Sex ili deca?

Ma za nasledstvo je lako. Samo ga ostavis u, na pr, venture kapital - nekom suludom projektu na kojem rade vizionari. Leteca kola fazon, istrazivanje perpetum mobile, samo ga vratis etar fijuuu. Kako doslo tako i otislo.
Не бих баш да га бацим узалуд, неко је крв пи*шао за то, преци, а и ја ћу, надам се, ако ја ништа не успем опет је греота због предака. Да бар могу људи да користе јавна добра док су живи а да се то не наслеђује, да стагнирају и да не мисле на материјално и шта ће бити иза њих, а не да морају да стичу или да и сами наслеђују, па да им то онда пропада ако немају наследнике и да им џаба њихов животни труд и труд њихових предака.

Имаћу дете кад остарим, таман ћу бити у пензији и неоптерећен егзистенцијом, а моћи ћу и тако додатно и опуштено да радим без страха од незапослености и присиле. То није ништа горе него родити дете ако си подстанар или под кредитом.
 
kad ostaris?...deca se prave do tridesete, dok si zdrav, prav i mentalno i fizicki u top formi tj. sposoban...
Onaj ko smatra da deca ne treba da se pomuce malo u zivotu zajedno sa roditeljima, cine veliku gresku
tj. medvedju uslugu svojoj deci...
Okrutno zvucim ali to je istina...
 
kad ostaris?...deca se prave do tridesete, dok si zdrav, prav i mentalno i fizicki u top formi tj. sposoban...
Onaj ko smatra da deca ne treba da se pomuce malo u zivotu zajedno sa roditeljima, cine veliku gresku
tj. medvedju uslugu svojoj deci...
Okrutno zvucim ali to je istina...
Потребна је и егзистенција, није добро имати децу а бити у дуговима или на социјали. Ако се не снађем на тржишту рада или ако се не улизујем газдама (за шта немам капацитета), деца ће бити гладна. То је бар моје мишљење. Доста ми је прича "ћути и трпи, имаш децу". Парови се често свађају баш око егзистенције, породице се распадају. Женама године јесу проблем и оне морају да на то мисле ако желе децу..

Детету сигурно неће бити све потаман у овом свету, како год да се окрене, мучиће се свакако, али нека буде мало мање. Већина пропалих људи, разних неуроза, депресија, алкохолизама, комплекса, и свачега, настало је од нечег лошег, неких траума које су доживљавали, препрека на које су наилазили, а не од доброг живота. Не ваља ни да је некоме све потаман јер и од тога човек деградира, али таква ситуација је много мање доступна.
 

Back
Top