Rezolucija za genocid u Blajburgu!

ma bolesnici, ej partizani ako su bili slabi, a ustase jake, ajde da razumem da je to razlog zasto nisu oslobadjali jasenovac, ali da tito tamo laze moskvu da ginu najbolji hrvatski sinovi u jasenovcu, izvinices

sada za milosevica, slobe i sina mu, naser je najbolji sin bosne i hercegovione? deda mu bio ustasa! a on sta je radio po selima okolnim?

isto ces da izvines

komunisti, crveni su gadovi, treba doneti rezoluciju, a ratko nam je osvetlao obraz kada spasi one civile, tu nema zbora.
ту је исказао официрску част и људску да се нејач одвоји.

е сад, постоји и о оно одвајање кукоља од жита... то није учинио

преки суд.
 
meni nije jasno zasto su bas bezali svi za taj blajburg,. mislim zasto nisu otisli u italiju, pa pacovskim kanalima dalje u argentinu
znaci, tu je bilo dosta folksdojcera, a ne samo ustasa, i zato su se odlucili za austriju, mada je meni italija logicnija za ustase
пре тога им је претходно ту са породицом збрисао поглавник...
 
Okolo svuda su bili partizani, a ustase su znali sta ce biti ako ih zarobe partizani.
тако су знали и онај део насероваца у сребреници који се одлучио на пробој утекваши у шуму

нису сви војно спсобни стигли да утекну, надали су се одбраниће их унпрофор а оно унпрофор се није умешао

муслимани вичу да их унпрофор, холанђани издали, хрвати вичу да их енглези издали и предали
 
Poslednja izmena:
U Blajburgu su zaglavili upravo ovakvi, dići im možda i spomenik, kao Tuđman?

A9FE7361-AF9E-49E8-8F34-FD301F3E7A06.jpeg

2BAFE255-46D6-44F8-883D-3A571B672D40.jpeg

92669A3C-5507-4D94-BAD0-48ED686CFB2A.jpeg


Kad nešto počne ovako onda se naravno stvar završi pred streljačkim strojevima KNOJ. To što je i Broz počinio brojne zločine uopšte ne opravdava ustaše, jeftino su prošli, streljanje je milosrđe u odnosu na ono što su oni radili.

C2714EF5-8D7B-48EF-A6CB-F74C09A13287.jpeg
 
тако су знали и онај део насероваца у сребреници који се одлучио на пробој утекваши у шуму

нису сви војно спсобни стигли да утекну, надали су се одбраниће их унпрофор а оно унпрофор се није умешао

муслимани вичу да их унпрофор, холанђани издали, хрвати вичу да их енглези издали и предали
e, ali u pravu je nikita, nema smisla da idemo sad hrvatima na ruku - pa vidis da ce jos malo da prebace sa brojem blajburskih i sam jasenovac, tj. da vec jesu

ja ipak mislim da je blajburg prenaduvan, bas kao i srebrenica, samo sa par NULA manje

ali, hrvati su tu umobolni, pa vidi dokle su dogurali, do 600 hiljada cak!
Највећу бројку до сад је дала је Саборска комисија. По њој је страдало равно 600.000 људи. Истовремено са множењем блајбуршких жртава, мењала се и структура жртава. Док се у почетку говорило о убијеним војницима, ускоро се чуло да је било и цивила, а затим и да су више од половине жртава у ствари били цивили. У исто време и истим интензитетом се смањивао број јасеновачких жртава. https://sr.m.wikipedia.org/sr/Случај_Блајбург

jel vidis bre da nisu normalni?
naser oricev deda ustasa takodje!
ne bih im ja vise isao na ruku, ranije nisam ni znao za taj blajburg, trebali su pacovskim kanalima, preko vatikana, pa za argentinu, hica da ih vidi dole, a ne da ovde glume zrtve dok nase sve vise negiraju, danke dojcland
 
тако су знали и онај део насероваца у сребреници који се одлучио на пробој утекваши у шуму

нису сви војно спсобни стигли да утекну, надали су се одбраниће их унпрофор а оно унпрофор се није умешао

муслимани вичу да их унпрофор, холанђани издали, хрвати вичу да их енглези издали и предали
Mera totalnog rata koji nisu izmislili Srbi.

Zanimljivo da se srpske NVO uopšte ne interesuju recimo oko toga koliko je živih ljudi spalio Čerčil u Drezdenu i Hamburgu, i to onda kad je Nemačka već bila vojnički potpuno poražena i kad spaljivanje celih gradova zapaljivim bombama više nije imalo nikakvog uticaja na tok i završetak rata.
 
Mera totalnog rata koji nisu izmislili Srbi.

Zanimljivo da se srpske NVO uopšte ne interesuju recimo oko toga koliko je živih ljudi spalio Čerčil u Drezdenu i Hamburgu, i to onda kad je Nemačka već bila vojnički potpuno poražena i kad spaljivanje celih gradova zapaljivim bombama više nije imalo nikakvog uticaja na tok i završetak rata.
pa englezi i ameri imaju taj virus kaznjavaca, punishers, zarazila se i moja zena sad ovde i oni misle da su bogom dani da kaznjavaju [mentalni poremecaj ako mene pitas]
isto su ameri mogli atomke da bace i pored hirosime i nagasakija sta znam 100km, a ne na same gradove, ne bi ww2 duze trajao, japanci bi kapitulirali, nego su se bojali ameri da se ovi ne predaju rusima, a valjalo je i pokazati zube staljinu, tako da 2 u 1.
samo ih je staljin potom izblefirao da je ima i on, mukica
 
Americki vojnici oslobadjaju konc logor Dahau, kada su videli sta su ss-ovci tamo radili, odmah su ih postreljali. Sta sada da se rehabilituju ti ss-ovci zato sto nisu imali sudjenje ?

Dachau liberation reprisals​

Dachau, Bavaria, Germany: This picture shows an execution of SS troops in a coalyard in the area of Dachau concentration camp during the liberation of the camp. III-SC 208765, Credit NARA.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dacha...File:Dachau_execution_coalyard_1945-04-29.jpg
1280px-Dachau_execution_coalyard_1945-04-29.jpg

Killed_SS_Cammo_Dachau.jpg

Sta su videli Americki vojnici u Dahau logoru
Dead_corpses_in_train_dachau.jpg
 
Americki vojnici oslobadjaju konc logor Dahau, kada su videli sta su ss-ovci tamo radili, odmah su ih postreljali. Sta sada da se rehabilituju ti ss-ovci zato sto nisu imali sudjenje ?
ma sta su ih naslagali, mozda 30-40 do tog zida, i ta 3 sto cekaju po metak? ali hrvati su stigli bre do 600 hiljada blajburskih zrtava cak! ajde daj nam ti neke brojeve, koliko vojnika, koliko civila je stradalo? 3000? cak je sumnjiva ii ova brojka 13300, pa ja rekoh zato mrtva trla izmedju blajburga i srebrenice, mozda je broj isti oko 3000 vojnika po slucaju, a ostali ko zna gde su poginuli i kako, mozda su umrli od gladi, a mozda su se naziveli u argentini ili usa u sen luiju
13.300 имена никад није ни дигитализован ни доступан јавности, чак ни њиховим историчарима. Што нам казује да је циљ да то остане "замагљено".
На путевима од Блајбурга није било убијених цивила
 
Poslednja izmena:
Americki vojnici oslobadjaju konc logor Dahau, kada su videli sta su ss-ovci tamo radili, odmah su ih postreljali. Sta sada da se rehabilituju ti ss-ovci zato sto nisu imali sudjenje ?
i primer ti je los, jer kada je amer zatekao SS vojsku u dahau, nema milosti, nego metak za genocidase, a partizani kada su sustigli ustase u blajburgu bilo je tamo i civila, i svakakvih, kako da znas da su bas svi ostavili zrtve za sobom?... ajde ove koji nisu hteli da se predaju crna legija kosuljasi, koji li su vec, pa su izresetani sarcima, ali sta sa ostalima? ajde da poverujemo da nisu smeli i hteli pred englezima, mada je i to upitno, jer englezi bi cutali, sami su odbili da ih spasu, ili ih bar propuste dalje...

znaci barata se sa brojevima koji se razlikuju u vise nula cak idu do 600.000, i ispadose hrvati zrtve, sad muje, pa cekajte bre ljudi, dokle cemo da se lazemo?
 
Poslednja izmena:
Nema šta da brkam, Ženevska konvencija zabranjuje streljanje ratnih zaroboljenika čak i ako su zarobljeni na frontu... u Srebrenici su ih skupljali po kućama i sreljali, što je još gore.

Kako god okreneš, u pitanju je bio zločin, i mora se utvrditi odgovornost.
Kao da je čovek ipak u pravu:

0BAD1639-8B56-45F5-A35B-D9A9952DE336.jpeg


The Guardian konstatuje činjenično stanje da je važenje konvencija striktno lokalizovano:

4467B346-9E76-4A8D-8243-2434A947BD61.jpeg

C484E8A2-911B-4E8B-BC2C-22DB98564093.jpeg
 
i primer ti je los, jer kada je amer zatekao SS vojsku u dahau, nema milosti, nego metak za genocidase, a partizani kada su sustigli ustase u blajburgu bilo je tamo i civila, i svakakvih, kako da znas da su bas svi ostavili zrtve za sobom?... ajde ove koji nisu hteli da se predaju crna legija kosuljasi, koji li su vec, pa su izresetani sarcima, ali sta sa ostalima? ajde da poverujemo da nisu smeli i hteli pred englezima, mada je i to upitno, jer englezi bi cutali, sami su odbili da ih spasu, ili ih bar propuste dalje...

znaci barata se sa brojevima koji se razlikuju u vise nula cak idu do 600.000, i ispadose hrvati zrtve, sad muje, pa cekajte bre ljudi, dokle cemo da se lazemo?
Ja sam sve zivo procitao sto je izaslo o Blajburgu.
Veliki broj ustasa su oblacila civilana odela, a neke ustase i domobranske uniforme da bi se izvukli, Partizani su sve detaljno kontrolisali, i onaj ko nije imao vojnu bukvicu tj vojnu knjizicu kod sebe ili osobnu kartu da dokaze svoj identitet , e taj je bio u problemu.

Inace Mladen Schwartz je objavio u svom ultimatumu da je na Blajburgu ubijeno vise od milion Hrvata.
 
Ja sam sve zivo procitao sto je izaslo o Blajburgu.
Veliki broj ustasa su oblacila civilana odela, a neke ustase i domobranske uniforme da bi se izvukli, Partizani su sve detaljno kontrolisali, i onaj ko nije imao vojnu bukvicu tj vojnu knjizicu kod sebe ili osobnu kartu da dokaze svoj identitet , e taj je bio u problemu.
i sta je onda bilo sa takvim? mislim, kako znati njegovu proslost?
Inace Mladen Schwartz je objavio u svom ultimamtumu da je na Blajburgu ubijeno vise od milion Hrvata.
zahebant oces da kazes, ali to samo pokazuje koliko su oni umobolni
 
Ti bez licnih karata i vojnih knjizica su bili jako sumnjivi da su preobucene ustase. Ako su imali neke da garantuju za njih identitet, onda se proveravalo, a ostali zavisi od procene onog koje je saslusavao.
znaci procenitelj je mogao da im dosudi i metak, ustasa se uzentovao, ovaj procenio da ih garant ima neduznih na dusi, i usledilo je: neces mi se majci izvuci
 

Back
Top