Prvi covek na zemlji?

Akiro Kurosava, film "Rasomon". Vise posmatraca jednog dogadjaja, potpuno razlicito tumace isti dogadjaj.
pa kao kad bi nas dvojica posmatrali istu sliku ili film. imali bi različite utiske. i po tom utisku bi tumačili.
u religiji je to malo drukčije, ne gleda se cela slika već jedan fragment, on/a i ne vidi celu sliku ali ubeđuje druge da je dovoljan taj fragment a da je ostalo samo žvrljotina.

Dobar primer.
Ego ne može da podnese da neko drugi ima dugačije viđenje.To doživljava
kao napad i smrtnu opasnost, čak i kada se radi o nečemu tako beznačajnom
kao što je boja jakne. Kada ne možeš da se izmakneš iz ega, onda svoja
ubeđenja braniš životom i to zoveš plemenitim ratom za veru.
A ne možeš iz ega da se izmakneš ako imaš ubeđenje da si to ti. Jer onda,
ako si to ti i izmakneš se odatle, mrtav si.. :zeek:
naravno ego blokira i on nema veze sa duhovnošću a tu su i drugi elementi, zadojenost, nerazumevanje, indoktriranost, nema se volja ili želja za slušanje drugačije misli, strah od "prljanja tvoje vere od druge strane" i još mnogo. a najsmešnije kada umisli ego da je od svetog duha pa to mora da je tako i nikako drukčije

Biblija je i to prorekla:

Isaija 5:20
Teško onima koji zlo zovu dobro, a dobro zlo, koji prave od mraka svetlost, a od svetlosti mrak, koji prave od gorkog slatko a od slatkog gorko

Bibliju su pisali ljudi. Ljudi su gresni.
Biblija nije verodostojan izvor istine.
Mozda je onaj ko je pisao slagao? Mozda je onaj ko je prepisivao promenio izvorni zapis?
Otkud znas sta je tacno a sta ne?

Nemoj samo odgovor "jer sam odlucila da verujem", jer sta ako je to u sta si odlucila da verujes necija laz?

Mozda je onaj ko je pisao slagao? Mozda je onaj ko je prepisivao promenio izvorni zapis?

Nemoj samo odgovor "jer sam odlucila da verujem", jer sta ako je to u sta si odlucila da verujes necija laz?
Bibliju su pisali ljudi pod uticajem svetog duha znaci Bog im je prenosio sta da pisu
Zato je Biblija Bozja rec
i dokazano je njeno nadahnuce.
Tako da Bozja rec je istina.

Znam jer sam istrazivala Bibliju i izucavala sam je.

Istina je apsolutna.

tebi se to ne svidja pa je stalno relativizujes ali ne mozes
mozes da zivis u lazima
Tebi je ozbiljno dosadilo da braniš stavove tvoje organizacije. To se vidi
po tome što u to više ne unosiš ni trunke ljubavi i strpljenja. Radiš to
hladno, grubo i sve više vređaš. Po mojoj proceni ti ćeš tu organizaciju
da napustiš za godinu, najviše za dve.

Bibliju su pisali ljudi pod uticajem svetog duha
To su izjavili ti isti ljudi, a ljidi su skloni prevari.
Dakle ne znam koji ti je osnov da im verujes?
znaci Bog im je prenosio sta da pisu
Zato je Biblija Bozja rec
i dokazano je njeno nadahnuce.
Kako je dokazano?
Objasni.
Tako da Bozja rec je istina.

Znam jer sam istrazivala Bibliju i izucavala sam je.

Izucavala si nesto sto je ko zna ko kada prepisao.

Pa i da je biblija napisana od ljydi eto bajka je sta pise u toj bajci.Ne mozes izokrenuti ako pise cvece raste da se ne misli na cvece nego na vodu koja izvire.Citaj bajku onako kako je napisana.

To su izjavili ti isti ljudi, a ljidi su skloni prevari.
Dakle ne znam koji ti je osnov da im verujes?

Kako je dokazano?
Objasni.

Izucavala si nesto sto je ko zna ko kada prepisao.
Ja sam ti objasnila da je Biblija Bozja rec = istina
dokazano.
Kako kako
Postoje Biblijska drustva u svetu koja se bave izucavanjem Biblije
dokazano je u 20 veku
postoje rasni dolazi da je Biblija Bozja rec
arheoloski istorijski i mnogi drugi

Biblija je i to prorekla:

Isaija 5:20
Teško onima koji zlo zovu dobro, a dobro zlo, koji prave od mraka svetlost, a od svetlosti mrak, koji prave od gorkog slatko a od slatkog gorko
. У почетку створи Бог небо и земљу. Када, дакле, чујеш реч створи, ништа друго не испитуј, него сагни главу и веруј реченом

: У почетку створи Бог небо и земљу. Та једна реченица довољна је да обори све куле противника и да до темеља разруши сва људска умовања и, ако икада пожеле да се окану прења, могла би и њих да усмери на пут истине.
. Не верује Писму? А ти се одврати од њега као од безумника. Који би опроштај икада могао да нађе онај који не верује Творцу свега, и лаж сматра истином? Такви под личином кротости крију у овчијој кожи вука

Sveti jovan zlatousti

. У почетку створи Бог небо и земљу. Када, дакле, чујеш реч створи, ништа друго не испитуј, него сагни главу и веруј реченом

: У почетку створи Бог небо и земљу. Та једна реченица довољна је да обори све куле противника и да до темеља разруши сва људска умовања и, ако икада пожеле да се окану прења, могла би и њих да усмери на пут истине.
. Не верује Писму? А ти се одврати од њега као од безумника. Који би опроштај икада могао да нађе онај који не верује Творцу свега, и лаж сматра истином? Такви под личином кротости крију у овчијој кожи вука

Sveti jovan zlatousti
Da i stvorio je i prve ljude.
1 Mojsijeva 2:7
Jehova Bog je stvorio čoveka od zemaljskog praha i udahnuo mu u nozdrve dah života, i čovek je postao duša živa.

i onda se spominje ime prvog coveka Adam.
A Adamu* je rekao: „Pošto si poslušao svoju ženu i jeo s drveta za koje sam ti zapovedio....

znacenje imena Adam
https://sr.wikipedia.org/sr/Адам_(име)

Stvorio ih je savrsenima
5 Mojsijeva 32:
Objaviću Jehovino ime.
Govorite o veličanstvu našeg Boga!
4 On je Stena, njegova dela su savršena,
svi njegovi putevi su pravedni.
On je veran Bog, nikad ne čini nepravdu,
pravedan je i voli istinu.

Da i stvorio je i prve ljude.
1 Mojsijeva 2:7
Jehova Bog je stvorio čoveka od zemaljskog praha i udahnuo mu u nozdrve dah života, i čovek je postao duša živa.

i onda se spominje ime prvog coveka Adam.
A Adamu* je rekao: „Pošto si poslušao svoju ženu i jeo s drveta za koje sam ti zapovedio....

znacenje imena Adam
https://sr.wikipedia.org/sr/Адам_(име)

Stvorio ih je savrsenima
5 Mojsijeva 32:
Objaviću Jehovino ime.
Govorite o veličanstvu našeg Boga!
4 On je Stena, njegova dela su savršena,
svi njegovi putevi su pravedni.
On je veran Bog, nikad ne čini nepravdu,
pravedan je i voli istinu.
Adam jedan rodacelnik roda ljudskog.Cak i eva je od njega nastala isto bozijom rukom.Od njih dvoje je ostalo.potomstvo rod adamov.

Sta je bilo prvo kokoska ili jaje? To je prava dilema na koju treba odgovoriti evolucionista. Jaje dolazi od kokoske, a kokoska dolazi od jajeta. Kako moze postojati jedno bez drugog?
Nisam prozvana ali imam odgovor, kokoska naravno
Jaje /sto li kokosje :think:/ bilokoje je tek poluproizvod. Ko je imao priliku da posmatra ptice koje svijaju gnezdo znajuci koja mu je svrha snesu jaje koje tek treba da se razvija /oko 2 sedmice/ da bi se izlegle neke goluzdrave pufnice. Natedne 2 sedmice ih oboje i otac i mati cuvaju i hrane da bi ih tek tada ucili da polete. Kako bi neko jaje 'prezivilo' taj period bez pomoci/nosti, i da su vanjski klimatski uslovi kao u inkubatoru pa da 'nesto' i izadje iz tog jajeta bez hrane i pomoci ne bi potrajalo ni par sati a ne da odraste ili evoluira u xy
Dakle kreacionizam je logican odgovor

Nisam prozvana ali imam odgovor, kokoska naravno
Jaje /sto li kokosje :think:/ bilokoje je tek poluproizvod. Ko je imao priliku da posmatra ptice koje svijaju gnezdo znajuci koja mu je svrha snesu jaje koje tek treba da se razvija /oko 2 sedmice/ da bi se izlegle neke goluzdrave pufnice. Natedne 2 sedmice ih oboje i otac i mati cuvaju i hrane da bi ih tek tada ucili da polete. Kako bi neko jaje 'prezivilo' taj period bez pomoci/nosti, i da su vanjski klimatski uslovi kao u inkubatoru pa da 'nesto' i izadje iz tog jajeta bez hrane i pomoci ne bi potrajalo ni par sati a ne da odraste ili evoluira u xy
Dakle kreacionizam je logican odgovor
Izvini nisam razumela okle jaje stiglo

Piletina kolko znam mora doci iz oplodjenog jajeta koje ima mesavinu dva razlicita genetska soja oba roditelja. Dakle, problem porekla zivota i pocetne reprodukcije je jod uvek misterija na koju evolucijska nauka ne može dati adekvatan odgovor.

Ipak, za nekoga ko veruje u posebno stvaranje od strane Stvoritelja ovde nema dileme. Prvo je Bog stvorio muske i zenske koke, koje su proizvele prvo oplodjenje a ostalo je istorija.

Back