Praline

Нисам могла да одолим изазову. Модлице су ми стигле синоћ. Купљене преко интернета, дошле чак из Америке.Морале смо ћерка и ја синоћ да пробамо како се са њима ради, па по систему шта се нашло у плакару. Супер се праве иако су ситне. Около је бела чоколада, а унутра еурокрем и сецкани лешници.

http://cgi.ebay.com/Brand-New-24-Pc...emQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item25592719ae

http://shop.ebay.com/i.html?LH_Site...kw=silicone mold&_trksid=p3286.c0.m14&_pgn=21

Свима који су питали за модлице. Наручено је преко ebay-a, уз помоћ пријатеља који има рачун, стигло у Нови Сад за десетак дана и коштало ме 35 евра, 2 паковања ( тј. 2х24 комада). У сваком паковању је 6 модела по 4 комада - срце, звездица, коцка, каро, круг и елипса.
Погледајте шта све нуде од силикона. По мени се он одлично показао.
 
Fenomenalno! :worth:
:klap:
Sad nam kaži i kako ih praviš, kakvi su kalupi, gde su nabavljeni... i sve po redu. :)


Lepe moje, nisam htela da vas dovedem u zabludu, ali izgleda da jesam. :rumenko: Izvinjavam se. Ovo su kupljene praline, ili tačnije dobijene za 8. mart od mm. Trebalo je da slikam i pakovanje, ono je tek vrhunac ukusa.
 
http://cgi.ebay.com/Brand-New-24-Pc...emQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item25592719ae

http://shop.ebay.com/i.html?LH_Site...kw=silicone mold&_trksid=p3286.c0.m14&_pgn=21

Свима који су питали за модлице. Наручено је преко ebay-a, уз помоћ пријатеља који има рачун, стигло у Нови Сад за десетак дана и коштало ме 35 евра, 2 паковања ( тј. 2х24 комада). У сваком паковању је 6 модела по 4 комада - срце, звездица, коцка, каро, круг и елипса.
Погледајте шта све нуде од силикона. По мени се он одлично показао.

Sad sam pogledala sajt, koje lepote, a relativno jeftino, ima modlica i za 1 dolar:dontunderstand: šta kod nas ima da se kupi za te pare:dontunderstand::dontunderstand:
 
Mi smo jako skupa zemlja :(
To ne shvatis dok se ne mrdnes odavde. Jedino u Albaniju da odes pa da ti bude lepo kad se vratis. !
U USA se ide sa rukama u dzepovima jer mozes da kupis cipele za 10$ a kofere za 15$. A tek prodavnice po Nemackoj - pa imaju novu granu turizma - Outlet turizam, koji obuhvata posete regijama u kojima su fabrike i outleti i tu se kupuju patike za 10EU itd...
Ovde je sve preskupooooo
 
Mi smo jako skupa zemlja :(
To ne shvatis dok se ne mrdnes odavde. Jedino u Albaniju da odes pa da ti bude lepo kad se vratis. !
U USA se ide sa rukama u dzepovima jer mozes da kupis cipele za 10$ a kofere za 15$. A tek prodavnice po Nemackoj - pa imaju novu granu turizma - Outlet turizam, koji obuhvata posete regijama u kojima su fabrike i outleti i tu se kupuju patike za 10EU itd...
Ovde je sve preskupooooo

Знамо ми сви то. Нажалост, овде тешко налазим гардеробу (кажу да сам старомодна), ципеле нешто лакше, јер се ипак нађе и класика, не пушим...Зато понекад решим да се частим и купим нешто што ће ме забавити и приуштити ми задовољство (иако знам да је безобразно скупо у односу на почетну цену).
 
praline su savrsene dali je neko video dali ima kod nas da se nabave modlice ja sam nasla jedan sajt ali nasi da carini deru. nesto sam narucivala pa su papreno naplatili
 
Hvala devojke :)
Evo copy-past sa bloga ;)
Praline sam punila kremom od breskve.
Ovdje ima da se kupi kompot od breskve koji je potpuno isti kao one nase kasice za bebe.
To sam fino zagrijala, razmutila malo gustina sa vodom i ukuvala sa kompotom. U toplo sam dodala komadic maslaca, a kad se prohladilo dodala sam i malo mljevenih badema.

Inace, sam postupak pravljenja pralina je klasican....
Otopi se cokolada (moze na pari, u mikrotalasnoj ili na tek, tek mlakoj ringli) pa se malom cetkicom premazu stranice kalupa koji se potom stave u frizider.
Kad se cokolada stegne postupak se ponovi jos dva puta.
Poslije treceg puta praline se pune filom ali ne do vrha. Ostavi se oko 3mm praznog prostora da bi se poslije hladjenja praline zatvorile topljenom cokoladom. Poslije nekoliko casova praline izvaditi iz frizidera i pazljivo odvojiti od kalupa....
 
Иако смо одрасли, уживам у спремању ђаконија за рођендан. Ово је тренутно ново, па је свима интересантно иако одаје утисак да ништа друго не знам да спремам.
 

Prilozi

  • P6110185.jpg
    P6110185.jpg
    53,6 KB · Pregleda: 97
  • P6110186.jpg
    P6110186.jpg
    52,1 KB · Pregleda: 92
Olgice jako divno izgledaju,bas je juce i Pota pravila praline,isti kalupi.Ja sam ih narucila i svaki dan cekam da stignu pa cu i ja u akcijuuu,jedva cekam,bas sam kako malo dete...:roll::whistling:
 

Back
Top