Pub "Tinejdžeri" vol 4

:lol:

15pn81g.jpg
 
Da nije tako šetali bi skoro goli.Da vidiš cene odeće pravljene u EU,dranje kože s leđa.
Bedak mi u društvu da kažem koliko sam platio neke stvari,kontam kamenovali bi me.

Sve zbog skupe radne snage i svega ostalog što sam nabrojao.No,kvalitet nema cenu.
 
Da nije tako šetali bi skoro goli.Da vidiš cene odeće pravljene u EU,dranje kože s leđa.
Bedak mi u društvu da kažem koliko sam platio neke stvari,kontam kamenovali bi me.

Sve zbog skupe radne snage i svega ostalog što sam nabrojao.No,kvalitet nema cenu.

Najbolju tekstilnu industriju u Evropi imaju Turci. Drugar mi je tamo kupovao kožnjak i to za male pare koji bi u Evropi koštao i preko 250 evra. A odličnog je kvaliteta.

Radije ću se iskeširati za nešto za šta znam da će mi trajati i da je dobrog kvaliteta. Kad se samo sjetim onih kineskih majica kratkih rukava što, čim se uznojiš, smrde kao da si jebeni maraton trčao a kada ih obučeš bukvalno osjetiš sintetiku od koje su napravljeni, fuj...
 
U pravu je N3mon, skoro 90% je u znaku. Kad pogledam samo koliko koštaju neke poznate marke telefona, a možeš da kupiš duplo bolji telefon za duplo manje para, ali od nekih slabo poznatih proizvođača. Samo ih treba naći.
A ybg, na mnogo gluplje načine ljudi zgrću lovu, tako da mi je to sasvim ok, ''...sve dok je ovaca, neće falit' vune...'', tako da...
 
U pravu je N3mon, skoro 90% je u znaku. Kad pogledam samo koliko koštaju neke poznate marke telefona, a možeš da kupiš duplo bolji telefon za duplo manje para, ali od nekih slabo poznatih proizvođača. Samo ih treba naći.
A ybg, na mnogo gluplje načine ljudi zgrću lovu, tako da mi je to sasvim ok, ''...sve dok je ovaca, neće falit' vune...'', tako da...

Marketing je to sve, svaki produkt koji se hoće probiti dalje na tržište mora poraditi na marketingu. Baš sada imam predmet koji se bazira na copywritingu pa su mi neke stvari daleko jasnije. Pogledajte reklame koka-kole pa će vam sve biti jasno, tu ti se najmanje govori o proizvodu jer to nikoga ne zanima. Još da dodam na to koliko su im prava na djeda božićnjaka donjela para, a proizvod ko proizvod ***** ne valja. Onda s druge strane imaš Pepsi koji je zbog lošeg marketinga totalno propao.

Više ti to nije proizvod već statusni simbol, to ti se najviše vidi u tom istom Ajfonu...
 
Pričajte šta hoćete, ali ajfon radi stvar. Naravno ne mora da bude to najnoviji model, moj zet ima neki malo stariji ali je vrlo efikasan, dok moj mrtvi alkatel zabada dok pokušavam da kucam poruku a u pozadini radi music player.
Ebote, moja nokia 6230i je mogla da radi više funkcija istovremeno.
 
Jbg, mozda jeste precenjen ali je dobar. Drugarica je imala taj neki stariji, fazon za 4 god. koliko ga je imala malo joj je pricrkao (ne do kraja, moglo da se zameni) onaj kruzic u sredini, sve savrsen radilo, baterija mozda malko oslabila, nije uticalo. Brz kao i prvoga dana.
Moj samsung krenuo da zabada posle 3 meseca, Tesla posle 3 dana. Ona uzela samsung (lepo joj rekoh zeznuces se, ne ne ne), eno kuka :D
Mislim da se neka starija verzija moze naci za okej pare, ne secam se na sta je natrcala Bliznakinja, ali tel je jos i superiska iako se licno jezim tih "Jao ja imam ajfon ej" fora :)
 
Pričajte šta hoćete, ali ajfon radi stvar. Naravno ne mora da bude to najnoviji model, moj zet ima neki malo stariji ali je vrlo efikasan, dok moj mrtvi alkatel zabada dok pokušavam da kucam poruku a u pozadini radi music player.
Ebote, moja nokia 6230i je mogla da radi više funkcija istovremeno.

Nisam ja nigdje rekao da su loši što se kvalitete tiče, dapače ajfon je što se tiče kvalitete daleko ispred svih. Ali ne bi bili to što jesu da nisu gurali marketing.

Znam da ne daju nikome pristup tvojim podacima na telefonu, čak je bila neka slična priča oko onog jednog teroriste koji je koristio ajfon, kao NSA tražila pristup njegovim podacima na ajfonu a ovi im nisu dali...
 
+ radna snaga + logistika + režije + porezi + gomila drugih stvari za koje ne znam.Ima tu dosta.

Materijal, radna snaga, komunalije, porez, nabavna logistika i otprema, skladiste, carina, amortizacija. To sve moras da platis.
A na cenu koju posle tu robu prodajes, tu ti se ugradjuje carina koja je oko 30% na robu iz Kine, veleprodavac, maloprodavac, logistika, skladiste, pdv. Dok se svi u lancu snabdevanja ugrade, nije ni cudo sto je cipela ili patika skupa.
Turska roba nije losa, ona moze da se nabavi jeftinije jer Turska ima sporazume sa EU i zemljama CEFTE o kumulaciji porekla, tako da ta roba najcesce moze da se uvozi bez carina ili ako ima carine, onda je to neka smesna cifra od 1-5%.
 

Back
Top