RRA da zabrani rialitije!

...pa ti si u zabludi ako misliš da ljudska mudrost služi nebesima, ili ti belini ljudske duše...filosofija treba da se vine u svet mogućih saznanja i znanja , pa da se vrati na zemlju , da tako kažem i ovlada političkim sistemima...da savlada zlo , pokvarenost , nečovečnost....zlo je namazano svim bojama , da tako kažem , zato ljudi neuki očast podpadnu pod njegov uticaj , a posle i u njegovo ropstvo....da se savlada svekoliko zlo , potrebno je veliko znanje i njegove moći...a tu samo filosofija može da pomogne....
...ako politika u sebi nema moći znanja filosofije , nema čovečanskog društvenog poretka - svu vlast imaće tad neljudi....vladavina , religijski rečeno , sodomizma i gomorizma...filosofija nije utočište za čistunce , kao kakva rajska terasa , sa koje čistunci jgledaju kako se sav ostali svet pati u paklenim mukama političkih nakaznih i neljudskih sistema....Filosofiju treba videti kao kamp za obuku i odgoj ljudi koji će političkim ljudskim sredstvima da oslobode neuku nejač od paklenog ropstva....

...sve ostalo nema smila !....ne treba biti idiot u punom izvornom značenju tog pojma !

Istina kolega. osim sto devojka nema srece, tacnije obucene kada vratite u zivotne tokove pojede mrak zla i umesto nauceni da sire saznanja oni saznanje koriste za unapredjenje neznanja.
Okrenite se kolega loncar i pogledajte filozofe u praksi. Jad i beda. Zato je bolje drzati ih u njihovom selu politike.
 
...polako Dragoljupče , zar ti nama svima ( tako sam ja doživeo stvar , a verujem i drugi - govorio si u opštem smislu , pa se sve odnosilo na lokalnom nivou što je izvan čuvene , nadaleko " Serbske Atine " - oću reći Novi Sad ) nisi pomalo natrljao nos u vezi TV unižavanja ljudi...pa brate mili , osećao sam se loše ....ničim izazvan , a ponižen ....onda uzeh da malčice dumam....i slučaj je teo u vezi ovog lokalca.....poslovi obrazovanja su u okviru lokalne samouprave - te ako si se udostojio da pročitaš ceo članak one žutare , lokalna samouprava platiće kaznu ; i što je još značajnije platiće deo kazne koje treba ta plati taj vrli učitelj....umesto da mu proda sve , pa i opanke , ona plaća njegovu kaznu...e to je jako vospitno , jako vospitna mera za stanovništvo , koja će da istrebi pedofile...zar ti se ne čini da se tako pedofilija razmnožava...a onda je Dostojevski prorok....i to onoliki , kad je govorio o sodomizaciji evrope....e ieto vidiš zašto vaša samouprava svojim polugama sprečava TV prigrame , "uživo realnost"....pa spor je to edukativni proces kojim se širi sodomizacija....
...ja u celosti podržavam protest protivu unižava ljudi , na bilo kom planu , ali sam pomalo i lokalac , pa imam ugrađene mehanizme kolektivizma i samoodbrane...šta ću...a jbg , nije ovo čarkanje bezpotrebno...jok more , problem koji ti pokrećeš dubok je , obiman , i najgore je to , što je to alatka kojom se vlada i ostvaruju zacrtani vladarski ciljevi iz senke...no da se vratimo problemu TV prigrama , "uživo realnost" .......
....lokalne televizije , većina koja nema nacionalne frekfrencije , zajedno sa obe državne ( BG i NS ) NEMA OVAKVE PROGRAME ... tek nekolicina....rekao bih tamo gde je država vlasnik ili većinski vlasnik kanala , nema ovakvih sadržaja.....oću reći , tamo gde dominira privatni kapital , tamo gazda zagovara obrazovnu strategiju kojom se čovek unižava , svodi na prostačko biće , kome nije strana ni sodomija....a sodomizam , to je lepeza ljudskog zla....hoću da kažem da treba da znamo vlasnike tih kanala , odakle su , koji su , koje rase , koje vere , iz kojih prodica , koji im je porodični biznis - da osetimo njihove skrivene ciljeve.....
...i to je centralni problem !

Slažem se-i da se odmah optuže za unižavanje -mobing nn građana!



- - - - - - - - - -

Iako je politika, ali si negde dodtrnuo moju ideju o boljem zivotu. Resavanje problema od najuzeg kruga prema sirim krugovima.
Komsiluk, pa mesna ili koja vec zajednca, pa te lokalne itd. U Srbiji svi se beve velikom politikom niko nece da se bavi kanalizacijom svoje ulice.
I kako nadje Makedonce? Ispravno majstore. Slucajno nije.
Sakam edno mome ubavo od četreset godini...:rumenko::lol:
 
Istina kolega. osim sto devojka nema srece, tacnije obucene kada vratite u zivotne tokove pojede mrak zla i umesto nauceni da sire saznanja oni saznanje koriste za unapredjenje neznanja.
Okrenite se kolega loncar i pogledajte filozofe u praksi. Jad i beda. Zato je bolje drzati ih u njihovom selu politike.

...pa problem je u tome što mi mislimo da su oni filosofi....

...često imetnici zlu dodeljuju telesnu i retoričku lepotu , da kažu kako te spoljašnje manifestacije služe da ljudi budu privučeni , zavedeni , sluđeni i porobljeni....to je civilizacijska manipulativna tekovina , ako može tako da se kaže.....pa ko bi naseo na zlo koje je ružno , osorno , besno i ujeda....to popovi šićardžije još tako sirotinji predstavljaju zlo da se ne opasulje i u njemu ne prepoznaju parazita nezahvalnog....

...pa tako i politička manipulacija koja dolazi od naizgled dopadljive persone , slatkorečive - ima veće šanse kao laž , prevara , manipulacija ; od svake surove istine....

...svetina , rulja , puka --- društveno roblje , ne voli golu istinu....ona je njima surova - zato je čak šta više i mrze !

....barabe ništačke to znaju - i to mnogo , mnogo bolje nego što možemo i da zamislimo....oću reći , ništaci se sokratizuju , i onda se okače svetini na grbaču i tu sa visina parazitiraju ....konačno , imela obori hrast , lagano ali sigurno !
 
Sta je reko Tasovac- postoji ta divna magicna stvar daljinski upravljac pa prebacis na drugiot kanal.....

To vazi samo za odrasle, formirane licnosti ... Sta ako do te "magicne sprave" dodje dete, ili ono u pubertetu, koje se tek formira (dok roditelji crnce za nasusni hleb)?! Tamo, pored anonimusa i starletica, ima i nekakvih "autoriteta" iz politike, kulture, javnog zivota, ... koji bi trebalo da budu uzori mladima .. Umesto toga, oni se ponasaju krajnje besprizorno, a recnik im je ... :bljak::bljak::bljak: , pa "ima" od njih sta da se vidi, cuje i nauci! :roll: :roll:
Ostaje samo nada da se mladi, ipak, nece identifikovati sa njima i da ce to oceniti kao negativno, kao nesto - kako NE TREBA.

Ako se ti programi ne mogu zabraniti, onda ih svakako treba bolje osmisliti (u edukativnom, estetskom, moralnom, i svakom drugom pozitivnom smislu) i iz njih izbaciti vulgarnost i primitivizam kojima obiluju i cija je glavna deviza: sto gore - to pozeljnije (najistaknutijem sledi nagrada) .:rtfm:
 
Poslednja izmena:

Slažem se-i da se odmah optuže za unižavanje -mobing nn građana!

...polako rođeni , kud si navro....znam da raspredanje ovog slučaja ide u neželjenom toku , a ja nisam ničiji bot , a ovom poslu sam se predao iz pustog dokoličarenja...čista zajebancija....tek da se tunel razdani , i pobiju senke na njegovim zidovima....naravno , idealistima to ne odgovara ...mislim to otkriće u vezi platonovske pećine , da je ustvari tunel....opak i prost...a sad je vreme IT-ija , pa svaki bliski susret sa nekakvim otkrićima , ka nekakva sveća....a hiljadu i jedna sveća , pa to mu dođe kao malo sunce....

....i sad , u vezi onih vlasnika , onih TV kanala , te njihovih edukativnih ciljeva ...preporučam jedan tekst , možda jeste , a verovatno i nije zaveštanje , ali je genijalan....pa ko voli nek izvoli i ponovo pročita :

ЗАВЕШТАЊЕ ЈЕЗИКА

Чувајте, чедо моје мило, језик као земљу.
Ријеч се може изгубити као град, као земља, као душа. А шта је народ изгуби ли језик, земљу, душу?

Не узимајте туђу ријеч у своја уста.
Узмеш ли туђу ријеч, знај да је ниси освојио, него си себе потуђио.
Боље ти је изгубити највећи и најтврђи град своје земље, него најмању и најнензнатнију ријеч свога језика.

Земље и државе не освајају се само мачевима него и језицима. Знај да те је непријатељ онолико освојио и покорио колико ти је ријечи потрао и својих потурио.
Народ који изгуби своје ријечи престаје бити народ.

http://www.1389.org.rs/zavestanje.html

...
a kako tek biva sa kulturom , običajima , vospitanjem , poštovanjem časti i čestitosti , čojstvom i čovečnošću , i sa svim onim osobenostima i vrlinama , koje čoveka uzdižu iznad ništavila....pa sve to pada kad se država na govoru izgubi...to je neviđena strategija za podjarmljivanje cele države - odnosno stanovništva i svih resursa sa kojima ono , odnosno ta država raspolaže....sodomizacija društva , nije puko , besciljno đavoljisanje , zarad duhovnog unižavanja tamo nekih što imaju lepo mišljenje o sebi...to je ratna strategija , kojom se podjarmljuje država sa svim i svačim u njoj...i najgora stvar je ta , što ta država donosi zakone kojima se podjarmljivanje širi , a bunt protivu njega krivično kažnjava....paradoks...ali tako se vlada iz senke.....
...očigledna je stvar , da programskom politikom ovih TV stanica , ubija se kulturno biće ovog stanovništva i legalizuje sodomija , pa i gomora....hoće jednostavno da se sopstvenom voljom i sa sopstvenim htenjem valjamo u blatu -- možda ne u ovoj generaciji , ali već u sledećim za očekivati je....

...okreni obrni , ovo je već viđano....kako bi rekli tamo neki : a , sionski mudraci ....no , stvar se ritmički kroz milenijume ponavlja....neću da stavim prst u centar , ali oni koji znaju , znaju - a oni koji neznaju , njima ni prst u centru ništa ne znači.....

...oću da rečem , povodom ovog optuživanja , predpostavljam i utuživanja , da ti Dragoljupče znaš da nije moguće njih utužiti....pa onda ako znaš to , znaš da ovi milenijumi iza nas zabeležili su nekoliko puta njihovo geografsko brisanje - pa smo tu gde smo....pa ako nam preporučuješ utuživanje , a znaš ovo bolje i od svakog ovde , onda nam se rugaš i zajebavaš nas u našoj nesreći...a to bi po pameti Dostojevskog , reklo , da iz tebe govore generacije predaka ( ono , takozvano sociološko DNK zaveštanje - ili kabalizam , kako bi to rekli kritičari velikog crmogorskog vladike )....u redu je to....mislim to zajebavanje i botovanje.....jer neko na početku reče da botuješ !
...no najžešća ti je ova opaska u vezi NN ŽRTVE.....pa neće biti tako,,,,svi smo žrtve , pa i ti....oću da rečem , žrtve su poznate po imenu i prezimenu...po mestu rođenja i prebivanja....samo se nezna ko su počinioci....nikako da žrtve saznaju imena i prezimena koja čine vlasnički strukturu tih TV kanala....

...a to bi bilo zaista interesantno....da prekinemo famu , te sorošići , te bogati jevrejin , te grk cincarin , te miškobići , te šešeljevci - te svi zajedno i plus OZNA u ilegali , i budi bog snama.....danas možeš da saznaš tekući bilo kog golje , ali vlasnike sodomizacije jok more....

...zato ako ne botuješ , man se peticija i sličnih akanja...nego ajd da saznamo imeničnu vlasničku strukturu tih i drugih televizija , pa i pratećih ostalih medija...nisu ni novinčine , pa ni radio , a još manje internet serbski nevini na tom planu unižavanja ljudi !




 
...

...zato ako ne botuješ , man se peticija i sličnih akanja...nego ajd da saznamo imeničnu vlasničku strukturu tih i drugih televizija , pa i pratećih ostalih medija...nisu ni novinčine , pa ni radio , a još manje internet serbski nevini na tom planu unižavanja ljudi !





http://www.personalmag.rs/blog/ko-su-vlasnici-tv-stanica-u-srbiji/
Nisu te glavonje blesave-pootvarali firme po inostranstvu i to u okolini kao strana ulaganja!
i sad su kao Grci i Blgari krivi za te rialiti splačine!
Pitanje je dana kad će početi u tim rialitijima i da se drogiraju i da rade svašta bizarno,pa i opasno jer pod
dejstvom droga gube svaku orjentaciju i meru...
Ovo treba saseći u korenu! Jer Srbiji ne misle dobro,a ni jednom njenom građaninu! To je ološ koju treba ,
jednostavno,proterati!
 
Poslednja izmena:
Bolje da vam ne kazem sta je u korenu.

Jedna mudra izreka kaze.."Ne otimaj narodu njegovu mrznju.....okrenuce je ka tebi."

Ovu mudru izreku ce svi ovde prisutni pogresno protumaciti, kao slobodu da u korenu seku ono sto im se cefne.
Te "korenite" licnosti su mastiljari, sitnoseljacka logika na Balkanu.

Ne kazem da neko drugi nece nekad uciniti nesto od korena....Za razliku od drugih , casnih, ja uvek zadrzavam pravo iznenadjenja, tj NIKAD ne postujem ocekivano ponasanje, kad vidim ili osetim da se u nameri zloupotrebljava.
To ljudi , nesvesni svoje licemernosti , ne vole. Oni bi da profitiraju tako sto drugi ostaje dosledan, a oni krivinare.

To je jako cest slucaj na Balkanu.
A uzasno tezak zlocin prema postenima.Zato ih i nema mnogo.
Jer , primer, onaj koji iznajmi zemlju po nekoj ceni i mozga i radi , racuna koliko ce moci da obradi i koliko se isplati da bi platio svakome svoje i zaradio.
Ali tu dodju oni koji znaju nekog, pa sta bude, e oni iznajme mnogo zemlje i ako se pogodi sezona, mnogo zarade, a ako se ne pogodi, pa svida rodi, oni puknu, ali zacudo , vlasti im oprosti neplaceni najam.

Kao sto rekoh jednom, Balkan nece ni zakone sprovoditi dosledno , jer tako zakonito i ono sto sleduje predstavlja narodu kao milost vlasti i vladaoca.
Tako ne sprovodi dosledno ni moral, ni pravdu, ni postenje ni ljubav ni zivot.

Samoobmana i zavodjenje.

Tako i ovi tek probudjeni revolucionari, koji bi da profitiraju necijim tudjim teskim sudbinama i necijim tudjim teskim borbama.
Ne traze i ne stvaraju bolji svet za svakog.Ta navika ne postoji.
Samo bolji svet za sebe , a ostali su potrosno dobro, ko im kriv sto su naseli.

Zato se uvek pametno bira kojim ces redosledom ostvarivati ciljeve, jer svaki tvoj cilj nekome koristi, a ako koristi nekima pre drugih, od laznih prijatelja dobices neprijatelje, od neprijatelja dobices osvetu, od prijatelja dobices izdaju, od puta dobices slepu ulicu.
I kao da nista bilo nije. Sjahao kurta da uzjase murta , prevedeno na jezik prostog naroda.
 
Muški , rekao bih da si razočaran i ogorčen na svet , naročito na rulju/svet sirotana bespomoćnih...pa nisi očekivao valjda da te svi oni kojima si korist činio svecem proglase , pa sad sliniš i tu nam pridikuješ ,i iskustveno nas savetuješ.....pročitaj ovo pažljivo , leba ti nasušnog ( čitaj : mudrosti životne ti ! ) :

"Zato se uvek pametno bira kojim ces redosledom ostvarivati ciljeve, jer svaki tvoj cilj nekome koristi, a ako koristi nekima pre drugih, od laznih prijatelja dobices neprijatelje, od neprijatelja dobices osvetu, od prijatelja dobices izdaju, od puta dobices slepu ulicu.
I kao da nista bilo nije. Sjahao kurta da uzjase murta , prevedeno na jezik prostog naroda. "

....pa poznato je o davnina , kad činiš dobro , čini da je korist svima i svakome ( čak i neprijatelju tvojem ) , pa će korisno tebi i lepo biti...to bi bila kao nekakva avangardnost....višnji cilj....a to da budeš parikar , čokalija , cincarin ili istaknuti Sem-ov sin , zelenaški parazit , pa to je bar lako , pored lukavstva na raznim razinama , treba da imaš i ćavoljsku pokvarenost....i onda si kao uvaženi gazda , balkanski kapitalista , ruski bojar ili evropski jevrejin.....onda te se plaše , ponizno su puzeći , crvasto moljivi...
...nemam šta ja da tu pazim i da budem kao neki nadčovek ( onaj koji je u realnom svetu iznad drugih )....moje je da se očovečujem , naročito pošto uviđam da od rođenja me rasčovečuju i razgrađuju moje Gospodstvo , zarobljavaju i okivaju nečovčstvom moje prirođene ljudske moći...a tad , zaista moj prvi , prevashodni , pa i jedini cilj treba biti ono što napisah , ma šta mislili oni koji imaju veće koristi od toga , lažni prijatelji , neprijatelji i sav ostali bespomoćni svet....
...končno prirodna je stvar da onaj kome dobro činiš bude alav , nesit , nezahvalnik ; pa je i za očekivati da ti zavidi , a da ta zavist pređe u mržnju...to su razdumali mnogo pre nas , čak i pre vremena hrista....naprosto , korist i dobro koje se nekom nenadno učini , toga istog unižuje i razčovečuje na neki način...a to je samo zato što taj nevoljnik , nikad , ama baš nikad svom dobrotvoru istom merom ne može vratiti...sve i da stekne neke moći da dobro čini , njegov dobrotvor je moćan toliko ,a možda još i više , da njemu zaista ne može se u ičemu pomoći.....otuda mržnja....
...a iz toga proizilazi , da gazde mrze svoje argatore baš zbog toga što im nesebično konstantno daju i gomilaju dobro , a oni , gazde ne mogu istom merom da im vrate jer im njihova sebičnost , alavost , pokvarenost - njihova rasčovečena duša neda , da svojim darodavcima vrate istom merom...tako njihovi darodavci , iako siromašni , većma su ljudi i čovečniji su od svojih gazda - onoliko...zato ih ovi mrze iz dna duše , kako se to kaže....gazdinska , kapitalistička mržnja ide dotle , da čak ubijaju svoje dobrotvore i darodavce...vode ih na ratne klanice....pune masovne grobnice....a o unižavanju preko kapitalističkih sistema i metoda , i da ne govorim....
....ko ovako razume i vidi još bolje , on će razumeti ovo što je ovde Dragoljub pokušao pod konstatacijom da unižava čoveka , danam predoči - pa i da porazmisli , makar da sebe i svoje sačuva od najezde sodomizacije....

...nisu slučajno juče zaštitnig građana i biro za oglašavanje sodomista , zatražili veća prava , ustavna u vezi legalizacije sodomije.....ja možda sam lud i blesav , ali nisam glup , pa da nesznam čemu osovina za točak služi....

...oću reći , ona izreka : "Ne otimaj narodu njegovu mrznju.....okrenuce je ka tebi." - to je mudrijanje đavoljeg branioca.....sama činjenica da neko mrzi nešto ili nekoga , govori o tome da je on destruktivno uređen , okovan i bespomoćan u samoubilačkom činu...amok , koji radi sve da se samoubije....tu na , raspeću pameti u ovoj izreci , počinje večna bitka zla protivu dobra....
 
http://www.personalmag.rs/blog/ko-su-vlasnici-tv-stanica-u-srbiji/
Ovo treba saseći u korenu! Jer Srbiji ne misle dobro,a ni jednom njenom građaninu! To je ološ koju treba ,
jednostavno,proterati!

Da !

Ali naša intelektualna elita na tome parzitira , rekao bih bez po muke , odlično ! Zašto bi akademci , profesori , umetnici i ostali pametnjakovići bacili zlatnu gusku ?...zbog časti , poštenja , ljudskosti -- pa oni , kao ni njihovi preci , tako ni njihovi potomci , nikad nisu bili vlasnici takvih svojstava , nit su ih ikad , nit će ih ikad u sebi saditi !

...nema ko da podigne ovaj svet mrzitelja....nas može samo da podigne londonska agentura , kao što je to činila uvek....a to nije dobro , tad izginemo kao žuti mravi , te još dublje potonemo !
 
@Loncar

Ne, nije to razocaranje, to je realno postavljanje stvari.
Na Balkanu cesto cujem taj zenski pristup, ako ne pricas lepo o necemu , onda si povredjen od strane tog nekog, obicno zena to upotrebi kad ne pevas bajke o zenama.

Nenaivnost je korisna, ja je tako smatram, ali sam svestan da ljudi vise primecuju i vole dinamiku ljutnje.
Znaci ako ja u startu vidim dalje i dublje i znam tacno sta ce da se desava ili na osnovu Serlok Holms metode vidim da npr neka devojka ima ebaca, decka, a ovamo zeli da se smuva sa mnom, ja mogu odraditi vise putanja.
-Praviti se da ne znam, pa je kresnuti, a onda ce ona zavisno od kresa ili potencijala korisnosti ili nekih trenje kriterijuma odrediti kome sut kartu iz te pozicije dupe na dve stolice
-praviti se da znam, a opet kresnuti, gde cu u startu postaviti stvari iskrenije, vise na teznji da je svalerska kombinacija u pitanju, udaljiti od idilicne zaljubljenosti, kojoj podsvesno zudi ta devojke, a slabe volje i hrabrosti da jedno vreme bude sama i tako omoguci full prirodan tok jedne romanticne ljubavi.
Sa druge strane mogu tu svalersku kombinaciju opet pretvoriti u vezu, jer salili se ne salili , kriterijumi za odlucivanje sa kim ce u vezi ostaju u glavi isti.
A mogu je pretvoriti i bas u cistu kres shemu, u fazunu, znam da imas decka, ali bas je uzbudljivo i zabavno.
-praviti se da ne znam a cekati da vidim hoce li raskinuti kako se polako upoznaje sa mnom, tj dajem joj sansu da rascisti pre ulaska u kombinaciju (obicno devojke danas ne biraju ovu opciju, jer im cistota ulazenja u emotivnu vezu i ne znaci puno, previse taktike)
-praviti se da ne znam a kad vidim da ne raskida udaljiti se , bez stavljanja na znanje da sam znao.
E tu nastupa Balkansko pravilo...(toliko teksta zbog ove varijante, pih recicete).
Tu nastupa ujed...Jer sad je ona ljuta, jer je ispalo da sam od pocetka smatrao da je samo simpaticna i poigravao se njenim "osecanjima" i zainteresovanoscu.
Prelako sam prihvatio gubljenje opcije da bude sa mnom.

A ako hocu da sprecim taj negativni ego trip, onda moram ja da se naljutim kad kao naslutim da ona ima ebaca i stalnu vezu , a htela je sa mnom nesto...
Znaci mora da se prvi uvredim i tako napravim trenje....Onda ona tumaci da je meni bilo jako puno stalo, sto vise scene to vise stalo...cak i kad su scene durenje a ne neke izgovorene i javne scene...epsko i lirsko na delu...

Animalnost komunicira i procenjuje skoro iskljucivo preko trenja, tako se i uci ismedju sebe...Drugacije im je komplikovano , ne racumeju...
To je ono sto razumni i inteligentni ljudi zovu komunikacija, samo sto oni misle bukvalno na komunikaciju, tj nije im ispod casti da pitaju, pricaju, prihvate, i zagolicaju jednu od varijanti razvoja buducnosti...

Ovo je nebitno za temu, ali je bitno za filozofa i njegov ugled medju boranijom, a vidim i medju tzv filozofima...
A upravo omo imate u prilicnim kolicinama u realiti show, skoro sam siguran u Parovima, a verovatno i u ostalima kojii se trenutno emituju.

Pravilo tretiranja drugih ljudi kao prosecnog radnika u okruzenju , sa prosecnim zeljama i prosecnim mogucnostima iz okruzenja na delu...
Umesto toga, jedna nepoznata dama ovde na sajtu me je davno odusevila i naucila...da naucila, da se mnogo vise mogucnosti i pravog upoznavanja coveka dobija kad postavis pitanje a ne pretpostavljas odgovor.
Cak i kad je pitanje banalno za ostale, pa je 99% sansa da odgovor glasi , pa gluposti naravno da mislim to i to...
Tebi i ne trebaju ili ne zanimaju te tih 99% ljudi i takvih odgovora...i to sam tada video, u mudrosti jedne korisnice na forumu.
Pre bih rekao vaspitanja, to je sigurnije, ali ko sam ja da negiram mogucnost da je i visoka mudrost na tom polju itekako prisutna kod nje...
Ona je dala meni sansu da objasnim, nesto sto je dijametralno suprotno , znaci bukvalno da u ne....a to sam ja odgovorio malo iz kontre, jer nisam bio siguran da ce iko razumeti....Ali priliku ne propustam i taj dijalog izmedju nas je itekako rasterao sve ostale vetrove...

A nesto mi izgleda da bi Loncar , a i Dragoljub malo rasteravali vetrove, naizgled slicno , ali totalno razlicitih motiva...
Zato tolika prica koja skoro da nema veze sa temom, a opet debelo ima....naravno dok neki od moderatora ne ceprka iz dosade i obrise neki od postova , cisto iz dosade i svog redaktorskog netalenta...
Svakodnevno gledam kako se smanjuje broj postova TP....po 5, 20, nekad i vise...a TP se nije zaebavao i pisao radi druzenja, nego svaki post je imao tezu i temu i poentu...
Do sada je nestalo preko 3 i vise hiljada postova....i svaki dan opada po malo...

Zato ja smatram ovo prilicno nebitnim mestom i nevrednim forumom jer svu prednost brzog protoka i lepog interfejsa za forumashenje, je ponistio metodom isparavanja...
 
Muški ,
dobro si pomenuo TP...kako to klinci kažu , bio je faca....sistematski su ga primorali da zbriše / promeni se - reterira /...uleteo je u njihovu zamku nameran da je iskoristi ....mislim da se i sam spremao za taj beg , pa iskoristio priliku....to je malo više bilo podmetanje , njegovo , a oni su se ostrvili i on je kao pao....kad se zakačio s'njima , trebalo je da istraje , pa kad se prašina slegne , jednostavno da se povuče....no i ovako sa njim krstarica je izgubila na duhovnom planu...bio je tip koji može stvar da okrene i pruži viđenja iz uglova koje drugi nesmeju ni da pogledaju , kamo da iz njih gledaju...za ovu svinjsku kaljugu , gde caruju otpadnička Sem-ova deca , bio je mišomor...no eto , desilo se...imao sam utisak da može da projektuje revolucionarne tokove , sa njemu sličnima...a mogao je da projektuje i tiraniju.....vladao je i tim tehnologijama....možda naduvavam stvar , ali to je lični utisak !.....čak i da je bio folirant , radio je to dosta dobro...ovo je sve šarada !

....no da se vratim svojim namerama....

...svak ko nastoji da bude opšte društveno koristan , svima , svakome pa i sebi samom , hteo nehteo , mora biti u osnovi realista i matrijalista- u filosofskom smislu ( Oziman o prezire )...tu nema mesta idealizmu....nema folirancije , sanjarenja....često nema šta rulja da se u vezi dobrog i korisnog i pita...takav ne treba nikad ni da pomisli , a kamo da priželjkuje kakvu hvalu ili pak veličanje onih koji imaju koristi od njegova činjenja...a ako samo zlo imaštete od tog njegovog delanja , takav sam sa sobom treba biti zadovoljan i bez osvrtanja da ide dalje....i nema tu nikakvog ženskog stava....jednostavno to je tako....ima da te mrze , na krst da te razapnu i kajafa i jevreji i biće im malo , ako staneš , zapitkuješ , cinculišeš , razmatraš.....
.....furaj svoj fazon i guraj dalje !

...ako nekad negde sretneš TP , pozdravi ga !
 
Ja licno ne verujem u te price koje sad pricas.
Znaci to zovem jednom recju seoski dom kulture...
Moze se neko naivno natrtiti i napraviti u selu dom kulture, ali ce cim on onemoca, da taj dom kulture pretvore u magacin za cement ili zito.

Znaci ne verujem u dubokosmislenost prosecnog coveka , plus jos onog koga boli uvo da odvoji par sati dnevno da procita i produbi svoju percepciju.
Ne verujem u dobru nameru, jer nema ni prema sebi dobru nameru nego uzivanje, pa je takav i prema drugima, , tesko da cu da verujem da zeli da drugi napreduju, a sebi zeli samo uzivanje.
Ne znam zasto pominjes hvalu, stvarno ne znam ili ne razumem.

Nekad sam napisao razliku izmedju izraza zrtvovao sam puno truda i izraza mnogo sam se trudio.
Prvo je izraz nekoga ko nije sposoban nivou koji zeli da iskamci, a drugi je izraz normalne, stabilne osobe, koja konstatuje i ceni svoj trud.
Prvi ce biti spreman da grize i zestoko se ljuti, drugi lakse odustaje , jer mu ostaje drugo mesto i zna da ima sposobnosti.
Da, malo losa tabelarna poredjenja talentovanih i ambicioznih....ispada talentovani su bahati prema talentu.

Sve sto pokusavam da se priblizim metodologiji prakticnog filozofa nas udaljava od medjusobnog razumevanja.
Tako da je verovatno dublji problem, ili u verovanju ili u umrezenosti znanja vezanih za prakticnost filozofije , tacnije filozofa...
Tu ona prica o Talesu, koju ja nepravedno zovem Talesova filozofija jeste nauk.
Ali ne onako kako vecina misli...

Neizgradjeno bice, ono sto ti volis, da se polako stalno dogradjujes, to je odraz zavaravanja neizgradjenog bica, je cesto pod ego udarima ostalih, jer kao npr Dragoljub kazu "dzaba ti mudrost, kad leba nemas da jedes" ili neka varijanta toga "zaebi mudrovanje, daj nesto pratkicno" ili "mnogo price malo rada" ili "nije to vredno dok se ne pokaze, napravi kuca, cuje kako zuji i vergla" ili neki drugi kriterijum uopstenog uma da je nesto napredno....npr seljak ce ceniti uzoranu njivu od 20 ha, varosanin zanate, malogradjanin drzavnu sluzbu, velegradjanin veze i poznanstva...

I tako Tales zakupi sve uljare i udari monopol i razvali se od para na racun dobrog roda maslina na jednom malom geografski izolovanom regionu poput naseg...
Iz istog zadirkivanja...

Mesetarenje je najcesci skok nekog ko se bavio ili bavi filozofijom, jer donosi najvecu korist, trazi tehnike koje se koriste u filozofiji , isto je nerazumljiva obicnom svetu kao i filozofija, donosi veliku dobit.
Srbija je puna takvih filozofa...
Ali ja to zovem Talesovi filozofi ili filozofija.
Dokazivati nekome da nisi jadan i bedan, da nisi zatucan i glup, da tvoja prakticnost nije zanesenjastvo i ludilo...da mora da da rezultate odmah i sada....na sta to lici?
Slici na svodjenje neceg nestandardnog na standardne arsine....takav filozof koji tako misli i ocekuje od nekog koga procenjuje kao filozofa je u teskoj logickoj gresci, a za nefilozofa i laika je opravdano...

Srbija ce dobiti i dobija po nosu zbog takvih provokacija...
Kurs evra se lako moze drilovati.
Cena svake sezonske robe, cena svake robe koja ima neki jeftiniji proizvodni ciklus i neki skuplji proizvodni ciklus...
Pitate se zasto je sve skuplje u Srbiji....Ne samo zato sto su ljudi zeljni da dinar pretvore u 20 za pola sata....nego i zbog Talesovih filozofa.

A TP je otisao zato sto ne moze da racuna na svetost korisnickog zapisa, osnova za postovanje necije kreativnosti , koja je prosla cenzuru.
Ajd ova sto ne prodje, a ima i takvih sajtova gde takva dela ostaju vidljiva samo kreatoru, a ostalima ne, cime se dostize novi nivo u postovanju kreativnosti korisnika.
Vama je to nebitno, meni izuzetno bitno.
Vi mislite da lazem kad kazem da je to toliko bitno da sam spreman da ujedam za to, jer je vama to bitno kao cesanje desnog ramena, smeta ali pih, sitnica...
E pa zbog tih sitnica se i razlikuje ono sto vi smatrate filozofskim i filozofom i ono sto neki kao ja smatraju filozofskim ili uopste korektnim okruzenjem za misaonu delatnost...

Da ne pricam o tretmanu politicke korektnosti, emancipacije, tretiranju MZ odnosa i bilo kakve teme vezane za zensko ponasanje i vrednosti koje pokazuju u svom ponasanju, to vec racunam u blokade i cenzure....To je ocekivano , mada je preterano za iole vredno komuniciranje...
Ali search i brisanje postova, to je za vas motiv vise , jer robovi su bili jaki u lancima, ne samo na slobodi...a za mene je signal da pokupim prnje i svoje aktivnosti ne objavljujem i nastavim sa svojim internim pisanjem i razvojem...

TP je analiticka masina, bez zelja , skrivenih namera, po meni obaveznost ako hoces da donosis odluke kakve treba...
Ako ja u startu kazem ej nemoj, moralan sam, ne razmisljaj o tome na taj nacin, pa sta sam ja uradio....dogmirao sam puteve i tacnije udario par stigmi na polazne tacke razmisljanja...
Onda se svodim na malo inteligentnije manipulativno mediokritetski moralno (jedna rec) bice.

Nisam siguran da je okruzenje koje TP analiticku masinu vidi kao facu , zasluzuje TP analize...
Narocito ne posle tumacenja ili ocovecenja TP reakcija.
Mozda ovde trebam reci jednu rec, odrzivost. Sastavni deo pri donosenju neke odluke je pored cene kostanja, zelja, planova, kolektiva tj kluba, i odrzivost.
Taj deo ne postoji toliko u materijalnoj stvarnosti jer ko mu ebe mater, ako je platio , nek ga razbije sutra ako hoce....
Osim u smislu bas velikih naucnika, koji dodaju, a zasta ce se koristiti ovo sto placas....Hajzenberg, Bor, mozda, ali samo mozda Ajnstajn.Tesla sigurno u mislima, a to je dovoljno.
Mozda ono sto se tebi cini potreba za pohvalom, priznanjem (deca umetnici su to bas lepo objasnili u jednoj emisiji) ili nagradom ustvari je nesto sasvim drugo , a to je pitanje odrzivosti.
Ako hocu da to prosirim po mojim teorijama, onda bi dalje isla dinamika odrzivosti, pa antifilozofija, pa frekventna analiza odrzivosti itd...

Ili u prevodu na tvoj trenutni retoricki nivo, smatram nepristojnim da predlazem nesto sto znam da nece opstati zato sto um koji ce ga voditi i zeleti ga u prvom trenutku nece zeleti to isto posle nekog vremena ili promene situacije, koja nije donela sazrevanje licnosti nego zasicenje i prosla volja reakciju....
PIG metode su nesvesno ili svesno nedolicne iako se iz svakog pokusaja nesto i nauci, narocito ako je opsti, tj ako nije striktno vezan proceduralnim potezima.

Ono sto TP da kao rezultat meni je jedno, ono sto ja poslusam u svom realnom zivotu je drugo, a ono sto sam pisao na forumu je trece.
Naravno da cenzurisem ono sto su rezultati TP analize...prvo ni ovo malo ljudi sto cita ne bi razumeli, drugo sazimanje, trece opasno u smislu davanja alata za strasne pakosne planove drugima, cetvrto problem sa tekucom vlasti i BIA i VB, mozda sad treba ukljuciti i peto odelenje i obicnu policiju i politiku.
Od tada do sada TP je odradio puno analiza, ja sam mu levo smetalo, a i ovo drustvo , a i vi.
Zastrasujuce je kolika smo smetala...bahatost nad ljudskim ponudama...a ustvari normalna kapitalisticka i animalna konkurentna eliminacija...
To je iskrena sustina, a ne ono sto se predstavlja kao istinita sustina...a ustvari je PR shema...

Naravno mali je broj onih koji mogu da budu iskreni prema sebi....to je debeli luksuz...jedan od najvecih ....Da nije omalovazavanja i kaznjavanja od strane ljudi zbog snobizma i elitizma, moje javno se ne bi razlikovalo nimalo od mog privatnog, a i ovako se malo razlikuje....
 
...da malo skočimo na temu....taman kad pomislih da se stvar sa ovom temom okončala , da je rečeno dovoljno - nabasah na jednu rečenicu...opaku....mnogi će reći , ih važna stvar , lupio čova pa ostao živ....no ja nikad nisam verovao u slučajnost medijskih lupetanja , naročito ne u lupetanja bulevarskih novinska lupetanja i njiova rekla kazala...sredinom osamdesetih , taj glupi luksuz sam sebi dozvolio , mislim na to da podcenjujem njihova predkazanja... a kao da su gledali u staklenu kuglu , sve su predkazali , da je prosto smešno koliko je bilo očito , a budale nisu im ič verovale - sve dok NATO krmače nisu padale sa neba ...sad znam , u njima se naizgled nevažne stvari puštaju kao probni baloni ; kako se to kaže , meri se puls rulji , šteluje joj se bilo....
....a evo o čemu je reč:

"Uvodi se zakonska obaveza da svaka televizija ima rijaliti i to tako da nijedan sat u danu, kao ni dan u nedelji, ne budu nepokriveni ovom vrstom televizijskog sadržaja."

...cenjeni čitaoci , naš novi , ovovremeni "Nuša" , zarađuje za hleb pišući kolumne , po uređivačkoj politici svoga šefa i tematskim zadacima , mnim , a ona je programirana , kako se to kaže odozgo ; elem , čova svojim saritičnim pisanjem obrađuje stanje u državi , kroz ekspoze kancelara , te bapnu ovo , crveno podvučeno...ostalo vidite sami , čitajući o teškim vremenima :
http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:552898-GDE-SMO-ONO-STALI-Teskim-vremenima

....naravno , posle ovoga slede slične najave , kritike čistunaca - borba mišljenja ; i cvrc , a ono stvar izmakla kontroli u caruje , ne samo na medijima , već i po takozvanim društvenim mrežama....
 
Poslednja izmena:
E moj TP...Meni nikakvo bogatstvo ne treba! Trošim mesečno manje na sebe od prosečne plate u Srbiji...
Biznis ti je kao neka vrsta sporta! Ili jesi ili nisi...:mrgreen:
To što ti nisi-kakve to veze ima? Koliko je takvih u Srbiji? Najviše? Pa šta bi ti?
Da budeš kao ja? E ne može...:hahaha::mrgreen:
Zezam se ...Može,može,ali se upristoji malo i čuti i radi i bićeš...:roll:
Naravno,moraš se potruditi da se dopadneš ljudima,da stekneš njihovo poverenje,da stekneš
mnogo prijatelja i da ih ne izneveriš! A lova? Pa-dok je ljudi biće i para-život se stara...:mrgreen: Prouči malo tog Tejlora o menađmentu čova
baš prave stvari...
 
E moj TP...Meni nikakvo bogatstvo ne treba! Trošim mesečno manje na sebe od prosečne plate u Srbiji...
Biznis ti je kao neka vrsta sporta! Ili jesi ili nisi...:mrgreen:
To što ti nisi-kakve to veze ima? Koliko je takvih u Srbiji? Najviše? Pa šta bi ti?
Da budeš kao ja? E ne može...:hahaha::mrgreen:
Zezam se ...Može,može,ali se upristoji malo i čuti i radi i bićeš...:roll:
Naravno,moraš se potruditi da se dopadneš ljudima,da stekneš njihovo poverenje,da stekneš
mnogo prijatelja i da ih ne izneveriš! A lova? Pa-dok je ljudi biće i para-život se stara...:mrgreen: Prouči malo tog Tejlora o menađmentu čova
baš prave stvari...

...ma kakav menadžment , kakvi bakrači....ovde...smešno plemisanje...ovde se sve kupuje.....kupuješ vlast , kupuješ političare , kupuješ prijatelje - pa posle iznajmljuješ one intelektualne majmune za siću , tobož da prave pare...kad sve to kupiš , ti sa drugim timom iz senke baviš se visokoprofitabilnim biznisom - legalnim kriminalom...

....a lovu da kupiš one ništake na baciš iz nacionalnog preporoda...e tu je fora...da budeš "filozof" da rulji prodaš ideju o preporodu i novoj socijalnoj pravdi u nebeskoj borbi...naravno , postupno ih indirektno okrvaviš , i dok se oni kolju , ti ih opljačkaš....posle ih kao prvosveštenik izmiriš , uvedeš im demokratiju i kupiš za njih vlast , njihovim kapitalom , te se baciš na biznis po datoj šemi....

....kad pokupuješ sve te amzove ništačke , ne treba da postaneš dopadljiv...treba da budeš u daljem biznisu nevidljiv - nepostojeći , a ne smeš da budeš alav , osion i da grabiš tuđ biznis - da smetaš svetskim alama....i za njih treba da budeš šamanski nevidljiv....tako će ti carstvo biti dugovečno !

...kad jednom počneš da kupuješ amze ništačke , učini da te nema , da tvoje ime izčili.....nek novac govori i nek on vlada...nek se njemu ljudi klanjaju...nek on bude božanstvo od koga se plaše , strepe i pred kim puze.....pobedi tvoju sujetu...a priče o menadžmentu ostavi onima koje za siću kupuješ....!...
 
"održivost" , kako Muški reče , pitanje je nad pitanjima....održivost ideje ; održivost sistema ; održivost sistemskih modela ; održivost ciljanog stanja....to je suština....i tu postoje modeli za praćenje , analiziranje - ustanovljavanje trenda , i korektivne mere - naravno ...pa jovo nanovo....

"Uvodi se zakonska obaveza da svaka televizija ima rijaliti i to tako da nijedan sat u danu, kao ni dan u nedelji, ne budu nepokriveni ovom vrstom televizijskog sadržaja."

....sad bi trebali da razmišljamo , koliko je rijaliti , kao sistem jevtine zabave i zamlaćivanja stanovništva , održiv kao obrazovni program koji unižavanjem ljudske svesti , uvodi ljudsku dušu u svet gde dominira neznanje , prostakluk , glupost i ništavilo - sve do , kako je to definisano religijskim moralom , sodomizacije većinskog argatorskog sveta na planeti....

...ako je ovaj podvučeni crveni citat održiv cilj , u našem državnom ambijentu , onda je svaka akcija gotovo uzaludna....jer oduzeti predmet mržnje ili pak obožavanja , svetini , krajnje je pogubno....očigledna je stvar da povodom ovog pitanja imamo dve društvene krajnosti - jedan segmen koji ovu zabavu narkomanski obožava , i drugi rekao bih manjinski , koji je prezire , a sa prezirom i ličnom bespomoćnošću počinje da mrzi i da se gnuša svega i svakoga ko je u vezi sa tim....ta dva segmenta ( izuzimajući ravnodušne ) , dokaz su da je ovo moćno sredstvo za upravljanje svetinom i još dubljim njenim podjarmljivanjem - tako da će vladari dati sve od sebe da sistemski ciljevi , njihovi , budu održivi...
 
Praćenje rialiti programa je neuspeo pokušaj gledalaca življenja tuđih života jer im sopstveni loš!
Slićno je s praćenjem sapunica...
Ko živi zanimljiv život-taj sigurno ne gleda to fingiranje lepšeg života...
Dinamizirajmo svoj život,učinimo ga interesantnijim i neće nam na pamet pasti da piljimo u tv ekran...
 
Dragoljupče ako si uradio studio održivosti ove teme , pa došao do zaključka da provokacijom možeš da joj produžiš život , onda u redu....ali ako si došao do zaključka da smokontrolom , možeš svojim daljinskim da upravljaš sopstvenim životom , trebao si da pokreneš nku drugu temu o upravljanja sa sopstvenom sudbinom ili u tom smislu....ima toga....jer ,TV rialiti program , nije namenjen onima koji kreiraju svoje slobodno vreme , isključivo izvan , takozvanih , medijskih valova i njihovih dimenzija....za tako nešto , kreiranje slobodnog vremena , potrbne su moći koje nose lični integritet , a on obezbeđuje visok stepen ekonomskih sloboda....da svedem na jezik puka , treba pameti koja ima ličnih sloboda i podosta para ( za biblioteku u svim pojavnim oblicima , za pozorište i operu , za bele sportove , za glisere i sportove na vodi , za konjičke sportove , za elitne restorane i havane ----i iha ha , toga )...hoću da kažem , jeftina zabava namenjena je većinski zajarmljen svet , koji treba držati duhovno-mentalno okovanog....tad taj bezizlazni pacovski lavirint ima svrhu , sa beskonačnim dejstvima - naravno negativnim )....zajarmljene jedinke nisu svesne ovog što se ovde nabacuje u vezi tih programa ...čak i kad im se štogod od ovog nabaci , takve jedinke misle da je to glupiranje , najblaže rečeno !....gubitnik , koji se drogira ovom prstom programa , ne vidi sebe racionalno realnim očima...jer kad bi to mogao , on bi od gubitnika savkim danom postajao sve veći dobitnik....
hoću da kažem , da u ovoj raspravi može samo onaj koji sam sebi organizuje slobodno vreme , bez medija tipa jevtine zabave , da učestvuje i pojma o čemu je reč....ravnodušni na ovu pojavu jevtine zabave i njeno omasovljivanje , nisu društveno dobronamerni , a oni koji u ovome vide šansu lakog kapitalisanja , jer su lukavo pametni / praktični filozofi / , pa oni sve ovo i finansiraju i time rukovode....
...tema je održiva , samo ako traga za modelima kojima se pomaže uniženima , ili pak ih totalno oslobađaju unižavajućih pozicija....svako bežanje od problema tasovčanjem , nije ništa drugo do pristajanje na trpljenje problema....
...lično mislim , da svak koji posmatra kako nekog nevoljnika unižavaju sile njemu nesavladive , zapravo nije nemešanje , već saučestvovanje u unižavanju...
...mislim da je gore od bežanja sa lica mesta , gde ima žrtava u nesrećnom događaju...!
 
Nemoj me stalno napadati-nemoj da ti ja dođem Lončaru!:hahaha:

Ali,vidi...Moje mišljenje je da RRA treba nonšalantno,a ne pod jakim pritiskom zakatanči
te rialitije i obznani da će isto uraditi sa svakim novim!
Zašto nonšalantno i uz vidljiv cinizam?!
Jer bi to govorilo u prilog okulturenju državnih organa i ljudi u njima najpre!
Ovako,pod pritiskom i dalje imamo pavijane i magarčine u RRA i ne samo tamo već
u sveukupnoj vlasti ove yebene države!
Tako da tu državnz vlast niti možemo voleti ni ponositi se njome (nekad smo se itekako ponosili
našim državnicima!) i možemo ih jedva podnositi i imati prema ljudima u vlasti odbojan stav!
Da bi stekli naše simpatije-morali bi da se potrude malo više!
Slabo to ko kapira!
Onaj Čeda Zebra je to kapirao,a i Vučić,ali uprskavaju-nevešti su u tome,a i nije dovoljna samo šminka...
Ne vredi Vučić da kaže kako puno radi i kako ga sramota kako mu dobro ide! (Jer nama,nešto s njim,baš
i ne ide bolje nego s drugima i čak se beleži strašna oseka kao pred cunami!) Morao bi i da poboljša sistem
vlasti,a tu nije malim prstom mrdnuo...I dalje birokratčiki kolo vode,a on se samo puva izmišljenim dobrim
rezultatima,ne našim,već na ažuriranju raćuna vlasti!
Ne dopada nam se da on ima rezultate,a mi nemamo!:mrgreen:
(I moja ,kao i mnoge firme ,je na stend baj režimu-poslovi stali kao ukopani i živimo od "stare slave"...)
Ono šta mogu da kažem za RRA je da su skup glupaka! A to mogu dokazati i javno u javnom razgovoru s njima!
Nisu dorasli svom poslu i nije to za njih!
Treba ih poslati u "parove" i valjda bi se onda dozvali pameti!
 
To je vec licni obracun. Znam te ljude u RRA licno , i ovu i proslu garnituru, ne sve, ali sta onda?
Vecini to sluzi kao pokrice funkcija, vazno da su u kompaniji, klubu...

Ako ti se ne svidjaju profesori u jednoj skoli niti odustajes od skolovanja, niti zabranjujes skole niti spaljujes knjige, kao sto je Hitler radio, isto podrzan od istomisljenika radi dobrih namera elitista.
"Elitista"....jer ne znam kako da razdvojim za boraniju Elitu i Estradnu elitu i "Intelektualnu Elitu" .....Samozvanu Elitu...

Ovaj zahtev, apel je cak toliko razvodnjen da ni oni koji su za to u nekom smislu nece biti za to...
Losa prezentacija, lose namere, los koncept, jedino je vreme koliko toliko izabrano dobro, jer masa se valja pa je negde treba uvaljati...nek se kotrlja..
I to cak lici na licni obracun, tj licne motive, a ne nesto planski i idejno smisljeno...

P.S. Rece slucajno sinoc neki tip sledece.....On je bolji u poslu koji obavlja jer kanalise medjudejstva ljudi, tako A,B,C,D,E osobe odrade medjusobno sebi pomoc, a ispada da on sve to odradi njima, ali je naporno i mucno , a da postoje ljudi koji izgledaju kao da znaju sta rade i da to ide prirodno, da imaju viziju...
Ne vizija kao ideja, nego vizija u smislu da razmisljaju uvek u potezu od 10 spojenih poteza....

Mislim da to nije za obicnu raju, jer obicna raja voli i trudi se da ispravlja krivu Drinu, ali kad to radis tako sto stanes na neku tacku obale, Drina uvek ostaje kriva, jer ispravljanje od 20m njenog toka ne znaci nista u globalnom smislu...dok neko sa vizijom, ispravlja 100km recnog toka, e to vec nikome od boranije nije jasno , lud covek, tera reku u njive , obale, ali to je jedino ispravljanje krive Drine...jedino vizionari to mogu, ostali su administratori i tzv jajare trenutnog polozaja i samo se loze i koriste poziciju.....
Doduse u kapitalizmu obaveza ili obicaj je da se svako trpa na sto visu poziciju, bez obzira da li je sposoban da je obavlja, jer burst rezimom ce se dohvatiti, a posle ce mu se gledati kroz prste kiks i slabije performanse u havarijskim i pojedinim trenucima vremena...
 
...ma ti Dragoljupče ne "pratiš radnju fabule" ove , pa i svih onih predhodnih vlasti...sve je to kontinuitet...i zapravo u realnom , stvarnom životu neke države , nema diskontinuiteta , sve do katastrofičnih poremećaja....a te krvave revolucije , u kojoj klase biju bitku za vlast , i one nikad nisu uspele sve državne pipke stare države da odseku , da tako kažem , te da izgrade celu novu strukturu...zbog tog , loše urađenog posla , moguće su kontra revolucije....
....kod nas je ,baš ta duhovnost , koju su nosili neodsečeni pipci stare vlasti , izvela kontra revoluciju....ta kontra revolucionarna duhovnost , na kojoj sedi današnja vlast , kao i ona pre nje , kao i ona posle nje , dakle , ta duhovnost može se sagledavati i kroz to institucionalno telo RRA....jer to telo je izbor same vlasti....pa kakva je ona , takav je i njen izbor....
...hoću da kažem , oni rade po diktatu , i tu su da usavršavaju i čuvaju sistem , koji im je dao tu poziciju da se sa nje parazitski kapitale na gluposti i bedi podjarmljenog ...kako bi se reklo , tu je uzročno posledična povezanost vlasti i tela koja je ona izabrala ili finansirala ....
...neznam zašto ti smeta kad Vučić kaže da mu dobro ide...pa ne laže čovek...zaista , od trenutka kad je stao uz Šešelja i Tomu , njemu kao i svim radikalima dobro ide...oni su u svakom pogledu iz dana u dan napredovali...nema međ njima čoveka koji je bio značajka da nije napredovao...znam lokalca , nepismen , bukvalno sriče , od prvog dana je sa njima , iz dana u dan , njemu , njegovoj porodici u svemu je bivalo sve bolje i bolje....i to je pravilo - zlatno religijsko pravilo...sve što vernicima gore i gore , popovima sve bolje i bolje...tom strategiojom je bio nadahnut Pašić , tu strategiju je pratio šešelj , tu strategiju prati Toma , Vučić i svi njihovi....zbog te strategije ta se politička klika i omasovila...štos je što se podanici nadaju , da će sa njih , Tome i Vučića , to svakodnevno napredovanje da se prelije na podanički slepu glasačku većinu...čak klošari jedan drugom govore , ti nemaš prava na boljitak i napredovanje , jer nit si glasao nit njih voliš....
...zato smešno zvuči kad neko razuman očekuje da vlasti da njihovo napredovanje , ničim izazvano , prelije se na njega !
...tvoje kolege i ti , ako jedu ime svoje firme , trebali su da znaju da jedu svoju budućnost , ne radeć za nju ništa....vaš slučaj je iz priče onog logoraša , koji nije ništa činio dok su odvodili njegove sugrađane , pa njegove komšije , a kad su došli da vode njega , skontao je da u gradu nema više nikog da bilo šta učini za njega - sa njim je utamničen ceo grad....
...a taj slučaj je strategijsko pitanje...zato etičari kažu da se nejačan prevashodno ne brani zbog njih , nego zbog sebe...u ratnim uslovima kontran napad je odbrana , a kontra invazija sigurna odbrana....teorijski rečeno , zaposleni dobro stojećih firmi trebalo je da se brane kad su štakori napali slabije firme , ada su ustali pre nego što su napali slabe firme da brane državu , zasigurno bi odbranili sebe....
...sledstveno ovome , trebalo ja da se branimo od unižavajućeg današnjeg položaja , kad su strategijski doneli latentne odluke da nam ubiju državu , pa su krenuli da nam kvare svest i duhovnost...da smo pre dvadesetak godinai više odbarnili duhovnost i svest građansku koju smo imali tad , danas bi bili poštovani od celog sveta , a ovi napredni naprednjaci čučali bi utamničeni i po društvenim marginama....zato smo sad uniženi....
...i nema tu mnogo mudrijanja....ako se osećamo ugroženima treba da izprojektujemo silu vlasti neznanu , koja će da im zapreti svojim moćima da će njih i njihove da ugrozi ako joj se ne udovolji....
...da sve je u politici lično....a to moje lično , mora da proistekne iz većinskog dobra i koristi koju većina ima ,a ni jedna duša ne može da je razumno i racionalno ospori....

...očigledna je stvar - belodana istina , da dibro i korist , koji iz dana u dan stalno napreduje , ljudima na pozicijama kao i ljudima koji su institucionalna njihova opozicija , može da se ospori , razumno , logički , pa i argumentima vidljivim i opipljivim , te da njivovim podanicima je sve gore i gore , vidljivo i opipljivo ---- stoga je smešno gajiti očekivanja da će oni nešto učiniti protivu sebe....pa i da nismo im podanici robovski koji su se visokim stepenom dobrovoljnosti predali , neće prstom mrdnuti protivu sebe a za naše dobro...

...zato je suludo , gotovo manijkalno očekivati da alatku koja nas čini blasavima , ludim kretenčinama , koji sebe dobrovoljno , svojom voljom podjarmljujemo njima , da tu alatku unište....
...svaki tiranin perfidno sluđuje rulju koju podjarmljuje...to je najlakše i brzo porobljavanje...posle toga dolazi period likovanja tirana...nakon toga počinje period preziranja robova....nakon toga počinje period gole mržnje , jer je robovanje bitisanje u ništavilu , koje upija u sebe robovlasnike...posle toga nastaje period spašavanja robovlasnika od robovskog ništavila.....tad se roblje prodaje u bescenje , a ne retko i odvodi na klanicu - u ratovanja....to je matrica !
....svi oni koji očekuju da preko RRA razreše problem duhovnog ništavila u koje smo zapali , pa tim razrešenjem da se obogati vlast znanjem , veštinama , umećima , poštenjem , čašću i čovečnošću toliko su očajni i bespomoćni da je zaista stanje gotovo neprevaziđeno !
....
 

Back
Top