Ruskinja zgrožena životom u Srbiji: "Srbi vole zatvorsku kulturu i hrana im je užasna"

Što se teme tiče, nikad me ne dotakne ružna reč nekog stranca.
Više me zabrine kad sami loše govorimo o Srbiji ( ili bilo kojoj državi kojoj pripadamo, tj. u kojoj smo ili rođeni ili u kojoj živimo ).
Nisam ničiji ...fil. Volim Srbiju, drugu zemlju nemam.Sa svim njenim vrlinama i manama.
Nisam rođena u njoj, ali je zemlja koju sam uvek najviše volela.Ne znam zašto.
Mnogo šta me nervira povremeno, štošta naljuti, ali ne pišem protiv Srbije.
Volela bih da svaki njen građanin što manje pljuje po svojoj zemlji, bar kad su javna glasila u pitanju.
Ne zato što je idealna, već zato što je naša.( bar ja je vidim tako...)
Sa druge strane, neko ko ima drugu zemlju rođenja, bez obzira na sve, dala sam sve od sebe da potisnem loša, a sačuvam dobra sećanja.
Dakle, sve i da sam otišla u neku drugu zemlju sveta, Srbiju bih smatrala svojom državom.
Kako i zašto, nemam baš ni za sebe zadovoljavajući odgovor.

Dakle, koga briga šta piše Ruskinja.

( zanemarićemo moje mišljenje jer sam žena, muško bi se džentlmenski stavilo na stranu nežnih Ruskinjica ):mrgreen:
 
Mislim da je realnost da su nekadasnje prizemne prestizne stambene jedinice na NBG jer su imale pogled na bastu i cvece , postale zatvori sa debelim resetkama i velikim kantama za prikupljanje smeca koje stanari visih spratova samo bacaju u taj air lift za smece....

Realnost je i stemovanje zidova u 4 ujutro...

Ovog drugog nema u zatvoru...nije Ruskinja mislila bukvalno...
 
( zanemarićemo moje mišljenje jer sam žena, muško bi se džentlmenski stavilo na stranu nežnih Ruskinjica
Jedina pametna u celom izlaganju.....

Nekad se ne moze podici na svoje noge ako se ne prihvati put koji pocinje na realnim unizenim i raspalim vrednostima i odnosima..
To mnogi ne znaju...Svi bi da ruse....da ne prihvataju ono sto im se ne svidja, da zive u svojoj mini mehuric viziji sta je svet i stvarnost...
Zene zahtevaju dzentlmena a ne realnog muskarca sa merom i hrabroscu da se postavi kao objektivan...Dzentlmen je na strani neznih ruskinjica....nuspojava.
 
Poslednja izmena:
LINK, LINK <--- Evo ovde je objasnjeno zasto se koristi pridev "srbijanski", diktat zi Beca iz tadasnje KundK,
Лаж и будалаштина на квадрат. Какав "диктат из Беча" када је термин *Србијанац* односно *Србијански* ушао у употребу у Карађорђевој Србији, тј. устаничкој држави која је створена у време Првог српског устанка и која је постојала од 1804. до 1813; термин је изведен из њеног назива и односио се на становнике исте.

1707869392074.png
 
  • Haha
Reactions: PA8
Лаж и будалаштина на квадрат. Какав "диктат из Беча" када је термин *Србијанац* односно *Србијански* ушао у употребу у Карађорђевој Србији, тј. устаничкој држави која је створена у време Првог српског устанка и која је постојала од 1804. до 1813; термин је изведен из њеног назива и односио се на становнике исте.

Pogledajte prilog 1498405
I bosanchero gde je u ovom tvom "dokazu" u vidu ove mape dokazana tvoja tvrdnja? Jos, jednom, izraz "srbijanac" koristite samo vi iz austrougarskih krajeva nekadasnje SFRJ odnosno dodjosi u Srbiju, mi iz Srbije NE koristimo taj izraz, ne postoji u srpskom jeziku, ne koristi se u Srbiji ni za jedan pojam, ma sta vi bosancherosi drobili.
 
Не, лажеш.

I jedna turbofolk pesma je "dokaz" za to? Novokomponovana pesma je merodavna da bude "dokaz" tvoje tvrdnje bosnchero?
Znas, kad moras tako da kopas po interMetu da bi nasao "dokaz" svoje tvrdnje pre dokazujes da je to izuzetno retko ili nepravilno a ne pravilo.
Pa onda odes u pisane medije, u sluzbene glasnike, u ozbiljnu knjizevnost, udzbenike na teritoriji Srbije ako vec ne mozes da se druzis sa ljudima koji su rodjeni i skolovani u Srbiji (posto se vi bosncherosi u Srbiji jelte druzite samo medjusobno) i probas da vidis gde se koriste pridevi "srbijanska", da li kazu "srbijanska" skupstina, "srbijanski" predsednik, "srbijanska" reprezentacija. "srbijanska" kuhinja, da li kazu za stanovnika Srbije "Srbijanac"... i sta vidis na svim tim mestima koje si posetio? Pridev "srpski", nigde nema "srbijanski", Srbin a ne "Srbijanac". I tako je bilo i pre 50 godina (cega se ja secam), 80 god (cega se seca moja majka), pre 100 god (cega se secao moj deda).

No, u medijima i govoru u Bosni ili Hrvatskoj se masovno koristi pridev "srbijanski", "Srbijanac" pa vas dodjose automatski prepoznajemo, dzaba vam sto ste vi Beogradjani (iz Bataje) ili Novosadjani (iz Vijeternika), odaje vas koriscenje toga sto ste naucili u zavicajima ili kako se govori u vasoj kuci.
 
Što se teme tiče, nikad me ne dotakne ružna reč nekog stranca.
Više me zabrine kad sami loše govorimo o Srbiji ( ili bilo kojoj državi kojoj pripadamo, tj. u kojoj smo ili rođeni ili u kojoj živimo ).
Nisam ničiji ...fil. Volim Srbiju, drugu zemlju nemam.Sa svim njenim vrlinama i manama.
Nisam rođena u njoj, ali je zemlja koju sam uvek najviše volela.Ne znam zašto.
Mnogo šta me nervira povremeno, štošta naljuti, ali ne pišem protiv Srbije.
Volela bih da svaki njen građanin što manje pljuje po svojoj zemlji, bar kad su javna glasila u pitanju.
Ne zato što je idealna, već zato što je naša.( bar ja je vidim tako...)
Sa druge strane, neko ko ima drugu zemlju rođenja, bez obzira na sve, dala sam sve od sebe da potisnem loša, a sačuvam dobra sećanja.
Dakle, sve i da sam otišla u neku drugu zemlju sveta, Srbiju bih smatrala svojom državom.
Kako i zašto, nemam baš ni za sebe zadovoljavajući odgovor.

Dakle, koga briga šta piše Ruskinja.

( zanemarićemo moje mišljenje jer sam žena, muško bi se džentlmenski stavilo na stranu nežnih Ruskinjica ):mrgreen:
Idi begaj.... Verovatno treba voleti divlje deponije, korupciju, kriminal, despotizam i sve ostalo, a svakoga ko ukaze na te probleme i zeli da ih resi jednostavno u...kloniti. :roll:
 
Idi begaj.... Verovatno treba voleti divlje deponije, korupciju, kriminal, despotizam i sve ostalo, a svakoga ko ukaze na te probleme i zeli da ih resi jednostavno u...kloniti. :roll:

Uvek je tamo negde trava zelenija i vazduh čistiji, livad pune cveća, sve sama sreća.
Može da se krene i od najličnijeg; šta sam ja Bogu skrivio/la pa me ništa neće, gledaj onog/onu, budala, a sve mu/joj ide.
Itd. itd.

Šta fali Golom otoku :think:, vratila bih ja njega :mrgreen:
Begam sad :cool:
 
Uvek je tamo negde trava zelenija i vazduh čistiji, livad pune cveća, sve sama sreća.
Može da se krene i od najličnijeg; šta sam ja Bogu skrivio/la pa me ništa neće, gledaj onog/onu, budala, a sve mu/joj ide.
Itd. itd.

Šta fali Golom otoku :think:, vratila bih ja njega :mrgreen:
Begam sad :cool:
Kako bi bilo da se Srbija malo ocisti od divljih deponija i slicnog, a da se oni sto to rade ili bacaju WC solje, ves masine, leseve itd. u reke i jezera malo suoce sa svojom prosloscu?

Ili da onom sto se nepropisno parkira auto zavrsi u presi i da mu se trajno oduzme vozacka dozvola? Ili da se malo privedu k poznaniju prava oni sto pale gume, emituju buku u javnom/spoljnom prostoru iznad dozvoljenog iznosa dB, seku ilegalno drvece i sume i sta sve ne?

E tek tada cu nekriticki da volim sve sto vole patriJote.
 
Kako bi bilo da se Srbija malo ocisti od divljih deponija i slicnog, a da se oni sto to rade ili bacaju WC solje, ves masine, leseve itd. u reke i jezera malo suoce sa svojom prosloscu?

Ili da onom sto se nepropisno parkira auto zavrsi u presi i da mu se trajno oduzme vozacka dozvola? Ili da se malo privedu k poznaniju prava oni sto pale gume, emituju buku u javnom/spoljnom prostoru iznad dozvoljenog iznosa dB, seku ilegalno drvece i sume i sta sve ne?

E tek tada cu nekriticki da volim sve sto vole patriJote.

Da ne prepoznajem podsmeh, rekla bih da sam te bar slatko nasmejala :)

Ja sam malo duduk u vezi ovih smajlića, ali umem da razlikujem nasmejane ljude od podsmešljivih.

Pa evo, zabavi se još malo. :)

Sve to o čemu pišeš, nije uradila Srbija.Nije u mogućnosti Zemlja da pravi deponije i ostala s.
Zato smo tu mi.Ljudi.
Isti ljudi koji se hvale putovanjima po svetu i lepotama tog sveta.Isti ljudi koji rade u drugim državama i stiču kulturu koju nisu uspeli steći, pardon, nisu uspeli ispoljiti u svojoj zemlji jer im nije dozvoljena kultura.
I onda čim pređu granicu, izbace smeće kroz prozor automobila.Dođu u vikendicu, pokupe otpad, smeće, odu malo do reke na piknik, i usput povezu to smeće.Što da ne, pa usput je.

Nekad sam volela ironiju, ne znam što me sad ovako brzo zamori.

Uživaj prijatelju.I ako već nisi, beži u beli svet.Nemoj da zatvaraš vrata, neka izađu svi koji žele.Ne treba biti sebičan.
 
Da ne prepoznajem podsmeh, rekla bih da sam te bar slatko nasmejala :)

Ja sam malo duduk u vezi ovih smajlića, ali umem da razlikujem nasmejane ljude od podsmešljivih.

Pa evo, zabavi se još malo. :)

Sve to o čemu pišeš, nije uradila Srbija.Nije u mogućnosti Zemlja da pravi deponije i ostala s.
Zato smo tu mi.Ljudi.
Isti ljudi koji se hvale putovanjima po svetu i lepotama tog sveta.Isti ljudi koji rade u drugim državama i stiču kulturu koju nisu uspeli steći, pardon, nisu uspeli ispoljiti u svojoj zemlji jer im nije dozvoljena kultura.
I onda čim pređu granicu, izbace smeće kroz prozor automobila.Dođu u vikendicu, pokupe otpad, smeće, odu malo do reke na piknik, i usput povezu to smeće.Što da ne, pa usput je.

Nekad sam volela ironiju, ne znam što me sad ovako brzo zamori.

Uživaj prijatelju.I ako već nisi, beži u beli svet.Nemoj da zatvaraš vrata, neka izađu svi koji žele.Ne treba biti sebičan.
To je za zeceve i leminge, ali ne i za ljude. Neka hvala. Ima da se borim do zadnjeg daha, makar kao i don Kihot.
 

Back
Top