Sex ili deca?

Na sve to tvoje odgovor je da ce ona traziti sa strane cim bude prestala da dobije tu paznju. I naci ce. Niti ce se pitati kako je drugoj strani, vec ce reci: jbga, decko/muz prestao da pruza paznju majci svetici, gowno od coveka, pa ja nasla drugog.
Mislim da se igramo postavljanja morala na pleca.
-Dete je vaznije od svega? Sta to znaci? Gde se to dete isprecava izmedju dvoje u intimi? Osim ako neko zeli da ga postavi izmedju kao prepreku.

-Seks nije kopanje motikom, vec na protiv, aktivnost posle koje se bolje osecas. Osim ako te partner ne radi vise. Ili nikad nije ni radio. Tada, kada dodje do pritiska onda je to odradjivanje postalo tegoba. E onda jbga, ne ljuti se ako on trazi dalje. Do tebe je, nije samo do njega. Mozemo da se pravdamo, postao je ovakav, onakav, fali mi romantike da me izvodi na vecere..gluposti.

Drugo, mislim da se puno pravda sa time - umor, hormoni, iscrpljenost, stavlja se majkama sve na pleca i sl. Kao da je nekakav mentalitet zrtve. Jeste, zeznuto je roditeljima i obema stranama. Mame imaju taj period dojenja, nesto posle toga, to moze da bude god-dve max. Nakon toga nema pravdanja, vec je manipulacija i lazi koje vode samo u krug. I to nije i za to dete dobro. A vidjao sam ta pravdanja i kada su ocevi revnosni i nezni i puni podrske i obratno. Dakle nije u tome. I to je ono sto ja licno i generalno u razgovorima iskljucujem. Kada primetim glupost a ne argument. To je onaj razgovor gde se vodi voda na svoju vodenicu. Ili u krajnjem slucaju ti svoje iskustvo, dozivljaj, misljenje, ja svoje. Tada razgovor postane besmislen. Zar ne? A ja ne odrzavam razgovore ovde da bih se dopao ili dobio lajk.Mozda je to utisak?
Znala sam da ćeš se uvrediti.
Naravno da je sve lično mišljenje. Iskristalisano.
Svako svoje.
Bez ubeđivanja.
 
To znači da tata nije više centar sveta, a to mnogi ne mogu da podnesu.
Pa švrljaju sa strane.
Tata je retko kada centar sveta. Tata je muskarac. Tata, je odgajan da ne bude centar sveta. Jedino ako je neko deriste od coveka u pitanju. Ali mislim da su ove druge stvari o kojima sam gore pisao daleko pre nego to.
Ili ako hoces da kazes da je intima dva tri puta sedmicno, nakon perioda dojenja i post porodjajnog stresa, sto je u okvirima normalnog, razmazen zahtev tate?
 
Baš zato što neke mame i misle da im je dete centar sveta nastaju problemi. A sa druge strane muškarci prave problem ako neće noću da se bude i pomažu ili čak i preko dana. Izazov jeste na oboje.
 
Bogme ovo sto ja gledam oko sebe, tate se i bude, i nunaju decu i izvode ih napolje posle 12 sati rada s posla i sport kasnije i kuvaju i po 2 posla cesto vidjam i tride se da dignu atmosferu. Pa opet nekako mame mrzovoljne i zrtve u celoj prici i prebacuje se, vidi se po njima u ocima, na kaznjavanje apstinencijom.
Ne kazem da nema i onih slucajeva digne sve 4 u vis i ceka da mu jos popusi. Ima, ali redje mnogo. A i takav se prepozna na startu. Na prcu loptu, to mi nije ni jasno otkud s njim pa oravi porodicu.
 
Ma I ja sam pravila sa razmaženkom... Ali je to tačno, mnogi roditelji zajedno rade sve.
Greška je, pišem zbog budućih roditelja, ako tate počnu da spavaju u drugoj sobi... Onda se razdvoje. Ili ako oboje izbegavaju nežnosti, takođe se razdvoje. Dobra volja i ako je postojao dobar odnos, nastaviće se.
 
Ma roditeljstvo jeste tesko, ali je jos teze ako se ne postave zrelo stvari na startu. Pocev od zdravih navika i odnosa i objektivnosti. Mir u kuci bre. I tu sujeta upravo moze da syebe zesce stvari. Majke svetice i ocevi sa badnjacima na hladnjacima.
 
Ma I ja sam pravila sa razmaženkom... Ali je to tačno, mnogi roditelji zajedno rade sve.
Greška je, pišem zbog budućih roditelja, ako tate počnu da spavaju u drugoj sobi... Onda se razdvoje. Ili ako oboje izbegavaju nežnosti, takođe se razdvoje. Dobra volja i ako je postojao dobar odnos, nastaviće se.
I to opet nije tema,lepo pise u uvodnom
 
Bas ce da se seksa bracni par u kuci sa dvoje tinejdzera koji vrsljaju po njoj :D Tu je i masturbacija ugrozena a kamoli seks...
Sigurno je da daleko vise takvih aktivnosti ima u brakovima koji su bez dece nego obrnuto
 
Pa verujte osobama koje su bile majke... Moja drugarica se dobro izjevala sa mužem sa sve bebom u krevetu. Čak i dok je dojila. Nikakav poseban par. Samo eto normalan. Ne razumem ljude koji sex stavljaju u bilo kakav prljavi kontekst posebno što sad pričamo o roditeljima dece. Sex je opuštena stvar može da traje i par min. Malo se bocnu onako usput, malo je tako muž uspava.... Da se opusti i odmori. Nije mi jasno. Kad je boli glava od sexa prođe. Kad je umorna ona može da leži na leđima. Ali ne znam... Možda ljudi stvarno nemaju iskustva. Ili ne znaju.
Ma nije brate nego ne vole te svoje muzeve. Postane im to teret, cim malo izazova u zivotu. Daj joj pare da izadje u grad do 2 ujutru pa ces videti koliko je boli glava. Bockas se i gnjavis i mazis i akrobacije sa nekim prema kome osecas strast. A strast je deo ljubavi.
Ovo ti je samo vrcenje u krug. Mnoge se udaju da bi samo rodile dete i sigurnost. A onda krenu demoni. Pa krpi bajo haha samo krpi. Zato se prema zenskoj osobi ne postavljas kao provajder. Nego, ima li tu nesto drugo medju nama? Nema? Voz, sto bi rekao bajaga. Ende, kraj price.
Pa vi placajte pitja u kafitja.
 
Pa ko vas tera da budete u braku i dalje? 🤔 Ako više ne odgovarate jedno drugome, razvedete se i uživate.
Жене терају на то. Ако хоћеш да одеш коментаришу како си незрео, површан, хладан, како се она као "спасила" неког таквог, дрвље и камење по људима који хоће да уживају у свом животу. То пуно утиче на одлуке људи и зато остају у трулим односима, да не би били недужно осуђивани. За почетак да жене не осуђују мушкарце, тиме добијају само фолирање од стране мушкараца да би се чувао мир. Мада, када жене неког оставе то је одједном у реду, још је већи плус ако нека наброји све могуће мане код мушкарца којег је оставила.

~~~

Иначе бирам само секс. Децу ћу да бирам само ако се некад обогатим. Жао ми је да криминалном друштву и капиталистичком систему остављам потомство, али још ми је жалије да моје потенцијално наслеђе оде таквом друштву уместо мом потомству, у случају да немам наследнике. Тако да, можда бих у старости имао једно дете, и ако касније не буде мене бар ће као млад имати нешто и бити бар мало обезбеђен, а не да буде у позицији као већина младих што их живи родитељи истерују из куће.
 
I jedno i drugo :heart:

Valjda i jedno ne ide bez drugog :huh:

Ne vidim kako bi deca ugrozila sex, ako se dvoje žele i imaju onaj žar s početka. Manjak vremena? Pa valjda se uvek nađe 1 sat u 24 sata.
 
Ne vidim kako bi deca ugrozila sex, ako se dvoje žele i imaju onaj žar s početka. Manjak vremena? Pa valjda se uvek nađe 1 sat u 24 sata.
Tako sto par vise nije sam a vecina stanova nije mnogo velika.
Na ovoj temi se pise o bebama, a sta kad one prestanu da budu bebe sto se desi vrlo brzo :kafa: Ne znam kome je u tim uslovima do seksanja, pa to je onda incestuozna atmosfera
не да буде у позицији као већина младих што их живи родитељи истерују из куће.
Uglave se sa roditeljima do 37. pa nema seksanja ni za njih ni za mlade :D
 
Жене терају на то. Ако хоћеш да одеш коментаришу како си незрео, површан, хладан, како се она као "спасила" неког таквог, дрвље и камење по људима који хоће да уживају у свом животу. То пуно утиче на одлуке људи и зато остају у трулим односима, да не би били недужно осуђивани. За почетак да жене не осуђују мушкарце, тиме добијају само фолирање од стране мушкараца да би се чувао мир. Мада, када жене неког оставе то је одједном у реду, још је већи плус ако нека наброји све могуће мане код мушкарца којег је оставила.

~~~

Иначе бирам само секс. Децу ћу да бирам само ако се некад обогатим. Жао ми је да криминалном друштву и капиталистичком систему остављам потомство, али још ми је жалије да моје потенцијално наслеђе оде таквом друштву уместо мом потомству, у случају да немам наследнике. Тако да, можда бих у старости имао једно дете, и ако касније не буде мене бар ће као млад имати нешто и бити бар мало обезбеђен, а не да буде у позицији као већина младих што их живи родитељи истерују из куће.
Ma za nasledstvo je lako. Samo ga ostavis u, na pr, venture kapital - nekom suludom projektu na kojem rade vizionari. Leteca kola fazon, istrazivanje perpetum mobile, samo ga vratis etar fijuuu. Kako doslo tako i otislo.
 

Back
Top