shebronski
Poznat
- Poruka
- 7.501
Кажу касетне бомбе 

Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.

Ниси разумео.
Њима треба топовска храна са Балкана. Ту је најефтинија а иделошки највише индоктинирана после Пољака а овде има доста и оних који морају да враћају дугове. Не беже шиптари тек тако са Косова и Метохије.
По свој прилици остаће им највероватније само они буздовани из такозване хрватске и муџахедини из федерације БиХ. Бугарима непада напамет да узимају било какво учешће против Руса.
Амери покушавају да на брзака створе НАТО армију против Русије састављену од Пољака, Румуна, шиптара, такозваних хрвата, муџахедина. То им је једини реалан извор меса за НАТО јединице јер онима из ЕУ и САД непада напамет да гину за интересе војводе од Кента, папе, Рокфелера, Ротшилда.
Samanta Pauer : Rusi su strasni i nesimpaticni ljudi !
![]()

Ukri su u ofanzivi istocno od Marijupolja, ne laze Gumi. Ali, treba sacekati par sati da bi se videlo jesu li uspeli da postignu nesto.
hE, hE .....
Kramatorsk - u dubini okupirane teritorije .... Gadjaju aerodrom ...
![]()

Ma vazno je da si ti simpaticna
Nedaj Boze da te sanjam, niko pa ni hodza sa svojim zapisima mi ne bi pomogao.


Rusi opkolili i Hrvate
Armija Novorosije saopštila je da je u ponedeljak u 9.25 sati po moskovskom vremenu zauzela selo Logvinovo, na autoputu koji je predstavljao jedinu vezu opkoljenih snaga kijevske hunte u Debaljcevu sa glavninom.
Time je u kotlu potpuno zatvoreno oko 9.000 vojnika, a procenjuje se da je među njima 2.200 najamnika, Amerikanaca, Poljaka, Belgijanaca, Britanaca, Francuza, Izraelaca i - Hrvata!
![]()
Nema izlaza: Oklopne jedinice Novorusije
Logvinovo je seoce od petnaestak domaćinstava, a prve kuće udaljene su oko 50 metara od autoputa. Armija Novorosije odmah je pristupila utvrđivanju zauzetih položaja u iščekivanju očajničkog pokušaja opkoljenih da probiju obruč.
Zamenik ministra Odbrane Donjecke Narodne Republike Eduard Basurin, saopštio je da su presretnuti razgovori radio vezom opkoljenih na engleskom, poljskom, francuskom i flamanskom jeziku. On je rekao da ne raspolaže ličnim stvarima i dokumentima najamnika iz tih zemalja. Međutim, pošto je debaljcevski kotao potpuno zatvoren, očekuju se i takvi dokazi prisustva stranih najamnika.
Prodor iza leđa
Na internetu je čak objavljena fotografija ruskih boraca gotovo u samom centru Debaljceva, ali se pretpostavlja da je reč o izviđačkoj grupi. Takođe su se ukrajinske jedinice bez borbe povukle sa prilaza važnom selu Krasnij Pahar na spoljnom zidu kotla.
Trupe NATO
Oko Debaljceva već su se predavali ukrajinski vojnici. Mnogi od njih prešli su u redove Armije Novorosije i predočili podatke o opkoljenim ukrajinskim snagama. Već su formirane tri čete od zarobljenika na tom delu ratišta.
Izveštači sa terena navode povezani sa komandirima ruskih jedinica navode da su u ukrajinskim redovima ne samo plaćenici, već i pripadnici regularnih trupa zemalja NATO. Izveštači su Basurinov spisak najamnika proširili na Izraelce i Hrvate.
Pretpostavlja se da je deo najamnika pobegao iz Debaljceva tokom jednodnevnog primirja prošle nedelje koje je ugovoreno radi evakuacije civila. Međutim, građane su Ukrajinci sprečavali da uđu u autobuse, pa se smatra da su većinu od 700 evakuisanih činili najamnici, visoki oficiri i nacisti desnog sektora koje je za bekstvo optužio ukrajinski poslanik Taras Pastuh.
Bekstvo bez borbe
U ponedeljak je tokom prve polovine dana ukrajinski front oko Debaljceva pokazivao znake kolebanja. Andrej Caplijenko, novinar ukrajinske televizije, saopštio je da su tenkovi i oklopna vozila Armije Novorosije izašli na autoput kod Logvinova i vatrom sprečili kolonu tehnike da prođe. On je ocenio da nastupa katastrofa ako se Rusi utvrde u Logvinovu. Njegov kolega Jurij Butusov kaže da je reč o krupnoj ruskoj jedinici.
- Posle zauzimanja Ugljegorska i Kalinovke autoput je bio na dohvat ruke Rusima. Njihove diverziono-izviđačke grupe već su izlazile na trasu sa obe strane. Ali ovog puta to je jedinica prve linije pojačana tenkovima - piše Butusov.
Istovremeno, stigla je informacija da su jedinice kijevske hunte bez boja napustile sela Graznoje i Aleksandrovskoje, raspoložena između sedam kilometara udaljenih Ugljegorska i Debaljceva. Time je stvorena pretnja da se Debaljcevski kotao preseče na dva dela.
Artiljerija čeka kontranapad
Komandir ruske jedinice saopštio je da je Debaljcevski kotao zvanično zatvoren.
-Zauzeli smo Logvinovo i dva brda oko mesta, kao i još nekoliko sela. Veoma smo suzili kotao. Sada moramo da odbijemo napade sa spoljne strane kotla iz Svetlodarska (Ukrajinci imaju u rezervi dve taktičke grupe sa po pešadijskim, tenkovskim i mehanizovanim bataljonom i mešovitom grupom artiljerije). Našim snagama izdato je naređenje da obustave nastupanje i utvrde se za odbranu. Opet nastupa vreme za rad artiljerije. Mi ćemo da kuvamo naciste u kotlu, ali još nije vreme za radovanje. Vikaćemo "ura" kada u kotlu više ne bude ni jednog ukrajinskog vojnika - rekao je komandir i dodao da su na drugoj strani kotla snage kijevske hunte gotovo izbačene iz Černuhina, gde kontrolišu još tri ulice i izvišicu na zapadnoj strani mesta.
U Černuhinu su uglavnom najamnici.
Sta to povezuje Hrvate i Poljake?![]()
Sta to povezuje Hrvate i Poljake?![]()
Cini mi se da ce Rusi nastaviti sa zbrinjavanjem vojnih obaveznika...........poslije Ukrajinaca dolaze Srbi.
Veliki vodja i prijatelj mu grobar ce voditi srpske jedinice na Rusiju.
Samanta Pauer
![]()

I, znači, srušili ga Ukri
al` zamalo:
В штабе АТО опровергли информацию о сбитом российском штурмовике Су-25
10.02.2015 13:35
Надам се састављене од љибераста и осталих граЏана, а форумска љиберастија би могла формирати један одред под именом: ,,Ни бриге, ни памети"!Cini mi se da ce Rusi nastaviti sa zbrinjavanjem vojnih obaveznika...........poslije Ukrajinaca dolaze Srbi.
Veliki vodja i prijatelj mu grobar ce voditi srpske jedinice na Rusiju.
Predsjednik Petro Poroshenko rekao je, da postoji "značajni" Broj žrtava nakon što su rakete pogodile vojni stožer Ukrajine i stambeni prostor u istočnom gradu Kramatorsk.
Lokalni dužnosnici kažu, da su najmanje tri osobe poginule, a 15 ranjeno.
Poroshenko rekao je parlamentu 10. veljač,e da je napad pogodio sjedište "antiterorističke operacije", kao što je Kijev poziva na borbu protiv pro-ruskih separatista u istočnoj Ukrajini, i nekoliko civilnih kuća.
On je rekao da su civili i vojni časnici ozlijeđeni.
Donjeck regionalna uprava pod kontrolom Kijeva kaže, da su rakete ispaljene iz područja Horlivke pod kontrolom separatista, što je oko 50 kilometara od Kramatorsk.
Eduard Basurin, samoproglašeni separatistička obrane službeni, rekao je da pobunjenici "nisu gađali Kramatorsk" i tvrdi da je napad izvan njihovog raspona.
Američki veleposlanik u Ukrajini Geoffrey PYATT osudio je napad.
On je napisao na Twitteru: "Mi osuđujemo rusko-podlogom eparatist granatiranje civilnih područja #Kramatorsk."
Sta to povezuje Hrvate i Poljake?![]()