Snovi i o snovima

i organizam moze da nam se "obraca" na ovaj nacin..

Kako ti se to obraća organizam?
Sada shvatam da podsvest deluje sama za sebe i sa njome "komuniciraš". Organizam ti se "obraća" na svoj način. Otuda ostaje da te pitam; Ko si ti?

Ili si možda pokupila i prisvojila mnogo metafizičkog ne shvatajući šta se i kako se sve odvija sa tobom i u tebi?

Najveća nevolja je što čovek uvek prihvata nešto što je daleko od istine oid čega se kasnije ne može da otrese i čime se bori protiv istine.

Ljudi nikako da shvate da je podsvesni deo uma samo ostava ili biblioteka ili datoteka gde mi kao Duša ostavljamo ono što nismo doradili i što je za nas u datom momentu bilo još kao nesavladiv zalogaj. Kasnije se tome vraćamo onoliko puta i onoliko često koliko je neophodno da i taj životni detalj ili lekciju savladamo.
Um kao gola mehanička naprava radi po automatizmu i na nama je da ga kao Duhovno biće - Duša koristimo umešno.
Slično neukom vozaču kojeg vozilo može odvući u provaliju jer ne ume njime rukovati valjano i vešto.
Ono što mnogi nazivaju govorom tela je predaleko od istine. Telo koje takodje funkcioniše samo po mehaničkim principima nema mogućnost da nam bilo kakvom svešću saopštava svoje stanje.

Tu i u mnogim slučajevima nama priskače Sveprisutni, Sveznajući i Svemogući Sveti Duh. Tu ljudi imaju veliku zabludu jer ga zamišljaju na sve druge načine samo ne onako kako On jeste- On se poput radio talasa prostire na visokim vibracionim (talasnim) nivoima poput radio talasa i kao sveznajući On nam često dostavlja informacije i o nama samim. Budući da nas pozna bolje nego što mi znamo sebe dostavlja nam one informacije koje su neophodne za naš duhovni razvitak. To može biti preko intuicije, snova ili kakvih drugih dnevnih dogadjaja (tzv. budnih snova). Ljudi ni ne shvataju da je svaki detalj života pa i onaj o našem zdravlju i poslu...ustvari svojevrsna duhovna lekcija.
Broj jedan duhovna lekcija je naučiti brinuti o sebi i o svom telu.
No, ko može drugima predočiti da je život malo drugačiji nego što su ga prihvatili? Niko.
Zato svako ima obavezu i pravo da sam traga za zadovoljavajućim saznanjima. Kako ko dodje da shvatanja da stečena sdaznanja više nisu tako dobra, jer ih je nadrastao, tako će ići dalje u traganju i prihvatanju nečeg novog...
 
Poslednja izmena:
Kako ti se to obraća organizam?
Sada shvatam da podsvest deluje sama za sebe i sa njome "komuniciraš". Organizam ti se "obraća" na svoj način. Otuda ostaje da te pitam; Ko si ti?

Ili si možda pokupila i prisvojila mnogo metafizičkog ne shvatajući šta se i kako se sve odvija sa tobom i u tebi?

Jeste.. kad vec pitas, posisala sam sva vesla sveta..
A inace nema problema da ti dam primer i za ovo..
Imas studenta koji dva tri dana pred ispit pokusava da predje ono za sta je potrebno minimum nedelju dana.. da bi u tome uspeo, odluci da spava samo kad vise nema sile da izdrzi budan.. a i tada sat-dva.. kljuka se energetskim picima, slabo jede i sve vreme se nervira.. Sta mislis, tih par sati koje odspava, kako izgledaju?..
To sve ne znaci da on sam nije svestan sta sebi radi.. samo znaci da i organizam upucuje svoj protest.. ne mora samo kroz san.. moze i kroz nesvesticu, mucninu i sl.. sve je to povezano..
 
Razlikujemo se po pitanju shvatanja snova i nacina njihovog tumacenja.. u tom smislu je i tvoj san mogao da se protumaci i na drugaciji nacin.. ja snove povezujem iskljucivo za svoja osecanja, razmisljanja i opazaje.. nikako kao prorocanstva, poruke sa onog sveta i slicno.. (iako postoji nesto sto bi neko drugi odmah i bez rezerve povezao sa ovim drugim.. ali ja "to" ne posmatram nikada tako, ma koliko "zivo' izgledalo.. za mene je to samo posledica mojih osecanja i znanja da bi stvari bile mnogo drugacije da su drugacije okolnosti)..
Ti možeš tumačiti kako god hoćeš i pozivati se na bilo kakvu naučnu literaturu, ali on ti je nedvosmisleno objasnio šta stoji iza tog sna i da to nije slučajna koincidencija. Naime, putevi ka Svetom Duhu su veoma raznoliki, pa je to moguće ostvariti i preko snova. Ali svima njima je zajednička istinska, iskrena, nesebična ljubav prema svakome i prema svemu. Zato poštujem sve vere i religije koje počivaju na ovom principu. Čak se ne mora pripadati ni jedno veri ili religiji a da se bude na putu ka Svetom Duhu.
 
Sta podrazumevas pod nedvosmislenim objasnjenjem? Posto ono sto ja pod tim podrazumevam nekako ne ide sa ovim ljubicastim.. a i ti si stavio "ali", pa mi nije bas najjasnije.. mislim, da li zaista imam dozvolu da biram ili je to samo pro forme?..

Ti možeš tumačiti kako god hoćeš i pozivati se na bilo kakvu naučnu literaturu, ali on ti je nedvosmisleno objasnio šta stoji iza tog sna i da to nije slučajna koincidencija.

Ne znam sta vam je.. ja sam vise puta naglasila da govorim samo u svoje ime i za svoj racun.. ako je potrebno, stavicu to i u potpis, pa valjda vise nece biti problema..
Uostalom, ja ovde najmanje zelim da nesto nametnem nekome.. a sigurno ne propagiram bilo kakve kultove..
 
Evo ja sam sanjao sinoc kako sedimo na nekom skupu ja, moja skolska , dobra riba i drugarica, i jos jedna nepoznata ali fina devojka....koja stoji....

I to sedimo neformalno , znaci kao na odmoru u skoli, ili neko gro hepeningu....Nesto se desava napred u prvim redovima, a mi pricamo...

Ali kako pricamo ....
Pricamo mudrujuci...ali podrzavajuci...
Npr:
"Pazi mozda je radijator prljav, nemoj da se isprljas"
"Da ne pravimo puno buke"
"Nece, kad se ja koja imam visok glas ne cujem , ti sa dubokim se cujes krace....
"Bice lepo ako se odradi ovako , bas je fin detalj"
"Ti umes sa detaljima koje niko ne primeti a kad ih ti namestis oni su tako lepi i romanticni..."

Onda ta stojeca nepoznata uskace meni u krilo, a vec sam znao dao je sa mnom po stavu....

I san prekidam , zato sto mi je jasno da mi bas puno fali i da odavno nisam pri muvanju naleteo na mudrovanje gde se ne utrkuje , i ne kocoperi....
"Ma znam"...
"Ovo je jos bolje"

E sad, ja tu svoju skolsku nisam muvao, ali mi je prijala ta prica gde ljudi pricaju , poznajuci se, a i ne poznajuci se, sitne opste poznate stvari i znanja, tipa "dubok glas brzo gubi energiju i krace se razaznaje" i nekako se odrzava atmosfera gde se jasno prihvata to da sam muzjak, a selekcionise se po principu kakav sam muskarac, i to preko ti sitnih dodavanja pa kao kalodont, da traje sto duze , i ako traje dugo , prosao si....cak nije selekcija po znanju koliko po znanju sta reci da znas....

Eto jedan kratak san od 2,3 minuta, i moj zakljucak o tom snu...u snu....jer kad je prestao san , samo sam dodao , da stvarno mi fali takvo muvanje, gde se ne desava ono sto mi se inace danas stalno desava...
Ili se stisne brinuci se za utisak, pa nekad je tiha i pasivna a nekad bucna i tremaros...
Ili cuti , u fazonu bolje nek se on pokazuje...
Ili se sve usmerava ka muvanju tipa romantika i zvake , i servira mi bukvalno da nastavim sa tim tempom i na taj nacin...
Ili se kroz te mudrosti ogleda danasnjica , pa kao da se grabimo oko toga ko ce sta mudro da kaze, da zna i da je izverziran....
Ili stalno te snazne teme, ili kuknjava....ili skandaloznost, tipa znas da je najmanji komarac milimetar veliki....

Znaci na sastancima se osecam ,u odnosu na san, kao agent nekretnina, urednik da li znate rubrike,turisticki vodic neke strankinje, ucesnik u emisiji reality showa, svodnik,lovac,tinejdzer koga posmatraju drugovi kako prilazi i muva neku koju takodje posmatraju drugarice i zeli da bude smuvana...

Cak i kad sam opusten, a obicno sam vise opusten nego sto nisam , osim ako vidim da stegnutost ne popusta,onda sta raditi nego moram da ukljucim tehnike , a onda nisam opusten, jer onda koristim znanje i manevrisanje...i onda brzo otvaram i opustam, jer nekako te stegnute se ne opustaju dok ih ne otvoris....spojeno im opustenost i otvorenost....

Eto frishki san , vama za dobar dan...
 
Pa zato je jedno san, a drugo nije..
I zato su sastanci (odvratnog li naziva) fuj.. makar ja imam averziju prema njima.. na kraju se samo pitas sta mi je sve ovo trebalo..
Tuzan san.. jedan od onih sto su tuzni, jer su lepi.. : (
 
...volio bih da sanjam , kako bi bilo, kad bi se moji snovi ispunili,- kakve bi bile kosekvence jer znam da svaki san ima svoju ...moru ...

Često nismo svesni da je mnogo bolje što se naši snovi ne ostvaruju.
Jedan naučnik je posmatrao izvesnu vrstu leptira. U vremenu izlaženja iz čaure probija mali otvor i muči se da kroz taj uzani otvor izadje. Prvom prilikom je ovaj naučnik proširio otvor da olakša izlazak leptiru. Medjutim, leptir je brzo uginuo.
Shvatio je kasnije da je takvo "mučenje" leptira da izadje kroz uzani otvor neophodno za njegovo preživljavanje budući da na taj način iz sebe istisne nepotrebnu tećnost.
Slično su i mnoge naše muke za naše najviše dobro a da u datom trenutku nismo svestni.
 
evo jedan prmer kako su jungovci tumačili snove....npr. jedan "letački"
"sanjala sam kako letim. bila sam kadra da to učinim - baš kao samanta u Opčinjenom, prvo preko krovova, pa se izgubim. letela sam iznad krovova, gore među oblake. umela sam da stvorim oko sebe neku sivu izmaglicu tako da me niko nije mogao videti. ja sam mogla da vidim druge, a mene - niko. letela sam do oblaka i, lišena tišine, sedela gore i pila čaj sa nekim"
- ovaj san je teško protumačiti jer je snevačica u realnom životu stjuardesa u jednoj avio-kompaniji. letenje zato ima dvostruki smisao. pored toga što ukazuje na posao kojim se ova žena bavi, on ima i simboličko značenje: opisuje njeno ponašanje u psihološkom smislu. izbor profesije nije slučajan; u dubljem smislu, ova dva značenja postaju jedno. ona ne samo da leti, nego stvara izmaglicu koja je čini nevidljivom. zbog ove činjenice jungovci usvajaju ovde negativnu konotaciju letenja.
snevaćicino pijuckanje čaja na oblaku i bestežinsko stanje odaju da ona ima prilično površan i nerealan pogled na svet. nedostaje mu dodir sa zemljom. za engleze je pijenje čaja ritual koji odražava ležerne, površinske socijalne kontakte.
siva izmaglica objašnjava ulogu koju stjuardesa mora da igra. ona je dužna da kao nebeska gejša, avionska konobarica. nikoga ne zanima njen lični život. zbog svog nestalnog i isprogramiranog načina života, stjuardi i stjuardese neprestano su u iskušenju da se upuštaju u prolazne veze, umesto da zasnuju trajne odnose....

e, u sledećem snu se snevačica...naša stjuardesa nalazi u zatvoru....u tom snu se dvojica muškaraca tuširaju i beže iz zatvora..
zatvor predstavlja red letenja kojim je snevačica zarobljena. šta ako nađe nekog dasu, ona može da provede sa njim svega nekoliko sati ili kratak odmor. snevačica želi da se oslobodi zatvora i da izgradi svoj život.

u trećem snu po redu... naša snevačica sanja da živi u stanu sa cimerkom koja je prilčno neuredna. stan je uvek prljav i u neredu. to je nervira. u snu se snevačica vraća sa leta i zatiče cimerku koja je ispolivala crveno vino po belom tepihu. onda su zajedno sišle u radnju i ceo dan tražile sredstva za čišćenje. sredile su nered.
a onda je u posetu došla stjuardesina majka sa kojom je razgovarala o tome da li se isplati da ona živi ovako i razmišlajla je da se vrati u majčin manji stan u kojem bi živela sama. dok su razgovarale, majke je jednostavno iščezla iz stana. isti san ima priču o pranju veša..opet se snevačica vratila sa leta sa gomilom pljavog veša, al ih nije prala u svom stanu nego kod prijateljice...prijateljica i njen muž su joj govorili da je to totalna glupost što radi, zašto bi ona kod njih prala svoje rublje?? nikako ne bi trebala da bude tamo! počela je žurka, ljudi su plesali. naša stjuardesa je plesala sa ženom koja nema težinu. pošto je bila visoka, morala je da je pridržava. nakon toga stjuardesa se vratila u svoj stan koji se u snu nalazio na 12 spratu i nijedna terasa nije imala ogradu, osim njih nekoliko....na ogradu balkona bio je obešen njen brat koga je ubila cimerka...bio je bez svesti, ali je nekako uspela da ga odveže...ubaci u stan i umota ga u tjebe... ( :

- radnje čišćenja i pranja predstavljaju ženin dodir sa zemljom, telom, materijalnim svetom. ona, zbog prirode posla, nema prilku da radi domaće poslove. za neke žene, radeći te poslove, one maštaju ćesto i odvoje se iz stvarnosti. to stjuardesa ne može jer stalno radi, leti. prljavo rublje je projekcija senke kao i žena bez težine sa kojom ona na žurci igra. cimerka je senka. brat je u relanom životu snevačice onaj o kome se ona brine i školuje ga. obešenost brata znači potencijalnu mogućnost da se sama stjuardesa školuje i napreduje u intelektualnom smislu. mjaka je žena sasvim realna i "na zemlji"...

u sledećem snu stjuardesa je na velikom aerdormu i velika je guža. na sve strane pucnjava, jedan muškarac je prati i hoće da je ubije. ima veliku pušku. gde god ode, muškarac joj je za petama. u jednom trenutku joj dosadi da se krije i kaže mu da ne želi da umre i tad on nestane bez traga..
- ovo je prvi san u nizu u kojem je muškarac glavni lik. on je animus. na muškoj strani ličnosti stjardese je neviđeni haos. ona ne zna ko su m. i kako da se odnosi prema njima, nema obrazac. ona se samo okruži sivom izmaglicom iz prvog sna i da im se predstavi kao atraktivna žena. ali ne ume da uspostavlja bilo kakve dublje odnose sa m. velika puška je muški falusni simbol. animus je negativan lik u ženi i blokiraju joj svaku vezu sa njenom ženskom prirodom. ako ne snevačica ne uspe da izgradi samopouzdanje, negativna uverenja koja ima o sebi će pobediti i nikad neće moći da se razvije kao žena.......
 
Gledala sam neku emisijicu na Discovery -ju o snovima. Kažu da je postojao mit o tome da kada sanjas da si umro(tj, da umires), da možes stvarno da umres. To je naravno samo mit. Posto je emisija kratkog karaktera to je sve sto su i rekli.
Da li sanjate svoju smrt? Sta mislite zbog cega dolaze takvi snovi?
Ja sam sanjala nekoliko puta da umirem. Napustam telo i pocinjem da lebdim. Mogu da posmatram sebe... Svakog puta sam se uplasila i probudila sa aritmijom i preznojena. Da li ste citali mozda nesto na temu?

P.S. Snovi nisu morbidni u smislu nekih sahrana.
Pokusala sam da smestim temu i pitanje na drugo mesto (Psihologija nema svoj pdf(!) samo neka zajednicka temica) tako da...

...hoćemo prvo o smrti, frojdu ili snovima..
..prvo o smrti...niko od nas nema ličnog iskustva o smrti...tako da su sve čiste pretpostavke...i niko se ne boji smrti nego razmišljaš o njoj i dovedeš sebe u stanje da bježiš od nje ..tj. od nepoznatog...svakako najjači instinkt je instinkt samoodržanja...
....drugo ovo lebdenje, tahikardija, znojenje...su piše u Uvodu u psihoanalizu ono što se dešava prilikom sex-a ..pa znači ...
...treće snovi su naše neostvarene želje....
..znači zaključak bi bio....želja za ispunjenjem želje libida prije nego bude kasno....
 
Sanjala sam skoro da padam sa velike visine.....nekeko sam se izvukla ili probudila prije neko li sam.....Sanjala sam da sam ostala bez vishe zuba, ali me nije boleleo....Takodje cesto sanjam upokojene drage mi osobe, i u snu placem......
 
Gledala sam neku emisijicu na Discovery -ju o snovima. Kažu da je postojao mit o tome da kada sanjas da si umro(tj, da umires), da možes stvarno da umres. To je naravno samo mit. Posto je emisija kratkog karaktera to je sve sto su i rekli.
Da li sanjate svoju smrt? Sta mislite zbog cega dolaze takvi snovi?
Ja sam sanjala nekoliko puta da umirem. Napustam telo i pocinjem da lebdim. Mogu da posmatram sebe... Svakog puta sam se uplasila i probudila sa aritmijom i preznojena. Da li ste citali mozda nesto na temu?

P.S. Snovi nisu morbidni u smislu nekih sahrana.
Pokusala sam da smestim temu i pitanje na drugo mesto (Psihologija nema svoj pdf(!) samo neka zajednicka temica) tako da...

Imao sam dosta nebitnih snova i onih koji su ustvari projektovana stvarnost,ali tri su mi ostala najupečatljivija...
Prvi kad sam sanjao svoju sahranu...Kao pada kiša,mali broj ljudi,ćale drži govor,a ja sve sa grane drveta iznad svog groba to posmatram...Tad neka plavuša u crnini nekoj starijoj gospođi prošaputa- Bio je dobar mladić...Povorka se razišla...Ja sam ostao na grani žaleći sebe...Kad sam se probudio imao sam neki osećaj u grudima,kao da je nešto umrlo u meni...

Drugi san kad sam se operisao pa bio pod anestezijom...Dakle san je crno-beo.Ja se nalazim u kupeu voza koji ide kroz oblake...Tad ''kamera sna'' pokazuje lokomotivu sa dve crvene zastave sa srpom i čekićem...Voz se zaustavlja na nebu,ja izlazim iz njega i dočekuju me neka mala grupa ljudi.Neki stariji gospodin se rukuje samnom,zatim neka dama sa šeširom mi pruža ruku sa rukavicom ja joj uzimam ruku i ljubim je...Tad su me probudili...

Treći san.Imao sam neke sekiracije par dana i to veče zaspim i sanjam sledeće...Kao otkriven mi je tumor na oba stopala i oba stopala i morali su da ih amputiraju...Od tad svi su me gledali kao da je sve u redu a u stvari me žale...Na roditeljskim licima vidim tužan osmeh i kao izlazim iz kuhinje i čujem kako majka kreće sa plakanjem i kaže kako joj je žao što je nemoćna da mi pomogne...Odlazim u kupatilo,zaključavam ga...Gledam sebe na ogledalo i počinjem da plačem zato što više nemam nikakvu budućnost...Kroz glavu mi prolazi sve ono što sam mogao da uradim dok sam bio zdrav...
Tad sam se probudio i očekivana bi reakcija bila da sam uznemiren,ali naprotiv,osećao sam potpunu smirenost,ispunjenost i kad sam ponovo pomislio na one događaje koji su mi naneli sekiracije prošlih dana,totalno ništa nisam osetio,bio sam apatičan prema njima...
 
Prošog jutra sam sanjao da sam video u gradu Kseniju Pajčin i tog dana u gradu videh jednu drugu javnu ličnost...Ovakve stvari mi se redovno dešavaju. Što znači da je budućnost determinisana ( barem dan unapred ).
 
Prošog jutra sam sanjao da sam video u gradu Kseniju Pajčin i tog dana u gradu videh jednu drugu javnu ličnost...Ovakve stvari mi se redovno dešavaju. Što znači da je budućnost determinisana ( barem dan unapred ).

Da zivis u Malom Mokrom Lugu pa i da ima smisla ali kad si u epicentru onda su ti sanse da ne vidis nijednog ravne ...cemu? Na tvome bi se mestu plasila da odem na spavanje :). Nego, sta ce sutra da mi se desi, hajde kazi mi Trumane, kazi mi, kazi?
 
Bogati, uvek kad dodjem u taj epicentar ja obavezno nekog vidim, cak i po nekim unutrasnjostima a da mi se u snovima ne prikazu. Pa jel' ta drugo vidjena bar bolja od Pajcin kad si vec predvideo buduce? Verujem da si vestac tek kad pogodis sta ce meni da se desi. Vise ti se isplate neke druge teme...kuce (ti), zmije (neprijatelji), voda (zavisi), zubi, kosa, mrtvi ljudi i sl....to je vec smisleno. Ja ozbiljno mislim da je neozbiljno uzimati za ozbiljno svaki san, makar kroz njega i Ksenija prosetala svoje kuce. Trumane, savetujem da nocas zabelezis svoj san, odnosice se na mene...javi mi vec!
 
SAnjam puno..i oduvek..najlepshe je to lebdenje i koraci sa otskocima na desetak cm iznad zemlje..sjajno..
No redovno sanjam nepoznata mesta sa belim kucama jednostavne primorske gradnje i to morsko plavetnilo beskrajno...a ulicice su uske ciste i sve vode na obalu..nema ljudi...ako se i pojave to su nepoznata lica..htedoh da zapisujem..no uvek ima precih stvari...
 
Волим кад сањам да летим! Увек се сморим кад се пробудим.

Дешавало ми се да нешто сањам, пробудим се, наставим да спавам и сан се наставља даље.
 
Рецимо један такав који баш памтим је да сам стајала на прозору свог стана и знам да могу да летим, и скочим и кренем да летим, као да пливам по ваздуху, било је екстра.

Знате оно, don't drink and drive, smoke and fly :lol:
 
Meni se ranije desavalo da sanjam neke cudne ili morbidne snove...
ako sanjam u toku noci i probudim se,uplasena,obicno se desavalo da ti snovi imaju neko znacenje...i uvek mi je bio smor posle toga :lol:
Jednom sam sanjala da me juri neki beskucnik po nekim mracnim prolazima i kako sam trcala uz neke stepenice,on je ostao iza mene,medjutim kada sam se okrenula,njegova faca je bila na 1cm ispred moje :sad2:
matori je jezivo izgledao i nije mi bilo svejedno u mracnoj sobi :lol:...posle par dana cujem da me neki "drugar" ogovarao i pokusavao je da posvadja mene i decka,svakakve gluposti je pricao....
u sanovniku je pisalo da je beskucnik neka kleveta i gluposti...sta ti ja znam(verovatno slucajnost,mada se desilo nekoliko puta da tako sanjam nesto sto se posle ostvari)

Takvi snovi su prestali....sada nemam vise problema
Al sada u trudnoci,valjda pod uticajem hormona snovi umeju da budu....ludi :lol:
svasta nesto moze da se nadje u njima :lol:

Samo sam jednom sanjala da mogu da letim...bilo je super...
Jednom sam sanjala da su me neki likovi upucali u butinu...bolelo je i peklo...bilo je nekako stvarno

Puno puta sam sanjala mog pokojnog psa
Zatim smrt neke drage osobe...najcesce mame :(
Desavalo se da se budim i nemam pojma sta sam sanjala a placem i ne mogu da prestanem...nikako da se smirim......

Mozak je chudo :D
Ima perioda "kada nista ne sanjam" odnosno kada se ne secam nicega.....a ima perioda kada bas puno sanjam...
Dosta puta se desilo da mi bude zao sto sam se probudila...i pokusavala sam da nastavim gde sam stala,al dzaba :lol: nece...
 
Ne verujem da snovi pokazuju buducnost, vec sadasnjost, nase trenutno psihicko stanje, strahove,zelje itd. I da ne treba da ih shvatamo previse olako, nego da pokusamo da odgonetnemo sta pokusava da nam kaze nasa podsvest..

Npr meni se desavalo da sanjam i da se probudim a da nisam svesna da je to bio samo san i tako sam se posvadjala s drugaricom misleci da je to sto sam sanjala bilo stvarno...
Desava mi se i da sanjam i da u toku sna mogu da uticem na ishod sna...kao da sam budna ali i dalje se nalazim u tom snu.....
 

Back
Top