Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...koliko previse?

....znam ljude kojima ako jedu tako, pozute dlanovi, kad su mandarine ili narandze u pitanju...desava se,
ali ni sa cim ne treba preterivati....visak C vitamina se izbacuje iz organizma...nesto drugo ti smeta....

dlanovi im zute od voska kojem prskaju to voce da bi dzue ostalo neosteceno i sveze u trensportu..
koza moze da psotene narandzasta od viska beta karotena - bundeve, kajisje, sargarepa..
prvo moze da bude stetno, drugo ne.
 
dlanovi im zute od voska kojem prskaju to voce da bi dzue ostalo neosteceno i sveze u trensportu..
koza moze da psotene narandzasta od viska beta karotena - bundeve, kajisje, sargarepa..
prvo moze da bude stetno, drugo ne.

...nisam naglasila da sam to vidjala kod osoba koje zive u cg i jedu svoje narandze, mandarine koje ne transportuju
nigde, beru sa svog drveca....
 
ne mislio sam na par mandarina ili pomorandzi..1 limun..ali to jako retko jedem..a ako zaredjam 2-3 dana osetim da mi ne prija

....onda se malo posavetuj sa nekim lekarom...

...ja obicno sebi zimi, cedim, 1 limun, 2 narandze i ako imam 1 mandarinu (njih uglavnom samo ako su vec pocele da se suse pa da ne propadnu) i tako
svaki dan kad ih imam u kuci, a trudim se da imam, jer ne pijem druge sokove, ne jedem bas neko voce, znam da bi trebalo, ali eto....
...doduse to je bilo sve do ove zime, kad mi je to juzno voce bilo dostupnije i pristupacnije, a i dobijalo se....ove zime tesko da cu to moci da
priustim sebi, eventualno mami po koju ovcku...
 
....ne moras da ljustis, vec iseci na komadice koliko mozes da jedes, a da ne dodirujes jabukom usne...

....ja imam neku alergiju na jabucnu kiselinu, i uvek me svrbe uzasno usne ako ih grizem, ali ako iseckam
sve je ok....probaj tako....
 
....ne moras da ljustis, vec iseci na komadice koliko mozes da jedes, a da ne dodirujes jabukom usne...

....ja imam neku alergiju na jabucnu kiselinu, i uvek me svrbe uzasno usne ako ih grizem, ali ako iseckam
sve je ok....probaj tako....



afro, ako mu usne reaguju na ''otrove'' koji njegovom organizmu ne prijaju, ne resava problem tako sto ce da unese u organizam, a nece da dodiruje usnu..
telo ce da mu odreaguje sa nekim drugim telom..
to znaci da nam nesto ne prija i da to treba da eliminisemo iz ishrane.
 
afro, ako mu usne reaguju na ''otrove'' koji njegovom organizmu ne prijaju, ne resava problem tako sto ce da unese u organizam, a nece da dodiruje usnu..
telo ce da mu odreaguje sa nekim drugim telom..
to znaci da nam nesto ne prija i da to treba da eliminisemo iz ishrane.

..kako znas da su uopste u pitanju otrovi?
..koji otrovi? ispitano nesto? ili samo onako odokativno procenjeno?
..ako bi smo tako gledali na zivot, i otrove, kako ih ti zoves, ne bi smo ni u sopstvenim
kucama ziveli bez maski za zastitu od istih, to je po meni preterivanje...ali svako radi
kako misli da treba...
 
..kako znas da su uopste u pitanju otrovi?
..koji otrovi? ispitano nesto? ili samo onako odokativno procenjeno?
..ako bi smo tako gledali na zivot, i otrove, kako ih ti zoves, ne bi smo ni u sopstvenim
kucama ziveli bez maski za zastitu od istih, to je po meni preterivanje...ali svako radi
kako misli da treba...

afro.
svo voce se prska!
ja nemam problem i mogu da pojedem jabuku bez pranja direktno sa tezge.
neko ima reakciju.
onda taj neko oljusti i opere jabuku i resi problem.
 
vidis i tebe pecka:think:

...svrbi....
afro.
svo voce se prska!
ja nemam problem i mogu da pojedem jabuku bez pranja direktno sa tezge.
neko ima reakciju.
onda taj neko oljusti i opere jabuku i resi problem.

...sto se tice prskanja, prskalo se oduvek, nekad manje nego danas, ali se prskalo,
ako se uzgajalo za prodaju....
...cini mi se da se svo voce pere, ili je to nesto novo danas?
...kazem da imam taj problem ako jedem jabuku koji sam oprala i grizla, ako sam
je isekla nemam....znaci moze da proba, a ne mora, to je stvar njegovog izgora,
ne moramo se ti i ja ubedjivati oko toga sta je zdravo i otrovno, a sta ne....

...pravilo kojeg se ja drzim, ne kupovati narocito jabuke, koje su kao sa slike,
meni izgledaju plasticno, zatrovano, vec iskljucivo od "seljaka" one sitnije,
i koje "hoce crv", te sigurno nisu zatrovane, i ukusnije su hiljadu puta....a i jeftinije...
 
...svrbi....


...sto se tice prskanja, prskalo se oduvek, nekad manje nego danas, ali se prskalo,
ako se uzgajalo za prodaju....
...cini mi se da se svo voce pere, ili je to nesto novo danas?
...kazem da imam taj problem ako jedem jabuku koji sam oprala i grizla, ako sam
je isekla nemam....znaci moze da proba, a ne mora, to je stvar njegovog izgora,
ne moramo se ti i ja ubedjivati oko toga sta je zdravo i otrovno, a sta ne....

...pravilo kojeg se ja drzim, ne kupovati narocito jabuke, koje su kao sa slike,
meni izgledaju plasticno, zatrovano, vec iskljucivo od "seljaka" one sitnije,
i koje "hoce crv", te sigurno nisu zatrovane, i ukusnije su hiljadu puta....a i jeftinije...
vidis opet nesto tu ne stima..sad razmisljam kakve god da su ako su slatke nema problema..samo sa kiselkastijim osetim peckanje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top