Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Nije Revolution, nego Attraction oprema sa AT menjačem. Iz Revolution paketa su mi se svidele felne i opcija šibera, a bela koža mi se isto sviđa - ali zbog sitne dece ipak još ne dolazi u obzir... :lol:
Međutim, razlika u ceni je bila velika (skoro 4k€), objektivno za te pare mogu da kupim dva seta felni 19" sa sve gumama, i da mi ostane za letovanje, tako da sam se odlučio ipak za Attraction.

A slike evo još koja, mada nije baš bio uglancan kad sam slikao (i stavljam ih ovako da ne davim forum, ko hoće da vidi neka otvori link)

http://postimg.org/image/6i7icaot7/
http://postimg.org/image/r7g3kgbvf/
http://postimg.org/image/fsjmftziz/
http://postimg.org/image/699xmdc0r/
http://postimg.org/image/rzirjng2j/
http://postimg.org/image/p45ocsc2j/

- - - - - - - - - -

Nije Revolution,felne su 17" na slici.Attraction je.
Eto čovek me preduhitrio :)
 
pa šta mu je sa znakom? Taj stakleni znak ima samo revolotion zbog distronik sistema.
Ja sam samo po tome do sada razlikovao na prvi pogled je l revoliton ili ne :D

Redizajn unutrašnjosti je 3x lepši od prethodne. Prelep auto, posebno karavan, ali gepek karavana je nepraktičan, izeo ga dizajn.

Išao sam na testnu vožnju atrakšn sa starijim enterijerom, manuelni menjač i nikakav utisak nije ostavio na mene i suprugu, pa smo probali awd 175ks revolution:








Ali ponuda je da te mozak zaboli za rev awd 175.

Mazdu prati pravi kvalitet koji je i na papiru i na listama. Siguran sam da će te služiti dugo godina.
Šta je sa garancijom? Je l si imao ponudu 3+ doplata za još 2?

Lično, ogromna je razlika izmedju čelendž i revolution-a npr, gde se sve i svašta dobija kod revolution-a, a izmedju atrakšna i revolution mala, ali mnogima značajna. Imaš distronik, head-up displej, nepotrebnih 19 inča felge, bose muzika, grejanje sedišta pozadi, kožu i izbor bele luxury kože itd. Mada ovo kod distronika mi nije jasno. U Mazdinom konfiguratoru ranije je bilo samo za revolution, ali sada ima i za atraktion. Je l i tebe to zahvatilo?

Sve u svemu, super auto i za mene jedan avion od auta koji bi trebalo probati svaki prosečan balkanac, pa možda mu passat izbije iz glave.
 
Zar on kod evropskih automobila ne ide napred nazad i steluje se prema vozacu?
Ovde su napravili ogromnu bespotrebnu roletnu za sitnice na ustrb naslona.
Mozda gresim?
Mislim da grešiš, pošto sam ja naročito osetljiv na loše postavljen naslon za ruku, i to mi smeta kod mnogih kola. Meni ovaj odgovara savršeno, a i pregrada je vrlo praktična - kad se zatvori izgleda lepo (roletna?), a osim čaša tu stanu i ključevi, telefon, i sve. Ispod naslona za ruku je lep compartment za ostale stvari, dva USB porta, SD kartica i sl. Dno je čak urađeno od nekog pliša tako da se ne grebe a stvari ne klizaju.

A što se položaja same ruke tiče, ne podešava se visina, to je istina, ali se podešava sedište u svim pravcima, meni sa visinom od 195 odgovara najniži položaj a tad mi naslon za ruku legne baš kako treba.
 
pa šta mu je sa znakom? Taj stakleni znak ima samo revolotion zbog distronik sistema.
Nije stakleni znak, ne znam na koji misliš, ali ovaj nema distronic sistem, ali ima automatsko kočenje pri manjim brzinama (ima kameru i onaj laserski senzor). Od sve te elektronske opreme mnogo mi se sviđa radar za izlazak unazad, pošto je auto dugačak, kad kreneš u rikverc upozorava te ako neko nailazi sa strane, što je vrlo zgodno (i radi kako treba)
Ali ponuda je da te mozak zaboli za rev awd 175.
Jeste... mada je on lep, ko voli dizel. Meni je benzin nekako u krvi (možda neopravdano), tako da dizel nisam ni uzimao u obzir. Mada za AWD bih se žrtvovao toliko... :lol:

Mazdu prati pravi kvalitet koji je i na papiru i na listama. Siguran sam da će te služiti dugo godina.
Šta je sa garancijom? Je l si imao ponudu 3+ doplata za još 2?

Nisam imao tu opciju doplate. Tri godine, to je to. Ako počne da zeza nakon tri godine... biču besan :mrgreen:

Lično, ogromna je razlika izmedju čelendž i revolution-a npr, gde se sve i svašta dobija kod revolution-a, a izmedju atrakšna i revolution mala, ali mnogima značajna. Imaš distronik, head-up displej, nepotrebnih 19 inča felge, bose muzika, grejanje sedišta pozadi, kožu i izbor bele luxury kože itd. Mada ovo kod distronika mi nije jasno. U Mazdinom konfiguratoru ranije je bilo samo za revolution, ali sada ima i za atraktion. Je l i tebe to zahvatilo?
Nisam imao ni to kao opciju, mada mi se sviđa. Ono što bih možda voleo (a pretpostavljam da je moguće) je rear view kamera, pretpostavljam da to može da se doda na svaku verziju koja ima ovaj ekran.

Sve u svemu, super auto i za mene jedan avion od auta koji bi trebalo probati svaki prosečan balkanac, pa možda mu passat izbije iz glave.
Slažem se. :D
 
Znak na prednjoj masci. Mislio sam da postoje dva različita znaka:

- logo sa plastičnom pozadinom (kao ti što imaš)
- logo bez plastične pozadine.

Kao npr Mercedesov znak napred u masci npr kod W204. Kod prvog znak ima plastiku iza i to znači da ima distronik. A drugi nema distronik, ima samo znak bez plastike:





Tako sam mislio i za mazdu, jer sam bio siguran da postoje dva različita znaka: bez plastične i sa plastičnom pozadinom (tj. senzorom za radar i automatsko kočenje). To automatsko kočenje koje imaš, pre FL bilo je moguće samo kod Revolution paketa (99% sam siguran).

Mazda i skaj aktiv tehnologija čine da benzin i dizel budu približni sa potrošnjom, tako da treba sabrati gde bi ko vozio i na koji način, pa iskalkulisati. Ja sam često po brdima i tu mora da se vineš u obrtaje kod benzinca tražeći Nm, pa bi i potrošnja bila drastično veća od dizelaša. Ali autoput i po gradu dodje mu slično kod Mazde, ali opet zavisi sa kojim motorom: 175ks dizel troši skori isto kao 145 ks benzin, ali je i duplo jači. Neko papiranje je G192 motor benzinac i on troši verovatno malo više nego dizel. Pa ko šta voli...

Možda si mogao da pregovaraš: ''oš kupim auto kod tebe? Pismena garancija salona da imam 2 godine dodatne garancije ili odoh ja preko da kupim jedan sa takvom garancijom i kod tebe ću svih 5 godina da dolazim i servisiram kad crkne nešto i neću dinar ti dam''. Na finiji način :mrgreen:

Što se tiče rikverc kamere, naravno da je moguće, ali je potrebno dati nekom da namesti i verovatno bi izgubio garanciju na multimediju. Kada bi potražio original delove, možda bi i skriveno prošao. Ali je teško naći takve delove za japance. Ja sam pre par dana našao na netu u UK original navigaciju za Kiju i xenon komplet set sa senzorima i svim što mi treba, ali ne odgovara na mail, a ne bih da ga zovem na njegov broj.

Probaj preko e-bay ili aliexpress.com. Jesu kinezi, ali dobar kvalitet slike i tvoja navigacija ima ulaz za kameru i neko sitno podešavanje i eto ti.

Motor?
Utisci?
Menjač?
 
Nisam sedao u tu Mazdu ali ja koliko vidim ljudi osrednjeg rasta ce da drze lakat na toj roletni a ne na naslonu jer imaju kratku podlakticu i sto moraju da se priblize blize da bi nogama dohvatili pedale.
Logicna stvar je da naslon bude izdignut i da moze da mu se steluje visina i dubina a to ovde ne postoji.
I jel sam ja neobjektivan?
Pa prvi ste vi koji trazite opremu u autu a kad se dobije nesto sto nema mogucnosti kao kod konkurencije odmah pocinjete sa napadom kako je neko neobjektivan.
Licno meni naslon za ruku ne treba i prakticno mi smeta ali ovo kazem u ime onih koji ga zele.
 
Motor?
Utisci?
Menjač?
Hvala za savete za kameru... mislio sam prvo da se javim ovima u Dipem, da vidim sa serviserom ima li opcije za naručivanje originalne kamere koja inače dolazi u Revolution opremi... ako ne, pašće Aliexpress, jedino što ne znam je da li sistem iscrtava tada one linije traga točkova. Znam da nije neophodno, ali ako može - što da ne (mada kapiram da sistemu treba neka povratna informacija o položaju volana)

Što se tiče utisaka, polako se slažu. Pre sam (duuugo) vozio Dodge SX 2.0 (koji je praktično Dodge Neon za kanadsko tržište) pa nekako u usporedbi sa njim imam utisak da je Mazda u svemu bolja osim u oštrom kretanju sa semafora i audio sistem - zvuk je znatno bolji u Dodgeu... što se tiče rada motora, menjača, sve je perfektno. Desilo mi se da izađem iz kola i zaboravim da ga ugasim i ostavim tako upaljenog na parkingu ispred samoposluge... menjač mnogo lepo reaguje na SPORT mode - ogromna je razlika. SkyActive valjda podrazumeva minimizovanu potrošnju pa je za moj utisak sve to za nijansu laganije nego što bi trebalo da bude kad kreće iz mesta, ali zato prebacivanje na SPORT svih 165 konjića pokazuju zube. Pri tom i ne troši nešto mnogo više, probao sam da vozim ceo dan na sport, pa i tako ne ide preko 10 u gradu... mada sad vozim uglavnom u normalnom režimu, samo prebacim prstom na sport kad hoću da pretičem ili da krenem oštrije. Mislim da je jedina razlika u programu menjača, sve uvek radi na nešto višem broju obrtaja u tom režimu i to ej taman ono što fali.

Što se tiče ogibljenja, ono je odlično, meni se dopada, teško ga je izbaciti iz potpune kontrole. Ostavlja jako siguran utisak u naglim skretanjima, body roll je minimalan, maltene nepostojeći (opet poredim sa Dodge-om). Takođe nisam osetio ni understeering, a ni oversteering, mada nisam probao da divljam sa isključenom kontrolom pogona, to je sledeći korak. :)
 
Nije Revolution, nego Attraction oprema sa AT menjačem. Iz Revolution paketa su mi se svidele felne i opcija šibera, a bela koža mi se isto sviđa - ali zbog sitne dece ipak još ne dolazi u obzir... :lol:
Međutim, razlika u ceni je bila velika (skoro 4k€), objektivno za te pare mogu da kupim dva seta felni 19" sa sve gumama, i da mi ostane za letovanje, tako da sam se odlučio ipak za Attraction.

A slike evo još koja, mada nije baš bio uglancan kad sam slikao (i stavljam ih ovako da ne davim forum, ko hoće da vidi neka otvori link)

http://postimg.org/image/6i7icaot7/
http://postimg.org/image/r7g3kgbvf/
http://postimg.org/image/fsjmftziz/
http://postimg.org/image/699xmdc0r/
http://postimg.org/image/rzirjng2j/
http://postimg.org/image/p45ocsc2j/

- - - - - - - - - -


Eto čovek me preduhitrio :)

koji motor i posto je bio auto ?

P.S Vidim sad slike i da je potrosnja 8.9 litara. Jel to po gradu ili kombinovana? Sa tom potrosnjom sigurno je 2.0 benzinac.

Kako si zadovoljan sa automatskim menjacem ? Kakav je odziv menjaca u manuelnom modu ?
 
Poslednja izmena:
Mislim da grešiš, pošto sam ja naročito osetljiv na loše postavljen naslon za ruku, i to mi smeta kod mnogih kola. Meni ovaj odgovara savršeno, a i pregrada je vrlo praktična - kad se zatvori izgleda lepo (roletna?), a osim čaša tu stanu i ključevi, telefon, i sve. Ispod naslona za ruku je lep compartment za ostale stvari, dva USB porta, SD kartica i sl. Dno je čak urađeno od nekog pliša tako da se ne grebe a stvari ne klizaju.

A što se položaja same ruke tiče, ne podešava se visina, to je istina, ali se podešava sedište u svim pravcima, meni sa visinom od 195 odgovara najniži položaj a tad mi naslon za ruku legne baš kako treba.

e pa kad ti sa svojih 195 cm mozes da sednes kako treba u Mazdi 6 jasno je da taj auto mora da odgovara svima.

- - - - - - - - - -

Hvala za savete za kameru... mislio sam prvo da se javim ovima u Dipem, da vidim sa serviserom ima li opcije za naručivanje originalne kamere koja inače dolazi u Revolution opremi... ako ne, pašće Aliexpress, jedino što ne znam je da li sistem iscrtava tada one linije traga točkova. Znam da nije neophodno, ali ako može - što da ne (mada kapiram da sistemu treba neka povratna informacija o položaju volana)

Što se tiče utisaka, polako se slažu. Pre sam (duuugo) vozio Dodge SX 2.0 (koji je praktično Dodge Neon za kanadsko tržište) pa nekako u usporedbi sa njim imam utisak da je Mazda u svemu bolja osim u oštrom kretanju sa semafora i audio sistem - zvuk je znatno bolji u Dodgeu... što se tiče rada motora, menjača, sve je perfektno. Desilo mi se da izađem iz kola i zaboravim da ga ugasim i ostavim tako upaljenog na parkingu ispred samoposluge... menjač mnogo lepo reaguje na SPORT mode - ogromna je razlika. SkyActive valjda podrazumeva minimizovanu potrošnju pa je za moj utisak sve to za nijansu laganije nego što bi trebalo da bude kad kreće iz mesta, ali zato prebacivanje na SPORT svih 165 konjića pokazuju zube. Pri tom i ne troši nešto mnogo više, probao sam da vozim ceo dan na sport, pa i tako ne ide preko 10 u gradu... mada sad vozim uglavnom u normalnom režimu, samo prebacim prstom na sport kad hoću da pretičem ili da krenem oštrije. Mislim da je jedina razlika u programu menjača, sve uvek radi na nešto višem broju obrtaja u tom režimu i to ej taman ono što fali.

Što se tiče ogibljenja, ono je odlično, meni se dopada, teško ga je izbaciti iz potpune kontrole. Ostavlja jako siguran utisak u naglim skretanjima, body roll je minimalan, maltene nepostojeći (opet poredim sa Dodge-om). Takođe nisam osetio ni understeering, a ni oversteering, mada nisam probao da divljam sa isključenom kontrolom pogona, to je sledeći korak. :)

Tacno , sport mode kod svih auta menja brzine u visim obrtajima , a kod nekih znaci i drugacije ogibljenje tj tvrdje i sportskije .

Sve u svemu izabrao si najbolji moguci auto trenutno na trzistu kao nov za kupovinu.

Porediti ovo sa Passatom u trendline opremi , sto bi mogao da uzmes za iste pare je kao da poredis dupe i glavu.
 
Dule, 178 cm sam visok i nisam pipao roletnu.

Sizif,

nisam siguran kako će sve da ti bude kao u originalu, jer kao što si rekao, položaj volana, točkova itd. Neće se baš manifestovati na ekranu, a i mislim da možeš bez toga.
Ako ne, uhvati se obične kamere za 20 eura i prikači na postojeći monitor, samo reguliši oko ubacivanja u rikverc da upali automatski. To kako ide, ne znam. Mislim da je to sve povezano sa multimedijom, tako da možda ne moraš da čačkaš ništa.

Sve u svemu, odličan si auto kupio i drago mi je da neko gleda šire od pasata.Za te pare si mogao da nadješ novog pasata sa solidnom opremom, ali izabrao si savremenijeg izgleda auto, osveženog japanca, ne zastarelog pasata (subjektivno mišljenje). I ova farsa sa dizelima dodatno da te udalji od tog brenda.

Auto prkosi nemcima i to mnogi ljudi van balkana poštuju i rado kupuju mazde. Ima golfova, pasata, nije da nema, ali razlika se smanjuje, jer sve češće vidjam mazde 6 i mazdu 3, koja mu dodje lepa zamena za zastareli golf.
 
Dule, 178 cm sam visok i nisam pipao roletnu.

Sizif,

nisam siguran kako će sve da ti bude kao u originalu, jer kao što si rekao, položaj volana, točkova itd. Neće se baš manifestovati na ekranu, a i mislim da možeš bez toga.
Ako ne, uhvati se obične kamere za 20 eura i prikači na postojeći monitor, samo reguliši oko ubacivanja u rikverc da upali automatski. To kako ide, ne znam. Mislim da je to sve povezano sa multimedijom, tako da možda ne moraš da čačkaš ništa.

Sve u svemu, odličan si auto kupio i drago mi je da neko gleda šire od pasata.Za te pare si mogao da nadješ novog pasata sa solidnom opremom, ali izabrao si savremenijeg izgleda auto, osveženog japanca, ne zastarelog pasata (subjektivno mišljenje). I ova farsa sa dizelima dodatno da te udalji od tog brenda.

Auto prkosi nemcima i to mnogi ljudi van balkana poštuju i rado kupuju mazde. Ima golfova, pasata, nije da nema, ali razlika se smanjuje, jer sve češće vidjam mazde 6 i mazdu 3, koja mu dodje lepa zamena za zastareli golf.

poveze se struja od kamere na rikverc svetlo mislim. To je prosto mislim tako se povezuju i parking senzori isto.
 
Wolf Pass, Juab County, Utah

wolfpassut.jpg


naslednik u najavi :D

2a7wsap.jpg
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:

Back
Top