Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato što je tema za skidanje kilograma pa uglavnom o tome pričamo. Moja koleginica je radila zbog migrene, kuma zbog ekcema... Dok se ljudi snadju šta da jedu - oslabe.

A je l joj pomoglo, toj koleZinici koja ima migrene? Moje su užasne i probala sam sve, od farmacije do alternativne medicine (sad pijem aloju i poprilično mi je smanjila učestalost migrene) ali bih da je se rešim na duže staze a zaista primećujem da mi određena hrana i piće ne gode i pogoršavaju glavobolju (tipa mleko, jogurt, crno vino, suhomesnati proizvodi i sl).
 
Evo mog testa, loodilo
Bi, cim pocnem da kuvam, pisacu
sad jedem onu projicu sto sam pravila od jecmenog brasna, i sveze povrce, i voce....:DPogledajte prilog 260802

ups, lose sam uploadovala, sorry, al vidi se

jexy, nije ti strašna lista uopšte. Čak ti je dozvoljeno crveno meso- govedina, konjetina.... pa lepe žitarice kao raž, ječam, ovas i moje omiljeno proso, puno vrsta povrća, dosta ribe (šteta što ne voliš, možda bi mogla i da zavoliš ;) )
Samo hrabro napred.

Ja sam radila u Analizi, tamo dobijemo 4 vrste namirnica, pa bude u bojama: crveno - zabranjeno, zeleno - idealno, plavo - za izbegavanje, crno- neutralno.
 
A je l joj pomoglo, toj koleZinici koja ima migrene? Moje su užasne i probala sam sve, od farmacije do alternativne medicine (sad pijem aloju i poprilično mi je smanjila učestalost migrene) ali bih da je se rešim na duže staze a zaista primećujem da mi određena hrana i piće ne gode i pogoršavaju glavobolju (tipa mleko, jogurt, crno vino, suhomesnati proizvodi i sl).

Na žalost, nije joj pomoglo na duže vreme. Možda samo dok se pridržavala liste. Ne znam da bi li trebalo te namirnice trajno "banovati"
 
Na žalost, nije joj pomoglo na duže vreme. Možda samo dok se pridržavala liste. Ne znam da bi li trebalo te namirnice trajno "banovati"
Можда (у ствари сигурно) да је променила још неке ствари, рецимо, дужину и квалитет сна, тепературу у кући/стану, физичку активност, неке ,,микро болести" као зуби, синуси..., неправилно држање, па све до нпр неподобног осветљења на послу или у кући, или тип и карактеристике монитора?!?
 
Gledala sam onu ishranu po krvnim grupama
jedino se poklapa da ne smem mleko nikako

ostalo sve uglavnom naopako
sto mi zabranjuje test intolerancije, krvna grupa dozvoljava i obrnuto....

danas ja sa posla, a sveki spremila ribu i krompir salatu...nisam znala da stanem, ko pustena sa lanca....
 
jexy, nije ti strašna lista uopšte. Čak ti je dozvoljeno crveno meso- govedina, konjetina.... pa lepe žitarice kao raž, ječam, ovas i moje omiljeno proso, puno vrsta povrća, dosta ribe (šteta što ne voliš, možda bi mogla i da zavoliš ;) )
Samo hrabro napred.

Ja sam radila u Analizi, tamo dobijemo 4 vrste namirnica, pa bude u bojama: crveno - zabranjeno, zeleno - idealno, plavo - za izbegavanje, crno- neutralno.

Kako puno vrsta povrća?
 
ajde ako te ne mrzi malo uporedi sa ishranom po krvnim grupama bas me zanima

Nemaju nikakve slicnosti , ja sam uporedjivala .
ja sam suzbila neke alergije , oticanje stomaka ,
male glavobolje , mada ih i nisam nesto puno imala
osecas se lagano ... ima svojih prednosti

naravno bile su mi zabranjene stvari koje inace jedem
i od svega mislim da mi je falio najvise kiwi .

Ispraznila frizider , u to vreme bila sama kad sam pocela , skinula sa neta razne teme sa receptima
i to mi izgledalo ko spansko selo , suvise komplikovano ... ali ima toga
Otisla sa spiskom i nabavila sta treba ... i tuzno gledala :(

Kuvati bez sargarepe je meni bilo nezamislivo npr ... ali naviknes
pravila klasicna jela sa dozvoljenim ... malo kriziras kad vidis kako drugi jedu , ali ne dugo
jela puno toga ... npr ispecem veliki pleh tih pogacica i za dva dana plane :D
kako god prvi mesec ode 2 kg i to je ono sto sam i htela
ali nestanu one nus pojave ... i to me odusevi ... tako da sam nastavila
ali .... vise mi se nije jelo
definitivno treba smanjiti i kolicine .... i tako je krenulo sve nadole
U medjuvremenu sam ubacivala i zabranjene stvari jer mi se nije dopalo kojom tom brzinom ide dole sa kg
i vratili se zdr problemi .... tako da sad zongliram prema osecaju ... nisam isla na kontrolu drugu
ali oko 10 meseci sam manje vise na tom tretmanu jer se bolje osecam
 
Nemaju nikakve slicnosti , ja sam uporedjivala .
ja sam suzbila neke alergije , oticanje stomaka ,
male glavobolje , mada ih i nisam nesto puno imala
osecas se lagano ... ima svojih prednosti

naravno bile su mi zabranjene stvari koje inace jedem
i od svega mislim da mi je falio najvise kiwi .

Ispraznila frizider , u to vreme bila sama kad sam pocela , skinula sa neta razne teme sa receptima
i to mi izgledalo ko spansko selo , suvise komplikovano ... ali ima toga
Otisla sa spiskom i nabavila sta treba ... i tuzno gledala :(

Kuvati bez sargarepe je meni bilo nezamislivo npr ... ali naviknes
pravila klasicna jela sa dozvoljenim ... malo kriziras kad vidis kako drugi jedu , ali ne dugo
jela puno toga ... npr ispecem veliki pleh tih pogacica i za dva dana plane :D
kako god prvi mesec ode 2 kg i to je ono sto sam i htela
ali nestanu one nus pojave ... i to me odusevi ... tako da sam nastavila
ali .... vise mi se nije jelo
definitivno treba smanjiti i kolicine .... i tako je krenulo sve nadole
U medjuvremenu sam ubacivala i zabranjene stvari jer mi se nije dopalo kojom tom brzinom ide dole sa kg
i vratili se zdr problemi .... tako da sad zongliram prema osecaju ... nisam isla na kontrolu drugu
ali oko 10 meseci sam manje vise na tom tretmanu jer se bolje osecam
kako nemaju kad je ovo najbitnije?ja obozavam pasulj ali se mnogo bolje osecam posle ribe..i to mi po grupi pise da izbegavam sve vrste pasulja teska mesa i sl..i sad mi kazes da bi test reko drugacije?
 
kako nemaju kad je ovo najbitnije?ja obozavam pasulj ali se mnogo bolje osecam posle ribe..i to mi po grupi pise da izbegavam sve vrste pasulja teska mesa i sl..i sad mi kazes da bi test reko drugacije?

ja sam prvo gledala ishranu po krvnoj grupi, a posle radila test.
test je iskljucio neke od namirnica koje su mi po grupi bile preporucene, ali ni jedna namirnica koju je test preporucio nije bila u suprotnosti sa ishranom po grupi.
tako da, isto je to, samo je test precizniji sto je i logicno: nemoguce je da svima koji su ista grpa sve isto odgovara.
 
550725_463080320400564_1446439865_n.jpg
 
Hocu da mrem koliko mi se jede nesto slatko
onako da gricnem za uzinu
i dok sam spremala svoj 'lebac od jecmenog brasna, sine mi ideja
sipam brasno, sodu bikarbonu, prasak za pecivo, malo sitno iseckane crne cokolade i brusnice, i malcice cimeta, i malo maslinovog ulja :)
zamesim kiselom vodom i u pleh pa sta bude
i ono, moz' se jede, a malo i sladi
a nisam imala nista vise od sastojaka koje ja mogu da upotrebim,
mislim secer mi jeste zabranjen al kakao nije...al opet nisam ni stavila mnogo te cokolade (pola stanglice)

juce sam prvi put kuvala proso, i pravila sos od tunjevine kao za spagete, pa sam to jela
e sad imam utisak da ono proso malo gorakne na kraju, mora biti da nesto nisam uradila kako treba
M.Bi, jel se proso sprema isto kao pirinac (tako mi rece cica u zdravoj hrani) ili ima neka caka? fala

e da,
imam 1,5 kg manje od proslog merenja do juce...mada mi to nije primarno, al samo da prijavim
 
lepo, lepo, 1,5 kg manje, nije zanemarljivo.

Proso "pije" više vode nego pirinač, pa vodi računa da ti ne izvri voda pa da zagori. Treba ga oprati iz što više voda, jer dosta i peni, pa se pranjem to smanji. Mogu da se spremaju slična jela kao i od pirinča, tipa "prosoto", kao rižoto. Mogu da ti pošaljem kasnije na pp nekoliko recepata, pa ti da odabereš šta ti odgovara. Ima i slanih i slatkih, baš ima neka poslastica sa jabukama i brusnicom.
 
е кад ти се једе тако нешто слатко, цеђен ломун је добар, без шећера наравно, размутити по потреби (ја не размућујем, тако ми укусније и делотворније)
мислим да је dive то препоручивала, ја пробала и делује..
е само ако је на дозвољеној листи
 
е кад ти се једе тако нешто слатко, цеђен ломун је добар, без шећера наравно, размутити по потреби (ја не размућујем, тако ми укусније и делотворније)
мислим да је dive то препоручивала, ја пробала и делује..
е само ако је на дозвољеној листи

cedjen limun ubije zelju za slatkim?
 
cedjen limun ubije zelju za slatkim?

да
дрмне мало панкреас да проради, ваљда
ја чак, једном нисам имала лимун, и реко ако одем у продавницу да купим лимун, пашћу у искушење да купим и слаткиш
и узмем кашику јабуковог сирћета----и слично је дејство
ваљда је киселина ту главна
 
да
дрмне мало панкреас да проради, ваљда
ја чак, једном нисам имала лимун, и реко ако одем у продавницу да купим лимун, пашћу у искушење да купим и слаткиш
и узмем кашику јабуковог сирћета----и слично је дејство
ваљда је киселина ту главна

....limun je zdrav, ja ga cesto pijem tako cedjen bez ikakvih dodataka, ali se ne savetuje nikako na prazan zeludac,
sirce tek ne, sirce ne treba piti na takav nacin....
....ako imas potrebu za slatkim, uzmi kocku crne cokolade, i neka se polako topi u ustima, nemoj je pojesti odjednom,
u toku dana dve kocke ti mogu podmiriti potrebu za slatkim, a manja je steta cak korist od nje, nego od sirceta...
 
....limun je zdrav, ja ga cesto pijem tako cedjen bez ikakvih dodataka, ali se ne savetuje nikako na prazan zeludac,
sirce tek ne, sirce ne treba piti na takav nacin....
....ako imas potrebu za slatkim, uzmi kocku crne cokolade, i neka se polako topi u ustima, nemoj je pojesti odjednom,
u toku dana dve kocke ti mogu podmiriti potrebu za slatkim, a manja je steta cak korist od nje, nego od sirceta...

ја и не причам о томе да се лимун пије на празан желудац, него кад те увати криза да једеш слатко а ниси гладан онако после ручка
мене то оће да увати кад једем салату са луком, онда поподне зна да ме дрма криза за слатким
ил не мора да једем лук, криза за слатким дође тако, незвана сама....:mrgreen:
онда се трудим да има грожђа, лимуна,поморанџи, све то делује, ал лимун, чини ми се најефикасније
сирће кад баш нема ништа друго а криза дрма

чоколаду ја не умем да поједем једно парче
ја ил поједем целу ил ништа
знаи боље ништа
 
meni kad dodje kriza za slatkim popijem kafu ili ponekad cak i caj :mrgreen: (ja sam od onih srba sto piju caj samo kad su bolesni,pa i tad izbegavaju)
pomaze i coca light ,samo nemojte da mi kazete da nije zdravo,ja coca colu ne volim ali znam da pomaze
ovo s kockom cokolade slazem se s ved,bolje da ne pocinjem,a tek da mi se topi u ustima :lol: nema sanse
 
kada se unese kiselija limunada ili pojede nekoliko kriskica limuna, limun smiruje aktiviranje pankreasa i nekontrolisano lucenje insulina sto kod nas izaziva ubrzo pad secera i osecaj gladi..
osobe sa osetljivim zelucem naravno da prvo treba da vode racuna o tom problemu..
pomaze i gorka kafa, ovo sto linda radi..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top