Slike i opisi automobila posetilaca foruma

master,

vrhunski automobil. Sve u njemu imaš: off road (za tebe po snegu, jer si pominjao kuću na uzbrdici), udoban zbog vazdušnih jastuka (koji su zamenjeni), najlepši u klasi, vrlo popularan preko (ne bi trebalo da imaš problem pri post-prodaji). Jedino motor je pod znakom pitanja, jer je iz francuski grupacije, ali i nek crkne, popraviš i opet si miran šestocifren broj km.

rrsport je oduvek bio moja želja, ali troškovi eksploatacije su veći problem od nabavne cene, tako da može samo da mi dolazi u snovima :mrgreen:
 
veoma lep :)

Gangsterski :)

Jos malo da ga poteras negde uz brdo i to snimis :)
Da znas da hocu,nego Norveska ti je bezveze zemlja da se vozi offroad jer svi ne asfaltirani putevi su ili privatni ili je zabranjeno voziti po njima jer se koriste kao staze za one koji idu u prirodu.Jedva cekam kad ce sneg tad cu definitivno da ga probam na par mesta.Bice i slika naravno!
 
O toma sam pricao skoro. Luksuzni su, nisu skupi, previse jeftini i ne ekskluzivni za one koji imaju para da ih odrzavaju, a previse skupi za odrzavanje za one kojima su atraktivni i koji imaju para da ih kupe. X3/5, ML i slicni, bukvalno se voze na celavim gumama i dok ne crknu. Naravno, pricam o modelima iz prve generacije. Kupis dzip za 7-8k evra, a samo set guma je oko 1k.
 
20161005_160454.jpg


20161005_160630.jpg


20161005_160518.jpg


4WD 5.7L V8 8-Speed Automatic
381 hp @ 5600 rpm
401 lb.-ft. @ 3600 rpm

Novi drugar :D
 

Prilozi

  • 20161005_160704.jpg
    20161005_160704.jpg
    80,7 KB · Pregleda: 8
Juce je palo detaljno pranje, ciscenje laka glinom, voskiranje, nanosenje rain repellenta, nanosenje zastitnog sredstva na plastike, itd. tj. priprema za zimsku sezonu. Danas, evo slika :) Sutra nosim celicne felne na ispravljanje, na jednoj se i golim okom vidi da nije pravilan krug :D













Po meni, felne su lepse legle uzivo, posebno gledano sa zadnje strane, auto deluje masivnije. Posto su 6.5j, guma se taman rasirila, pa vizuelno deluje sira nego sto jeste. Inace, vidi se da su adnje opruge popustile, juce sam merio 2cm su nize od prednjih, razmisljam da li da uzmem Eibach pro kit, nove mogu da nabavim za 100 evrica, ili da ubacim samo zadnje 2 standardne. Nove, sve 4, mi se ne uzimaju, jer se nadam da su sledece godine da promenim auto, tako da se generalno to ulaganje nikako ne isplati, a opet, ako uzmem samo zadnje 2 nove, one su oko 60 evra, onda se vise isplati da uzmem ceo Eibach set. Polovne, macka u dzaku, dosta otpada se namnozilo, neki prodaju skupo, skoro pa kao novo, i generalno skoro svi prodaju sve sto im padne pod ruku, pa ne znam da li cu da dobijem iste takve lose opruge, ili dobre. Primer, lik trazi 20 evra za polovnu ekspanzionu posudu, koja je onako, u srednje zalosnom stanju, mozda bi mogla jos neku godinu da potraje, a ja sam kupio novu za 2000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Takav je kupljen. Zadnji branik je farban, ali lose, pocela je da se ljusti boja sa njega, i blago je deformsian u zadnjem delu po sredini, tako da planiram da nadjem neki koji nije deformisan, a izgreban i zreo za farbanje, pa da ga ofarbam, Treba jos da se ofarba prednji, hauba i sajtne, koje sam farbao, ali su lose uradjene. Sto se tice mehanike, doveo sam ga u dosta pristojno stanje, ostao je da se promeni jedan prednji lezaj, vec spoemnute adnje opruge, i to je to, mada realno auto ima 20 godina, i svi fabricki delovi su vec dosta potroseni,. jbg, to je mana starog auta i ako sve deluje ok, brzo moze nesto da ode. Po meni, zadnji diskovi su za zamenu, po majstorima nisu. Dosta su neravni i potreseni, fabricki. Brembo su 1800 dinara po komadu, ako da cu da ih kupim, pa nek stoje, kad su jeftini :D Kvalitetne plocice kostaju kao par diskova. Estetiku cu na prolece, ne vredi sad, kamencici ima da istackaju lak. Danas sam ispravio celicne felne u Kragujevcu, 500 dinara po felni, dobro su ih odradili.


Razmisljam se da branike uradim sam. Kompresor cu da pozajmim, nabavicu pistolj za farbanje, ima sad odlicnih kineskih kopija profi pistolja.
 
Poslednja izmena:
Takav je kupljen. Zadnji branik je farban, ali lose, pocela je da se ljusti boja sa njega, i blago je deformsian u zadnjem delu po sredini, tako da planiram da nadjem neki koji nije deformisan, a izgreban i zreo za farbanje, pa da ga ofarbam, Treba jos da se ofarba prednji, hauba i sajtne, koje sam farbao, ali su lose uradjene. Sto se tice mehanike, doveo sam ga u dosta pristojno stanje, ostao je da se promeni jedan prednji lezaj, vec spoemnute adnje opruge, i to je to, mada realno auto ima 20 godina, i svi fabricki delovi su vec dosta potroseni,. jbg, to je mana starog auta i ako sve deluje ok, brzo moze nesto da ode. Po meni, zadnji diskovi su za zamenu, po majstorima nisu. Dosta su neravni i potreseni, fabricki. Brembo su 1800 dinara po komadu, ako da cu da ih kupim, pa nek stoje, kad su jeftini :D Kvalitetne plocice kostaju kao par diskova. Estetiku cu na prolece, ne vredi sad, kamencici ima da istackaju lak. Danas sam ispravio celicne felne u Kragujevcu, 500 dinara po felni, dobro su ih odradili.


Razmisljam se da branike uradim sam. Kompresor cu da pozajmim, nabavicu pistolj za farbanje, ima sad odlicnih kineskih kopija profi pistolja.

ja sam uzeo prednje diskove i plocice Brembo za Grand Cherokee i sada perverzija kako koci auto.

Inace pre toga mi je isto pravio probleme na kocenju. Tresao je s vremena na vreme prilikom kocenja i slicno. sada je sve perfektno tako da je brembo moja preporuka
 
Ate je bas izvikan, sad da li je bas toliko kvalitetan, u smislu da je ubedljivo bolji od ostalih, ne znam. Na Meganu su mi sva 4 diska i plocice ATE, nabavio dosta povoljno, na Alfi prednji diskovi Brembo, plocice Valeo, zadovoljan i jednim i drugim.. Znam za slucaj da su se iskrivili ATE diskovi. Sto se tice performance kocnica, za trkacke automobile, tu ipak mislim da je bolji Brembo, ne znam ni da li Ate radi takve kocnice. Realno, koje su bolje, moze da se utvrdi samo ako se na istom autu montiraju i jedne i druge nove kocnice, pa se koci sa odredjene brzine i meri koliko je potrebno da se zaustavi. Sve ostalo je subjektivno, a do tog subjektivnog utiska, posebno dolazi kad se montiraju novi delovi, pa se uporedjuju sa starim.
 
Ako ne znas sta valja onda gledas cenu.
Tako se oduvek govorilo i to jeste tako.
Ja sam pre neki dan mogao da kupim Brembo za 3100 din. Yurid za 2660 din,TRW za 3250 din a kupio sam ATE za 3500 dinara.
I kom god sam prodavcu rekao da hocu najbolje svi su rekli ATE.
I ja sam ih poslusao jer te plocice imaju najbolje karakteristike kod duzih kocenja.
Ne kazem da je Brembo los ali originalne ATE plocice su bolje.
To sto su se nekom iskrivile je dokaz da su fals kao sto i Castrola imas fals koliko hoces.
 
Donekle tacno, mada je i Michelin najskuplji, a cesto nije najbolji, tako da to bas i nije pravilo. Ono sto je skupo jeste kvalitetno, a ono sto je najskuplje ne mora da bude i najbolje.

Kao i da si piao koje gume su najbolje u vecini prodavnica bi dobio odgoro Michelin.

U svakom slucaju sa tim skupim stvarima nema greske.

Kao sto rekoh, jedino testovima moze da se utvrdi sta je najbolje, a ne po onome sto kazu u prodavnici.
 
Ate je bas izvikan, sad da li je bas toliko kvalitetan, u smislu da je ubedljivo bolji od ostalih, ne znam. Na Meganu su mi sva 4 diska i plocice ATE, nabavio dosta povoljno, na Alfi prednji diskovi Brembo, plocice Valeo, zadovoljan i jednim i drugim.. Znam za slucaj da su se iskrivili ATE diskovi. Sto se tice performance kocnica, za trkacke automobile, tu ipak mislim da je bolji Brembo, ne znam ni da li Ate radi takve kocnice. Realno, koje su bolje, moze da se utvrdi samo ako se na istom autu montiraju i jedne i druge nove kocnice, pa se koci sa odredjene brzine i meri koliko je potrebno da se zaustavi. Sve ostalo je subjektivno, a do tog subjektivnog utiska, posebno dolazi kad se montiraju novi delovi, pa se uporedjuju sa starim.

na jeepu grand cherokee su fabricki ate diskovi plocice i kocioni aparati. Ti aparati generalno su jako losi jer su od nekog gusanog materijala , koji vremenom nahvata koroziju pa se klipovi skucavaju i blokiraju tocak. Mora onda se odradi potpuna reperacija aparata da se stave novi klipovi i gumice sto sam ja i uradio.

Od kako sam stavio prednje brembo diskove i plocice umesto starih ATE, auto se preporodio koci 5 puta bolje. A inace razlika u ceni izmedju ATE i Brembo , je takva, da je skuplji ATE nego Brembo.

Tako da iz moje prakse - ATE je krs.

Plus za mene nikada nije bilo dileme da je Brembo najbolji iz prostog razloga sto vidis da svi skoro proizvodjaci sportskih automobila stavljaju gotovo iskljucivo brembo kocnice na takva auta.

A na takvim autima je kocenje vrlo bitna stvar da covek moze blagovremeno da zaustavi vozilo koje ide velikom brzinom za kratko rastojanje.

Jednostavno ne koriste svi oni brembo sto vole, vec zato sto drugi proizvodjaci ne mogu da zadovolje te zahteve.

A sto rekoh vec, najjace od svegea je sto je brembo tek nesto skuplji od obicnih proizvodjaca a jeftiniji od ATE-a barem je to bilo u mom slucaju tako.
 
Poslednja izmena:
Normalno da se potroše diskovi kada maloumne životinje nizbrdicom idu u leru i koče kao životinje da bi uštedeli tri grama goriva, aj što spale diskove nego se i iskrive od pregrevanja pa im sve nešto loša marka automobila :lol:

- - - - - - - - - -

na jeepu grand cherokee su fabricki ate diskovi plocice i kocioni aparati. Ti aparati generalno su jako losi jer su od nekog gusanog materijala , koji vremenom nahvata koroziju pa se klipovi skucavaju i blokiraju tocak. Mora onda se odradi potpuna reperacija aparata da se stave novi klipovi i gumice sto sam ja i uradio.

Mora kad se vozi na jedrenjaka nizbrdo i koči jer je skup plin, kad imaš zmiju u džepovima. Sa svakom zamenom pločica se menjaju i gumice tj čuvene prašinarke pa ti se neće dešavati to što si sam napravio. Znači kad su počeli da ti glave klipovi onda ti je dobar majstor to fino ošmirglao i završio priču sa klještima :lol:

- - - - - - - - - -

Kakva su kociona klesta, zavisi od toga da li je proizvodjac stedeo ili nije :) Na Alfi su Ate, na jacim modelima cetvoroklipna Brembo, ali su aluminijumska, tako da nema korozije ni spolja ni unutra. A klesta se trose kao i sve ostalo, nista cudno.

Ima na aluminijumu još kako oksidacije koja je po meni gora od rđe, sve se pretvori u prah. Klješta se troše upravo i samo zbog loše vožnje i nestrućnog održavanja ;)
 
Meni je na Ibizi FR 1,8T komplet sve ATE a kakav je to kvalitet govori to da su se plocice potrosile a da su diskovi maltene netaknuti.
Plocice sa vise mesinga ostecuju doskove i pritom hoce da cvile a takve mi uopste ne trebaju.
A tihijevi "aparati" su opet dokaz o poznavanju tog coveka.:D

kociona klesta mnogi majstori nazivaju aparati.

To sto se u tvom selu drugacije kaze nije ni bitno za smisao cele diskusije

- - - - - - - - - -

Normalno da se potroše diskovi kada maloumne životinje nizbrdicom idu u leru i koče kao životinje da bi uštedeli tri grama goriva, aj što spale diskove nego se i iskrive od pregrevanja pa im sve nešto loša marka automobila :lol:

- - - - - - - - - -



Mora kad se vozi na jedrenjaka nizbrdo i koči jer je skup plin, kad imaš zmiju u džepovima. Sa svakom zamenom pločica se menjaju i gumice tj čuvene prašinarke pa ti se neće dešavati to što si sam napravio. Znači kad su počeli da ti glave klipovi onda ti je dobar majstor to fino ošmirglao i završio priču sa klještima :lol:

- - - - - - - - - -



Ima na aluminijumu još kako oksidacije koja je po meni gora od rđe, sve se pretvori u prah. Klješta se troše upravo i samo zbog loše vožnje i nestrućnog održavanja ;)

ta serija ATE kljesta kocionih je katastrofalno losa svi Grand Cherokee-i te generacije imaju taj problem . Nego ti ne vozis Grand Cherokee pa kako to i da znas.

Zato su od 2002 godista izbacili ATE i mesto njih nabacili Akebono kociona kljesta/diskove/plocice.

Plus i sam je Jeep napravio tu problem , jer su konstrukcijski omasili tj stavili diskove kao sa auta na terensko vozilo, tu po pravilu treba da idu veci diskovi jer su terenci tezi 50% u proseku od obicnih auta samim tim prilikom kocenja se diskovi vise greju

Tako da mozda ja nisam imao srece al za ovu generaciju vozila koju ja imam ATE se pokazao veoma lose. Sada sa brembo diskovima/plocicama to je skroz drugi auto.

To je jedina mana koju sam nasao na ovom Jeepu. Sve ostalo je za sada perfektno.

Al to je tako kod skoro svih proizvodjaca . Uvek neki da kazem "podizvodjac" daj proizvodjac nekog dela omane pa taj deo fabricki bude los/brze se kvari.

Dobro je samo da nije ko kod Land Rover Range Rover Sporta auta od 120.000 evra, radilica od loseg celika pa pukne i unisti motor :lol:
 
Poslednja izmena:
Strucno se to zove kocioni aparat, nsita pogresno., kao sto se kaze druk lager, umesto potisni lezaj, lamela frikciona ploca, korpa porisna ploca, itd.

Na leru se ne stedi gorivo, pustis gas, ecu vise ne otvara dizne, tako da nema potrosnje goriva, jer se u tom slucaju motor pokrece surpotnim putem, preko tockova. Da se gumice menjaju sa svakom zamenom plocica, dolazile bi uz plocice. Kontrolisu se, i po potrebi menjaju. Druga je prica sto su nasi majstori losi, pa tako cesto unistavaju zadnja kociona klesta, jer klip vracaju srafcigerom, cekicem i cime god stignu, samo ne namenskim alatom. Ne znam s kakvim aluminijumom si imao posla, da je tako los.
 
E moj tixi ništa se ne razumeš, stavili su oni klješta i diskove od običnog terenca ali kada je u pitanju automatik, idu mnogo veća klješta iz razloga što se slabo koči motorom a znajući tebe da imaš zmiju piroćansku u džepu pre će biti da si ti to od tri džipa i jedne honde pravio terenac :lol: Ej bre tihi pa ovaj dule je gluplji od tebe :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ne znam s kakvim aluminijumom si imao posla, da je tako los.

Italijanski, brrrrrr :lol:
 
kociona klesta mnogi majstori nazivaju aparati.

To sto se u tvom selu drugacije kaze nije ni bitno za smisao cele diskusije
Eto ja vozim vise od 22 godine i za to vreme sam se namenjao kola i prodao jos ko zna koliko puta vise i visio kod raznoraznih majstora i NIKAD ali nikad niko "u mom selu" nije rekao za kocnice aparat i to prvi put cujem.
Ocigledno da u tvom selu tako kazu ili to ti tako kazes.:)

https://www.motorna-vozila.com/kocnice/
 

Back
Top