Smrt

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
divlja u srcu:
Kelis se olenjila izgleda.

shto bre divlja?
svi udarate na mene... pms ajmo po kelis... napisali mi panduri kaznu... udri po kelis... pao mi sto na nozni prst....loguj se da oshinem kelis...
necu bre vishe sa vama da se igram...
a005.gif


 
Cilj da nam smrt bude saveznik, nije nikakva intelektualna igra, ili prazno naklapanje. Cilj toga je akcija. Samo akcija. Akcija koja pobedjuje nasu urodjenu lenjost, koja ce nam omoguciti da prevarimo vreme. Mozda sam ja u prednosti jer znam o cemu govorim, ali zato ne mogu da vam objasnim recima... Cini mi se da ti ,"divlja u srcu", ponekad osecas kako gubis vreme, napipavas da postoji "jos nesto", i delujes mi kao vrlo intuitivna osoba.

Zasto sam postavio ovo pitanje? Zeleo sam da vidim kako razmisljate, a ne da naklapam prazne price, ako me razumete...
 
Kelis:
shto bre divlja?
svi udarate na mene... pms ajmo po kelis... napisali mi panduri kaznu... udri po kelis... pao mi sto na nozni prst....loguj se da oshinem kelis...
necu bre vishe sa vama da se igram...
a005.gif


Nemoj i ti da nas ostavis.Ipak si jedan od normalnijih moderatora....sto je samo po sebi retkost.
 
divlja u srcu:
Ma meni ne smeta sto nisi zakljucala temu, bas naprotiv. To je bio kompliment. :lol:

ma zakljuchala bih je ja da znam da dovuchem istu tu temu iz starog foruma... nego ne znam ...i ne znam koga da pitam... ne znam ko nam je admin... ma nista ne znam...pa cutim... i tako

@ frozen
hvaaala

h030.gif
 
Smrt je samo prelazni period ovog nasheg zivota..Poshto je ovo pravi dzumbus nije mi jasno shto se
uopshte ljudi boje smrt..Zivot traje dalje samo u drugom obliku...
 
Mr. Del boy:
Na primeru koji cu sada da vam predocim, ne mislim graditi svoju filozofiju. Samo zelim da vam plasticnije pojasnim na sta sam mislio:

Secate li se filma "Fight club" sa Bred Pitom?

I scene kada on napada onog propalog studenta sto je napustio fakultet? Napao ga je pistoljem, i uter'o mu strah u kosti. Zatim ga pustio, rekavsi da se od sada pozabavi svojim zivotom i studijama.

"Sutra ce biti novi dan njegovog rodjenja. Hrana ce mu imati novi ukus, a zivot novi smisao", rakao je.

Eto tako nekako ide ta scena. Vidite li koliko je Smrt jak saverznik? Zna li neko o cemu pricam? Je li to neko vec proucavao i razmisaljao o tome ovde?

ja znam i slazem se u cjelosti.
 
Mr. Del boy:
Cilj da nam smrt bude saveznik, nije nikakva intelektualna igra, ili prazno naklapanje. Cilj toga je akcija. Samo akcija. Akcija koja pobedjuje nasu urodjenu lenjost, koja ce nam omoguciti da prevarimo vreme. Mozda sam ja u prednosti jer znam o cemu govorim, ali zato ne mogu da vam objasnim recima... Cini mi se da ti ,"divlja u srcu", ponekad osecas kako gubis vreme, napipavas da postoji "jos nesto", i delujes mi kao vrlo intuitivna osoba.

Zasto sam postavio ovo pitanje? Zeleo sam da vidim kako razmisljate, a ne da naklapam prazne price, ako me razumete...

Del Boy

tvoj koncept odnosa prema smrti je Kastaneda detaljno i jasno obradio.

"Sve sto radis radi kao da ti je poslednje delo na Zemlji....", smrt kao saveznik ....
 
divlja u srcu:
Kelis se olenjila izgleda. :lol:

Da i ja dodam nesto. Svest o smrti ili njen autenticni dozivljaj vodi autenticnoj egzistenciji. Nije stvar u tome da li cemo biti bolji. Kad se tako postave stvari, automatski se prelazi na pitanje ima li zivota posle smrti, da li postoje raj i pakao bla, bla, da li cemo biti kaznjeni ako nismo dobri, ako smo dobri idemo u raj. Glavno pitanje koje treba da zanima coveka, jer o prethodnim stvarima moze samo da lupa glavu, je pitanje- IMA LI ZIVOTA PRE SMRTI? Kao osoba koja promisljava smrt svakodnevno, meni smeta da u sred filma moram da odgledam blok besmislenih reklama. Banalan primer. Ili ne zelim da provodim vreme sa ljudima pricajuci o svakodnevnim trivijalnostima. Ne zelim da gledam filmove ili citam knjige za koje ce se ispostaviti da su protracili moje vreme. Preterivanje u ovom smislu, takodje nije dobro.

Zato pitanje treba da glasi, da li vasa svest o smrti utice na vasu egzistenciju, vase postojanje?
Divlja je na starom forumu postavila temu : SMRT koja je dozivela 30-ak strana,vise nego ijedna druga.Zato joj nije tesko da pruzi ovako ESENCIJALAN odgovor!
Bravo Divlja! Zaista,ima li zivota pre smrti! Sta je to pravi zivot? Ima li zivot smisla? Posto mora da ga ima ,barem za onoga ko postuje na ovom podforumu, sta bi bio smisao?
Na neki nacin Divlja je potpuno u pravu: Misaon covek ISKUPLJUJE VREME !!!
 
sta znaci autenticni dozivljaj smrti, majke ti? :)

kao osoba koja promisljava (sta god to znacilo) smrt svakodnevno, na koju foru ti je dnevni prosek poruka 20?
 
I konacno smo dosli do Kastanede... Hvala Endere! Pa te knjige su skoro uputstva!

Ali da budem Konkretan: Rad na sebi ce vam obogatiti zivot, uciniti Vas ispunjenijim, vase misli i vas sredjenijim. To je tezak put, jer uvek je najteze menjati sebe. Ali vidite, sta cu vam reci iz licnog iskustva: Kada jendom otvorite sebe, kad krenete na taj put, onda vise nema povratka. Medjutim, nista nema besplatno; oseticete, u jednom trenutku, kako je jedan deo vas umro, kako vise niste isti. Srecom, to je vas "balast", vas teret, to je deo vas koji i treba da umre...
 
Anankin
a ti si bio tamo pa znas?
Ne mora covek negde biti, videti, cuti, omirisati da bi nesto saznao. Mi imamo razum. Imamo Filozofiju , koja je za hiljade godina razvoja dala odgovore na pitanja o sustini sveta i zivota za koje ne bi verovala da su moguci.

Ako polazis od pogresnih postulata filozofski neobrazovane vecine tipa da objektivna egzistencija moze postojati bez ikakvog subjekta, da su culni oseti u predmetima a ne u subjektivnoj culnosti, da su zakoni prostora i vremena dati a posteriori a ne a priori itd. itd.

Kada bi poznavali filozofiju Dzona Loka, Berklija, Kanta , Bergosna i najveceg od svih Sopenhauera znali bi da nijedan od ovih postulata uobicajenih medju ljudima nije istinit verovali ili ne. Ako polazis od njih za tebe je smrt kraj tvog dragog tela ,koje time postaje hrana za crve i kraj rasprave. Sasvim logicno posavsi od tvojih pogresnih aksioma, MEDJUTIM AKO UVIDIS DA OSETI nisu u predmetima vec u culnosti subjekta, da objektivna egzistencija nije moguca nezavisno od bilo kakvog subjekta tj.da su subjekt i objekt KORELATI, ILI da su prostor i vreme a priorni itd. itd. tada ces ZNATI da je zivot i smrt deo neceg Transcendentnog .Deo Neceg mnogo sireg i velicanstvenijeg a cemu nas samo Filozofija moze pribliziti.
 
@anakin

Ja mislim da je vreme da ti pocnes sebe da promisljavas i svoje postovanje na Krsti.
To ti je prijateljski savet. :)
I nemoj vise da se blamiras, za dve godine nisi napravila nikakav mentalni napredak, to se vidi na kilometar.
Uzmi citaj "Carobni breg" za pocetak.

 
divlja u srcu:
@anakin

Ja mislim da je vreme da ti pocnes sebe da promisljavas i svoje postovanje na Krsti.
To ti je prijateljski savet. :)
I nemoj vise da se blamiras, za dve godine nisi napravila nikakav mentalni napredak, to se vidi na kilometar.
Uzmi citaj "Carobni breg" za pocetak.


molim?

ja znam sto sam ovde - ispiram mozak...

sto se tice "mentalnog napretka", mada mi dodje da se grohotom nasmejem ako cemo mentalni napredak da merimo po krsti, sta si ti u RL uradila za ovo vreme od kad si na krsti?
kad me vec meris mene i tebe u vidu "napretka", ajde da ti kazem sta sam ja uradila od kad sam ovde...zavrsila fakultet, preselila se u Ameriku, upisala postdiplomu, u junu prijavila magistarski (a ovde nema zayebavanja - kad ga prijavis, magistriras), dobila stipendiju za celokupno skolovanje, dobila ponudu za doktorat, dobila poziv da drzim master clas.....hoces da nastavim?

hoces sad ti konkretno da kazes za sta me prozivas? i konkretno da kazes gde se nas dve uporedjujemo, kad vec tako postavljas stvari?
i nemoj me cackati sledeci put kad ne mozes da odgovoris na postavljeno pitanje...
 
Slika "mentalnog napretka" su nase misli i njihov razvoj.
Tvoje misli se za dve godine nisu pomerile s mrtve tacke, jos gore po to sto si nabrojala da si uradila.
Mogu valjda da ti kazem sta mislim, a i imam potpuno pravo koje si mi ti licno dala sopstvenim ophodjenjem.
E, sad ako neces da ja tebi postavljam pitanja, moraces prvo ti mene da zaobidjes.
A i nema sta od tebe da naucim, tako da je svaka rasprava uzaludna.
Dovidjenja!
 
haha...
a kako meris mentalni napredak na krsti?
jel obracas paznju na svoje postove u poslednje vreme? fraza do fraze...a to ne umes ni da objasnis...kao na primer, autenticni dozivljaj smrti :) naravno, kad te neko pritegne argunentom, tebi je vec preslo u naviku da se branis na osnovu "visih duhovnih sfera" u vidu postovanja na krsti...

i btw, ja nemam 13 godina pa da se jos uvek trazim...sa 29 nekakvi uopsteni izgradjeni stavovi o zivotu se podrazumevaju...samim tim, moje misli na ovako uopstenom nivou kao sto je forum, nece se menjati...
 
i da...jako upada u oci sa kojom panikom izbegavas da kazes bilo sta sto se tice RL-a...
i isto tako ne mozes da odgovoris na pitanje sta j autenticni dozivljaj smrti..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top