Snovi i o snovima

Šta podrazumevaš pod duhovnim vežbama? Meditaciju? Ili je smao dovoljno sesti i ''mozgati'' o snovima?
Meni su ti tzv. proročki snovi na početku bili ''vauuuuuu'' ali me sad iritiraju jer imam osećaj da ne upravljam sopstvenom sudbinom već da samo mogu da ''čekam'' da mi se nešto dogodi...
 
Šta podrazumevaš pod duhovnim vežbama? Meditaciju? Ili je smao dovoljno sesti i ''mozgati'' o snovima?
Meni su ti tzv. proročki snovi na početku bili ''vauuuuuu'' ali me sad iritiraju jer imam osećaj da ne upravljam sopstvenom sudbinom već da samo mogu da ''čekam'' da mi se nešto dogodi...

Obično izbegavam direktno nekome nametnuti duhovnu vežbu koju ja praktikujem ali zato predlažem nešto bliže i poznatije samoj osobi. Zato evo malog uvoda.

Duhovna vežba je ono što će malo podići naš vibracioni nivo i dovesti u harmoniju vibracije tela i uma sa vibracijama Duše - ono što i sami jesmo. Istovremeno se podigne i naš nivo svesti te u nama bude više smirenosti. Za to je dobro odabrati pevušiti neku reč koja za nas lično ima sveto i uzvišeno značenje u vremenu od nekoliko minuta kod svakog izdisaja.
Lično pevušim HU (Hju) nekoliko minuta kod svakog izdisaja tiho ili u sebi sa zatvorenim očima kao Hju-u-u-u-u. Reč HU je sveto i drevno ime Boga koje takodje valja pevušiti kada se nadjemo pred teškom životnom situacijom ili kada smo malo u depresivnom stanju. Mnogi su probali a mnogi redovno praktikuju kao što i sam činim.
Redovno izvodjenje ove duhovne vežbe dovodi do transformacije naših snova, unošenja više smirenosti u nama samim, do boljeg uvida u dnevne probleme i njihovog lakšeg rešavanja. Istovremeno pouzdanje osobe raste budući da počinjemo uvidjati kako Božanstvena suština polako počinje raditi za našu dobrobit.

Čovek je za kormilom svog života i tu je prelomna tačka kada potpuno svesno treba da radi da upravlja svojim životom. Svakako, da ono što smo izkreirali u ranijim životima sada dolazi da bude korigovano i doradjeno. Sudbina je naša vlastita kreacija. Što se pre pomirimo sa time da smo naše bolne i teške trenutke u ovom životu kreirali mi sami u ranijim to ćemo brže svesno držati vlastito kormilo.
 
Poslednja izmena:
Razlikujemo se po pitanju shvatanja snova i nacina njihovog tumacenja.. u tom smislu je i tvoj san mogao da se protumaci i na drugaciji nacin.. ja snove povezujem iskljucivo za svoja osecanja, razmisljanja i opazaje.. nikako kao prorocanstva, poruke sa onog sveta i slicno.. (iako postoji nesto sto bi neko drugi odmah i bez rezerve povezao sa ovim drugim.. ali ja "to" ne posmatram nikada tako, ma koliko "zivo' izgledalo.. za mene je to samo posledica mojih osecanja i znanja da bi stvari bile mnogo drugacije da su drugacije okolnosti)..
Tallulah,
Moj san ni pod kojim uslovima nije mogao biti protumačen na drugačiji način. Mogao je ali mu je ovde iznešeno jedino ispravno tumačenje.
 
Pa dobro, recite onda kako posmatrate snove..

Prilikom tumacenja sopstvenih snova neophodno je da budemo potpuno iskreni prema sebi, ali to nije uvek moguce, pre svega, jer se u snovima vide nase slabosti. Tako da nije ni cudno sto se kod mnogih automatski aktivira mehanizam nesvesne samoobmane i ponudi nam tumacenje za nas najprihvatljivije.
Na to sam mislila kada sam rekla da isti san moze da se protumaci na barem dva nacina.. nisam mislila na to da bi neko drugi protumacio vas san drugacije od vas.. (mada ne mislim da ne moze da bude korisno da vam neko u tumacenju snova pomogne. Meni to nije potrebno a i retko pricam o svojim snovima bilo kome (gotovo nikad), ali sam par puta tumacila drugaricama njihove.. nezahvalan posao.. najpre na licu vidis fasciniranost jer su dobile tumacenje koje je ili u potpunosti drugacije od njihovog (koje im tada izgleda bezvezno) ili svoje tumacenje nisu ni imale.. a zatim strah (gotovo uzasnutost).. valjda jer shvate koliko ih dobro poznajes.. a onda i kajanje (sto su te pustili tako daleko..).. to je ono sto sam ja primetila)..

A snovi koji ne mogu da se objasne su izuzeci.. jer snovi najcesce jesu odraz osecanja, razmisljanja i opazaja, kao sto sam vec napisala.. Ali, ako insistirate, neka bude da je to samo kod mene tako, a da kod vas predstavljaju licno obracanje Svetog duha.. u vidu simbola, naravno..

Ne negiram ja postojanje neobjasnjivih snova kao ni neobjasnjivih "bljeskova" u budnom stanju i raznoraznih slicnih stvari, jer imam i takva iskustva.. samo mislim da su to ipak izuzeci.. manjina u odnosu na ukupan broj snova u toku zivota.. zato mi nije jasno kada napisete..

IBM OS/2
Meni nije jasno to što neki kažu da kao u snove kroz neke metafore vidiš stanje svoje duše...Baš i ne verujem u to...

mikki88
Frojd i kokain su krivi za to.

.. na sta zapravo mislite? Sta su snovi za vas? Sta vi u njima vidite?
 
Tallulah,
Obuhvatnost snova je toliko velia da je nemoguće bilo koji način i mogućnost isključiti. Nikako ne znači da nema ljudi koji imaju dobar uvid i razumevanje svojih snova. Moja istraživanja su pokazala da medju ljudima jeste prihvaćeno mnogo više pogrešnih prihvatanja same prirode snova kao i njihove uloge i značaja. Nevolja je u tome što prihvaćeno poimanje snova, iako nepotpuno pa čak i veoma pogrešno većina nije ni voljna niti zainteresovana korigovati. (No, to je pravo svakog pojedince.)
Da bi se iz snova izvukao maksimum za lično dobro neophodno je imati ispravno razumevanje svrhe i cilja života - budući da nas snovi uvek u tom pravcu usmeravaju.
Snovi su različiti kod svake osobe zato što svaka osoba egzistira u specifično stanje svesti. Nezavisno ko i kako prihvata prirodu snova ona je uvek istovetna i iza njih uvek stoji duhovna suština koja nam pomaže i usmerava nas.
Snovi imaju u zadatak da pomognu naš duhovni razvitak ne ignorišući ni naše ostale životne potrebe - zdravlje, ljubav, školu, posao, odnose u porodici, na radnom mesti...jer sve to spada pod naš duhovni razvitak.
Svakako da mi kao duša možemo svesno zavirivati u više duhovne realnosti ali to mora biti rezultat našeg duhovnog razvitka a nikako rezultat korišćenja opijata ili ičega sličnog.
Ima nešto što je ljudima nepoznato a to je da svako može svesno odabrati da aktivno sledi živa učenja Svetoga Duha.
Šta se tada dogadja?
Recimo ako vam je neko bilo kojom metodom astrologije rekao da vas u budućnosti čekaju odredjene stvari, posle prihvatanja živih učenja Svetog Duha sve te prognoze i predvidjanja astrologa padaju u vodu.
Jednostavno takvoj osobi životni put bude rearanžiran kako bi još za vreme ovog života odradila svu raniju karmu. Zato snovi takve osobe dobijaju novu dimenziju i takva osoba počinje svesno putovati višim realnostima.
 
Ima nešto što je ljudima nepoznato a to je da svako može svesno odabrati da aktivno sledi živa učenja Svetoga Duha.
Šta se tada dogadja?
Recimo ako vam je neko bilo kojom metodom astrologije rekao da vas u budućnosti čekaju odredjene stvari, posle prihvatanja živih učenja Svetog Duha sve te prognoze i predvidjanja astrologa padaju u vodu.
Jednostavno takvoj osobi životni put bude rearanžiran kako bi još za vreme ovog života odradila svu raniju karmu. Zato snovi takve osobe dobijaju novu dimenziju i takva osoba počinje svesno putovati višim realnostima.

Heh.. Prvo sam bila u fazonu.. a?! A onda sam videla tvoju trenutnu aktivnost..
Mislim daaaj.. rearanzira se?

U svakom slucaju, jedini aranzman koji priznajem.. enjoy :)

https://www.youtube.com/watch?v=CfI3eGXkZH8
 
Imas od Frojda Tumacenje snova..

još je ciceron napisao knjigu o snovima. čak se i u bibliji pričaju snovi i mudro tumače. ili npr. neko priča san, a onda se odmah pogađa je l, šta on znači - npr. josifov san o snopovoma koje on priča svojoj braći. ili priča o nibelunzima, san, moć, proročki smisao.

u psih. preovađuje stanovište da fantastični smerovi u tumačenju snova, koje naslućujemo, nemaju nikakve veze sa nadzemaljskim silama - to sve u smislu da želimo da znamo čovekovu psihu.
obično se snovima pripisivao i danas to svi radimo, dajemo snovima osobito značenje s obzirom na budućnost. npr. postoji primer čoveka koji je sanjao da je dobio velike pare na kocki i stalno se kockao. taj čovek je čak pribavio i "dokaz" da mu je sve naopako pošlo ako nije poslušao neki san. jasno je, jedino to, da čovek, takav tip, struktura ličnosti, nikad i ne sanja nešto izvan onoga šta obuzima njegovu pažnju u budnom stanju..... desilo se da je kockar nakon izvesnog vremena došao i rekao da više "ne veruje snovima" jer je opet sve izgubio.. ( :
čovek koji je intenzivno zauzet nekim zadatakomm nema mira ni danju ni noću i sve što se u snovima odigrava je most od jednog dana do drugog. u tome kako se čovek postavio prema životu leži prava osnova sna ;)
 
Poslednja izmena:
još je ciceron napisao knjigu o snovima. čak se i u bibliji pričaju snovi i mudro tumače. ili npr. neko priča san, a onda se odmah pogađa je l, šta on znači - npr. josifov san o snopovoma koje on priča svojoj braći. ili priča o nibelunzima, san, moć, proročki smisao.

u psih. preovađuje stanovište da fantastični smerovi u tumačenju snova, koje naslućujemo, nemaju nikakve veze sa nadzemaljskim silama - to sve u smislu da želimo da znamo čovekovu psihu.

čovek koji je intenzivno zauzet nekim zadatakomm nema mira ni danju ni noću i sve što se u snovima odigrava je most od jednog dana do drugog. u tome kako se čovek postavio prema životu leži prava osnova sna ;)

Komšija, koga nikada nije interesovala priroda snova u razgovoru mi je ispričo. "Prvi put kada sam radio na postavljanju velikih staklenih vrata sa ugradjenom oprugom, u jednoj velikoj robnoj kući, imao sam problema da ih namestim. Radio sam ceo dan i nikako nisam mogao uklopiti mehanizam. Bio sam zabrinut jer je već sutradan trebalo predati objekat. U toku noći usnio sam da sam opet na poslu radeći na postavljanju vrata. Jedan čovek je prišao i pokazao mi kako se postavlja mehanizam. Probudivši se nisamčekao jutro već sam odmah u toku noći otišao i onako kako mi je u snu pokazano tako sam uradio i vrata su ujutru bila spremna za predaju."
U ovom slučaju ovom čoveku koji je bio pred, za njega, ozbiljnim problemom pokazano mu je u snu kako da reši problem i time dobio neophodnu pomoć.
To nikako ne govori da postoje odredjeni pravci snova i tumačenja. Jer, neće snovi violinisti biti u vezi pravljenja cigle i crepa niti će električaru biti u vezi hemijskih reakcija.
Ovaj snevač je dobio pomoć od strane sveprisutnog i svemogućeg Svetog Duha. Na višem svetu, gde se i odlazi kada zaspimo - svet koji se doživljava baš kao i ovaj - naše aktivnosti se i dalje nastavljaju. To su najčešće aktivnosti koje i radimo u toku dana - nastavljamo istraživanja, kreiranja, proučavanja... Zato mnogi istraživači istovremeno, iako žive na raznim stranama ove planete često dodju do istih rezultata. Oni, a da i ne znaju noću su na višim svetovima rame uz rame zajedno nastavljali svoja istraživanja.
U svakom slučaju, snovi pojedinca vode u pravcu njegovih interesovanja zato što će realizacija njegovog rada njemu doneti i pomak u duhovnom razvitku.
Naravno, onajko sebi postavi najviši cilj taj će imati i visoko usmerene snove.
Psihologija o snovima još uvek tako malo zna da je to slobodno možemo reći jednako ništa.

Onaj ko očekuje predskazanja u snovima taj se grdno vara da će ih dobiti budući da su snovi takve vrste najmanje važni. Kada ih pojedinac i dobije za to postoji duboka duhovna pozadina.

Trenutni život jednog čoveka može imati svoj odredjeni cilj, da recimo radeći na realizaciji posla kojeg odabere sebe duhovno pomeri za odredjeni broj stepenika - da malo proširi svoju svest i kapacitet ljubavi.
Gledano na duge staze, svi životi koje čovek (Duša) proživi imaju jedinstveni cilj - realizaciju najvišeg duhovnog stanja svesti a to je ono što propovedaju i religije a što se tamo zove osvajanjem Božjeg Carstva....
Ipak, pojedinac ima pravo da u snovima vidi ili ne vidi ikakav značaj. Onaj ko je u mnogim ranijim životima iskusio i vodu i vatru - nadojio se svim mogućim iskustvima sada će u ovom životu vapiti samo za jednom stvari- za duhovnom slobodom ili slobodom Duše a to je ono što je svako od nas.
 
Poslednja izmena:
Heh.. Prvo sam bila u fazonu.. a?! A onda sam videla tvoju trenutnu aktivnost..
Mislim daaaj.. rearanzira se?

U svakom slucaju, jedini aranzman koji priznajem.. enjoy :)

Svakako da Zakon Uzroka i Posledica kojeg jedni zovu Karma a drugi sudbinom ne zaobilazi nikog a to je ona kreacija iz ranijih života sa kojom niko ne želi da se sretne. Jer kada se sretne naziva je lošom sudbinom ili srećom.
Naravno da zbog svojih predrsuda najčešće diskvalifikujemo druge ljude zbog njihovih "aktivnosti". Da li oni zbog toga nešto izgube? Ni sličajno jer oni žive svoj život. Da li mi zbog toga nešto izgubimo? Ne, ništa jer život je naš i učimo ga po vlastitom izboru.
Svako u svoje vreme prihvata ili odbacuje ono što mu treba ili što mu smeta. Jedino je važno da damo drugima slobodu...
 
Znam to.. nego dok si ti spajao teme, ja sam nesto napisala, pa kad sam htela da posaljem dobila sam obavestenje da je tema spojena, a nisam se vratila unazad da barem prekopiram to sto sam napisala ili nesto.. nema veze.. mozda i bolje.. sad cu dosta da skratim :)
 
Naravno da zbog svojih predrsuda najčešće diskvalifikujemo druge ljude zbog njihovih "aktivnosti".

Naravno da diskvalifikujemo odredjene kategorije ljudi.. kako bismo inace opstali kao drustvo?

Psihologija o snovima još uvek tako malo zna da je to slobodno možemo reći jednako ništa.

Jeste.. psihologija ne zna nista, al' vazno da hjuM zna sve..

@ moonja

Dobra prica je ova biblijska..
Kad smo vec kod prica, tu nam je i Hari i njegovi snovi kao veza sa Onim-koji-se-ne-sme-imenovati.. :lol:

A jaoj, nee.. imamo i umocicu :(

 
odledah ja ceo crtać ( : kako se onaj dečko bocne viljuškom da vidi da li sanja.... : ( ja sam sanjao da vozim motor i, zamisli, posle sam kupio motor!!
kad već pominjemo harija...pazi ovo, vest je stara, ali nema veze: Hari Poter je počeo da se javlja i u snovima svojoj kreatorki Džoani Rouling, napisala je ona na svom sajtu, a prenose svetske agencije.U dnevniku na njenom zvaničnom sajtu književnica je 19. decembra zapisala da je "prvi put, pre nekoliko noći, sanjala da je u svetu Harija Potera". U tom čudnom snu, ona je bila i Hari i narator, a mladi čarobnjak je tražio magični predmet zvani horkrus, dok je narator u njenom snu tačno znao gde se horkrus nalazi.
Sanjala je i kelnere i kelnerice koji rade u kafeu u kojem je pisala knjigu i oni su bili na štulama i visoki bar pet metara. "Možda bih morala da smanjim kafein", našalila se. itd, itd..
 
Poslednja izmena:
Eto vidis.. sta ko zeli to i sanja.. :)

Ali kad kaze "salio sam se,mama, nisam gladan".. katastrofa.. secam se kad sam bila mala pa kad puste ovaj crtani.. to su traume ostale.. isto mi je bilo traumaticno i u cudesnoj sumi kad slikar gubi moc da razume zivotinje.. mada to sad nema veze sa snovima..

Sta bih dala da odem u taj svet makar i u snu.. :(
Pre dve tri godine sam pratila drugaricu na zeleznicku stanicu i kucnula ja na stub na peronu ali nista.. nece.. :(
..mozda je stvarno neophodno zaleteti se u zid :lol:
 
eh .... "štа је život-mahnitanje?? šta je život - puste sanje " ( :
ma pesnici...gete je jako verovavo u moć sna....ima jedna pesma, Svbadbena
jedan vitez se, nakon dugog vojevanja, puta i svega što prati viteški život, vratio kući u svoj zapušten zamak. legao je da spava i u snu video sitne prilike kako izlaze ispod njegovog kreveta i tu je nastao ceo prizor svadbe dva patuljka.. ( : taj san se vitezu mnogo dopao, jer je hteo, šta - da se ženi ( : trebala mu je žena..i uskoro se taj vitez zaista i oženio. u nekom tumačenu svadbene pesme, kod adlera sam, mislim pročitao, gde kaže da je pesma nastala u vreme kad je sam gete bio zaokupljen ženidbom.. što, u stvari govori o tome...vrlo jednostavno i istinito...
da svaki san ima zadatak da stvori ono raspoloženje koje je najpogodnije da bi se postigao postavljeni cilj....
 
Mislila sam na to da nam nasa podsvest kroz san nesto porucuje i da bi trebalo da to uzmemo u razmatranje.
Ne da bude "To je samo san.." (i da ponovo potisnemo ono sto smo vec svesno ili nesvesno potisnuli, a sto nas na neki nacin opterecuje).. nego "Zasto je bas to san?"
Ja, na primer, pridajem odredjeni znacaj i cinjenici da se jako retko secam svojih snova a da su, kada ih se secam, jako teski.. kao i cinjenici da se vec nekoliko dana suvise cesto budim tako sto se trgnem iz sna.. obicno kad spavam popodne..
Po mom misljenju, sve su to pokazatelji da nesto ne stima.. ne mora to da bude nasa podsvest.. i organizam moze da nam se "obraca" na ovaj nacin..
 

Back
Top