Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Pravljenje figurica za torte - cake toppers

saamy

Zainteresovan član
Poruka
355
Evo jedna bebica kao iz crtica

seo9.jpg

b.elly

Primećen član
Poruka
694
Help! Help!
Trebalo bi da radim tortu za venčanje na tri nivoa, za 80 ljudi.
Da li je u redu da radim 35x35, 25x25 i 15x15. Videla sam takvu tortu i veoma mi se sviđa odnos spratova, ali pošto nisam radila tako nešto, nisam sigurna da li je to odgovarajuća količina. Inače visina torti bi bila oko 10-12cm, nikako niža...
Hvala na svakom savetu, sugestiji...

Poslednja izmena od moderatora:

Kata Sombor

Aktivan član
Poruka
1.042
Help! Help!
Trebalo bi da radim tortu za venčanje na tri nivoa, za 80 ljudi.
Da li je u redu da radim 35x35, 25x25 i 15x15. Videla sam takvu tortu i veoma mi se sviđa odnos spratova, ali pošto nisam radila tako nešto, nisam sigurna da li je to odgovarajuća količina. Inače visina torti bi bila oko 10-12cm, nikako niža...
Hvala na svakom savetu, sugestiji...

ja sam radila četvrtastu 30x30 zoja , 20x20 cvetna livada i 12x12 moskva , sa fondanom je bila 13 kg . Kocke su bile zaokrenute

b.elly

Primećen član
Poruka
694
Ispod 20 kg ti neće biti lakša, veruj.
:eek:
Moj problem je što ja ne prodajem torte na kg. pa ih i ne merim.. Izmerila sam bila jednu jafa tortu sa fondanom 30x20, visine oko 10cm, i bila je sa sve tacnom malo preko 4kg. a po mom skromnom iskustvu mislim da je jafa torta od težih, pošto je fil kuvan u mleku........ pa po mojoj nekoj računici, da su sve torte tog tipa, imala bih oko 12kg torte + cvetovi (koje niko ne jede...) i od toga 80 ljudi može komotno da se zasladi ako nema drugih torti i kolača...
Iskustvo je svakako dragoceno, zato i pitam od iskusnijih. U svakom slučaju hvala. Žena još nije potvrdila porudžbinu tako da možda ništa ni ne bude od toga..

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.