Quantcast

Православље: СПЦ

zvezdana zvezda 1

Iskusan
Banovan
Poruka
5.419
Ево једне молитве,која је баш за оне који не разумеју ништа,и који су затвореног ума.

МОЛИТВА ЗА ОТВОРЕЊЕ УМА
(ова молитва се чита пре читања
Св. Јеванђеља и Житија Светих)

Господе Исусе Христе, учитељу мудрост, молим Ти се, отвори очи срца мога, да бих слушао реч Твоју и разумео је, и творио свету вољу Твоју која јеу њој откривена нама грешним и безумним људима. Господе Боже Спаситељу мој, пошто си дошао на земљу да тражиш и спасеш пропале, не скривај од мене заповести Своје, јер и ја пропадам у тами незнања закона Твога: него отвори очи ума мога да бих разумео чудеса учења Твога, и кажи ми непознатости и тајне премудрости Твоје. У Тебе се уздам, Боже мој, да Ти светлошћу знања Свога просветлиш ум мој и разум, да бих не само читао написано него га и вршио. Молим Ти се, и са сузама припадајући вапијем Ти: Господе, просветли ме, научи ме, уразуми ме, да свету реч Твоју и Житија Светитеља Твојих читам не на грех, наго на обновљење и просветљење, на освећење и спасење душе своје, и на наслеђе вечнога живота. Амин.

Poruka
2.375
ne mozes da me uvredis..
samo nastavi da pokusavas..:super:
meni je samo mnogo zao ...mora da ti je zivot prazan i bez smisla :sad2:
Када сам те назвао Звездом Гранда мислио сам да ти удељујем комплимет. Мене вређа ако ти мислиш да је рећи некоме да је Звазда Гранда увреда, јер то је једна од мојих омиљених емисија. Последње Звезде Гранда су побожни момци и девојке. Победник Душан Свилар стално ниси бројаницу око руке и певао је дуго година (а можда и даље пева) у црквеном хору православне цркве у Суботици, као и његов брат и мајка. Рада Манојловић је такође са сестром основала црквени хор у свом селу Четереже код Пожаревца и певала у њему, а свештеник је на ТВ-у имао само речи хвале за њу. И други такмичари Звезда Гранда су побожни, крстили су се на ТВ-у, носили бројанице, крстиће, говорили да иду у цркву, верују у Бога, итд.
А например да мени неко каже да сам хеви-металац, е онда бих то сматрао као увреду. :)

Poslednja izmena:
Poruka
18.231
Када сам те назвао Звездом Гранда мислио сам да ти удељујем комплимет. Мене вређа ако ти мислиш да је рећи некоме да је Звазда Гранда увреда, јер то је једна од мојих омиљених емисија. Последње Звезде Гранда су побожни момци и девојке. Победник Душан Свилар стално ниси бројаницу око руке и певао је дуго година (а можда и даље пева) у црквеном хору православне цркве у Суботици, као и његов брат и мајка. Рада Манојловић је такође са сестром основала црквени хор у свом селу Четереже код Пожаревца и певала у њему, а свештеник је на ТВ-у имао само речи хвале за њу. И други такмичари Звезда Гранда су побожни, крстили су се на ТВ-у, носили бројанице, крстиће, говорили да иду у цркву, верују у Бога, итд.
А например да мени неко каже да сам хеви-металац, е онда бих то сматрао као увреду. :)
prvo.. pusti ti hevi-metalce na miru. ne diraju te i ocekuju to isto i od tebe

drugo.. ako je tebi ona parada pijanstva i kica jedna od omiljenih emisija onda ne znam o cemu dalje da pricamo. pa svako od njih ce da ti kaze da jepobozan,da je prava srBenda,da postuje starije,da pomaze u kuci,da ne pije da ne pusi i jos mnogo stvari samo da se probiju. jako si naivan ako verujes onoj balavurdiji

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.451
Nisam ni sumnjao da ti je omiljena :hahaha:

A hvi metal ostavi na miru:rtfm:

Poruka
2.375
Звезде Гранда је сасвим друга емисија од Гранд шоа или Гранд параде. Звезде Гранда су такмичење младих (момака и девојака) неафирмисаних певача и немају везе са никаквим пороцима. Много боље и лепше организовано од неких сличних емисија типа "Идол" или слично. О томе да певају у црквеном хору (двоје од њих само из прошле поставе од седам финалиста) и да иду у цркву (остали) - прво су сами свештеници рекли за њих (нико није измислио) а за друго су сами исповедили иако су били исмејавани од жирија због тога.

А хеви-металци овде стално мене дирају и омаловажавају, а Звездана звезда ми стално говори да треба да слушам хеви-метал и зове ме на тему "КЛУБ РЕЛИГИОН" да слушам и гледам грозне спотове њене хм групе "Камелот". Такође, ви омаловажавате музику коју ја понекад слушам. А о томе колико и са чиме имају везе хеви-металци (што ни сами не крију и што се види из њихове сценографије и спотова и текстова песама) то ми модератори не дају да овде говорим, а могло би се доста рећи о томе, баш на тему религије и отворити засебна тема. Али ако већ не дате да се открива ко сте, што ни сами хеви-металци не крију за себе, у реду, нећу ни ја да пишем о томе. Али онда и Звездана звезда нек ме више не смара и не зове да гледам хеви-метал спотове. Нек оставе прво мене хеви-металци на миру па ћу и ја њих. И биће све мирно. :)

zvezdana zvezda 1

Iskusan
Banovan
Poruka
5.419
Звезде Гранда је сасвим друга емисија од Гранд шоа или Гранд параде. Звезде Гранда су такмичење младих (момака и девојака) неафирмисаних певача и немају везе са никаквим пороцима. Много боље и лепше организовано од неких сличних емисија типа "Идол" или слично. О томе да певају у црквеном хору (двоје од њих само из прошле поставе од седам финалиста) и да иду у цркву (остали) - прво су сами свештеници рекли за њих (нико није измислио) а за друго су сами исповедили иако су били исмејавани од жирија због тога.

А хеви-металци овде стално мене дирају и омаловажавају, а Звездана звезда ми стално говори да треба да слушам хеви-метал и зове ме на тему "КЛУБ РЕЛИГИОН" да слушам и гледам грозне спотове њене хм групе "Камелот". Такође, ви омаловажавате музику коју ја понекад слушам. А о томе колико и са чиме имају везе хеви-металци (што ни сами не крију и што се види из њихове сценографије и спотова и текстова песама) то ми модератори не дају да овде говорим, а могло би се доста рећи о томе, баш на тему религије и отворити засебна тема. Али ако већ не дате да се открива ко сте, што ни сами хеви-металци не крију за себе, у реду, нећу ни ја да пишем о томе. Али онда и Звездана звезда нек ме више не смара и не зове да гледам хеви-метал спотове. Нек оставе прво мене хеви-металци на миру па ћу и ја њих. И биће све мирно. :)
Ti si kralj..Taman pomislim da si sve ispalio iz svog repertoara,ali me ti uvek iznenadis :rotf:.Drzi se ti Granda..necu te dirati,svako neka slusa sta hoce..Ali ne dozvoljavam da mlatis..SA CIM IMA VEZE GRUPA KAMELOT???!!!
Ti bi i temu da otvoris ...:dash:
Smeta ti umetnicki spot,borbe dobra i zla,a ne smetaju ti sise i zadnjice koje sevaju na grandu??
Vlado LICEMERU :tongue2:

zvezdana zvezda 1

Iskusan
Banovan
Poruka
5.419
СИМВОЛ ВЕРЕ

Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;

И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за опроштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.

Poruka
2.375
Ti si kralj..Taman pomislim da si sve ispalio iz svog repertoara,ali me ti uvek iznenadis :rotf:.Drzi se ti Granda..necu te dirati,svako neka slusa sta hoce..Ali ne dozvoljavam da mlatis..SA CIM IMA VEZE GRUPA KAMELOT???!!!
Ti bi i temu da otvoris ...:dash:
Smeta ti umetnicki spot,borbe dobra i zla,a ne smetaju ti sise i zadnjice koje sevaju na grandu??
Vlado LICEMERU :tongue2:
Наравно да сам нормалан и да ми се више свиђа да гледам згодне и лепе жене и девојке (људска бића) а не звери, аждаје, демоне, ругобе и слично. А у неким хеви-метал спотовима и на концертима има још више еротике и оскудно одевених жена него на Гранду.

А ово је ваша тема "Парвославље СПЦ" па немојте да млатите празну сламу, као што ти кажеш, не удаљујте се од теме, него пишите у вези теме, ако знате и имате шта да пишете.

zvezdana zvezda 1

Iskusan
Banovan
Poruka
5.419
Наравно да сам нормалан и да ми се више свиђа да гледам згодне и лепе жене и девојке (људска бића) а не звери, аждаје, демоне, ругобе и слично. А у неким хеви-метал спотовима и на концертима има још више еротике и оскудно одевених жена него на Гранду.

А ово је ваша тема "Парвославље СПЦ" па немојте да млатите празну сламу, као што ти кажеш, не удаљујте се од теме, него пишите у вези теме, ако знате и имате шта да пишете.
A gledao si te spotove i erotiku pa znas??Sta mi onda glumatas ovde??Idi ako si normalan trazi zenu neku,mani se bre proganjanja i tumacenja mene .Ako ti bre toliko bodem oci,zaobidji me..kao da ne postojim!!

Poruka
2.375
Ево "православци" да се учите још мало о важности старог (православног) црквеног календара и погрешности, осуди и неправославности новог, папског календара за који се неки од вас "православаца" залажу
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=7686761#post7686761

Poruka
2.375
Moze li ova tema da se zakljuca??Ne vidim svrhu da postoji ,jer sluzi pojedincima za samoreklamu ,za reklamu sekte,offtopic,razna podsmevanja..
Па какви сте ви то православци и чланови СПЦ кад сами тражите да вам се тема закључа? Ово вам је већ друга тема о СПЦ (и прву су вам закључали) а сад хоћете и њу да вам закључају. Свашта. Какви сте ви то верници и православци? Ко вам брани да пишете на овој теми? Нико. Али ви немате воље јер вас православље посебно и не занима, јел тако? А ми зилоти смо и поред ваших сталних упадања на нашу тему успели да изгурамо преко 50 страна и све више нам људи долази, региструје се на форум да би учествовали (писали) на нашој теми. Угледајте се на нас. И немојте пуно да се нервирате и да мене оптужујете да вам ја кварим тему јер то није тачно, па наводно због мене хоћете да вам се закључа сопствена тема...??? Свашта.

zvezdana zvezda 1

Iskusan
Banovan
Poruka
5.419
O Svetoj Petki zastitnici zena:

Sveta Petka, (Sveta Paraskeva ili takozvana Petka Trnovska), jer su joj mošti bile u Trnovu, rodila se u gradu Epivatu (Pivat - po turski Bojadis), koji se nalaziše između Silimvrije i Carigrada u Trakiji polovinom desetog stoleća.

Crkva je slavi 14. oktobra po starom, odnosno 27. oktobra po novom kalendaru. Ovu Paraskevu naš narod obično zove sv. Petka a u srpskim primorskim krajevima „Petka Biogradska“, jer su joj mošti počivale takođe i u Beogradu. Ona beše srpskog porekla, iz imućne i veoma pobožne porodice. Imala je brata, koji se zvao Jevtimije, i koji se zamonašio veoma mlad, a kasnije bi izabran za episkopa Maditskog (989—996)
Molitva Svetoj Petki:
Sveta Petko, Božja svetiteljko, moli Boga za nas.
Udostojila si se gledanja lica Božja, kao čedo našeg naroda, slavna Petko svetiteljko, pa imamo slobodu tebi govoriti, srodnici našoj, i tebe moliti za spašenje duša naših.
Slava si i pohvala Beogradu, gde čudotvorna voda tvoja privlači množine mnoge, kao negda Vitezda, i daje slepima vid, uzetim zdravlje, malaksalim snagu, i svima bodrost i radost, Hristova device, naša pomoćnice.
Budi i nadalje straža našem prestonom gradu, utvrdi ga u Pravoslavlju, pomozi vernicima, podigni nedužne i tužne, a usopšim roditeljima našim, braći i deci izmoli večni pokoj i večno spasenje, sveta Petko, Božja svetiteljko.
Svima pomozi, pa i meni ne odmozi.
Dobre u dobru složi, i svako im dobro umnoži.
Da se kroz tebe proslavi Bog u Troijci, navek veka Amin.

Poslednja izmena:

kuvar

Zainteresovan član
Poruka
275
Ovo je samo moje misljenje ali bih voleo da cujem i vase dakle

Po meni ovo sto se sad radi u SPC je jedan organizovani kriminal na celu sa Anfilohijem Radovicem koji predvodi jednu novu crkvu kriminalnu crkvu,Patrijaha su sklonili i ne verujem da ce mu datio da se vrati,raskol vlada u crkvi velika vecina Episkopa je jedna banda mafijaska naravno cast izuzecima kojih ima ali u malom broju,crkva je nekad predstavljala eutopiju a sad organizaciju koja se bavi svim i svacim za to ima mnogo primera pocevsi od obicnog Popa pa do Episkopa,np jedan Episkop se bavi reketom u njegovoj eparhi i ima u obliznjem manastiru devojke za zabavu,a da ne spominjem Popa mog Popa koji nije hteo da sahrani coveka dok mu se unapred ne plati i ima jos milion primera,ja vise ne verujem u crkvu,crkva je jedna organizacija koja se bavi svim i svacim.Da me neko pogresno ne razume ja u Boga verujem i ne mora da se Bogu molim samo u Crkvi ko veruje u Boga on mu je u srcu,i na svakom mestu ja Bogu mogu da se molim a ne da harac dajem crkvi sto se molim Bogu.
Hteo bih jos nesto da kazem,stalno se cuje da neko proziva papu za umesanost u ovo i ono a kakva je razlika izmedju nas i njih kad su na celu crkve mafijasi.
Hteo bih da iznesem jos jedan podatak sa sinoda SPC kada je jedan Vladika pljuno u lice Pokojnog Vladiku Savu jer mu se suprostavio,zapravo ovaj je hteo da deli eparhiju Vladike Save.

Svima bih preporucio da procitaju knjigu o Patrijahu Pavlu Zivom svecu ''Zivot Patrijaha Pavla''

Poruka
5.982
СИМВОЛ ВЕРЕ

Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;

И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за опроштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.

Амин.....

eremita

Zaslužan član
Poruka
112.967
Бога најбоље видимо једни кроз друге

Аутор: протојереј др Љубивоје Стојановић, Број 996, Рубрика Духовност

Библијско-отачка мудрост нас учи: „Кад видиш лице другога човека (ближњег свог) као да видиш лице Божје“. Због тога стоји записано и следеће сведочење: „Моје спасење је у рукама (мог ближњег) другога човека“.

Напомињем, намерно сам поистоветио изразе „мој ближњи“ и „други човек“ - заправо сваки човек, сходно Христовим јеванђелским речима да је његов ближњи сваки који „твори вољу Очеву“(уп. Мт 12,50). Знајући да је спасоносна воља Божја „да се сви људи спасу и дођу до познања истине“ (уп. 1Тим. 2,4), као и то да „Бог не гледа ко је ко, него му је у сваком народу драг (ближњи) који чини правду“ (уп. Дап 10,35). Значи, само добро дело нас приближава Богу и једне другима, и у том смислу правило свих правила у хришћанском животу је: Свагда чинити добро, не очекујући за то похвале и узвраћање. Себе ставити у други план, и силом самоодречне и саможртвене љубави осмишљавати и преображавати набоље све наше односе. Наравно, то није нимало лако, захтева будност и трезвено промишљање, као и добро поступање у конкретним ситуацијама. Нажалост, догађа се често да непромишљено иступимо, али и да превидимо другога и његове потребе.