Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Po kom osnovu, neki neverujući ljudi su ubedili sebe da imaju isključivi monopol na pamet, znanje i kriterijume da to procenjuju kod drugih?

Odakle ideja i drskost nazivati ljude ludima, zbog vere?
Da li ste ti i kolega Hogarius psihijatri?
Ako niste, čemu onda onda takvo nipodaštavanje?
Odakle toliko samopouzdanje, ničim izazvano, ničim provereno, ničim potvrđeno?
Okovani predrasudama, hejteri, botovi, sve ono negativno što iz čoveka može da izađe.
 
Ovdje je bas bilo vruce☺. Ali sad me zanima nesto, ako neko tvrdi da ne vjeruje u Boga i po njemu imaginarna bica, zasto je aktivan na forumu o religiji, moze da ide na filozofiju, tako blizu a tako daleko. Ili zasto postavlja ovakve teme na ovom forumu, da li pokusava i vjernike da ubijedi u svoje stavove, kakva je potreba u pitanju ili je pak glas savjesti.

Na kraju prijatelju moj, molim te odgovor mi na pitanju u sta ti vjerujes i na cemu se zasniva ta tvoja vjera, a ja cu ti rado reci iz svog ugla zasto je tvoje vjerovanje ili nevjerovanje pogresno.
 
Odakle vama pravo da svima nabijate svoju veru, da vređate inteligenciju svih nas i odakle vam pravo da nas izbacujete iz srpskog nacionaknog korpusa zato što nismo deo vaše sekte? I odakle vama pravo da nam solite šta je dobro, a šta nije. A dijagnozu može da vam ispostavi i najobičniji laik, a kamo li psihijatar koji bi vas hospitalizovao.
kada sam ja napisala da si psihijatrijski slucaj moj post je obrisan a svi znamo da ne lazem
postavi jos neki svoj video klip i svima ce biti jasno
kada ti napises da su vernici za dijagnozu post stoji :roll:
jbt. neca nekome pise da je za dijagnozu :lol:
 
kada sam ja napisala da si psihijatrijski slucaj moj post je obrisan a svi znamo da ne lazem
postavi jos neki svoj video klip i svima ce biti jasno
kada ti napises da su vernici za dijagnozu post stoji :roll:
jbt. neca nekome pise da je za dijagnozu :lol:

Valjda zato što je to bila lična uvreda, a ovo moje je dijagnoza. Rekao sam moj prijatelj je psihijatar i može da vam ispotavi lepu dijagnozu bolje nego ja.
 
Ti si koliko vidim trol. Ali ajde za one koji mozda imaju zelju da zaistinu nesto nauce. Ne, nego ti roditelji daju sve u zivotu, a ti izaberes narkomaniju i stazu destrukcije koja te vodi od ili razdvaja od tvojih roditelja (to je simbolika Boga i Adama). Onda roditelji sve zrtvuju da bi ti pokazali da te vole i da ti ukazu na pravi put to jeste da se batalis droge ali je na kraju dana sve na tebi (to je simbolika dolaska Isusa Hrista, Boga u ljudskom telu da bi ljude opet izveo na pravi put, ali je na nama da li cemo pratiti njega tj njegovo ucenje ili ne).
Нису деца стока, твоја имовина, са којом располажеш по вољи.
Не можеш да поредиш дрогу и дрво знања.
Не можеш да развлачиш причу од Адамо до Христа за један животни век.

Читај наслов Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika
пре него декларишеш некога као трола. Пре ћеш ти да се квалификујеш.
 
Нису деца стока, твоја имовина, са којом располажеш по вољи.
Не можеш да поредиш дрогу и дрво знања.
Не можеш да развлачиш причу од Адамо до Христа за један животни век.

Читај наслов Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika
пре него декларишеш некога као трола. Пре ћеш ти да се квалификујеш.

Toliko je jednostavno shvatiti ali ti izgleda namerno mesas babe i zabe. Drvo znanja dobra i ZLA (covek je odlucio da spozna ZLO svojom voljom iako mu je Bog savetovao da to ne cini). Tako i narkoman izabere put droge iako mu roditelji na sve moguce nacine daju do znanja da je to stramputica. Ni jedan normalan roditelj ne bi nabavljao drogu detetu dok ga ona unistava.
 
Toliko je jednostavno shvatiti ali ti izgleda namerno mesas babe i zabe. Drvo znanja dobra i ZLA (covek je odlucio da spozna ZLO svojom voljom iako mu je Bog savetovao da to ne cini). Tako i narkoman izabere put droge iako mu roditelji na sve moguce nacine daju do znanja da je to stramputica. Ni jedan normalan roditelj ne bi nabavljao drogu detetu dok ga ona unistava.
Ne razumem
Ako je drvo dobra i zla, zašto kažeš da je izabrao zlo?
 
Ovdje je bas bilo vruce☺. Ali sad me zanima nesto, ako neko tvrdi da ne vjeruje u Boga i po njemu imaginarna bica, zasto je aktivan na forumu o religiji, moze da ide na filozofiju, tako blizu a tako daleko. Ili zasto postavlja ovakve teme na ovom forumu, da li pokusava i vjernike da ubijedi u svoje stavove, kakva je potreba u pitanju ili je pak glas savjesti.

Na kraju prijatelju moj, molim te odgovor mi na pitanju u sta ti vjerujes i na cemu se zasniva ta tvoja vjera, a ja cu ti rado reci iz svog ugla zasto je tvoje vjerovanje ili nevjerovanje pogresno.
I ja isto mislim. Svi ovi cistokrvni ateisti se samozavaravaju. Nije mi samo jasno kad su tako pametni kako ne shvataju tu prostu stvar. Sta tacno traze ovde na forumu. :)
 
Svrha religije iz ugla neverujuceg.

U socijalnom smislu, religija je konformisticka sila drustva, kojom se postice odredjena jednoobraznost grupe.
Npr. specificna ishrana, obredi, nacin krscenja i slicno.

U psiholoskom smislu, vera/religija daje utisak potpunog znanja i obavestenosti, sto deluje umirujuce na osobu. Ljudi se tesko nose sa nesigurnoscu, neizvesnoscu, nedorecenoscu i tu rupu popunjavaju price.
Spoj "potpunog" znanja i zelje da konformisu ostale svojim stavovima je najveci problem religije.

Poseban fenomem, oko koga se okreca religija, su posebna iskustva ljudi, odsustvo osecaja tela, neizmerna ljubav, sirom otvorem um, razna stanja transa i slicno.
Ta iskustva su telesna, ali stvaraju utisak vantelesnosti i oko njih se kreiraju religiozne price.
 

Back
Top