako bi ti aksiom bio da je u interesu ljudske vrste produžavanje njeno radjanjem onda bi homoseksualnost okvalifikao kao negativnu pojavu.

-ili recimo, ako bi ti aksiom bio nepravazidjeni kvalitet života u ulozi biološkog roditelja onda bi ti u homoseksualnosti video devijaciju koja preti da ljudima uskrati najkvaliteniji život.

eto, to bi bilo i ateistima razumljivo. postoji naravno i ono božansko.

ja ti samo mogu reći kako to zamišljam...ovaj sevet oduvek postoji a naše je radjanje u svrhu uzdizanja nebeskih-besmrtnih bića. uskratiti i učiniti ljude homoseksualnim znači mešati se u svrhu postojanja izdizašvši seksualni nagon iznad svake druge duhovnosti.

dva su puta ljudske besmrtnosti. jedan je kroz pokolenja materijalno genetski. a drugi je nebeski kroz etar i dela.koji put se ostavlja homoseksulcima gledajući iz ovog ugla.

Jedini apsolut je vecna promena u cilju poboljsanja ljudskog zivota, sto je i okosnica razgovora ove teme, bar bi trebala da bude. I tu opet dolazimo do korenitog razlikovanja nasih stanovista od kojih je tvoje to da je svet u svom primordijalnom stanju bio savrsen, a onda se vremenom iskvario, dok je moje potpuno suprotno, ja mislim da se svet usavrsava, a svrha neprestanog usavrsavanja je da se zivot ucini podnosljvijim i izvesnijim u konacnici neke hipoteticke utopije ( posledica toga je i nastanak rwligije, jer sta je religija ako ne set pravila Bogom dan kako bi se zivot ucinio izvesnijim i podnosljivijim, a zivot posle smrti ne bi dovodio u pitanje)

Kao sto sam rekao svet je uvek bio pretezno heretoseksualni i uvek ce i biti jer se na taj navin obezbedjuje produzenje vrste, osim ako se ne izmisle neki novi nacini, sto bi isto bio rezultat teznje da se ovaj svet ucini laksim (jer bi se na taj nacin zene lisile muka prilikom trudnoce i porodjaja)

Bioloski roditelji uopste ne moraju biti najkvalitetniji moguci, pominjao sam to u prethodnim postovima, mrzi me da ponavljam.

Da li onda i monasi izdizu seksualni nagon iznad svake svrhe zato sto su se i oni odrekli potomstva? Kako monasi obezbedjuju svoj put ka Bogu, ako ne kroz produzetak vrste? Mislis li da homoseksualni ljudi ne mogu biti duhovno uzviseni jer ih njihov srksualni nagon u tome ometa? Ti verovatno poistovecujes dujovnost i religiju, sto samo fragmentarno ima veze jedno sa drugim.
 
ne možeš da uvidiš. deca nisu kadra da to uvide.a to sa sigurnošću ne može niko. svi su oni žrtve jal nasilja, jal zajednice, jal filma, jal drugih homoseksualaca. posle čega se ulazi u zabludu ili sugestiju ili povlačenje ili... sve u svemu radi se o pogrešnoj predstavi o sebi samom koja se posle sve više utemeljuje formirajući ličnost sa svim tim posledicama.

da, složio bi se s tobom da im ne treba otežavati. isto tako ni pustiti ih da se samoobmanjuju.. ali i pokušati lečiti. pa to je samo jedna od miliona nakaradnih pojava medju nama ljudima.
To nije bolest, a nije nesto sto se bira ili se postaje.
Ljudi iz porodičnih razloga ili zbog toga što je izazivalo sukob sa uverenjima pod kojim su morali da žive se odluče da se izjasne kao homosex. kasnije u životu.
Djete u početku nije kadro da definise svoj sexualni nagon, upravu si, još kada se nagon razlikuje od većine bude još teže jer signali koji dolaze do njega se ne poklapaju sa onim što dijete osjeca. Negiranjem svojih osjećanja dolazi u sukob sa sobom a i sa sredinom koja ga ne prihvata.
I žene su spaljivane na lomači jer nisu bile mainstream a znamo i šta istorija danas kaže o tome.
 
Jedini apsolut je vecna promena u cilju poboljsanja ljudskog zivota, sto je i okosnica razgovora ove teme, bar bi trebala da bude. I tu opet dolazimo do korenitog razlikovanja nasih stanovista od kojih je tvoje to da je svet u svom primordijalnom stanju bio savrsen, a onda se vremenom iskvario, dok je moje potpuno suprotno, ja mislim da se svet usavrsava, a svrha neprestanog usavrsavanja je da se zivot ucini podnosljvijim i izvesnijim u konacnici neke hipoteticke utopije ( posledica toga je i nastanak rwligije, jer sta je religija ako ne set pravila Bogom dan kako bi se zivot ucinio izvesnijim i podnosljivijim, a zivot posle smrti ne bi dovodio u pitanje)
podmećeš. namam ja stav o primordijalnom stanju.

ja polazim od absoluta da je svet uzročnoposledični to znači večno rastući. priča bez kraja.
ja polazim od toga da je svet kao takav savršen. da ni bogo nije imao izbora u tom pogledu. a da mi u ovom svetu brusimo svoju predstavu tj. prosvećujemo se. shvatam da smo važni učesnici na pozornici svetskoj ali ne stariji od onih koji su već stupili.
Kao sto sam rekao svet je uvek bio pretezno heretoseksualni i uvek ce i biti jer se na taj navin obezbedjuje produzenje vrste, osim ako se ne izmisle neki novi nacini, sto bi isto bio rezultat teznje da se ovaj svet ucini laksim (jer bi se na taj nacin zene lisile muka prilikom trudnoce i porodjaja)

Bioloski roditelji uopste ne moraju biti najkvalitetniji moguci, pominjao sam to u prethodnim postovima, mrzi me da ponavljam.

Da li onda i monasi izdizu seksualni nagon iznad svake svrhe zato sto su se i oni odrekli potomstva? Kako monasi obezbedjuju svoj put ka Bogu, ako ne kroz produzetak vrste? Mislis li da homoseksualni ljudi ne mogu biti duhovno uzviseni jer ih njihov srksualni nagon u tome ometa? Ti verovatno poistovecujes dujovnost i religiju, sto samo fragmentarno ima veze jedno sa drugim.
heteroseksualno i DNA lanac imaju binarnu prirodu. muškarac i žena su dva komplementa.

svako od njih je nosilac svoje genomske biblije ( istorijske arhive svih prethodno živućih) koja se oplodnjom dariva detetu. iz te arhive deca crpeju ona znanja koja nisu nigde stekli a često to nazivaju intuicijom. mada je taj dar mnogo širi.

stoga izmedju bioloških roditelja i dece postoji fizička korelacija proistekla iz fizičke sličnosti s roditeljima a koja se već u startu oslikava u privlačnosti a čega nema kod usvajanja dece. stoga su bioloski roditelji bolji od bilo kog staratelja. dakako, ima i loših. ali po prirodi stvari dokle je tog radjanja ( binarnog prožimanja komplementa) neće biti maćehinstva koje je iznad materinstva. tj. tako će biti do kraja sveta. a kraja nema.
Da li onda i monasi izdizu seksualni nagon iznad svake svrhe zato sto su se i oni odrekli potomstva? Kako monasi obezbedjuju svoj put ka Bogu, ako ne kroz produzetak vrste? Mislis li da homoseksualni ljudi ne mogu biti duhovno uzviseni jer ih njihov srksualni nagon u tome ometa? Ti verovatno poistovecujes dujovnost i religiju, sto samo fragmentarno ima veze jedno sa drugim.
monasi su zrtve slične fikcije kao i homoseksulci, ali druge krajnosti. jedni iz jedne izobraženosti a drugi iz druge siluju vlastiti boravak na zemlji.

monasi obezbedjuju svoj put bogu kao kamila kad prolazi kroz iglene uši. onaj ko ne želi decu i nije zaslužio da ih ima. nazovimo to njihovim grehom. da svoj greh nisu još proglasili svetim pa da im pomognemo.

vidiš, ne poistovećujem duhovnost i crkvenu praktiku.
 
Poslednja izmena:
podmećeš. namam ja stav o primordijalnom stanju.

ja polazim od absoluta da je svet uzročnoposledični to znači večno rastući. priča bez kraja.
ja polazim od toga da je svet kao takav savršen. da ni bogo nije imao izbora u tom pogledu. a da mi u njemu brusimo svoju predstavu tj. prosvećujemo se. da smo mi kao ljudi važni učesnici na pozornici svetskoj ali ne stariji od onih koji su već stupili.


heteroseksualno i DNA lanac imaju binarnu prirodu. muškarac i žena su dva komplementa.

svako od njih je nosilac svoje genomske biblije ( istorijske arhive svih prethodno živućih) koja se oplodnjom dariva detetu. iz te arhive deca crpeju ona znanja koja nisu nigde stekli a često to nazivaju intuicijom. mada je taj dar mnogo širi.

stoga izmedju bioloških roditelja i dece postoji fizička korelacija proistekla iz fizičke sličnosti s roditeljima a koja se već u startu oslikava u privlačnosti a čega nema kod usvajanja dece. stoga su bioloski roditelji bolji od bilo kog staratelja. dakako, ima i loših. ali po prirodi stvari dokle je tog binarnog prožimanja komplementa neće biti maćehinstva koje je iznad materinstva. a tako će biti do kraja sveta.

monasi i crkava su zrtve slične fikcije kao i homoseksulci, ali druge krajnosti. jedni iz jedne izobraženosti a drugi iz druge siluju vlastiti boravak na zemlji.

monasi obezbedjuju svoj put bogu kao kamila kad prolazi kroz iglene uši. onaj ko ne želi decu i nije zaslužio da ih ima. nazovimo to njihovim grehom. da svoj greh nisu još proglasili svetim pa da im pomognemo.

vidiš, ne poistovećujem duhovnost i crkvenu praktiku.

Pa s obzirom da nastupas iz religijske pozicije logicno mi je da obd au skladu sa tim mislis da je svet ranije bio dobar, a danas nije.

Bioloski roditelji nisu uvek najbolji roditelji, kao sto ni gej roditelji nisu uvek idealna opcija, ali poenta je da ne treba nekoga diskriminisati samo na osnovu njegove seks. orijentacije, ako bi uprkos tome on bio dobar roditelj. Al dzaba da se ja sad pozovem na statisticke pokazatelje, kad ti to ne prihvatas.

To sto se neko opredeli da nema dete ne znaci da je to njegov greh nego njegov izbor, a ako se svi opredele da nemaju decu onda je to njihov izbor i samim tim covecanstvo ce nestati, sto samo po sebi nije nikakav greh, no posledica njihovog izbora. Greh je antropocentricna kategorija koja krece od principa da je "covek mera svih stvari"pa se sve upravlja prema njemu, samim tim i ta odrednica zvana "greh".

Kao sto monah moze da dozivi "bozju blagodat" isto tako to moze da dozivi i neki gej i tako pronadje put do Boga. Ne mora njegovo nemanje dece da znaci da mu je pristup duhovnom zabranjen. A verovatno da ima i monaha koji su gejevi, a probasli su Boga, kako kazes...

Rekao sam ti na pocetku da ovo moze ici ovako unedogled, pa samim tim mislim da je vreme da zatvorimo ovaj zacarani krug...
 
Pa s obzirom da nastupas iz religijske pozicije logicno mi je da obd au skladu sa tim mislis da je svet ranije bio dobar, a danas nije.
u kojoj religiji to piše?
Bioloski roditelji nisu uvek najbolji roditelji, kao sto ni gej roditelji nisu uvek idealna opcija, ali poenta je da ne treba nekoga diskriminisati samo na osnovu njegove seks. orijentacije, ako bi uprkos tome on bio dobar roditelj. Al dzaba da se ja sad pozovem na statisticke pokazatelje, kad ti to ne prihvatas.
opet si pokupio neke aksiome. :D

dakako da, normalni, biološki roditelji najviše ljubavi za dete imaju.

oni koji usvajaju decu nisu roditelji već staratelji. reč rodi-telj koristi za biološkog oca i majku ako pišeš srpski.

To sto se neko opredeli da nema dete ne znaci da je to njegov greh nego njegov izbor,
pa dobro. govedo piša po onome što mu je bogo dao. može?
poenta je u tome da svećenici i homoseksualci nisu svesni težine posledica kad ih uvlače u taj krug.
a ako se svi opredele da nemaju decu onda je to njihov izbor i samim tim covecanstvo ce nestati, sto samo po sebi nije nikakav greh, no posledica njihovog izbora. Greh je antropocentricna kategorija koja krece od principa da je "covek mera svih stvari"pa se sve upravlja prema njemu, samim tim i ta odrednica zvana "greh".

Rekao sam ti na pocetku da ovo moze ici ovako unedogled, pa samim tim mislim da je vreme da zatvorimo ovaj zacarani krug...
pogrešan ti je princip da je čovek mera svih stvari. de bre skupljaš te silne aksiome?
inače, složismo se. onaj ko decu ne želi i ne treba da ih ima.
dodajmo pre no što počnu da biraju: jedni će nestati drugi će opstati. svako će požnjeti što poseje.
 
Poslednja izmena:
Jbt, ovaj forum stvarno postao pribežište i utočiste za mekofašističke ideje
termin nije najprikladniji. pre bi se moglo reći da teži heteroseksualnom totalitarizmu. heteroseksualni totalitarizam je bio zastupljen po balkanu s početka novog veka naročito po siromašnim brdskim krajevima dinarskog masiva. mrak tamo nestaje dolaskom elektrike a natalitet se sa 17 dece po porodici smanjuje na homoseksualne standarde. pa ako ćemo strogo kauzalno povezivati najveći doprinos pravima homoseksualaca u našim krajevima je dao nikola tesla. zato smo na njega ponosni.
 
Poslednja izmena:

Back
Top