Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigli rezultati
bogami, ima da bude ebeno
ne smem kafu, sto je s.ranje
naravno sve ono sto smo pretpostavili da ce mi biti zabranjeno, zabranjeno je
dobra stvar je sto mi je zabranjeno malo voca i povrca
od mesa mogu curetinu, govedinu, teletinu, sto ce biti malo teze izvesti, prosle nedelje sam napunila zamrzivac svinjetinom :)
od ribe su mi zabranjene lignje i losos, al sta vredi kad ribu ne volim...
....i polako pa videcemo....
...kad bacim pogled na spisak, najteze mi pada ovo za kafu :sad2:

jexy i meni bila zabranjena kafa ali sam je pila , to je jedino cega se nisam odrekla
 
Stigli rezultati
bogami, ima da bude ebeno
ne smem kafu, sto je s.ranje
naravno sve ono sto smo pretpostavili da ce mi biti zabranjeno, zabranjeno je
dobra stvar je sto mi je zabranjeno malo voca i povrca
od mesa mogu curetinu, govedinu, teletinu, sto ce biti malo teze izvesti, prosle nedelje sam napunila zamrzivac svinjetinom :)
od ribe su mi zabranjene lignje i losos, al sta vredi kad ribu ne volim...
....i polako pa videcemo....
...kad bacim pogled na spisak, najteze mi pada ovo za kafu :sad2:

jexy i meni bila zabranjena kafa ali sam je pila , to je jedino cega se nisam odrekla
потпуно вас разумем и мислим да се не бих ни ја одрекла кафе
 
Jexy (i ostali), ne verujem da ću vam reći nešto epohalno novo, ali ipak da kažem. Bazirajte se na ono što smete i što je poželjno da jedete. Većina nas u svim dijetama kuka i pati za onim što nam je zabranjeno. A ima tako divnih stvari koje su preporučene za nas, a mi ih ignorišemo jer nismo navikli da ih jedemo, jer ih nisu spremale naše mame i bake. Svi se mi držimo neke tradicije i navika. A upravo to nas je dovelo do problema koje imamo. Zato mora da se napravi oštar zaokret.
Meni je test intolerancije pomogao da otkrijem neke divne namirnice koje nikad ranije nisam jela. Najveće i najdraže mi je proso. Kako je to zgodna žitarica, kakva divna jela od njega mogu da se spreme. Pa onda ječam i mnoge druge.
Bez kafe se takodje može. To je samo zavisnost od koje se leči kao i od svake druge. Probaj sa nekim čajem koji ti je dozvoljen. Meni su u jednom momentu bio zabranjeni i crni i zeleni čaj, pa sam se onda usmerila na biljne koji su mi bili preporučeni. Svašta može da se nadje.
Pregledaj malo i ovaj i druge forume. Ima zanimljivih tema i iskustava drugih ljudi koji su bili u istom problemu kao ti. Npr. vegetarijanska kuhinja, posna jela i razna druga.
I meni su u jednom momentu sva mesa, osim ćurećeg belog, bila zabranjena. A pošto nigde u okolini nisam imala da kupim ćuretinu, ja sam se odrekla mesa. Kako ljudi mogu da poste ili da budu vegetarijanci, pa da se opet lepo hrane.
Upravo tako razmišljaš kad su ti zabranjeno i meso i mlečni proizvodi i jaja. Pa to je post. Nije ništa novo, ni nenormalno, nego čak tradicionalno.
Trebaće ti malo vremena da udješ u štos, da nadješ recepte i osmisliš jela. Kad se malo ušemiš, uživaćeš. Samo nemoj da se obeshrabriš i da odustaneš zato što ne smeš svinjetinu, a pun ti je zamrzivač. Spremaj svojima, a ti se drži svoje liste.
 
Stigli rezultati
bogami, ima da bude ebeno
ne smem kafu, sto je s.ranje
naravno sve ono sto smo pretpostavili da ce mi biti zabranjeno, zabranjeno je
dobra stvar je sto mi je zabranjeno malo voca i povrca
od mesa mogu curetinu, govedinu, teletinu, sto ce biti malo teze izvesti, prosle nedelje sam napunila zamrzivac svinjetinom :)
od ribe su mi zabranjene lignje i losos, al sta vredi kad ribu ne volim...
....i polako pa videcemo....
...kad bacim pogled na spisak, najteze mi pada ovo za kafu :sad2:
ako ces se ugojiti od pijenja jedne kafe dnevno
onda msm, stvarnoooo.... :)
ja u te testove ne verujem, to moram da priznam
mislim kada covek ima meru, i kada je aktivan, moze da jede sta hoce
a kada nema meru i lenj je da se pokrene, onda je druga prica
nisam uopste za ta izbacivanja namirnica iz ishrane, msm, ne kontam zasto bi ikome bio recimo zabranjen taj losos kad je zdrav
a da ces se ugojiti od parceta lososa, cisto sumnjam
na stranu to sto je skup, pa ga niko od nas ne jede cesto
 
Test intolerancije nije napravljen za skidanje kilograma, nego da ljudi promenom načina ishrane pokušaju da se oslobode zdravstvenih problema koje imaju. Zato je u najvećem broju slučajeva zabranjeno upravo ono što se najviše konzumira. Neće se niko ugojiti od jedne kafe dnevno, ali možda mu upravo ta jedna kafa pravi neki problem. A ko ne veruje u te testove neka ih ne radi. Niko nikog ne prisiljava na testiranje.
 
Svaka cast ko god moze da se pridrzava spiskova sta sme, a sta ne...imam osecaj da mi neko nesto "zabrani", tek tad bih navalila na to kao mutava...
Osim ako nije bas zdravstveni problem (dijabetes i sl.), tad je zaista neophodna disciplina...
U malim kolicinama ne verujem da je ista toliko skodljivo. A i nema onih famoznih napada "zabranjeno voca"...
Iz licnog iskustva, probala sam ishranu prema krvnim grupama, nista posebno ne primetih.
Jedino sto zaista deluje (u mom slucaju) su smanjene porcije, i izbacivanje kupovnog hleba.
Cak i domaci pravim beskvasni ili sa pivskim kvascem. Uvek od integralnog brasna, najcesce razeno. Nije puno truda, a dugo traje, sit je.
 
ako ces se ugojiti od pijenja jedne kafe dnevno
onda msm, stvarnoooo.... :)
ja u te testove ne verujem, to moram da priznam
mislim kada covek ima meru, i kada je aktivan, moze da jede sta hoce
a kada nema meru i lenj je da se pokrene, onda je druga prica
nisam uopste za ta izbacivanja namirnica iz ishrane, msm, ne kontam zasto bi ikome bio recimo zabranjen taj losos kad je zdrav
a da ces se ugojiti od parceta lososa, cisto sumnjam
na stranu to sto je skup, pa ga niko od nas ne jede cesto

skinula sam ja kg, Bokili, al imam drugih problema, pa cu da probam ovo
desilo mi se da sam jednom za dorucak pojela kornflex i mleko i jedva sam se odvukla na posao koliko mi se naduo stomak i koliko me boleo
dal valja il ne valja, videcemo
al na spisku su mi zabranjeni i mleko i kukuruz...
 
skinula sam ja kg, Bokili, al imam drugih problema, pa cu da probam ovo
desilo mi se da sam jednom za dorucak pojela kornflex i mleko i jedva sam se odvukla na posao koliko mi se naduo stomak i koliko me boleo
dal valja il ne valja, videcemo
al na spisku su mi zabranjeni i mleko i kukuruz...

nemam sad vremena da ti odgovaram
i ja sam prvenstveno zbog zdravlja i alergija to uradila a kg sami otisli
nadutost nestala , mnoge alergije
veruj vredi i nije tesko samo da se organizujes
 
evo i mene,tek da malo kukam i pomalo slusam.:)
danas je prvi dan.prolazi onako .....malo sam gladna,malo histericna, malo nervozna,malo....
tuzni.gif
jos me nervoznijom cini kolegica koja cijeli dan nesto gricka...razmisljam dal da  ustanem i da je izbacim?
durica.gif

povukla sam rucnu, necu da mi se ovo dogodi.
ququ.gif




Uploaded with ImageShack.us
 
kad nisam aktivan i kad je ovako smor vreme onda i vise ima vremena da se razmislja o hrani..tako da se necim moras zanimati i kretati..brza setnja par km pa povecavas..ako mozes naravno i na neki fitless uz teretanu..sve je bolje od namenskih kratkorocnih dijeta gde ces se svega uzeleti i uvek biti u iskusenju
 
kad nisam aktivan i kad je ovako smor vreme onda i vise ima vremena da se razmislja o hrani..tako da se necim moras zanimati i kretati..brza setnja par km pa povecavas..ako mozes naravno i na neki fitless uz teretanu..sve je bolje od namenskih kratkorocnih dijeta gde ces se svega uzeleti i uvek biti u iskusenju

promjena nacina ishrane mi ne gine.nece biti tesko jer sve volim da jedem-i setnja
 
Poslednja izmena:
Koristi od crne čokolade

Štiti od srčanih bolesti i šloga
Crna čokolada pomaže snižavanju krvnog pritiska, što smanjuje rizik od srčanih oboljenja i šloga (1)

Smanjuje rizik od raka debelog creva
Da polifenoli iz crne čokolade smanjuju rizik od ove vrste bolesti, utvrđeno je proučavanjem Instituta za nauku u tehnologiju hrane iz Španije, a članak je objavljen u časopisu Molecular Nutrition.

Izvor je zdravih masnoća
Masnoće iz crne čokolade ne podižu holesterol. Crna čokolada sadrži dosta oleinske kiseline, kakva se nalazi i u maslinovom ulju, koja pomaže u sprečavanju srčanih oboljenja i podstiče antioksidantnu aktivnost. (2)

Poboljšava metabolizam glukoze
Ovo zvuči iznenađujuće, ali crna čokolada pomaže regulaciji nivoa šećera u krvi, što pomaže ne samo da se reguliše preteran apetit (gojaznost), već i da se spreči dijabetes (2)

Poboljšava raspoloženje
Proučavanja su pokazala da crna čokolada poboljšava proizvodnju endorfina (tzv. hormona sreće). Ona je prirodni antidepresiv. (3)

Poboljšava funkcionisanje mozga
Na Univerzitetu Notingem, prof. Jan Mekdonald je pomoću magnetne rezonance utvrdio je da mozak osoba koje su upravo konzumirale neki napitak sa kakaoom radi bolje u odnosu na prosek. Dakle, nije čudo što se đaci i studenti instinktivno često laćaju čokolade…

Smanjuje PMS probleme
Iako postoje proučavanja koja se po ovom pitanju sukobljavaju, pošto crna čokolada podstiče lučenje endorfina, čime povećava prag osetljivosti na bol, i poboljšava raspoloženje, verovatno je da povoljno deluje i u ovom slučaju…

I da ponovimo još jednom, čisto da ne bude nesporazuma: da se postignu ove dobrobiti, ne morate da pojedete tablu crne čokolade svakog dana! Jedna ili dve kockice dnevno su sasvim dovoljne.[/QUOTE]

:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top