PUTOVANJE KROZ VREME

Sve je to lepo ovako teoretski, a kao sto kazes, makar sve unistio voleo bih da to dozivim i ne bi uopste razmisljao kad bi imao priliku.

Secanje, na neki nacin jeste, ali sve je to na neki nacin.

@shx
To o cemu ti govoris je postojanje paralelnih svetova i vise dimenzija, a sta bi tu bilo ko zna.

Zamisli da putujesh trenutno u bilo koji kraj Vaseljene!

To je tekodje teoretski moguce.
Ali yebi ga.
Mozda jednog dana. :wink:

A do tada...

bus%20left%20side%20full.gif

Vas problem je u tome (ne znam za sve, cini mi se da svi misle isto tako) je u tome sto bi se vracali u proslost kad god pozelite nekom "visokom tehnologijom'. Sranje. Posledice pricanja sa Ajnstajnom i ostalim istorijskim licnostima mogu bit iste kao u onoj epizodi Simpsonovih za Noc Vestica. Samo komarca ubijete moze se desiti da ne prezivi zaba koja ga je jurila (lupam), tu zabu mozda je hteo pojesti neki drugi stvor itd... Sta je bilo bilo je, to se ne sme menjati. Da, moguce je vratiti se u proslost putem meditacije i odredjenih vezbi, kao i nekim cinima i ritualima, ali to se slabo praktikuje. Nema potrebe vracati se u proslost, vec gledati da se sazna sto vise od onoga sto je ostalo u tragovima.

missmoon:
Sta vi mislite o tome? Da li je moguce (teoretski jeste, a prakticno?) Da li bi ga ljudsko bice prezivelo? Da je moguce, da li bi dovelo do 'butterfly effect-a' i kako bi to izgledalo?
Pozdrav!
НАРАВНО ДА БИ ПРЕЖИВЕЛО,БРЗИНА СВЕТЛОСТИ НИЈЕ
ТОЛИКО ОПАСНА .И САДА ДОК СЕДИШ ПУТУЈЕШ БРЗИНОМ СВЕТЛОСТИ У ОДНОСУ НА ПОСМАТРАЧА ИЗ СВЕМИРА . ДОГАЂАЈЕ КОЈИ СУ СЕ ВЕЋ ДЕСИЛИ НЕ МОЖЕШ ИЗМЕНИТИ ИЗ ПРОСТОГ РАЗЛОГА ШТО СИ ТИ САМО ПОСМАТРАЧ
АНЕ ДИРЕКТНИ УЧЕСНИК!!!

js75:
НАРАВНО ДА БИ ПРЕЖИВЕЛО,БРЗИНА СВЕТЛОСТИ НИЈЕ
ТОЛИКО ОПАСНА .И САДА ДОК СЕДИШ ПУТУЈЕШ БРЗИНОМ СВЕТЛОСТИ У ОДНОСУ НА ПОСМАТРАЧА ИЗ СВЕМИРА . ДОГАЂАЈЕ КОЈИ СУ СЕ ВЕЋ ДЕСИЛИ НЕ МОЖЕШ ИЗМЕНИТИ ИЗ ПРОСТОГ РАЗЛОГА ШТО СИ ТИ САМО ПОСМАТРАЧ
АНЕ ДИРЕКТНИ УЧЕСНИК!!!
Gresis u tome.
U odnosu na kog posmatraca se kreces brzinom svetlosti.,
Ovde se po ko zna koji put srecemo sa teorijom relativiteta i njenih osobina.
Zvezda stajacica ne postoji da bi se u odnosu na nju merila brzina kretanja kao ni bilo sta drugo sto bi se moglo nazvati apsolutnim pa da se sve meri u odnosu na to.
Brzina Zemlje je oko 30km/s (nesto malo manje), a posmatrac koji nas posmatra putuje mnogo vecom brzinom od nas.

putovanje kroz vreme je dobra stvar,ali i opasna.zamislite vratite se u proslost i ubijete hitlera pre nego sto postane predsednik,ne bude drugog svetskog rata,ne bude stradanja.svi su preziveli. medju prezivelima nalazi se neko ko je inace jos ludji od hitlera . taj neko izmisli jos smrtonosnije oruzje od atomske bombe , i booooooommmmm.svi su mrtvi u trenutku.ti si se taman ubacio u time machine pritiskas na nekom displeju godinu povratka ( 2005) pun si srece izmenio si tok istorije na bolje kad ono stizes u sadasnje vreme i nema nikog zivog sem tebe i amebe. ostavimo putovanje kroz vreme porodici Mc fly i gospodinu Martiju.

NaraYan:
konacno posto je cak i teorijski, a kamoli prakticno (trenutno) nemoguce dostici brzinu c onda samo teoretski mozemo izvoditi zakljucke sta bi bilo kad bi bilo.
Ono sto je najverovatnije je da ne bi nista bilo (bukvalno) jer za dostizanje brzine c potrebno je ubrzavati od 0 pa nadalje. Da bi se povecavala brzina potrebno je ubrzanje, sa ubrzanjem dolazi i sila, sa silom i povecanje tezine i gravitacionog polja spaceshipa. Kada bi taj brodic dostigao brzinu c, imao bi beskonacnu gravitaciju i masu i samim tim usisao ceo svemir u sebe napravivsi od svemira crnu rupu.

Jedina greska ove teorije je sto koristis fizicke zakone koji ne vaze u datoj situaciji. Cela Ajnstajnova teorija zasniva se upravo na teoriji da se telo ne moze kretati brze od brzine svetlosti.

pokusajte na tren da zamislite sebe kako putujete brzinom svetlosti, kako ce vam tada izgledati planeta, vasiona, prostorno-vremenski kontiuum? kazu da je ajnstajn tako dosao do teorije relativnosti, njegova sposobnost imaginacije, mashte da zamisli sebe u toj cudnoj situaciji je zasluzna

best regards,
random cloud

Ma opushteno shta ti je dok god se neko ne seti da ozhivi one "Letece veverice" od pre par meseci... :D Ajd,kad sam vec tu da dam i svoj komentar temi: vishe puta pokushano,nije nauchno prihvaceno,moguce ali sa kakvim posledicama... Koga vishe interesuje neka trazhi na Googlu "Filadelfijski eksperiment"-inache to je jedan od najpoznatijih sluchajeva sa putovanjem kroz vreme i verovali ili ne to je uspelo...hmmm,donekle,ali se naravno,kao i uvek kad se ljudi petljaju sa onim shto im nije namenjeno,otrgao kontroli... ;) The curiosity killed the cat... Shta reci... :)

missmoon:
Sta vi mislite o tome? Da li je moguce (teoretski jeste, a prakticno?) Da li bi ga ljudsko bice prezivelo? Da je moguce, da li bi dovelo do 'butterfly effect-a' i kako bi to izgledalo?
Pozdrav!
da.... mislim da je vrlo mogucje..... sve ima svoju prelomnu tachq pa i vreme.... ono je samo nesavladana dimenzija.....

Ako vas interesuje problematika i filozofske rasprave o [ne]mogucem putovanju kroz vreme predlazem vam da pogledate filmove Time Cop [sa J.C. van Damom] i Time Cop 2 [sa nekim kinezom
u glavnij ulozi ] razjasnice vam mnoge nedoumice oko putovanja kroz vreme .
PS ako neko 'oce Time Cop 2 neka mi se javi na e-mail.

Mislim Sal sta reci ja bih pre rek'o da je prije dimenzija *** . Ne znam ali ako pogledas Time cop 2 The Berlin Decision [ovo je pun naziv filma] shvatices o kakvoj problematici govorim . Promeniti jednu sitnicu moze se promeniti citava istorija mozda te ovo Berlin asocira na nesto . U filmu covek 'oce da kokne Hitlera i sta onda mislis da je uspeo[naravno ovo se desava u filmu] .

Back