Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
blago vama kad vas ne mrzi da se zekite s tim
ja jogurt ne volim,sem kiselog,to je jedini koji jedem i to samo uz pitu/gibanicu/proju
mislim da cu od nedelje da trcim pa sta bude :aha: mnogo mi fali,i trcacu pored onih pacova :sad2:
ne zadrzavajte me odlucila sam cvrsto :lol:
 
Teško žabu u vodu naterati:mrgreen:

Lagala bih kada bih napisala da je fantastično, divno, fenomenomenomenalno. Nije. Naporno je, bolno i mrzim što moram da vežbam ali svaki dan trčim sa posla da se spremim, okačim torbu sa opremom na leđa i pičim na trening. Dok se presvlačim u svlačionici kažem sebi "Možeš. Moraš. Uradićeš." i onda uđem u salu i dam maksimum. Kada mislim da ne mogu više, mogu bar još dva dizanja ili guranja da uradim. Napredujem sa masom. Sad već radim ruke sa tegićima od 4kg i 6kg. I vučem/guram 35kg. Verovatno će to profi vežbačima delovati smešno ali za mene je "vau!".

Ishrana, hm, i tu se držim pravila. Jedem meso i povrće koji su na spisku. Ali ne mogu kontrolisati da li će mi u restoranu staviti u salatu maslinovo ili suncokretovo ulje. I povremeno pojedem onu jednu mini crnu Bambi čokoladicu sa narandžom ili malinom. Planirala sam za vikend da pravim dijet puding ali ko za inat nigde nema da se kupi. Pff. Kilaža je otišla 1,5kg nadole.

Od mm-a sam dobila vagicu na poklon, pa mogu da pratim osciliranje kilaže.

Za vikend sledi merenje procenta masti u organizmu.

pilence, setih se fotkica sa sajma automobila
bas si super!

ja hocu na dijetu neku
imam 68 kila, a ocu 65
da vezbam jos nit imam vremena :mrgreen:
a citala sam i da ne smem jer dojim, a u mleko se izlucuje mlecna kiselina ;posle vezbanja
pa kao nije dobro....
prvo znaci dijeta
redih da nista slatko ne pravimdo daljneg :D
al se zaboravim, jadna
danas pojedoh cokoladicu
i ne setih se dijete :zcepanje: debil
al sta cu, jedem ko sumanuta, tri puta vise nego pre trudnoce i trudnoce covece
ovo dete sisa ko ludo, ima po minimum osam, devet podoja dnevno
toliko mi nekad padne secer da bih prvo pod ruku sto mi dodje pojela u sekundi, bez razmiljanja


doduse, poznajem sebe
meni je tu i psiholoski deo igrao ulogu
on rodjen prevremenio, prva dva meseca slabo napredovao, ja proprakala te dane, pa se preispitujes
onda me svio napali sto sam smrsala, pa to ne valja, pa jedi, jedi, jedi
i eto
pre dva dana odlucih da pazim bar malo
i evo, cim nesto 'laganije' pojedem za dorucak, mene ubi savest sta ce otici u mleko
glupava sam , znam
u mleko ode uvek sve najbolje a meni sta ostane
al nikako da se opustim.... zbog njegovog napredovanja
 
e bokice, a ja citala da ne smeta vezbanje kad se dojis. jeste da se izlucuje mlecna kiselina i moze da mleko bude manje sladje, inace po onome sto sam ja citala ne steti bebi, mada da bi se drasticno podigao nivo mlecne kiseline treba da se vezba bas jakim intenzitetom...
cak sta vise primetih na vecini mesta preporucuju lagano vezbanje :)
 
ma necu lagano da vezbam
to radim svaki dan, cisteci, spremajuci, nosajuci, setajuci, igrajuci se s njim :mrgreen:
ja sam htela u teretanu
za to cu ipak sacekati, znam da ne steti nego da menja ukus
ali ne zelim da rizikujem da pocne da odbija moje mleko zbog promene ukusa
ipak mi je njegovo cuckanje na prvom mestu....

inace kolko sklopim sna
paaaaa, budim se u proseku oko sest ujutru do sedam ujutru.... zavisi
a on sisa kako kad, uglavnom budi se nocu tako da jos uvek ne sklapam san :D
 
znas ono, sto manje sna to ti vise hrane treba (pogotovu slatko)...lagano vezbanje...pa mislila sam idi trci...ja cekam da ovde konacno dodje prolece pa da se konacno malo i napolju pokrenem :)
u teretanu ionako ne smem zbog problema sa kicmom, aerobik i te stvari moze par puta nedeljno, ali zato trcanje moze svaki dan
 
ma necu lagano da vezbam
to radim svaki dan, cisteci, spremajuci, nosajuci, setajuci, igrajuci se s njim :mrgreen:
ja sam htela u teretanu
za to cu ipak sacekati, znam da ne steti nego da menja ukus
ali ne zelim da rizikujem da pocne da odbija moje mleko zbog promene ukusa
ipak mi je njegovo cuckanje na prvom mestu....

inace kolko sklopim sna
paaaaa, budim se u proseku oko sest ujutru do sedam ujutru.... zavisi
a on sisa kako kad, uglavnom budi se nocu tako da jos uvek ne sklapam san :D
Koliko sam skontala čitajući literturu na temu vežbanja/dijete, porodiljama se preporučuju pilates i joga (kao i trudnicama). Posebno joga. Dok sam svojevremeno na starom DIF-u išla na jogu bilo je nekoliko trudnica i dok sam ja bila ko Mister Bin koji stoji na jednoj nozi i padne u roku od tri sekunde, one su dostojanstveno pozirale u pozi flamingosa. :lol:
A što se hrane tiče, mleko je kvalitetnije ako je hrana kvalitetnija. Kvalitet a ne kvantitet. Znači što više mesa, supica od povrća, salata, a od ugljenih hidrata imaš uvek opciju integralni pirinač ili heljda brašno. Bolje minestrone supa no kilo kiflica. Mada kiflice i dišu i mirišu:rida:

Juče sam dala sebi na volju i smazala palačinke sa kremom, plazmom i bananama u Monumentu. Smejala mi se drugarica kako pijem kafu sa sojinim mlekom a ovamo deljem palačinke. Ali stvarno mi je trebalo malo lufta od dijete, makar na par sati.
Jutros na vagici +300gr ali bilo je i za očekivati.
Tražila sam da kupim pirinčano mleko i našla ga u Merkatoru. Cena 560din litar:eek: Mislim, preteraše ga. A puding bez mleka u prahu i nekih, hm, bem ga sad kako se zovu dodataka, je 115din. Njega sam kupila da pravim nešto slatko za vikend a mleko ću da skuvam ovo obično Meggle. Za pirinčano sam poslala tati poruku da mi ga kupi u Nemačkoj ili Mađarskoj, na šta mi on odgovara "Ti bre čvorak samo nešto izmišljaš." Jadan moj tata:mrgreen: Kaže mi jedna od sapatnica iz teretane da u Mađarskoj nabavlja po mnogo nižim cenama i ulje od koštica grožđa, maslinovo ulje, pirinčano mleko i puter od kikirikija. Ovde je sve preskupo, na starnu što 90% radnji "zdrave hrane" prodaje napolitanke i gumi-bombone.
 
I nedostaje mi vežbanje:( Neverovatno ali istinito. Tri dana ušla nisam u teretanu i kriziram.

P.S. Jandrlino, hvala na komplimentu. Mada su fotke nezahvalne jer mogu osobu učiniti vitkijom/debljom, u zavisnosti od veštine fotografa:) Ja sam kao i ti navikla na određenu težinu i svaki višak mi smeta. Na stranu što se taj višak sa +2kg povećao na +7kg. Smešno mi je kada me na poslu, čak i u teretani, žene pitaju a koliko kilograma si skinula do sada/treba da smršaš i na moj odgovor redovno dobijem facu :eek: ili :roll: sa sve komentarom "a zbog čega držiš dijetu i vežbaš kada nisi debela". Džaba, kod nas važi pravilo da samo kad dostigneš 100kg krećeš sa vežbanjem i pravilnom ishranom. Vitki ljudi valjda treba da krkaju u Meku i ne mrdaju sa kauča?
 
Poslednja izmena:
Raspisah se ali šta ću kada me inspirišete:mrgreen:

Juče pročitah sjajan članak o najpoznatijim fotomodelima današnjice u kojem one realno, bez laži i ulepšavanja govore kako svaki dan vežbaju, kako su čak i u trudnoći vežbale i pazile na ishranu, kako su non-stop na određenom režimu ishrane. Jedna od njih je izjavila nešto u stilu "Moj posao je da izgledam ovako. Kao što druge žene idu na posao, tako ja svaki dan idem u teretanu, na masažu, kod kozmetičara."
 
Cao svima,ja sam takodje na dijeti i vezbam,hocu da ima trbusnjake,ali posle napornih treninga osecam jak umor i veliku glad,jedem dosta proteina iz hrane ali trazi mi se slatko,jedan fitness instruktor mi je rekao da ugljene hidrate uzimam najvise iz voca,da li je to tacno?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top