Quantcast

Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Jastreb1973

Zainteresovan član
Poruka
159
Ovatema i nije za to :) imam ja svoje teme
ukratko Toma je to rekao
bog znaci mocan
To sto je Toma rekao nista ne znaci.
Biblija belezi greske apostola
jer nisu imali najbolje razumevanje

Isus Hrist je za sebe rekao : Ja sam Bozji Sin
Isus nikada nije rekao ja Sam Bog ili svemoguci Bog

Bog je posvedocio sa neba tri puta da je Isus njegov sin

tako da su to neoborivi dokazi
Da ali je Isus rekao. I prije nego je bio Abraham JA JESAM.

Znači on je onaj koji je Mojsiju govorio iz gorućeg grma.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Pa Biblija je Bozija rijec, ali izgleda selektivno za neke☺.
nije da verujem nesto bibliji (a narocito tumacima) ali mora se odati priznanje. dovoljno da se zapitas, zar oni koji su sastavljali knjige za bibliju nisu mogli jednostavno da izbace delove koje "bodu oci" i sastave jednu lepu ljubavnu pricicu za laku noc.

sad da postavis pitanje bilo kome, da si bog sta bi uradio?
svidja mi se film svemocni brus ili tako nekako sa dzim kerijem

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
Ma vidim da si ti sve skontao, mozda bi trebao da budes novi mesija, evo vas dvojica sve otkriste, svijet je cekao samo na vas da im pokazete kako su bili glupi.
Kad podjes spavati razmisli malo o tome da se smrt svima nama priblizava svakog dana, pa razmisli i sta te ceka sa druge strane i u sta vjerujes, a onda fino spavaj😴.
Та тема за смрт је започета на другом месту

Jastreb1973

Zainteresovan član
Poruka
159
Ne kaze Isus nego Jehova

“Tada mu rekoše Židovi: Nije ti ni pedeset godina, a vidio si Abrahama! Isus im odvrati: Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam.”

Krist je upotrijebio veličanstveno Božje ime koje je bilo dano Mojsiju da bi izrazio misao o vječnoj prisutnosti (vidi Izlazak 3,14). Izaija je isto tako vidio Krista, i njegove proročke riječi pune su značenja. On kaže: “Jer dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni.” (Izaija 9,5) Govoreći preko njega, Gospodin kaže: “Jer sam ja Jahve, Bog tvoj, Svetac Izraelov, tvoj spasitelj. … Ne boj se, jer ja sam s tobom. … Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja. … Vi ste mi svjedoci, riječ je Jahvina, a ja sam Bog od vječnosti — ja jesam!

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.684
“Tada mu rekoše Židovi: Nije ti ni pedeset godina, a vidio si Abrahama! Isus im odvrati: Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam.”

Krist je upotrijebio veličanstveno Božje ime koje je bilo dano Mojsiju da bi izrazio misao o vječnoj prisutnosti (vidi Izlazak 3,14). Izaija je isto tako vidio Krista, i njegove proročke riječi pune su značenja. On kaže: “Jer dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni.” (Izaija 9,5) Govoreći preko njega, Gospodin kaže: “Jer sam ja Jahve, Bog tvoj, Svetac Izraelov, tvoj spasitelj. … Ne boj se, jer ja sam s tobom. … Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja. … Vi ste mi svjedoci, riječ je Jahvina, a ja sam Bog od vječnosti — ja jesam!
Tako je.
To što je Isus rekao da se Adam obradovao Njegovom dolasku, za to su mu se Jevreji smejali, pravili sprdnju.

Ali, kada je rekao JA JESAM, bilo im je sasvim jasno šta tvrdi i odmah su se dohvatili kamenja da ga ubiju zbog takvog "svetogrđa"

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019

Isus je rekao o svom predljudskom postojanju kada je bio na nebu kod Boga Oca JHVH Jehove Boga.

Ja jesam nije ime.

2 Mojsijeva 3
14 Tada je Bog rekao Mojsiju: “POSTAT ĆU ŠTO GOD POŽELIM POSTATI.” Zatim je dodao:
“Ovako kaži sinovima Izraelovim: ‘POSTAT ĆU poslao me k vama.’” 15 Tada je Bog još jednom rekao Mojsiju:
“Ovako kaži sinovima Izraelovim: ‘Jehova, Bog praotaca vaših, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.’ To je ime moje dovijeka i to je spomen moj iz naraštaja u naraštaj.

Kada je Bog rekao “POSTAT ĆU ŠTO GOD POŽELIM POSTATI.

Otkrio je znacenje njegovog imena JHVH JEHOVA

Poslednja izmena:

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
проблем библије је да је састављена за одређено време и место у прошлости када је то што тамо пише имало смисла. Данас много тога нема, није прикладно за европске народе, многи закони су одавно или забрањени или једноставно игнорисани.
Из данашње перспективе, Бог описан у библији је крвожедан себичњак и сви покушаји да се то негира су једноставно смешни и наводи на помисао да ко то брани није никад читао библију. То је било јасно људима још пре 2000 година па су уденули новог лика, Исуса. Он је мало мекши али не скроз, што се да видети из прва четири јевахђеља. Црква је то после дотеривала "проналазећи" нова јеванђеља, као што је Јованово (задња прича у библији). Тамо је Исус већ скроз смекшо ко душа. За проницљиве, очигледан доказ манипулације.

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.935
Bog ne može protivrečiti sebi i davati direktno suprotstavljene ... Jer i sami muslimani uopšte ne priznaju za proroke sve one koji sebe tako nazivaju. ... Pa ako ne učinite, a nećete učiniti, onda se čuvajte vatre za nevernike pripremljene, čije će .... Zamislite se: u Bibliji je nabrojano nekoliko desetina proroka,Šta je pravi ugao gledanja, pravi okvir istine i gde jedino možemo biti sigurni? ... Mnogi su postavljali pitanje pravednosti izbora koji je Bog napravio. Ukoliko postoje .... U Bibliji ne postoji tako nešto kao izabrana nacija.
www-nbiclearancecom
Raspravljati o bogu, kao subjektu je vise nego kontraditorno samoj sustini vere. Verovati u nematerjalnu licnost, a koja to nije, niti moze tako nesto postojati, van svake je pameti. Kad je u pitanju Biblija, onda je njen prvi deo, Stari zavet, vise nego ogavan kako po sadrzaju, tako i po stilu koji ne zasluzuje ni ozbiljniju kritiku. Ljudi su skloni verovanju u nadprirodne sile, ali i vracevima i vracarama, a ne samo popovima.

Verovati da je crnomantijas "boziji pomazanik" je vise nego glupo. Ogromnoj vecini njih, religijja je, tj. crkva solidno placeno radnio mesto i nista vise od toga. Mnogi od njih i ne veruju da takvo bozanstvo postoji.

Poslednja izmena:

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.684
Raspravljati o bogu, kao subjektu je vise nego kontraditorno samoj sustini vere. Verovati u nematerjalnu licnost, a koja to nije, niti moze tako nesto postojati, van svake je pameti. Kad je u pitanju Biblija, onda je nen pri deo, Stari zavet, vise nego ogavan kako po sadrzaju, tako i po stilu koji ne zasluzuje ni ozbiljniju kritiku. Ljudi su skloni verovanju u nadprirodne sile, ali i vracevima i vracarama, a ne samo popovima.

Verovati da je crnomantijas "boziji pomazanik" je vise nego glupo. Ogromnoj vecini njih, religijja je solidno placeno raadnio mesto i nista vise od toga. Mnogi od njih i ne veruju da takvo bozanstvo postoji.
Super, neka si nam rek'o

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.

Ovde Isus otvoreno traži da voliš njega više od bilo koga drugog na svetu. Zato te pitam da li bi ga poslušala kada bi ti naredio bilo šta od ovoga uključujući da pobiješ svoje roditelje?
Premalo paznje se posvecuje ovim stihovima. Odlican su izvor za SIMBOLICNO tumacenje po sopstvenom izboru, i kultovi ove stihove obozavaju. Pruzaju im izgovor za ekstremisticke stavove.

Mislim da preterujes sa pitanjem da li bi ubila roditelje, bolje je pitaj da li bi prestala da prica sa detetom ako dete odluci da ne bude JS. Jer to je upravo ono sto se desava sirom sveta.

Takodje, posmatrajuci ove stihove nigde se ne pravi razlika izmedju deteta(do 16 godina npr.), i odraslog coveka koji je i dalje dete svog roditelja, ali je svoj covek i vise ne zavisi od roditeljske ljubavi.

U prvom slucaju je bolesno traziti od roditelja da vise voli hrista od svog maloletnog deteta dok u drugom slucaju nije. Bar ja tako mislim.

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
Premalo paznje se posvecuje ovim stihovima. Odlican su izvor za SIMBOLICNO tumacenje po sopstvenom izboru, i kultovi ove stihove obozavaju. Pruzaju im izgovor za ekstremisticke stavove.

Mislim da preterujes sa pitanjem da li bi ubila roditelje, bolje je pitaj da li bi prestala da prica sa detetom ako dete odluci da ne bude JS. Jer to je upravo ono sto se desava sirom sveta.

Takodje, posmatrajuci ove stihove nigde se ne pravi razlika izmedju deteta(do 16 godina npr.), i odraslog coveka koji je i dalje dete svog roditelja, ali je svoj covek i vise ne zavisi od roditeljske ljubavi.

U prvom slucaju je bolesno traziti od roditelja da vise voli hrista od svog maloletnog deteta dok u drugom slucaju nije. Bar ja tako mislim.
Čitava ova izjava Isusa Hrista je bolesna i manijakalna. Bukvalno traži od roditelja da ga vole više od svoje dece i deca da ga vole više od svojih roditelja. Nijedan božji sin iz ppoliteističkih religija nije tako nešto tražio.Nego Ariana nema hrabrosti da odgovori na moje pitanje. Video kako je krenula da histeriše.

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
Raspravljati o bogu, kao subjektu je vise nego kontraditorno samoj sustini vere. Verovati u nematerjalnu licnost, a koja to nije, niti moze tako nesto postojati, van svake je pameti. Kad je u pitanju Biblija, onda je njen prvi deo, Stari zavet, vise nego ogavan kako po sadrzaju, tako i po stilu koji ne zasluzuje ni ozbiljniju kritiku. Ljudi su skloni verovanju u nadprirodne sile, ali i vracevima i vracarama, a ne samo popovima.

Verovati da je crnomantijas "boziji pomazanik" je vise nego glupo. Ogromnoj vecini njih, religijja je, tj. crkva solidno placeno radnio mesto i nista vise od toga. Mnogi od njih i ne veruju da takvo bozanstvo postoji.
Ne postoji stari i novi zavet. To je sve Božji zavet. Samo što ga licemerni vernici razdvajaju jer znaju koliko je Bog zao. Onda kažu to je stari zavet. Taj Bog više ne važi naš Bog novog zaveta je ljubav i pravda. Samo što tamo nigde nema da postoje dva različita Boga već je to jedan te isti Bog.

get the gringo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
194
Čitava ova izjava Isusa Hrista je bolesna i manijakalna. Bukvalno traži od roditelja da ga vole više od svoje dece i deca da ga vole više od svojih roditelja. Nijedan božji sin iz ppoliteističkih religija nije tako nešto tražio.Nego Ariana nema hrabrosti da odgovori na moje pitanje. Video kako je krenula da histeriše.
stav i želja svih vladara...'volite me najviše, više i od svog života'