Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Evo jedna bebica kao iz crtica

seo9.jpg
 
Help! Help!
Trebalo bi da radim tortu za venčanje na tri nivoa, za 80 ljudi.
Da li je u redu da radim 35x35, 25x25 i 15x15. Videla sam takvu tortu i veoma mi se sviđa odnos spratova, ali pošto nisam radila tako nešto, nisam sigurna da li je to odgovarajuća količina. Inače visina torti bi bila oko 10-12cm, nikako niža...
Hvala na svakom savetu, sugestiji...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Help! Help!
Trebalo bi da radim tortu za venčanje na tri nivoa, za 80 ljudi.
Da li je u redu da radim 35x35, 25x25 i 15x15. Videla sam takvu tortu i veoma mi se sviđa odnos spratova, ali pošto nisam radila tako nešto, nisam sigurna da li je to odgovarajuća količina. Inače visina torti bi bila oko 10-12cm, nikako niža...
Hvala na svakom savetu, sugestiji...

ja sam radila četvrtastu 30x30 zoja , 20x20 cvetna livada i 12x12 moskva , sa fondanom je bila 13 kg . Kocke su bile zaokrenute
 
Ispod 20 kg ti neće biti lakša, veruj.
:eek:
Moj problem je što ja ne prodajem torte na kg. pa ih i ne merim.. Izmerila sam bila jednu jafa tortu sa fondanom 30x20, visine oko 10cm, i bila je sa sve tacnom malo preko 4kg. a po mom skromnom iskustvu mislim da je jafa torta od težih, pošto je fil kuvan u mleku........ pa po mojoj nekoj računici, da su sve torte tog tipa, imala bih oko 12kg torte + cvetovi (koje niko ne jede...) i od toga 80 ljudi može komotno da se zasladi ako nema drugih torti i kolača...
Iskustvo je svakako dragoceno, zato i pitam od iskusnijih. U svakom slučaju hvala. Žena još nije potvrdila porudžbinu tako da možda ništa ni ne bude od toga..
 

Back
Top