Prvi covek na zemlji?

Pisac postanka je prikazivao Adama naspram kasnijeg portreta izraelskih svestenika da je on bio arhetipski svestenik koji je sluzio i cuvao prvi Bozii hram..Raj bi bio hram a adam svestenik sluga boziji.Dakle jesi u pravu srbin sto znaci cuvar sluga je prva osoba na zemlji.
Prijatelju, ne postoji prvi čovjek. Evolucija je skup sitnih promjena tokom iznimno dugog vremena.
 
Ako je stvorena ko je stvorio ako je rodjena ko je rodio.Ako je stvorena sama od sebe zasto se danas neko ne napravi sam.od sebe


Da li ste se ikada zapitali ko je bio prvi covek na Zemlji?Istorijska je licnost to svi.mora da se slozimo i naravno pitanje– znamo li mozda ko je bio prvi covek ili prva osoba koja je umrla na Zemlji.
Sve pise u Bibliji

Adam.
 
Ako je stvorena ko je stvorio ako je rodjena ko je rodio.Ako je stvorena sama od sebe zasto se danas neko ne napravi sam.od sebe


Da li ste se ikada zapitali ko je bio prvi covek na Zemlji?Istorijska je licnost to svi.mora da se slozimo i naravno pitanje– znamo li mozda ko je bio prvi covek ili prva osoba koja je umrla na Zemlji.
Hoces istinu ili Srpsku istinu?
Prvi covek na zemlji je bio SNS odbornik , ali nije prvi koji je umro , jer je besmrtan...
Prvi je umro neki opozicionar koji je greskom zaspao dok je pusio cigarete u svojoj pecini i onda mu se zapalila odeca i izgoreo je...
 
Mogu da objasnim da je moguce i da nihe bilo.incesta ali me mrzi treba tu malo i matenatike.jer adam i eva si ziveli pola veka dece babe cukinbabe cukunuka svi zivi kolko oces naroda.Bio bi dugacak post a opet razumljiv samo meni haha
Naravno da nije bilo incesta kad su bogovi bili gornji dom a ljudi smrtni donji dom....pa su bogovi krsili zabranu i pravili decu zenama dok ljudi nisu smeli da se spoticu o boginje.....
Samim tim , vec od starta su ljudi polusestre i polubraca....a ne braca i sestre...
da bi se ispoljile negativnosti treba dve ili tri generacije a to je ovako bilo spreceno bahatoscu bogova ali ne bez cene.....sve vise je bilo ljudi koji su smrtni , a sve manje bogova jer su boginje slabije radjale a i slabije bile saplitane....

Na kraju ostane samo Picard i nazove se i jahvom i bogom i alahom ....i otad pocinje istorija...
 
A sta kazu oni koji veruju u reikarnaciju ko je prva osoba na zemlji
Odgovorila sam ti na samom početku teme.
Oni koji veruju u reinkarnaciju prave razliku između osobe i čoveka.
I ne znam zašto insistiraš na razgovoru sa ljudima koje niti razumeš
niti se trudiš da ih razumeš. Samo vrtiš jedne te iste predrasude
godinama..
 
Odgovorila sam ti na samom početku teme.
Oni koji veruju u reinkarnaciju prave razliku između osobe i čoveka.
I ne znam zašto insistiraš na razgovoru sa ljudima koje niti razumeš
niti se trudiš da ih razumeš. Samo vrtiš jedne te iste predrasude
godinama..
Ako ne znas da odgoviris ko je prva osoba covek sa noge ruke mozak na zemlji po toj reinkarnacije maknes se s teme.
 
u sz incest je normalna pojava
Profesor Tomislav Terzin je to jako lijepo objasnio. Ima njegovih videa na Youtubeu. Kada je Bog stvorio Adama i Evu, oni su bili genetski savršeni pa incest nije predstavljao problem. Tek kasnije su se zbog degradacije genetskog koda pojavile genetske bolesti, pa je zato Bog proglasio incest grijehom.

Ima jedna slična usporedba sa stadom ovaca. Zamislite stado ovaca na nekom pašnjaku. Godinama žive lijepo i mirno no jednog dana se pojave vukovi i po noći zakolju nekoliko ovaca. Stočar nakon toga odluči podići visoku ogradu oko pašnjaka da zaštiti ovce. Dok nije bilo vukova ograda uopće nije bila potrebna.

Kao što je ograda postala potrebna tek kad su se pojavili vukovi tako je i incest postao tabu tek kad su se pojavile genetske malformacije.

BTW, analizom mitohondrijske DNA, koju nasljeđujemo samo od majke je znanstveno utvrđeno da cjelokupna ljudska populacija potječe od jedne jedine žene.
 
Ako je stvorena ko je stvorio ako je rodjena ko je rodio.Ako je stvorena sama od sebe zasto se danas neko ne napravi sam.od sebe


Da li ste se ikada zapitali ko je bio prvi covek na Zemlji?Istorijska je licnost to svi.mora da se slozimo i naravno pitanje– znamo li mozda ko je bio prvi covek ili prva osoba koja je umrla na Zemlji.
Prvi su bili orlovi. Pa Enti. Onda su probuđeni Eldari. Najmudriji i najlepši. I besmrtni.
 
Profesor Tomislav Terzin je to jako lijepo objasnio. Ima njegovih videa na Youtubeu. Kada je Bog stvorio Adama i Evu, oni su bili genetski savršeni pa incest nije predstavljao problem. Tek kasnije su se zbog degradacije genetskog koda pojavile genetske bolesti, pa je zato Bog proglasio incest grijehom.
na osnovu mitologije ne možeš zaključivati. mit ne isključuje obavezno događaje već mit ukrašava ili degradira stvarnost. a biblija je puna mitova, alegorija, parabola i priča jer spada (tako je proglašena) u svetu knjigu i ona iziskuje duhovno razumevanje a ne svetovno da bi mi shvatili kako je bog stvarao univerzum i čoveka. prvo što se kosi sa razumom a drugo što te udaljava od duhovnosti. dokazivati npr kako je lik bukvalno bio u stomaku ribe je nonses, tako i sa incestom da je nekad čovek genetski bio zdrav pa eto zbog toga je bilo ok a onda vremenom se kvario pa više nije ok.
incest postoji od kad je sveta i veka samo društvo odredjuje kad je ta radnja sasvim normalna kad je rodoskrnavljenje.
razni mitovi postoje, a mi smo prihvatili semitski, a srpski mit pošto je tvorac bog vid (alternativna imena svarog, rod) verovatno da se nije skrnavilo. s obzirom da ne znamo kako smo i koliko je ljudi stvoreni/o direktno od boga.
to je sve domen vere, teze, teorije, hipoteze, pošto znamo danas da je medicinski vrlo riskantno potomstvo od incesta. čitave kraljevske dinastije su izumrle zbog incesta. od tutankamona, kaligule, habzurga, pa i romanovi su se između sebe pa im deca oboljevala od tada nepoznatih bolesti do dana današnjih. incest i potomstvo jednostavno ne ide.
niti je išlo niti će.
a svako ima pravo da veruje šta želi i da to propagira pa ko se primi.
 

Back
Top