RRA da zabrani rialitije!

"lični obračun"

...da , sve je na ličnom planu....konačno čovek je kosmički neponovljiva i nedeljiva jedinstvena celina....kao takav , čovek je i društveno biće .... u tom smislu , kad čovek isturi svoje "ja" i krene putevima lične borbe , mora njene ciljeve da po stavi na racionalnim i razumnim osnovama , koje neće moći nijedno razumno i dobronamerno biće da obori i opovrgne njihovu korisnost svima i svakome , pa i onome ko ih istura pred svet u svojoj ličnoj borbi...tad ta lična borba , sama po sebi prerasta u opšte društvenu botbu , iz koje treba proterati šićarđisku filosovsku praktičnost.....i to je to - kako to kaže rijaliti pamet.....
...uvek sam spreman da podržim bilo čiju ličnu borbu , u kojoj prepoznam ovakve ili slične postavke...svako kalkulisanje , sebičnost , alavost ili pak pragmatično lukavstvo nije dobro došlo , čak i kad se vodi lična borba u robovskoj , podjarmljenoj kukavičkoj sredini....

...pričao mi jedan čovek , kako je onom atinjaninu kome se građanstvo smejalo , doskočio neki mudrac , zato što se ovaj osvetio građanima kupujući burad za masline od njih u sušnom periodu , ulažući u budućnost , pa kad je došao rodan period on im iznajmljivao skupo burad , a koji nisu hteli burad u najam , gotovo džaba mu prodavali masline , samo da ne propadnu - po principu daj šta daš....naime ovaj mudrac , opkladi se sa onim promoćurnim pametnjakovićem , koji profitira na gluposti i podrugljivosti građana , da će svako njegovo bure puno tečnosti razbiti sa 5litara vode koju će da sipa u njega....ovaj sad već bogati mudrac ismeja ovog , razmišljajući da u puno više ništa ne možeš sipati preliće se , pa se opkladi.....i gle čuda , mudrac sipajući u burad vodu rečenu svaku razbi i sva tečnost iz njih se proli bespovratmo.....
( naravno fizičari znaće šta je znao onaj pametnjaković koji se neznaličkom puku osvetio trugujući s'njim , ali isto znaće šat je mudrac znao pa ovom pokazao da pohlepa , sebičnost , lukavstvo i srebroljubivost nisu dovoljne da se bude srećan u blagostanju i sticanju )....
 
Jo, matori. Ne možeš zabraniti ljudskoj gluposti da se akumulira na odredjenom djubrištu. Jednostavno će se početi prosipati drugdije. Pa će neko drugi to snimati. Format će se možda promeniti, no sadržina će ostati konstanta. Ono što se treba uraditi je uložiti u obrazovanje ljudi, kako bi postali osposobljeni da prate sadržine koje bi bile nešto komplikovanije. Srećnije. Zdravije za njih same i za ljude oko njih.
Nisu problem niske strasti u publike, u svima nama one čuče, problem je što velikoj većini to jeste jedini dostupni vid komunikacije i ubiranja informacija koje dolaze sa spolja. Nemaju izbor no da prate tako nešto, jer ne mogu razumeti išta imalo složenije. Još važnije, nije u njima usadjena želja da naprave pokušaj, i opstanu u istoj.
Ovo je problem koji se ne može rešiti preko noći, potrebna je dekada, najmanje. No, kako svet postaje intruzivniji, a ljudska prava sve šturija.. nekako mi se čini da se ovakve perverzije ljudske, inače sasvim prirodne, znatiželje, nećemo ratosiljati u pregledno vreme.
 
....ovo propadanje ima trend i ubrzanje...i na našu žalost ubrzanje je sve veće - i kako to biva , kad jedna cifilističarka prođe čaršijom gola i drkoši počnu neizostavno da žvižde , za njom krenu i ostale kamenjarke i u dogledno vreme ivaš aveniju "nudista" sa zaštitnikom građana , koji svu svoju ljudskost upregne u zaštitu manjihskog golog sveta , ****** , cifilističarki - bezgaćog šljama koji se bavi prodajom tela i unižavanjem ljudskosti....
....mislim da lavinu tek treba da očekujemo , naročito kad slušam kancelara koji nas poziva da se objedinimo oko njega u predstojećim vremenima , zaboga malo nam je sirotinje i njene bede , pa iz patriotskih pobuda treba da mu dozvolimo da nas urniše ( otpusti još sto dvesta hiljada radnika , ostalima smanji plate i penzije , smanji zdravstvene budžetske troškove i preko njih poveća smrtnost , smanji obrazovne budžetske troškove a poveća sportsko šampionske i tako to )...jeli njemu je iz dana u dan sa njegovima sve bolje i bolje , a nama sve gore i gore , pa tako mi obezbeđujemo rajska nebeska staništa , ničim zasluženo , a oni će se u preterivanju zemaljskom žrtvovati i popuniti naša prazna mesta u paklenom onostranom svetu !
 
...ma koga zabole za one koji se predoziraju !....pa da !....svet je prepun folirancije o humanosti , a ovamo grabež , otimačina , podvala ubijanje - likvidacije...u pariškim kulturnim centrima ljudima seku glave , kao nekad , dok časne kaćiperke štrikaju gaćice za časne igračice kan-kana !...predozirale se otrova iz dizel motora....kažu da će parižani da zabrane na njihovoj teritoriji upotrebu dizel motora...izduvni gasovi su otrovni i zagađuju vazduh enormno - truju žrtve odsecanja glavi....morbidno , ali humano...pa i bezgalavi imaju manjinsko pravo na čist vazduh !
 
Postoje ljudi koji su strucni ali nisu merodavni.Njihovo misljenje nije merodavno, lose procenjuju realnost jer imaju svoju stvarnost.
Obicno oko ne moze da razlikuje osobu sa vizijom, osobu koja je prorok, osobu koja je strucna, osobu koja nije merodavna i osobu koja je merodavna.

Vi , filozofi , mogli bi da se pozabavite vaznijim stvarima od realitija.
Da za pocetak sebi razjasnite razliku izmedju pojmova....

-policy
-politic
-codecs
-standings
-houserules

sa sve nasim pojmovima javno mnjenje, korektnost, asertivnost, rasprava, svadja, dijalog, debata,
 
Postoje ljudi koji su strucni ali nisu merodavni.Njihovo misljenje nije merodavno, lose procenjuju realnost jer imaju svoju stvarnost.
Obicno oko ne moze da razlikuje osobu sa vizijom, osobu koja je prorok, osobu koja je strucna, osobu koja nije merodavna i osobu koja je merodavna.

Vi , filozofi , mogli bi da se pozabavite vaznijim stvarima od realitija.
Da za pocetak sebi razjasnite razliku izmedju pojmova....

-policy
-politic
-codecs
-standings
-houserules

sa sve nasim pojmovima javno mnjenje, korektnost, asertivnost, rasprava, svadja, dijalog, debata,
Šta ti ,druže, od toga trošiš?
 
A ja četkam da zatrube za lisičiji lov! Bokericu zajmim od komšije...Kako bih je rado brusilicom skratio za 20 cantima...:mrgreen:
Malo da se raspucamo što kažu moji drugari iz "Zeca"...:hahaha:

...verovao ili ne ovo je istina...posle bombardovanja 99 , odem na odmor , svo vreme sam za vreme bombardovanja bio živa vidljiva meta , pa ko velim ajd da se odmorim....nekako usred odmora , jave vi kolege da visoki menadžment pravi spiskove viškova , a našu službu nagazili opako...poznavajući ljude , znao sam da će na spisak da stave sve domorodce - seme im se genocidno karađorđevićko komunjarsko satrlo....napustim odmor i sutra odem u firmu...banem kod njih , a oni zagnjurili glave u spiskove , precrtavaju li precrtavaju...pitaju za zdravlje , pa posle traže da im pomognem....a jak ni pet , ni šest...ko velim imam muku , pa ko velim da mi pomognu...a oni srećni , ko ald da mi pomognu...ja kao molim da mi preko preduzetničkih jedinica ( to je tad bilo moderno ) prodaju dva tri kamena za sečenje visoko legiranih čelika...može vele , samo da vide , štaće mi...ja mrtav ladan- kao , oću da skratim par dvocevki , da napravim krateže , kako bi se posle bombardovanja moja porodica čuvala od domaćih patriota...pa kao onako usput , znate li vi gospodo kad kratež rokne sa obe cevi u duvar , ne ostane prašina od duvara , sve odnese , a od onog koji stoji ispred duvara ne ostane ni DNK...kaže glamni majmun međ menadžerima...a vi to gospodine možete...jok ja...pa znaš li ti rođeni kako se petsto godina živi na jednom mestu...neznaš , jer niste dve vatre proteralo kroz isti odžak...ubija se domaći patriota , oavki , kakav se sad pojavio ovde....pa krenem uz pozdrav , kao da mi jave kad nadju ono kamenje za sečenje...
...misliš da su naše odelenje dirnuli...posle nekog vremena zaposle još par inžinjera kao kadar u pripremi , kao da ih mi vterani obučavamo....
...no ovaj svet , ova rulja nema ništa između nogu , ni ribu ni jajce - bar kukavičije...jok more....da ima toga , da vidiš kakvu bi pesmu pevala ova patriotska bagra koja nas vodi u nestajanje....
...nego rođeni skraćuj cevi , pa negde da se sretnemo u lovištu , garant ćemo zverinja potamaniti !...nego šta , kratež kuću čuva !....vazda je ovde tako bivalo !
 
...ma možeš samo nekome da overiš - pa ako to overavanje bude uspešno za sve , oni će je proglasiti istorijski važnim eksponatom , jerbo će ti overavanje legalizovati....svako overavanje za pravicu , samo po sebi je legalno...pa na tu foru nas NATO skem--bečio ! ....to pali u svetu !

...ma ne brigaj , kažu , zapadnjaci uskoro priznaju borbu islamske države kao legalnu...posle te legalizacije šire se preko balkana....ima da naprave pičvajz , ali bar će da te realne životne tv programe da sravne sa nebom i zemljom...ima da spreže sve....i onda zna se , dolazi islamsko oslobođenje....
...verovatno to nam spremaju , mislim to islamsko oslobođenje , pošto se mi nešto nećkamo....
...biće dron invazija , oslobodilačke vojske islamske države !...biće , kažu , čudo neviđeno !
 
...a ti Muški nabači masku , bele rukavice - pa pristupi , ako nemaš kuderder !

gas_maska.jpg


...ako je pak ova situacija , sa tvojim licem :

maske_ocp_w180_h70.JPG


onda nema ti pomoći na ovoj temi ....no sve jedno , ja se ne stidim tvog prisustva ; davno sam pojeo sram uz kačamak - sad sve može da prođe kao razlika !
 
...ma možeš samo nekome da overiš - pa ako to overavanje bude uspešno za sve , oni će je proglasiti istorijski važnim eksponatom , jerbo će ti overavanje legalizovati....svako overavanje za pravicu , samo po sebi je legalno...pa na tu foru nas NATO skem--bečio ! ....to pali u svetu !

...ma ne brigaj , kažu , zapadnjaci uskoro priznaju borbu islamske države kao legalnu...posle te legalizacije šire se preko balkana....ima da naprave pičvajz , ali bar će da te realne životne tv programe da sravne sa nebom i zemljom...ima da spreže sve....i onda zna se , dolazi islamsko oslobođenje....
...verovatno to nam spremaju , mislim to islamsko oslobođenje , pošto se mi nešto nećkamo....
...biće dron invazija , oslobodilačke vojske islamske države !...biće , kažu , čudo neviđeno !

Onda kad neće RRA da zamandali rialitije-četkam ISIL da stigne i da ih zbriše! Biću peta kolona ako to urade!:hahaha::mrgreen:
 
Onda kad neće RRA da zamandali rialitije-četkam ISIL da stigne i da ih zbriše! Biću peta kolona ako to urade!:hahaha::mrgreen:

...petokolonaš , moraćeš da požuriš....počela legalizacuja manjinskih sodomista , pa sad kad se okače na TV malim ekranima , našega televizora , neće nam pomoći ni stošezdeset hiljada policajaca ...baš njih briga...pazi sad :

"Prednacrt građanskog zakonika - Zakonik definiše brak kao zajednicu muškarca i žene. Budući da istopolne zajednice ne bi nužno morale da budu bračne, već bi mogle da budu i vanbračne, u tom slučaju ne bi morala da se menja ni ustavna, ni zakonska formulacija po kojoj je brak zajednica suprotnih polova.Propisi bi, međutim, regulisali prava i obaveze istoplonih partnera, način podele i nasleđivanja imovine. Odnosi istopolnih partnera mogu da budu regulisani, mimo braka, na više načina, među kojima je i - ortakluk. "

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:555465-Istopolni-polubrak-i-u-Srbiji

...rat nije ni počeo , sve bitke izgubljene .....
 
U medjuvremenu ste vi postali "normalni" a ja ostao isti, samo vam sad malo povezujem i praksu sa onim sto pricam, ranije sam izvlacio iz prakse teorije na forumu...Sad malo i u obrnutom smeru...

Moje misljenje je da ne mozete da shvatate svet i da se ponasate kao da jos imate zastitu inteligentnih ljudi, kad je vise nemate.


Znam svi vi mislite za sebe da ste nadprosecno inteligentni, to je najcesci fetis onih koji se interesuju za filozofiju.Filozofija im je dokaz da su svesniji i inteligentniji od ostalih. Neoboriv dokaz po njima.

Ali imam ja komsiju automehanicara koji lepo kaze "ja za pola sata uzmem 150e, pametniji sam od tebe" i u pravu je jer meni treba 15 dana za te iste pare da zaradim.
Tu logiku zarada je merilo inteligencije i pameti coveka vec poznato imaju neki od vas.
Drugima je filozofija uporedljiv argument , sto vise citata i stavova , to inteligencija veca. Neki od ovih drugih ne bi se lako slozili sa prvima.
Moj komsija ne priznaje drugaciju pamet od one dok je ljudi bice i para i automobila. Boli njega uvo za inflaciju, terorizam, zaduzenje zemlje , jer ljudi ce ziveti je jak argument.Ili ratovati, ako to bude nahuskano ili jeftinije...

I stvarno , kad pustis ljudima "inteligentnima" i "pametnima" da prvi uredjuju i primecuju , a kasnije i reaguju, skoro 100% ces doci u situaciju da se stvari resavaju preko sile i obracuna i nasiljem.
Kao ispred kafane....prvo udju da se napravi biznis, posle da se zabave i pocaste od zaradjenih para, zatim se javi neki problem, a na kraju se zavrsi tucom.

Moje misljenje je da ti ljudi jesu inteligentni, ne mogu da kazem da su glupi, jer pored lukavosti, tj trikova glupih, oni razmisljaju o svojoj koristi, poziciji, neko i o porodici u tom lokalno strateskom smislu.
A opet po ponasanju su slicni ili isti kao boranija, pajseri ili najnizi slojevi drustva, samo ih zelja da se uzdignu iz tih slojeva privremeno krije i razlikuje od tih istih slojeva...

Lazni moral mi pada na pamet, ali to niko ne bi shvatio, dvolicje, suvise nategnuto , onda bi svi ispali takvi, nema koristi od takve striktnosti.
Konformnost je vec zanimljiv kreativ...Znaci takvi ljudi stavljaju uobicajeno, tocak istorije se stalno ponavlja , na prvo mesto...i jednostavno ne vide vaznost vizije.
Ovo vizije je prejaka rec u ovom trenutku.
Idealno bi bilo nesto izmedju inteligencije koja je profesionalno usmerena na zaradu, posao i kucno imanje, grcki receno idiotizam, i vizionarstva koje je izgradjen sistem psiholosko , socioloski, instinktivno, racionalnih znanja i plus razmisljanja, a da se pri tome ne skrene u prophet (termin koji oznacava proroka ali i vizionara, nesto nalik Tesli, ali istovremeno i nesto nalik Tarabicima).

Posto je danas moderni patriotizam u Srbiji jako obojen busanjem u grudi i obicno i agresivnoscu, a nikako nije oblikovan mudrostima i taktikom (jer ova dva nemaju prodju bez novca i stalno su u sukobu sa vlascu , politikom i medijima), to je i konformnost oslonjena na takav patriotizam.
Sledi, pre ili kasnije ce kanalisati svoje nezadovoljstvo na isti nacin kao boranija....na udruzivanje po osnovu sile i nasilja , samo ce sebi objasnjavati, isto kao i boranija, da je tako moralo, prevrsila dara meru...

Kuka i motika nije netradicionalnost, to je argument vise. Ali ni mudrost nije tradicionalnost, lukavost, podmuklost, alavost i impulsivnost i iracionalnost jesu...
Promeni konformno od obrazovane vecine u danasnje nahuskanu samovoljnu boraniju i dobices okruzenje u kome ne zelim biti normalan...
A jos sam zanimljiv poznanicima kako sam se malo promenio u svojim stavovima prema postenju i radu i kvalitetu.

Zato me je sramota biti u istim redovima sa vama...
A sramotu mora covek da zadrzi ako hoce da veruje nekom. Ako izgubi sramotu, izgubi i zelju da drzi nivo zarad drugih, ostaje mu samo zarad sebe.
Nije lose a opasno je, i nije ni dobro...Treba jaka samokontrola da ne bi otisao u obozenje.A i ne mozes sam nista veliko...cak i kad nemas zelju da ucinis drugima...
 
Kada bi sad mogao sve to sto si napisao da sastavis u jednu sliku, bio bi genije. Ovako tupis ono sto vecina samo razmislja.
Iz ovog razloga me nerviras. Napravi sliku u svojoj glavi pa je prenesi da i mi znamo sta mislis.
Osim, ako ti forum ne sluzi kao notes , iz koga sastavljas smislene tekstove za neko drugo mesto.
 
Pa vidiš da se trude da budu interesantniji od rijalitija.
( kriza 40tih+ )

:hahaha:

...Bravo ! Usridu , baš !
Što se mene tiče , pogodio si ! Ko velim , nisam toliko zlo , kao prostakovizija iz metroa ! No slaba vajda , uzaludan trud ! Ovi članovi narodne biblioteke , mnogo koriste kanalizacioni Radovanov metro !


" PROLAZE GOMNA PORED NAS - U MIMOHODU !"......navikli se članovi biblioteke na metro ; a stvar , ova kanalizaciona , razlila se , izašlo pozorište , vele , na ulice - mislim na tu stvar , pa se razlila po malim ekranima našega televizora....prozori slabo dihtovali !...šta da se radi...sad se uvaljuje ovima na RRA...opremdemua - što bi rekao šestoprsta ....
 

Back
Top