Šta biste željeli da se promjeni u svijetu oko vas?

Jalle1

Zainteresovan član
Poruka
239
Npr. ja imam alergiju na stara smrdljiva auta. Čim vidim golfa il ga prestignem il pustim da mi nestane iz vida.
Dok se velika većina balkanaca još uvijek "kune" da je golf najbolje auto, jer ko biva jeftin je za održavanje, ja bi uradio sljedeće.

Konfiskovao bi sve golfove i istopio ih u gvožđe. Od tog materijala bi sagradio tvornicu u kojoj će bi se proizvodila električna auta. Ništa spektakularno Tesla, čisto neko auto da ide na struju i da je jeftino. Time bi spasao prirodu, okoliš, smanjio buku, pročistio zrak, i izbio iz glave zatupljenim balkancima da je golf najbolje auto.

***
Eto to je jedna moja želja. Da sam neki moćnik sad bi je proveo u djelo. Molim vaš komentar ili ideju šta biste poželjeli vi ?
 
Poslednja izmena:
Npr. ja imam alergiju na stara smrdljiva auta.
Производња новог аутомобила више уништава околину него једно старо возило. Најбоље би било да имаш крштен ауто који би могао да возиш бар 30 година, а не ове дигиталне играчке којих после 5-10 година сви гледају да се отарасе.
 
Poslednja izmena:
Произдвоња новог аутомобила више уништава околину него једно старо возило. Најбоље би било да имаш крштен ауто који би могао да возиш бар 30 година, а не ове дигиталне играчке којих после 5-10 година сви гледају да се отарасе.
Neka stara auta su stvarno kul.

Ovdje isključivo mislim na golfa, smrdljivo smeće. Jeste li ikad osjetili smrad koji se širi iza tog dimnjaka ?

PS: da bi ovu temu učinili pismenom, najbolje bi bilo da ide komentar, pa zatim želja.
 
Neka stara auta su stvarno kul.

Ovdje isključivo mislim na golfa, smrdljivo smeće. Jeste li ikad osjetili smrad koji se širi iza tog dimnjaka ?

PS: da bi ovu temu učinili pismenom, najbolje bi bilo da ide komentar, pa zatim želja.
Не видим никакав проблем да се мотор аутомобила, кога су конструисали људи са мозгом, замени у року од сат времена.

Ето, моја жеља је да се такве ствари препусте стручњацима, а не тржишту. Ако се у производњу не уведу разум и стандарди, већ се препусти жељама широких, необразованих, мегатрендираних народних маса да обликују развој, онда завршиавамо ту где јесмо.

Небитно да ли је реч о производњи аутомобила, лекова, станова, градова...
 
Pjederisuvrloagresivnasorta.
Ovo je veoma važna napomena. ****** su vrlo agresivna sorta. Šta mi muškarci i/ili dame ( prave dame su straight još uvijek) učinimo sa ovom pošasti. Jebena evropa preferira pedere. Familijarni oblik života njima ne znači ništa! Sve ovi gej parade koje su se desile na balkanu su an nagovor / pod utjecajem zapada.
Kako sačuvati muškost / ženskost ?
 
Da nastavim sa željama…

Želio bi da se na ovom našem balkana, jedinom koji imamo, uvede više istočnjačke metodologije. Mislim na Japan, aziju I njihov mentalni sklop. Ne razumijem se puno , ali putujići azijom uvidio sam da su ti narodi više naklonjeni duhovnom poimanju života. Nije dovvoljno da se pojedinac bavi meditacijom, potrebno je da se društvo privikne na to.

Pitanje za sve Japance (koji ne čitaju ovo): Zašto ne promovišete svoju ideologiju šire u svijetu ? Zašto ste tako jebeno zatvoreni u sebe ?

Ovaj naš balkan teži zapadu koji je do zla boga pokvaren. Zašto ne bi sami se ogradili od zla kapitalizma, jeb evropeske unije I živjeli život dostojna čovjeka.

Evropa je ujedinila sebe. Nas je ostavila u okovima. Pogledajte , sve zemlje oko nas pripadaju eu , mi ne pripadamo nikome. Želio bi da se ove balkanske zemlje ujedine I stvore svoj STAV, da li će to biti istočnjački ili neki drugi ne znam. Ali je potrebno da se ujedine ……



https://www.onlinepeticija.com/ujedinjenje_balkanskih_zemalja_u_jednu_uniju


Hajmo dalje...
 
Poslednja izmena:
Moja jedina i najveca zelja je,da sve drzave na svetu,odrede datum (Nova 2O21 godina) kada ce prestati da daju milijarde dolara ,evra,rublja,jena itd.na
izradu sve novijih i sve ubojitih oruzja.Istom odlukom,da bude predvidjeno unistenje svih zaliha celokupnog naoruzanja.Sve granice da se otvore,da robe i
ljude niko ne sprecava da se krecu.Kada bi prestalo davanje novca na to prokleto oruzje,koje je djavolov izum,nestala bi glad i beda,na celoj nasoj planeti.
Ne bi milioni dece sirom sveta,umirali od gladi i bolesti,jer svakoj i najsiromasnijoj zemlji,danas su vaznije masine i sprave za masovno unistavanje citavih
naroda.Bolesti od kojih sada ljudi masovno umiru.bile bi iskorenjene,da se sredstva koja se sada izdvajaju za vojsku i naoruzanje,usmere na trazenje leka
za bolesti koje su sada neizlecive.!
 
Neka stara auta su stvarno kul.

Ovdje isključivo mislim na golfa, smrdljivo smeće. Jeste li ikad osjetili smrad koji se širi iza tog dimnjaka ?

PS: da bi ovu temu učinili pismenom, najbolje bi bilo da ide komentar, pa zatim želja.
Nemam glofa , ali znam zasigurno da taj isti ide i na procedjeno pregorelo ulje i na kućni zejtin
i na razredjenu svinjsku mast a neki kažu da može i na dizel .
 
da razmišljate koliko je dobro to što pišete i radite. da se ne vezujete za idole i njihove promašaje. smučili ste mi se ovde svi vi nabedjeni "in filozofi".

ako niste sigurni da je istina to što mislite a vi ne pišite i ne govorite.
ako nije krajnje dobro a vi ne činite.
to sve ne treba ni vama a kamoli drugima.
čak i ako napišete loše i shvatite da je loše i to je uspeh. samo sagledavajte što ste pisali.
 
Poslednja izmena:
Ovo je veoma važna napomena. ****** su vrlo agresivna sorta. Šta mi muškarci i/ili dame ( prave dame su straight još uvijek) učinimo sa ovom pošasti. Jebena evropa preferira pedere. Familijarni oblik života njima ne znači ništa! Sve ovi gej parade koje su se desile na balkanu su an nagovor / pod utjecajem zapada.
Kako sačuvati muškost / ženskost ?
Šteta što tako osuđujes druge, nije u skladu sa tvojom mogućnoscu poimanja.

Evropa propagira pravo na sexualno opredljeljenje, bez srama i stigme i da njihova ljudska vrjednost dodje u prvi plan. To ni na koji način ne ugrožava porodicu. Porodica je institucija, kao takva je podložna reformi. Zašto bi bila staticna kada se sve drugo oko nas mjenja?
 
Evropa propagira pravo na sexualno opredljeljenje, bez srama i stigme i da njihova ljudska vrjednost dodje u prvi plan. To ni na koji način ne ugrožava porodicu. Porodica je institucija, kao takva je podložna reformi. Zašto bi bila staticna kada se sve drugo oko nas mjenja?
ako je tako onda evropa debelo greši.

pravo na seksualno opredeljenje je ludost. čovek se ne može opredeljivati oko toga što već jeste

može se opredeljivati u onome što može menjati. gde postoji izbor. i tu mora voditi računa o tome što mu je u korist.

naravno, da seksualno izobražavanje ugrožava porodicu i ljudsku vrstu čije je postojanje trajno uslovljeno radjanjem potomstva od roditelja različitog pola.
 
ako je tako onda evropa debelo greši.

pravo na seksualno opredeljenje je ludost. čovek se ne može opredeljivati oko toga što već jeste

može se opredeljivati u onome što može menjati. gde postoji izbor. i tu mora voditi računa o tome što mu je u korist.

naravno, da seksualno izobražavanje ugrožava porodicu i ljudsku vrstu čije je postojanje trajno uslovljeno radjanjem potomstva od roditelja različitog pola.

To je sva istina i kada ljudi to uvide prestace i predrasude sto ce otvoriti vrata pozitivnom razvoju situcije.

Neophodno pricati o utjecaju te nove porodicne forme na potomstvo jer on sigurno postoji, medjutim, analiticnost i kritizam, pozitvan i negativan su tu da usmejre a ne da osudju njen razvoj.
 
To je sva istina i kada ljudi to uvide prestace i predrasude sto ce otvoriti vrata pozitivnom razvoju situcije.

Neophodno pricati o utjecaju te nove porodicne forme na potomstvo jer on sigurno postoji, medjutim, analiticnost i kritizam, pozitvan i negativan su tu da usmejre a ne da osudju njen razvoj.
svako državno uredjenje svojom politikom,medijima i regulativom utiče na profil članova svoje zajednice. tako i ova evropska unija svojim "standardima" i svojim kreatorima moderira profil evropljana. to mesijašenje ja vidim kao negativni doprinos jer su politika i mediji preuzeli ono što bi trebala raditi ckva, prosveta, kultura i nauka te sama porodica. za žaljenje je to što obični ljudi za moderatore dobijaju trećerazrednu strazburšku prosvetu partijskih dupelizaca a posledice negativnog uticaja te europske moderacije na smrtnike će se generacijama osećati. baš kao što mi i danas plaćamo cenu zabludama titin-kradeljevih "mislilaca".

setimo se letnjeg i zimskog računjanja vremena. uvedeno je ono pre eu. ali ga je i eu izglasala. radi se o imbecilizmu koji dovodi do toga da u registraciji dogadjaja postoji vreme kad svet ne postoji (ne dešava se ništa), i vreme kad se sve dešava istovremeno po dva puta. to je gore i sumanutije od onoga što je uradio papa gregorije uvodeći gregorijanski kalendar. papa je jednokratno prekinuo hronologiju za 13 dana. letnje/zimsko vreme je postalo nesnošljiva praksa za računarske sisteme pa su konačno, pod pritiskom struke, strazburgški mudraci pristali da ga ukinu. najtragičnije je, da u celoj priči, tokom procedure uvodjenja, nije bilo jednog jedinog glasa razuma protiv takvog koncepta. a da ga je bilo i da je umeo objasniti kakve ce negativne posledice će imati letnje/zimsko vreme oni bi zasigur bolje razmislili.

tako i ova ludorija sa proglašavanjem homoseksualnosti ravnopravnom prirodnoj biseksualnosti je uvrćanje neurona zdrave pameti svojim podanicima te uljuljkivanje nesretnih homoseksualaca u njihovoj zabludi i biće vremenom odbačena i poražena, a okvalifikovano u istoriji kao ideološko nasilje čoveka nad čovekom. predlažem naziv piscima istorije: "inkvizicija homosksualaca s početka 21 veka",
 
Poslednja izmena od moderatora:
svako državno uredjenje svojom politikom,medijima i regulativom utiče na profil članova svoje zajednice. tako i ova evropska unija svojim "standardima" i svojim kreatorima moderira profil evropljana. to mesijašenje ja vidim kao negativni doprinos jer su politika i mediji preuzeli ono što bi trebala raditi ckva, prosveta, kultura i nauka te sama porodica. za žaljenje je to što obični ljudi za moderatore dobijaju trećerazrednu strazburšku prosvetu partijskih dupelizaca a posledice negativnog uticaja te europske moderacije na smrtnike će se generacijama osećati. baš kao što mi i danas plaćamo cenu zabludama titin-kradeljevih "mislilaca".

setimo se letnjeg i zimskog računjanja vremena. uvedeno je ono pre eu. ali ga je i eu izglasala. radi se o imbecilizmu koji dovodi do toga da u registraciji dogadjaja postoji vreme kad svet ne postoji (ne dešava se ništa), i vreme kad se sve dešava istovremeno po dva puta. to je gore i sumanutije od onoga što je uradio papa gregorije uvodeći gregorijanski kalendar. papa je jednokratno prekinuo hronologiju za 13 dana. letnje/zimsko vreme je postalo nesnošljiva praksa za računarske sisteme pa su konačno, pod pritiskom struke, strazburgški mudraci pristali da ga ukinu. najtragičnije je, da u celoj priči, tokom procedure uvodjenja, nije bilo jednog jedinog glasa razuma protiv takvog koncepta. a da ga je bilo i da je umeo objasniti kakve ce negativne posledice će imati letnje/zimsko vreme oni bi zasigur bolje razmislili.

tako i ova ludorija sa proglašavanjem homoseksualnosti ravnopravnom prirodnoj biseksualnosti je uvrćanje neurona zdrave pameti svojim podanicima te uljuljkivanje nesretnih homoseksualaca u njihovoj zabludi i biće vremenom odbačena i poražena, a okvalifikovano u istoriji kao ideološko nasilje čoveka nad čovekom. predlažem naziv piscima istorije: "inkvizicija homosksualaca s početka 21 veka",
Mogu se složiti sa tobom da Eu ima nedostataka i to velikih, kao i to da se državama donekle uskraćuje individualno pravo na profilisanje njenih građana. Međutim, ne treba zaboraviti da isto tako postoje velike prednosti sa Eu, ekonomske kao i one druge socijalne, koliko se samo stanje Roma u Bugarskoj popravilo ulaskom u Eu. Pogledaj sta se događaja sa hrvatskom ekonomijom, zar nisu odmakli od ostalih pametno koristeći beneficije Eu.
Crkva je davno odvojena od države, i tako treba da ostane, duhovni freelacer, kultura, prosveta i nauka moraju imati ključnu ulogu u vaspitanju gradnjana.

Ne razumijem u kom vidu se manfestuje homosexuslnost kao nasilje? ili ta borba za pravo da bude vrjednovan istim arcinuma u društvu kao i bilo ko drugi ? Homosexuamnost nije ideologija, niti samo stanje duha već biolosko stanje čovjeka.
Zašto podržavati heterosexuslnost kao ispravnu i dominirajucu prirodnu vecinu? Zašto ne prihvatiti homosexuanost kao prirodno stanje čovjeka?
 

Back
Top