Pub "Tinejdžeri" vol 4

U zivotu me sve ukupno nije iznapadalo toliko ljudi, koliko u poslednjih par dana zbog ovog testa. Ima oko 200 pitanja, odgovori su da/ne, cak automatski prelazi na sledece pitanje i ne moras da pritiskas strelicu xD znaci minimalno cimanje. Znam da nije zabavno ali nije mu to ni bila namena. A sto se logike stavki tice, ne uzrujavaj se, to je moj problem. Test izgleda bas kako treba, buduci da je u pitanju pilot. Hvala ti sto si ucestvovala. :)

Test je pakao i nadam se da se ovo nigde ne primenjuje
em zilion pitanja i strašno brzo dosadi pa fokus pređe sa tačnog odgovaranja na brzo odgovaranje, em mnogo negativnih iskaza gde je veća verovatnoća da će pitanje biti pogrešno shvaćeno, em pitanja koja ne uzimaju u obzir kontekst nečijeg života, pa tipa "kod mene je uvek puna kuća ljudi" ima za cilj jedno, a neko može odgovoriti drugo jer živi sa pola familije jbg sirotinja
znači ako se ovakvi testovi primenjuju za dobijanje pravih informacija, teško nama svima :mrgreen:
 
Cilj je da naucimo kako se prave psiholoski testovi. Ovo je preliminarna verzija, i tek kad obradimo podatke mozemo da vidimo koji ajtemi valjaju a koji ne, koja je pouzdanost testa itd. Konacna verzija ce imati izmedju 50 i 60 pitanja. Meri se ekstraverzija. Ne radimo to da bismo izveli neki zakljucak o populaciji ili crti ili sta god, nego da bismo napravili instrument koji moze da se normalno koristi. Duple negacije jesu problem, to cemo verovatno morati da ispravljamo. Ali eto, sutra pocinjemo sa analizom pa cemo videti. Kapiram da vam ovo izgleda katastrofalno, ali proslo je proveru dvoje mentora i oni su zadovoljni, tako da verujte mi, nije toliko lose :D uvek ce neko pitanje shvatiti drugacije, ali zato ima vise pitanja koja mere slicnu stvar. Presiroka je prica da bih ulazila u detalje. Ali hvala na sugestijama, znacice nam :)
 
Test je pakao i nadam se da se ovo nigde ne primenjuje
em zilion pitanja i strašno brzo dosadi pa fokus pređe sa tačnog odgovaranja na brzo odgovaranje, em mnogo negativnih iskaza gde je veća verovatnoća da će pitanje biti pogrešno shvaćeno, em pitanja koja ne uzimaju u obzir kontekst nečijeg života, pa tipa "kod mene je uvek puna kuća ljudi" ima za cilj jedno, a neko može odgovoriti drugo jer živi sa pola familije jbg sirotinja
znači ako se ovakvi testovi primenjuju za dobijanje pravih informacija, teško nama svima :mrgreen:

Prvih 4-5 minuta je ok. Ali zatim pitanja počnu postajati slična i dobiješ osjećaj kao da uvijek na isto odgovaraš. Zatim počneš da proklinješ sve živo i onaj momenat kad si kliknuo "start", ali skontaš da svako sljedeće pitanje može biti posljednje. Pa nastaviš. Dalje skontaš da tome nema kraja, ali te održi misao "pa kad sam počela već bezveze ostaviti nedovršeno", i plus poštovanje prema Glumi dovedu do toga da doživiš kraj agonije i neizmjerno olakšanje :D
 
Na internetu ima retko normalnih psiholoških testova koji zaista utvrde nešto. Većina je sprdnja, a najgori su oni naizgled najozbiljniji, tipa ono mbti sranje što smo skoro svi ovde na forumu rešavali. Najjače mi kad vidim nekog da se loži jer je pročitao nešto na netu i kao provalio je od koje psihičke bolesti boluje ili kom tipu ličnosti pripada, to je sprdnja tek.
 
Prvih 4-5 minuta je ok. Ali zatim pitanja počnu postajati slična i dobiješ osjećaj kao da uvijek na isto odgovaraš. Zatim počneš da proklinješ sve živo i onaj momenat kad si kliknuo "start", ali skontaš da svako sljedeće pitanje može biti posljednje. Pa nastaviš. Dalje skontaš da tome nema kraja, ali te održi misao "pa kad sam počela već bezveze ostaviti nedovršeno", i plus poštovanje prema Glumi dovedu do toga da doživiš kraj agonije i neizmjerno olakšanje :D

Bukvalno ovo :lol:
 
Prvih 4-5 minuta je ok. Ali zatim pitanja počnu postajati slična i dobiješ osjećaj kao da uvijek na isto odgovaraš. Zatim počneš da proklinješ sve živo i onaj momenat kad si kliknuo "start", ali skontaš da svako sljedeće pitanje može biti posljednje. Pa nastaviš. Dalje skontaš da tome nema kraja, ali te održi misao "pa kad sam počela već bezveze ostaviti nedovršeno", i plus poštovanje prema Glumi dovedu do toga da doživiš kraj agonije i neizmjerno olakšanje :D




hmm... pitam se oćeš li sutra s mjužem biti ovako iskrene introspekcije
 
Kada pomislim da me malo šta u kapitalizmu može iznenaditi...

3008x2a.jpg


300€ j*b'o te! z:shock:
 
16114558_224280034648187_8958670060827470588_n.jpg


- - - - - - - - - -

CER-10 (Cifarski Elektronski Računar) je prvi digitalni računar proizveden kako u Jugoslaviji, tako i u ovom delu Evrope. Pre Jugoslavije, u Evropi su sopstvene računare proizvele samo Velika Britanija, Francuska, Nemačka i Sovjetski Savez. CER-10 je zvanično pušten u rad 1960. godine, nakon čak četiri godine sklapanja i testiranja. U početku je rešavao razne matematičke zadatke u Institutu „Vinča”, da bi kasnije bio ustupljen Tanjugu. Njegovih 1750 elektronskih cevi, 1500 tranzistora i 14.000 dioda bilo je smešteno u šest ormara dimenzija 2x2m, a kada je reč o performansama - mogao je da izvrši 1600 sabiranja u sekundi. Nasuprot uobičajenoj praksi ovog podneblja, računar je sačuvan i danas je izložen u Muzeju nauke i tehnike u Beogradu.
 

Back
Top