Како негирати геноцид?

Presjedavajuća Apelacionog vijeća ICTY-a, sudija koja se 20 godina bavila genocidom jasno je to navela, genocida nije bilo.

Sve je obrazložila u svom izdvojenom mišljenju.

Da li bi se sudija Nijambe morala uhapsiti ako dođe u BiH jer u svojoj presudi negira genocid ili bi bila pošteđena tog zakona zbog imuniteta?

U BiH njemački nasilnik zavodi fašističku cenzuru nametanjem zakona,

Pa nije baš sve. Ja sam čitao njeno obrazloženje i par je stvari tu nejasno.

1000014441.jpg

Ovde Nijambe tvrdi da je 70 srebreničkih žrtava bilo sastavljeno iz registrovanih vojnika ABiH.

Ne lazem, nije tacno da kazu da su vecina bili zarobljeni vojnici, cak i da kazu kao sto znas sa zarobljenim vojnicima se postupa kao i sa civilima po pravilima ratovanja...
U Nirnbergu su Nemci rutinski oslobađani svake odgovornosti za dokazana streljanja partizana (i pripadnika JVuO i monarhista) u Jugoslaviji i Grčkoj, pođimo od toga, i od još lepših odluka zapadnonemačkih sudova kojima se čak tvrdi da ni egzemplarna streljanje civila u svrhu zastrašivanja isto tako nisu bila ratni zločin jer je eto bilo neophodno održati red.

Ali o čemu raspravljati na temu “Haškog tribunala” kad se uzme u obzir ona izjava i upozorenje tužiocu da je taj “sud” pravljen samo za Afriku i takve kao što je Putin, ili bi ste da nam držite predavanje kako eto nema presude za Gazu?

Istina je previše dragocjena za pomirenje da bi tako olako lagali. Možeš o bilo čemu drugom lupetati ali o važnim stvarima bolje nemoj.

To je zalog novih zločina a nama treba pomirenje.
Pomirenje sa takvima poput tebe, sa takvima koji ispisuju imena mrtvih nazivajući ih lažnim žrtvama-nikada. Ali suživot sa takvima mi je ok, sve dok se odbija u suverenoj, nedjeljivoj, nezavinsoj Bosni i Hercegovini, a drugačija ne može ni biti ;)
P.S. jedini ko se treba se nečim pomiriti si ti sa činjenicom da si građanin BiH :D

Pomirenje sa takvima poput tebe, sa takvima koji ispisuju imena mrtvih nazivajući ih lažnim žrtvama-nikada. Ali suživot sa takvima mi je ok, sve dok se odbija u suverenoj, nedjeljivoj, nezavinsoj Bosni i Hercegovini, a drugačija ne može ni biti ;)
P.S. jedini ko se treba se nečim pomiriti si ti sa činjenicom da si građanin BiH :D
ти који си овде изражавао радовање због покоља француских новинара чарли хебдо и пожелео још таквих терористичких убистава си свакако од оних са којима нема суживота.

да не говоримо о хистерији када те ухвати према израелу и ликовању за убиства јевреја...

да си ти збиља женско са оваквим ставовима би то била катстрофа за женски пол јер такво нешто није виђено до сада.

да женско биће буде толико полудјело од мржње и да такве рјечи изговарал икујући и прижељкујући туђу смрт у најгорим мукама ?

нема шансе. па чак ни код најгорих поремећаја.

а да не причамо о твојим разним причама о себи које су се толико пута до сада разликовале јер ни сам не знаш шта си све овде говорио.

драгон је човјек на мјесту. поучен искуством са вама.

Поређење Холокауста и Сребренице.. Шта рећи за ову тему? Бесмислена. У Сребреници није био геноцид! Енде..
То поређење се ствара, како би се избрисала стварна историја БиХ и Хрватске током Другог светског рата.

ти који си овде изражавао радовање због покоља француских новинара чарли хебдо и пожелео још таквих терористичких убистава си свакако од оних са којима нема суживота.

да не говоримо о хистерији када те ухвати према израелу и ликовању за убиства јевреја...

да си ти збиља женско са оваквим ставовима би то била катстрофа за женски пол јер такво нешто није виђено до сада.

да женско биће буде толико полудјело од мржње и да такве рјечи изговарал икујући и прижељкујући туђу смрт у најгорим мукама ?

нема шансе. па чак ни код најгорих поремећаја.

а да не причамо о твојим разним причама о себи које су се толико пута до сада разликовале јер ни сам не знаш шта си све овде говорио.

драгон је човјек на мјесту. поучен искуством са вама.
Ma šta nam napriča, čovjek koji javno kaže da je ubijao i pucao po mom gradu! Pljuc!

Uskoro nezavisna Republika Srpska

Ma šta nam napriča, čovjek koji javno kaže da je ubijao i pucao po mom gradu! Pljuc!
boli me patka za ''tvoj'' grad i tvoju patetiku

u tom gradu su u rano prolece 1992 vrsili pogrom nad srbima. od pofalica pa...

ja sam 1995 bio na ilijasu. tvoji mudzahedini, licno alija je objavio pocetak ujedno i poslednje DEBLOKADE SARAJEVA uz veliki marketing i pompu sa 47 000 mudzahedina na 12500 nasih snaga.

potom je pocetkom jula i zvanicno objavio pokusaj deblokade kao propali.

hrvatski emdiji su vam se ismejavali da u toj silnoj najavljivanoj deblokadi niste uspeli zadrzati ni par sela osvojenih na pocetku na prepad cak ste kako kayu i otuda beyali panicno u stilu ''bez te noge pos.rah vas''

a onda ste junacki krenuli na strategiju NATO BOMBARDOVANJA srpskih polozaja jer od vas ni kurko

boli me patka za ''tvoj'' grad i tvoju patetiku

u tom gradu su u rano prolece 1992 vrsili pogrom nad srbima. od pofalica pa...

ja sam 1995 bio na ilijasu. tvoji mudzahedini, licno alija je objavio pocetak ujedno i poslednje DEBLOKADE SARAJEVA uz veliki marketing i pompu sa 47 000 mudzahedina na 12500 nasih snaga.

potom je pocetkom jula i zvanicno objavio pokusaj deblokade kao propali.

hrvatski emdiji su vam se ismejavali da u toj silnoj najavljivanoj deblokadi niste uspeli zadrzati ni par sela osvojenih na pocetku na prepad cak ste kako kayu i otuda beyali panicno u stilu ''bez te noge pos.rah vas''

a onda ste junacki krenuli na strategiju NATO BOMBARDOVANJA srpskih polozaja jer od vas ni kurko
Smiri se :D
Sunce+nerviranje=moždani.

Pomirenje sa takvima poput tebe, sa takvima koji ispisuju imena mrtvih nazivajući ih lažnim žrtvama-nikada. Ali suživot sa takvima mi je ok, sve dok se odbija u suverenoj, nedjeljivoj, nezavinsoj Bosni i Hercegovini, a drugačija ne može ni biti
P.S. jedini ko se treba se nečim pomiriti si ti sa činjenicom da si građanin BiH
Pomiri se sa činjenicom da:

a) Tzv. “BiH” za 15-20 godina max ne da neće biti, nego je se niko neće ni sećati.

b) Za takve koji non-stop provociraju i izazivaju neće biti ni pasoša ni izlaska ka EU, samo koridor do Bliskog istoka.

Ne razumem svest, naročito žensku da postoji razlika izmedju ubijanja i sakrivanja žrtvi, o hiljadama nestalih koje eto nije tražio neko, ko voli da muslije sto više stradaju pa će da im aplaudira i popisuje žrtve, a neće popisivati žene decu i starce....meni nije žao ni jednog muslimana u srebrenici, naročito što se i ne sete muslimani da nadju žrtve heroja koji im je pobio sugradjane i komšije....takav profil ljudi nije za pristojan narod....
Koliko treba biti bezosećajan, ali i glup....

Pa očigledno lapsus u kucanju.

Pitanje ostaje.

Otkud taj podatak?
Pa piše ti brate na linku ali ne čitaš:

Pretresno veće je dalje zanemarilo sopstvenog eksperta za demografiju, svedoka tužilaštva Evu Tabo, čiji su dokazi ukazali na da su 70 posto žrtava bili registrovani vojnici Armije Bosne i Hercegovine.

Back