Ruskinja zgrožena životom u Srbiji: "Srbi vole zatvorsku kulturu i hrana im je užasna"

Evo još jednog Rusa koji se vrzmao po Beogradu. Priča na egleskom, ali jako lošim akcentom tako da je jedva razumljiv. Uglavnom je tendenciozno birao ono što je smatrao nakaznošću ili neugledne lokacije išarane grafitima posebno se iščuđavajući nad grafitima posvećenim Gavrilu Principu i strogo izbegavajući lepše ili novije delove grada o kojima obično govore ostali travel blogeri.

Наравно да ће се рус ишчуђава, јер су код њих центри градова "ко` апотеке" (и то кажем ја који сам противник Путинове РФ), a у Београду у строгом центру имаш колико хоћеш зидова ишарано графитима. Какве бре неугледне локације?! Стари град и Врачар су унакажени графитима само тако. О Новом Београду, који је данас као неки пословни центар града, да и не говоримо. Ови што шарају зидове баш преферирају централне градске општине, па тако графита имаш мање у периферним градским општинама као што нпр. Обреновац. Таква количина графита у самом центру Москве или Санкт Петербурга је нешто незамисливо.
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: PA8
Mogu samo da primetim da se ogromna većina travel blogera koji posećuju Beograd ili ostale destinacije po svetu skoncentriše na znamenitosti,
Туристима увек прво упада у очи оно шта је ружно и лоше.

А факат да је центар Београда унакажен графитима.
 
Mogu samo da primetim da se ogromna većina travel blogera koji posećuju Beograd ili ostale destinacije po svetu skoncentriše na znamenitosti, ono po čemu bi te destinacije mogle biti zanimljive turistima i vredne posete ili eventualno neki skriveni dragulj. Ovaj lik se skoncentrisao na ono što smatra ružnim i nakaznim.
 
Зашто би се ико хранио по ресторанима. Тамо се иде да би се наручило оно што НЕ једеш код куће - ражњићи, мућкалица, ћевапи..
Пошто руси месо једу кувано (осим када једном у сто година не поједу неки јерменски или грузијски специјалитет са роштиља), или тартар бифтек, или карпаЋо који је тамо популаран, разумљиво да је рускињи из наслова теме месо са роштиља како ми Србијанци спремамо мућкалице, вешалице, ражњиће, "реш печене" крменадле и то - "тврдо као камен".
 
eventualno neki skriveni dragulj..
Да би туриста шетајући се по центру Београда дошао до неког "скривеног драгуља", мора да прође кроз ужас од одвратних графита и свакојаког ђубрета по улицама.
 
Koja crna Italijanska? Bio sam u Rimu i okolini, išao do Pompeje i nigde nema ništa da se pojede ljudski. Samo neke skorele pice. Pitam lokalce gde oni jedu, odem tamo, ono srranje na kvadrat. Rekoh, da uzmem meso, ono neka nedopečena žilava šnicla od 50gr., neki nedokuvani bljutavi prilozi a cena otpadaju uši. Ja ne volim pastu, znači gladovao sam.
Лупаш. Нема боље кухиње на свету од италијанске. Какве скореле пице. То нема ни у Београду.
Meksička je takođe srranje.
Није сррање. Измишљаваш. Ја сам туристички, у пакет-аранжману преко рехметли "Контикија", био у Мексику Ситију и Акапулку и храна им је одлична. Јео сам тада и месо игуане у једној таверни поред пута, они то спремају као неки гулашчић и могу ти рећи да је супер. Имају и неки као "гирос" са свињским месом, зачинима и поморанџом, то се продаје на улици, који ме је одушевио. На плажи ти донесу цео овал острига са салатом и то кошта пет US долара. Говеђи бифтек на жару никада нисам бољи јео него у Мексико Ситију.
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: PA8
Пошто руси месо једу кувано (осим када једном у сто година не поједу неки јерменски или грузијски специјалитет са роштиља), или тартар бифтек, или карпаЋо који је тамо популаран, разумљиво да је рускињи из наслова теме месо са роштиља како ми Србијанци спремамо мућкалице, вешалице, ражњиће, "реш печене" крменадле и то - "тврдо као камен".
Решење је веома једноставно. Станови које су изнајмили имају кухиње, шпорете и шерпе. Нека кувају, и ми то радимо.
 
Решење је веома једноставно. Станови које су изнајмили имају кухиње, шпорете и шерпе. Нека кувају, и ми то радимо.
Ти не можеш да поднесеш што је рускиња искрена.
Она само искрено износи своје импресије.
А ти волиш лажи. Као што волиш у политици када те др Вјекослав Шешељ или његов ученик Чипуљчанин лаже.
 
Ти не можеш да поднесеш што је рускиња искрена.
Она само искрено износи своје импресије.
А ти волиш лажи. Као што волиш у политици када те др Вјекослав Шешељ или његов ученик Чипуљчанин лаже.
Ма не сери.
 
Наравно да ће се рус ишчуђава, јер су код њих центри градова "ко` апотеке" (и то кажем ја који сам противник Путинове РФ), a у Београду у строгом центру имаш колико хоћеш зидова ишарано графитима. Какве бре неугледне локације?! Стари град и Врачар су унакажени графитима само тако. О Новом Београду, који је данас као неки пословни центар града, да и не говоримо. Ови што шарају зидове баш преферирају централне градске општине, па тако графита имаш мање у периферним градским општинама као што нпр. Обреновац. Таква количина графита у самом центру Москве или Санкт Петербурга је нешто незамисливо.
Moskva i Piter su cisti i uredjeni, ogromna lova se sliva tamo. Metroi su im najcistiji i verovatno najbolji na svetu (nisu sovjetski, kako neko rece, ima novih stanica koje izgledaju kao iz sci-fi filma).

Ali oni nisu Russia. Ostatak ih ne voli, ostatak i ne podrzava Putina kao oni.
 
Читао сам један текст о рускињи која је супермодел, снима за италијанске и француске модне часописе, ради модне ревије, снима рекламе и то, а дошла је овде да живи јер су јој неки тамо казали да је Београд "супер". Рускиња иначе ништа не снима овде, ради махом у Милану и Паризу, али је била одлучила да јој база буде у Београду пошто су јој причали да је ноћни живот супер, шта је тачно јер је Београд увек имао развијен ноћни живот, да "има свега", а де-лухе гајба шта је њој најважније може да се изнајми неупоредиво јефтиније него иста таква у Милану или Паризу. И она живи у луксузној гајби на Дедињу, а када снима путује у Италију и Француску и остане пар дана колико јој боравак у хотелу од пет звездица плаћа модна агенција за коју ради, па се врати овде.
Међутим, каже она, запрепастила се када је провалила да је наши мајмуни зову преподне на кафу - да би је мували. Јер, каже она, када је неко у РФ или на Западу позове на пиће, то је пословно или чисто ради дружења. А када је мување, пошаље се букет цвећа и/или бомбоњера на гајбу. Јачи играчи и скупље поклоне, пошто је она супермодел. И одмах се зна да се ради о удварачу. А овде се удварач претвара да је другарски зове да изађу преподне на пиће. И онда јој преко шоље кафе и уз пљугу прича неке приче безвезе и девојка после тек провали да је он у ствари мува.
 
Moskva i Piter su cisti i uredjeni, ogromna lova se sliva tamo. Metroi su im najcistiji i verovatno najbolji na svetu (nisu sovjetski, kako neko rece, ima novih stanica koje izgledaju kao iz sci-fi filma).

Ali oni nisu Russia. Ostatak ih ne voli, ostatak i ne podrzava Putina kao oni.

Oni imaju tu naviku uređivanja stanica metroa sve zarad spoljnog efekta. Neke metro stanice izgrađene u vreme Staljinove vlasti izgledaju kao palate. Neki istraživači sovjetske istorije smatraju da je sve to imalo propagandnu funkciju i funkciju podizanja ega i morala kod običnih sovjetskih građana koji bi se iz te raskošne metro stanice vraćali u svoj mali bedni stan ili sobu u komunalki. S druge strane, mnoge stanice metroa po američkim gradovima su pune dilera droge, grafita i svakojakih užasa, pa ipak nisu slika kompletnog američkog društva, baš kao što ni stanice moskovskog metroa nisu slika ruskog društva osim za praznoglave budale.
 
Čak 32 strane, koliko se ljudi razgnevili jer im neko dirnuo svetu Srbiju.
A verovatno većina ovih što se busaju u grudi za Srbiju glasaju za Vučića, koji uništava državu sistematski.
U nekim stvarima je u pravu, u nekim nije. Naravno, kad neko tako izrekne neke stvari,
koje i nisu bas tacne, izazvace reakcije
 
Neki istraživači sovjetske istorije smatraju da je sve to imalo propagandnu funkciju i funkciju podizanja ega i morala kod običnih sovjetskih građana koji bi se iz te raskošne metro stanice vraćali u svoj mali bedni stan ili sobu u komunalki.
Sovjetskog saveza nema odavno, pa ni ta istrazivanja zacinjena hladnoratovskom propagandom vise nisu relevantna.
 
Zamisli i idu .....Srbija sve praznija....od Srba, a dolaze novi....kojima godi Srpska svinjarija...
Kao sve visa kultura , sve vise urednosti , sve lepsi zivot....ja ne znam kakvi ste vi ljudi , ali ne mesam se u tudji ukus....
Meni su svi srbi lopovi , vecina su glupi ko tocilo a lukavi ko bagdadski lopovi...
To sto naletim na neku finu dusicu , to samo znaci da ce pre ili kasnije imati psiholoskih problema u Srbiji....
pa, sta cekas onda, idi!? mene ovaj rezim isto ostetio i pretio otkazom, ali ostacu jer je moja zemlja, a ne kako su vas ubedili, Vuciceva..i jos nekih privatnih stvari..
i takodje, ne osudjujem one koji su otisli i tamo se lepo snasli i zaradjuju..
 
pa, sta cekas onda, idi!? mene ovaj rezim isto ostetio i pretio otkazom, ali ostacu jer je moja zemlja, a ne kako su vas ubedili, Vuciceva..i jos nekih privatnih stvari..
i takodje, ne osudjujem one koji su otisli i tamo se lepo snasli i zaradjuju..
Ako se sklonim i ne postojim za ostale, to ce biti kao da sam otisao...
Ako mirno gledam kako te pljackaju i ubijaju na ulici , to ce biti kao da nisam tu....
Ako ti ne smetam u pljackanju i trgovini , onda ce biti kao da nisam tu...
Sto se tebe tice , nisam tu vec neko vreme....
 
Ako se sklonim i ne postojim za ostale, to ce biti kao da sam otisao...
Ako mirno gledam kako te pljackaju i ubijaju na ulici , to ce biti kao da nisam tu....
Ako ti ne smetam u pljackanju i trgovini , onda ce biti kao da nisam tu...
Sto se tebe tice , nisam tu vec neko vreme....
aludiras da ja podrzavam pljacku i ubijanje, a samo si ti fin i posten gradjanin!?
 
Niti idem kod lekara, bar nadalje, niti glasam, niti kradem od drugih, to je mozda najveci greh, ali pomaze u nevidljivosti, vecim delom godine nisam ni u Srbiji, nemam nikakav biznis u Srbiji , nemam koga da izrabljujem....
Totalno sam duh....
Niti sam kaznjavan, niti sam pocinilac u proslosti, nemam novca u Srpskim bankama, potpuno ne smetam, sto se svega tice...
Nemam nameru da se pridruzim bilo kakvoj teritorijalnoj odbrani , niti rezervnom sastavu.
 
Niti idem kod lekara, bar nadalje, niti glasam, niti kradem od drugih, to je mozda najveci greh, ali pomaze u nevidljivosti, vecim delom godine nisam ni u Srbiji, nemam nikakav biznis u Srbiji , nemam koga da izrabljujem....
Totalno sam duh....
Niti sam kaznjavan, niti sam pocinilac u proslosti, nemam novca u Srpskim bankama, potpuno ne smetam, sto se svega tice...
Nemam nameru da se pridruzim bilo kakvoj teritorijalnoj odbrani , niti rezervnom sastavu.
ali se smaras ovde sa Srbima svih profila na srpskom forumu..
 
Mislis to treba da bude zabranjeno ljudima koji nisu fizicki u Srbiji?
Ima mogucnosti da se to zabrani....malo programiranja i bice onemoguceno svakom ko nije fizicki povezan sa provajderom u Srbiji , cak ni VPN nece pomoci...
ne znam i ne mislim da treba da se zabrani, samo se pitam kako te ne smaraju svi ovi likovi...
 
ne znam i ne mislim da treba da se zabrani, samo se pitam kako te ne smaraju svi ovi likovi...
Pa to su oni , oni su prikaz kakvo je stanje u srpskom mentalnom bicu....
Oni i ne primecuju kako se lako citaju ko je kakav i ovakav iako na netu se svi pretvaraju da su drugaciji...
I jesu....
Ni ja nisam ovo sto ovde jesam...niti pisem ono sto razvijam ili proucavam...
Nekad davno sam pisao, pa sam ima puno godina prestao , od tada sam ovde glupan tupan, a u realu isto , u sobi isto , samo na slepoj masini sam neko drugi....
 

Back
Top