Inspirativno razmišljanje, povodljiva percepcija

Umri_muski

Legenda
Poruka
58.431
Kao jedan metod u kreativnom razmisljanju je i povodljiva percepcija....

Ona moze nastati na vise nacina, mozda cak tri i vise..

emotivna povodljivost
moze biti konceptualna, moze biti sustinska i moze biti poenta tacke, detalja
Osoba se stavlja u emotivnu povodljivost koja menja koncept cele ideje, pristupa, menja sustinu cele ideje i pristupa i menja poentu ili detalj u ideji

ugao gledanja
moze biti vremenska tacka, moze biti moralna tacka, moze biti logicka tacka, moze biti hipoteticki zakon teorija tacka , moze biti retoricka tacka, znaci spin

globalni generalni uglovi percepcije
to su prebacivanja sa jednog na drugi generalni ugao gledanja, npr zivot, ekologija, ekonomija, mediji , drustvo moral pravo , pravda itd itd...
Zasto generalni imaju protekciju u odnosu na neke negeneralne uglove percepcije...pa imaju , jer mediji i drustvo stalno vracaju percepciju na te vode...u generalno...kao vaznije..

review percepcija iliti cedjenje drenovine
to je princip visestrukog fokusiranja na sta sve tu moze da postoji , cedjenje drenovine , vise puta gledanje istih stvari , mozganje se cesto to zove i prisutno je u skoli ili nekoj skolskoj ili teoretskoj analitici...

fraza percepcija
To su posebne jezicke percepcije, cesto prisutno kod onih koji imaju iskustva ili sklonosti ka knjizevnosti pa ih privuce neka fraza, suprotnost i nelogicnost u jezickom izrazu , iskazu....
Cesto je prisutno kod inverzije, tj zadatak postaje izvor percepcije, zadatak odredjenog spinovanja, dokaza iz inata ili kontre...

Shvativsi percepciju kao asocijacije vezane za poslednje pogledano svescu i podsvescu osobe, to je neki oblak u kome stalno sevaju munje i varnice i prati osobu sta god radi taj sat dan ili tri dana....i ocigledno da sto sta jos moze biti uticajno na taj oblak..

Sta mislite o temi i ideji percepcije koju mozete da inspirisete na vise nacina...
Forum pruza, ne ovaj ali neki dobro vodjen, mogucnost da osetite skoro sve navedene inspirativne mogucnosti dobijanja drugacije percepcije..

Sta mislite o temi i ideji percepcije koju mozete da inspirisete na vise nacina...
Forum pruza, ne ovaj ali neki dobro vodjen, mogucnost da osetite skoro sve navedene inspirativne mogucnosti dobijanja drugacije percepcije..
Dok god mogu napisati šta mislim, OK je. Nije diktatura nikakva... To je moderacija!
Obriše mi se pokoja, ali šta ima veze? Hoću li plakati? Ma, ni uvo me ne boli!
To što ovde pišeš-ne znam teoretski ali praktično znam vrlo dobro.

Dok god mogu napisati šta mislim, OK je. Nije diktatura nikakva... To je moderacija!
Obriše mi se pokoja, ali šta ima veze? Hoću li plakati? Ma, ni uvo me ne boli!
To što ovde pišeš-ne znam teoretski ali praktično znam vrlo dobro.
Pa sad....ovo je malo diskutabilno , jer nije sva percepcija i inspiracija odmah vidljivo promenjena....nekad je potrebna saradnja, vise koraka ka dostizanju poente i promene...

Nekad je uctivo pitanje kljucno , osoba koja pita nesto sto joj nije jasno razbija totalno mirnocu mora sopstvene ili forumske percepcije..

Ovde je previse pacovskog moderisanja i razmisljanja...
Tu ti trebaju osobe koje imaju integritet a imaju totalno razlicita razmisljanja od tebe....Tako to funkcionise....
Ne da te ujeda nego da se bori sa svojim misljenjem....

Ne glodanje tvojih ruku , kostiju , nego mnogo razlicito , lajanje, rezanje, igranje, mirisanje , okretanje, a ne napadi , grizenje, ili oglodjavanje...i zapisavanje

Pa sad....ovo je malo diskutabilno , jer nije sva percepcija i inspiracija odmah vidljivo promenjena....nekad je potrebna saradnja, vise koraka ka dostizanju poente i promene...

Nekad je uctivo pitanje kljucno , osoba koja pita nesto sto joj nije jasno razbija totalno mirnocu mora sopstvene ili forumske percepcije..
I da pitam, odgovor ne bih razumela, posebno od takvog autora. Didaktičar sam, a ti si teški filosof. :zcepanje:

I da pitam, odgovor ne bih razumela, posebno od takvog autora. Didaktičar sam, a ti si teški filosof. :zcepanje:
Vidis ne znas dok ne pitas...

Pitanje priziva adekvatnost ili forme ili sadrzaja....znaci ako pitas nesto sto zahteva adekvatnost nivoa odgovora u smislu forme, onda ces dobiti u toj formi koja ti mozda odgovara.....

Nikad se ne zna kod inspiracije i percepcije...

Pitanje je najbolji nacin da vodis dijalog....bas zbog toga sto odgovor zavisi od pitanja...

Koje osobe ne pitaju?
One koje su nesigurne ili ne umeju da postave pitanje, mada je ovo drugo neverovatno..

Vidis ne znas dok ne pitas...

Pitanje priziva adekvatnost ili forme ili sadrzaja....znaci ako pitas nesto sto zahteva adekvatnost nivoa odgovora u smislu forme, onda ces dobiti u toj formi koja ti mozda odgovara.....

Nikad se ne zna kod inspiracije i percepcije...

Pitanje je najbolji nacin da vodis dijalog....bas zbog toga sto odgovor zavisi od pitanja...

Koje osobe ne pitaju?
One koje su nesigurne ili ne umeju da postave pitanje, mada je ovo drugo neverovatno..
Ti pišeš da samo sam sebe razumeš. Zašto???

Ti pišeš da samo sam sebe razumeš. Zašto???
Ne razumem pitanje, jer lici kao da nije pitanje nego konstatacija pa pitanje zasto, a to otvara milion razlicitih odgovora od kojih bar 900 000 tebe ne interesuje...

Kad neko pita zasto te ne razumem, moj odgovori bi morao da glasi , to je pitanje za tebe ne za mene.....pitanje za mene je pitas ono sto ne razumes...
Tu se krije i jedan odgovor, na svako pitanje nekome, moras postaviti bar 5,6 pitanja sebi, inace to onda nije pitanje nego trazenje odgovora...bez razmisljanja interakcije, ucesca...

Ne razumem pitanje, jer lici kao da nije pitanje nego konstatacija pa pitanje zasto, a to otvara milion razlicitih odgovora od kojih bar 900 000 tebe ne interesuje...

Kad neko pita zasto te ne razumem, moj odgovori bi morao da glasi , to je pitanje za tebe ne za mene.....pitanje za mene je pitas ono sto ne razumes...
Tu se krije i jedan odgovor, na svako pitanje nekome, moras postaviti bar 5,6 pitanja sebi, inace to onda nije pitanje nego trazenje odgovora...bez razmisljanja interakcije, ucesca...
Pitam te zašto uglavnom pišeš sam sebi, a očekuješ da neko pročita?
To što imaš da mi odgovoriš na moja pitanja je... dostižno, ali godinama gledam na tvoje teme i čudu se čudim.

Doživela sam da me uticajna osoba citira sa Foruma. Mogu sad slobodno da umrem. Šta će mi stolovi? Za mene je prtina, a ne sto.
U Srbiji ću biti ili sa 80g opet, ili nikad više. Možda se do tad nešto promeni.
Ko zivi za slavu.....
Ja sam vecito mlad....Obicno mi se rugaju tako , ali ima i kad me vole sa tim recima....

Povodljiva percepcija se ne moze izbeci moze se samo koristiti kao vatra ili nekoristiti pa da je pozar....

Npr trenutno je drustvo u Gomori, Svi indikatori to govore, majke podvode cerke, sinove, ocevi takodje, svi prodaju dushe svoje dece u sekundi, i jos su presrecni kad to rade....

Dobro pre toga je bila Sodomija , to je samo uvod mozda , sex narodni neprijatelj br 1..

Ali ukratko da pokazem primer za Gomoru...
Ako se skoro svi ili mozda je tacnije svi ljudi na svetu okrecu algoritmu radi ono sto donosi najveci profit, onda se menja i moral i logika i filozofija..

Filozofija, prvo kao najneuticajnija....utilitarizam je od discipline opste optimizacije rezultata po nekom kriterijumu postala optimizacija i maksimalizacija emotivne dobiti i zadovoljstva....hedonizam utilitarizam...

Korak od pretvaranja svega u onaj srednjovekovni ekonomski makijavelizam...

Ima jos jasniji primer koliko su svi okrenuti logici da treba raditi za najveci profit, a ne ono sto ti se radi ili sta volis...
U Africi postoji biljka kod koje je koren skroban, kao krompir, sladak krompir...i posto nema stetocina ali vodnjikav koren, kvari se za 48h od vadjenja...dobar je za ishranu gladne afrike, ali ne i za bogacenje..

Eeeeee, pa nije to fora.....
Dakle umesto da rese problem hrane i razvijaju proizvodnju i preradu na nivou kooperativnog, nesto kao kod nas mlinovi i vodenice....pa onda hrana postaje trajnija...oni pod ucenjem zapadnjaka i sveta korak po korak dodju do iste Gomore..

Dakle taman je pocelo da stize da imaju hrane i ne gladuju , kad je upalo u oci da izvoze tih korenja samo za 1 mil dolara...dok Tajland izvozi 1,1 milijardu dolara tih korenja, ali Tajland je sav u prirodnom bogatstvu tamo nema sta ne radja od biljaka, samo nema zita....ne ispati se , ali ih huskaju da se bace na zito , ali jos ne uspeva..

Da vratim na Afriku , znaci ubace im crvica kako Tajland sa malom proizvodnjom a nula potrebom, zabole ih za jelo od korenja, toliko zaradjuje...
I malo po malo , poceli oni koji su kupii od 10ara , vremenom 1`h, pa vise i vise...da razmisljaju da prave alkohol...bolje se placa...i od EU , mada sumnjam , i od lokalnih drinkera....
I iako nisu dostigli nivo proizvodnje da mogu da zadovolje svoje potrebe za brasnom i skrobom, i hranom, oni pocese da se okrecu proizvodnji alkohola da bi vise zaradili.....prvobitna akumulacija kapitala...

I tako azurno stanje , jer sad nema dovoljno zitarica iz ukrajine za njih , pa se oseca to okretanje ka alkoholu tako sto vecina afrike ponovo pocinje da gladuje.......

Slicna stvar samo neprimetno moze da se primeni i kod nas...
Zasto nemamo sok od grozdja...zato sto bi litar kostao 400 dinara, a litar soka borovnice kosta 200, pa i obicni zelenis je komplikovan za dopremanje na pijacu....neredovna ponuda stvara neredovnu potrosnju i tako , nezdrave navike...
Sezona paradajza ukida sezonu mladog luka ne samo zbog jacine sunca , vec i zbog potraznje...i zarade na potraznji...

Back