Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam se jos dobro organizovala da to u potpunosti bude to
zeza me to sto sam na poslu veci deo dana, i mi na poslu imamo kantinu
e sad, moram da se organizujem da nosim klopu...a nisam se jos organizovala sta bih spremala
cekam da svekar i svekrva pokolju curke u nedelju pa da imam mesa za jesti :)
sveki moja odmah pocela da mi sprema po jelovniku, juce isla da kupi junetinu, pa sa boranijom, ma maslinovo ulje...
zeza me kafa
ako je izbacim, bolece me glava, posto me boli kad ne popijem kafu...i juce popijem kafu i opet sam 'tela d'umrem koliko me boleo stomak
pa nije to meni dzabe zabranjeno
elem, zaobilazim zabranjeno u sirokom luku, koliko to mogu za sada
spremila sam sebi 'leba od jecmenog brasna, kao projice, nije ispalo lose
kupila sam kozji jogurt, da imam sa cime da jedem ovsene pahuljice
a i malom se jogurt dopao, popio je punu svoju soljicu sinoc :)
skuvala sam kompot od jabuka i sljiva i to ponela na posao....
...bice to dobro, samo organizacija...
zeza me npr. sto mi je zabranjena sargarepa, koji god recept nadjem za neku salatu, eto sargarepe....
imam ja recept super za pastu od tunjevine, al mi u tu ide sargarepa, cime mogu da menjam sargarepu?

i da, samo se secam smajlica...a nasla sam da radim test intolerancije kad pocinje sezona slava i sarmi.....
 
Kažu da je kozje mleko najzdravije od nama dostupnih i baš dobro što se i mališi dopada. Znači, ti imaš i društvo i podršku. I to svekrve, to je sjajno.
Ne znam čime možeš da menjaš šargarepu (možda jabukom, celerom, ako smeš), a možda ničim, samo je izbaciš. Razmišljala sam o toj kafi od koje smo zavisni. Ima i dalje da se kupe one zamene za kafu što su se pile posle II sv. rata, tipa divka, pa neka ječmena. Nije to kafa, ali eto palo mi na pamet da probaš to. Pitaj u nekim dobrim prodavnicama zdrave hrane. Gde se ozbilljno bave time, znaće da ti daju i savet.
Vremenom kad udješ u štos, možda ćeš moći nešto da probereš i u kantini.
Zaključak do kog sam ja došla kad sam se bavila time je da ništa ne možeš da kupiš gotovo spremljeno. Sve ima neki nedozvoljeni sastojak. Znači samo namirnice, voće, povrće, meso u izvornom obliku pa sama da spremaš bez zabranjenih dodataka. A to zahteva puno vremena, često i para.
U početku je uvek teško kao i sve, posle bude sve lakše.
Pa i te slave, uzmeš malo onog što ne smeš da te želja mine i da ne patiš. Jer znam kako je. Jede ti se baš ono što ne smeš.
Tu smo raspravljali pre nekog vremena kako se ponašati na slavama i sličnim skupovima kad si na dijeti.
Ja spadam u onu grupu koja će da prekrši pravila zarad zadovoljstva i da učini i sebi i domaćinima. Ne kažem da tako treba. Ali ne idem na slavu svaki dan, a volim lepo da pojedem. Volim i kad ja spremim da se gosti posluže i osećam se glupo kad me bojkotuju. Zato se, iz poštovanja prema domaćici i njenom trudu i radu, služim kad odem na slavu i slične skupove. Neće se niko od nas upropastiti zbog nekoliko dana godišnje. Važno je ono svaki dan.
 
zeza me kafa
ako je izbacim, bolece me glava, posto me boli kad ne popijem kafu...i juce popijem kafu i opet sam 'tela d'umrem koliko me boleo stomak
pa nije to meni dzabe zabranjeno

Бољеће неколико дана, после буде као да је никада ниси ни пила.
Можеш пробати да ју замијениш зеленим чајем.
 
значи бирај шта ће да те боли--глава ил стомак :zcepanje:

ал ја мислим да глава боли без кафе зато што кафа ствара зависност
 
Zeleni čaj je odlična zamena za kafu, mene potpuno osveži, a bila sam najgori ljubitelj kafe, u svim oblicima.
Sad popijem ugl. jednu a ponekad nijednu u toku dana, zeleni čaj mi je mnogo bolji, jednom kad sam se navikla na njega.

Za cikoriju ne znam, znam da je ok što se tiče ukusa, i ja sam je pila kao mala, baba mi je od nje pravila belu kafu :)))) ali ne znam za 'učinkovitost'.
Mada sam čitala da je izuzetno zdrava.
 
pa pijem ja zeleni caj
ustanem, jedem popijem kafu
odem na posao i tamo popijem caj, onaj teekane zen nesto...

probala sam da izbacim kafu kad sam bila trudna jer mi bila muka ujutru, i nisam uspela....

Ja sam celu trudnocu ignorisala kafu sve dok Junior nije napunio 4 meseca i onda sam krenula piti po jednu dnevno. Sada sam par dana bila bolesna i nekako mi nije prijala, pa se sve razmisljam da je batalim skroz na skroz. Mozda jedino kada me jako boli glava da je popijem, ali ne da je pijem svaki dan.

Htela sam te pitati koji test si radila? Mislim se zaleteti kada dobijem platu, pa taman pre svih ovim predstojecih slava da saznam sta smem, a sta ne, pa da tako i spremam unepred po listi dozvoljenih namernica.

:cmok: i seti se svaki pocetak je tezak, posle vec ide lakse.
 
pa pijem ja zeleni caj
ustanem, jedem popijem kafu
odem na posao i tamo popijem caj, onaj teekane zen nesto...

probala sam da izbacim kafu kad sam bila trudna jer mi bila muka ujutru, i nisam uspela....


I ja isto pijem taj zen, tj. sa njim sam probila tu odbojnost prema z. čaju.
Sad mogu i neke ruske i možda još poneki, ali ne baš svaki.
I dalje mi većina njih ima ukus na neke prljave čarapke :/.
 
nemate praksu da pisete sta i koliko jedete?:think:



Uploaded with ImageShack.us

Imamo praksu sve što može da pomogne.
Znaš da postoje preporuke da se piše sve što se pojede. E pa slobodno možeš da pišeš i ovde.
Neki su se svojevremeno bunili, ali šta te briga. Ni meni ne prija kad počnu priče o kardiotreninzima i tako tome, pa jednostavno preskočim.

Ja lično bih volela da pročitam šta tačno i konkretno jedu ovi što su na intoleranciji. Možda dobijem neku dobru ideju.

Ja pijem Fruktus zeleni čaj s ukusom limuna.Nisam probala taj zen
 
Poslednja izmena:
Evo mog testa, loodilo
Bi, cim pocnem da kuvam, pisacu
sad jedem onu projicu sto sam pravila od jecmenog brasna, i sveze povrce, i voce....:D
test.jpg


ups, lose sam uploadovala, sorry, al vidi se
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top