PUTOVANJE KROZ VREME

СТЕВАН:
Прво ако мислите на физички путовање кроз време, мрате да имате у виду да онда морате да путујете и кроз простор. Ако би желели да се вратите 50 год уназад морате да имате у виду да је земља тада била на другом месту. Исти случај важи и када идете у напред.
Друго време могу да примете и осете само објекти који се крећу релативно споро. За фотоне нпр. време не постоји, све се догађа тренутно.
Jedan veliki problem ljudi je taj sto misle da ako bi se vratili u proslost sve bilo kao i tad.
Drugim recima vise pricaju o paralelnim svetovima nego o putovanju u proslost.
No ima tu mnogo stvari koje treba shvatiti i razgraniciti, a po svim logicnim shvatanjima coveka put u proslost je nemoguc.
Npr. ako ja odem nazad u proslost 50 godina, nece i ceo univerzum otici za mnom, sta njega boli **** za mene, njegov posao je da se vrti u krug.
 
Anonymous:
mi smo tek na pocetku evolucije covecanstva tako da nasi jadni mali primitivni i ne razvijeni mozgici to jos uvek ne umeju da shvate i sami sebi da objasnimo kako i na koji nacin ....:))

.. bar što se tiče putovanja kroz vreme...
obrati pažnju na čemu si kucao i u šta si gledao dok si pisao ovaj tekst ... pa nismo tolko nerazvijeni...
 
kao prvo:putovanje u proslost je nemoguce(zamislite sledecu situaciju:vratis se u proslost i ubijes samog sebe???, znaci ako si mrtav kako si mogao da se vratis u proslost kada te u sadasnjosti nema jer si ubio samog sebe!!! )
drugo:verujem da je putovanje u buducnost moguce treba samo izumeti raketu koja je u stnju da putuje brzinom pribliznoj brzini svetosti ili jednostavno sesti u raketu i kretati se u suprotnom pravcu od kretanja zemlje "dosta velikom brzinom".
 
miso86:
drugo:verujem da je putovanje u buducnost moguce treba samo izumeti raketu koja je u stnju da putuje brzinom pribliznoj brzini svetosti ili jednostavno sesti u raketu i kretati se u suprotnom pravcu od kretanja zemlje "dosta velikom brzinom".

Aman zasto tolike komplikacije :roll: legnes da spavas i kad se probudis otputovao si do sutra tj u buducnost i jos se prvoklasno odmorio :lol:
 
verujem sigurno da se moze putovati u vremenu i prostoru, to bi se moglo dokazati preko fizike,a koliko bi mi to zeleli.Mnogi ce reci da je to KUL i da bi se rado upustili u to, dok nebi bili u situaciji da stvarno to i urade.Da sigurno mi bilo super kad bi mogli otici tamo i vratiti se i normalno postati glavna faca.
Sta ako se nebi mogli vratiti ako bi isli sa nekom raketom sto neko tu predlozi. Ili u proslost, bese to Betmen.
Mislim da bi po mom nekom skromnom znanju,mozda mogli putovati sa svojom podsvescu.A to vec otvara novu temu,ISKORISTENOST LJUDSKOG MOZGA,moc svesti i podsvesti.Tako bi mogli se prebacivati s jednog dela zemlje na drugu, a i na planete,Setimo se naseg Nikole Tesle dokle je njegovo bice otputovalo i gde je sve bio, skime je sate i dane pricao sam u njuorskoj sobi hotela. da li cemo saznati? :roll: :?:
 
--------------------------------------------------------------------------------

kao prvo:putovanje u proslost je nemoguce(zamislite sledecu situaciju:vratis se u proslost i ubijes samog sebe???, znaci ako si mrtav kako si mogao da se vratis u proslost kada te u sadasnjosti nema jer si ubio samog sebe!!! )

Svasta! Sto da putujes u proslost da bi ubio sam sebe? Pa ubij se u sadasnjosti, kao da to menja stvari. Uostalom, sto se tice ubijanja sam sebi si uvek dostupan. Licno, ja bih putovala u proslost da sprecim neke pogibije a ne da ubijam...
 
Ova mi rasprava lici na ono kad su u mracnom srednjem veku, na nekim prelima ili vec kako su zvali te sedeljke, raspravljali o tome da li je moguce napraviti letece kocije ili slicne gluposti.Raspravljamo o necemu sto nasi ograniceni umovi ne mogu da shvate .Ovo "ograniceni" nije s namerom da nekog uvredim vec je cista konstatacija nase surove realnosti da zivimo u trodimenzionalnom svetu i drugi ne mozemo da shvatimo.
Ustvari,koliko se secam nekih predavanja na faksu, mi mozemo da racunamo u vusedimenzionim sistemima ali da ih zamislimo-ne.Ovo sve ima smisla ako je tacna teorija da je cetvrta dimenzija vreme.
Secam se price profesora (mada je davno bilo,jos u proslom veku) koji je hteo da nam docara nasu ogranicenost trodimenzionim prostorom, o zemlji Ravnodjiji gde treca dimenzija ne postoji.Znaci oni znaju levo-desno i napred-nazad.Gore i dole za njih ne postoji.Slikovito kao listovi beskonacno tankog papira na stolu.I kad se nekim cudom jedan stanovnik Ravnodjije nasao vazduhu video je svoj svet drugim ocima,video ga je odozgo.I kasnije kad se vratio u svoju realnost i ispricao ostalima sta je video desilo se neminovno-proglasili ga ludim.
Meni licno je pricica bila veoma upecatljiva i uvek je se setim kad naletim na slicne diskusije.Verovatno ce se slicno ovom liku iz Ravnodjije provesti i prvi covek koji napusti ovaj nas ograniceni Dekartov sisem.Srecno mu bilo.
 
etotako:
Zašto bi neko... recimo ja, poželeo da putuje kroz vreme? Koja bi bila svrha toga?
Zašto raditi nešto što nema smisla???
Evo ga josh jedan malogradjanin :wink:
Pa uradimo kao civilizacija neshto znachajno...onda otputujemo 100 god. unapred,pa 1000 i shvatimo kakve tje posledice to imati...prochitaj "Kraj Vechnosti" od Isaka Asimova i bitje ti jasno...
 
da li mi bez vremena mozemo da postojimo?
da li bi pri putovanju kroz vreme mi ostali zivi?
da li bi preziveli ako bi se transformisali u neki drugi oblik zivota nama za sad ne poznat, od kojeg smo mi mozda na neki nacin nastali...??? da li bi mi bili u stanju da u tom vremenskom tunelu (ili ti rupi) stvaramo zivot nalik nama (sto smo bili) ili necemu slicnom???
da li tada mi pravimo neki novi zivot u proslosti da bi on nastao u buducnosti i da li je sve posle toga buducnost dok se ne desi isto sto sam malopre opisao (da vreme stane, odnosno nestane i da je to desavanje proslost -vremenski tunel koji mi trazimo- i sluzi pravljenju buducnosti, odnosno vremena -jer vreme je kao reka)?... sta bi smo tad rekli deci, bez proslosti nema buducnosti?! ide li vreme unazad ili u krug?
kakva se to emotivna energija nasla u takvom tunelu i kako je izasla? da li je jos u nama i da li je dobijamo sve vise ili imamo sve sto nam treba od samog starta, samo sto jos ne primecujemo cemu sluzi i kako se koristi...? :P
 
da li mi bez vremena mozemo da postojimo?
da li bi pri putovanju kroz vreme mi ostali zivi?
da li bi preziveli ako bi se transformisali u neki drugi oblik zivota nama za sad ne poznat, od kojeg smo mi mozda na neki nacin nastali...??? da li bi mi bili u stanju da u tom vremenskom tunelu (ili ti rupi) stvaramo zivot nalik nama (sto smo bili) ili necemu slicnom???
da li tada mi pravimo neki novi zivot u proslosti da bi on nastao u buducnosti i da li je sve posle toga buducnost dok se ne desi isto sto sam malopre opisao (da vreme stane, odnosno nestane i da je to desavanje proslost -vremenski tunel koji mi trazimo- i sluzi pravljenju buducnosti, odnosno vremena -jer vreme je kao reka)?... sta bi smo tad rekli deci, bez proslosti nema buducnosti?! ide li vreme unazad ili u krug?
kakva se to emotivna energija nasla u takvom tunelu i kako je izasla? da li je jos u nama i da li je dobijamo sve vise ili imamo sve sto nam treba od samog starta, samo sto jos ne primecujemo cemu sluzi i kako se koristi...? :P
 
Mozda bi mogli da putujemo kroz vreme u nekom specijalnom chunku od nekog mnogo tvrdog drveta `da se ne bi raspalo` i da se stushtimo niz neku padinu... ustvari neznam ni kuda bi pichili kad bi krenuli na takvo putovanje to bi bio najveci problem - kuda putovati kada bi hteli da putujemo kroz vreme!!!!Mozda da glasamo???
 

Back
Top