Quantcast

Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

aeternum

Aktivan član
Poruka
1.633
JHVH nije nikada bio u materijalnom obliku niti ga je iko ikada video.
evo kako pise
2 Mojsijeva 33
17 A Jehova je odgovorio Mojsiju: “I ovo što si rekao učinit ću, jer si našao milost u očima mojim i znam te po imenu.” 18 Nato je Mojsije rekao: “Molim te, pokaži mi slavu svoju!” 19 A on mu je odgovorio: “Učinit ću da sva moja dobrota prođe ispred lica tvojega i pred tobom ću obznaniti ime Jehova. Bit ću milostiv kome hoću biti milostiv, i smilovat ću se kome se hoću smilovati.” 20 Zatim je dodao: “Ali ne možeš vidjeti lica mojega, jer ne može čovjek mene vidjeti i ostati živ.”

Mr.Infinity

Domaćin
Poruka
4.569
evo kako pise
2 Mojsijeva 33
17 A Jehova je odgovorio Mojsiju: “I ovo što si rekao učinit ću, jer si našao milost u očima mojim i znam te po imenu.” 18 Nato je Mojsije rekao: “Molim te, pokaži mi slavu svoju!” 19 A on mu je odgovorio: “Učinit ću da sva moja dobrota prođe ispred lica tvojega i pred tobom ću obznaniti ime Jehova. Bit ću milostiv kome hoću biti milostiv, i smilovat ću se kome se hoću smilovati.” 20 Zatim je dodao: “Ali ne možeš vidjeti lica mojega, jer ne može čovjek mene vidjeti i ostati živ.”
Vidiš li Aeternum koliko je sve to jedna velika prevara? Normalno da ga niko nije video, jer su ga izmislili.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.983
to nije drvo saznanja. nego drvo poznavanja dobra i zla. drugim rečima kad su počeli da sude ko je dobar a ko loš pali su u greh. Zato nam Isus savetuje da ne sudimo. Znanje samo po sebi nije greh. Greh je kad se znanje zloupotrebljava.
mmmm, pa ne bas, u stvari analogije ima danas sa vakcinama, sa malo zlog, tj. oslabljenog/umrtvljenog soja, pravis veliko dobro, kolektivni imunitet, dodas jos malo zla kao pojacavac, i ostalo je istorija, upotrebljavano, zloupotrebljavano, isto ti se hvata kada jedes sa drveta saznanja dobra i zla, belaj ti ne gine

ali nije ni u tome stvar, i tim drvetima u raju, drvo mozes da iseces, i zavrsio si posao, nego je stvar u zivotinjama... ali vi napraviste cirkus bas kada sam poceo da vam objasnjavam; ako ja adam ne znam, niko od vas ne zna

BoG97

Obećava
Poruka
86
Imamo već dve teme o pitanjima Bog I Biblija. Jednu je otvorio Glasnik drugu je otvorila Ariana. Oba autora su vernici koji iz svog ugla daju odgovore na pitanja o Bogu i Bibliji, ali evo da probam ja kao nevernik koji je pročitao Bibliji, a koji je pre toga bio verski fanatik da pokušam dati odgovore iz svog ugla dkle iz ugla nevernika. Izvolite pitajte i odgovoriću vam.
1. Sta podrazumevas pod time "verski fanatik"?
2. Kako si ti gledao na vecinu ostalih "vernika" koji prate po koji deo te religije?
3. Zbog cega si prestao da verujes u Boga i prstis tu religiju?
4. Sta sada mislis o ostalim vernicima?
5. Tvoje misljenje: zasto vecina nije pratila tvoj put i prestali da veruju?

anajade

Domaćin
Poruka
3.031
evo kako pise
2 Mojsijeva 33
aha znaci ima lice boza..nije duh

Mr.Infinity

Domaćin
Poruka
4.569
1. Sta podrazumevas pod time "verski fanatik"?
2. Kako si ti gledao na vecinu ostalih "vernika" koji prate po koji deo te religije?
3. Zbog cega si prestao da verujes u Boga i prstis tu religiju?
4. Sta sada mislis o ostalim vernicima?
5. Tvoje misljenje: zasto vecina nije pratila tvoj put i prestali da veruju?
1. Osoba opsednuta religijom koja svoju opsesivnost prenosi na druge.
2. Pratio sam pažljivo njihovo ponašanje. Svi idu u crkvu i tvrde da su pravoslavci, a njihovo pnašanje nema veze sa verom.
3, Shvatio sam da je to bajka izmišljena od Jevreja.
4. Ništa dobro. Svi se pozivaju na veru i vole da morališu, a sami je se ne pridržavaju i braju od religije kako hoće.
5. Treba da prođe još puno vekova dok se ljudi ne oslobode primitizva, zatucanosti i straha od crkve i imaginarnih bića.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.983
20 Zatim je dodao: “Ali ne možeš vidjeti lica mojega, jer ne može čovjek mene vidjeti i ostati živ.”
ja mislim da de sistiju bolje ide zen sa glistom nego tumacenje knjige o jovu.
ali to je zato sto ne slusate jevandjelje
Boga niko nije video nikad: Jedinorodni Sin koji je u naručju Očevom, On Ga javi (objavi – Čarnić)“ (Jovan 1,18 – Karadžić).
plus se bunite za jovanovu poslanicu koja vas delimicno pogresno uci, plagirajuci jevandjelje po jovanu, citiram poslanicu
4,12 Boga niko nikada nije video; ako ljubimo jedni druge, Bog u nama prebiva, i ljubav je njegova savršena u nama.
Boga niko nikad nije video pre nego Ga Hristos objavi - tako treba.

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.983
pa pokaj se :aha:
reci Bogu izvini sto sam hulio na otkrivenje i Jovana :)
mislio sam na tvoje pokajanje, ali ako bas insistiras na duhovnim okicama, objasni kako je to duhovno Jov video Boga ako kaze da PORICE I KAJE SE, da ne mislis mozda sa 3 okom, pitah vec.
Ili objasni kada Hristos kaze OVO
  • Jovan 14,9 ... Ko je video mene, video je Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
jesu li to iste oci, ili Sina gledaju materijalne, a Oca duhovne

7. Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га.
8. Рече Му Филип: Господе! Покажи нам Оца и биће нам доста.
9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца

aeternum

Aktivan član
Poruka
1.633
mislio sam na tvoje pokajanje, ali ako bas insistiras na duhovnim okicama, objasni kako je to duhovno Jov video Boga ako kaze da PORICE I KAJE SE, da ne mislis mozda sa 3 okom, pitah vec.
Ili objasni kada Hristos kaze OVO
  • Jovan 14,9 ... Ko je video mene, video je Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
jesu li to iste oci, ili Sina gledaju materijalne, a Oca duhovne
Jov je razgovarao sa Bogom.
Isus kaze ko je video mene - to znaci ko ga je upoznao, upoznaje je Boga
Jer je isus neko kao Bog.

duhovne oci - gledaju osobine

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.983
duhovne oci - gledaju osobine
cekaj, Filip sa Isusom u 4 oka se gledaju, i isto kaze da od tada, misli od kada je Hristos medju njima, ko Njega vide, vide i Oca.

ali priznajem postoje ljudi koji bi podrzli tvoje tumacenje
Oko je svetiljka telu - Wikipedia
https://sh.wikipedia.org › wiki › Oko_je_svetiljka_telu

Translate this page
Nikolaj Evgrafovič Pestov smatra da Isus ovde misli na duhovno oko, koje čovek čista srca treba razvijati da bi video Boga. Pestov tumači da ako je unutarnje ..

aeternum

Aktivan član
Poruka
1.633
cekaj, Filip sa Isusom u 4 oka se gledaju, i isto kaze da od tada, misli od kada je Hristos medju njima, ko Njega vide, vide i Oca.

ali priznajem postoje ljudi koji bi podrzli tvoje tumacenje
Oko je svetiljka telu - Wikipedia
https://sh.wikipedia.org › wiki › Oko_je_svetiljka_telu

Translate this page
Nikolaj Evgrafovič Pestov smatra da Isus ovde misli na duhovno oko, koje čovek čista srca treba razvijati da bi video Boga. Pestov tumači da ako je unutarnje ..
Pa normalno da se misli na duhovni vid da bi se video Bog.
Njegova licnost.
Jer Bog je duhovno bice.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.983
Pa normalno da se misli na duhovni vid da bi se video Bog.
Njegova licnost.
Jer Bog je duhovno bice.
da se misli? ja te ne pitam sta se misli, nego sta Isus misli kada kaze npr.

8. Ако ли те рука твоја или нога твоја саблажњава, одсеци је и баци од себе: боље ти је ући у живот хром или кљаст, него ли с две руке и две ноге да те баце у огањ вечни.
9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.
ruka, noga, po dve, oko, po dva - jel i tu misli na duhovne oci, ili na fizicke?
u stvari pokazi mi i jedno mesto da Hristos kaze nesto da je doslovce duhovno da bih uopste pokusao da shvatim na bazi cega ''se misli''

22. Свећа је телу око. Ако дакле буде око твоје здраво, све ће тело твоје светло бити.
znaci, kazes oko je duhovno,a telo, jel se ljudi mole Bogu za svoje duhovno ili fizicko zdravlje?
Isus nastavlja pricu, oko, telo, pa dolazi do odela
28. И за одело што се бринете? Погледајте на љиљане у пољу како расту; не труде се нити преду.
jel to prica o fizickom odelu ili duhovnom?
idemo dalje, ...kada salje 70-oricu
3. Идите; ето ја вас шаљем као јагањце међу вукове.
4. Не носите кесе ни торбе ни обуће, и никога не поздрављајте на путу.
jel to misli o duhovnim kesama, torbama, obuci?

i ne odgovori za to duhovno oko, jel to trece oko, ili sta? jel tih duhovnih imamo isto par, ili mozda vise, ili samo jedno? ili nasim materijalnim ocima se pravimo da vidimo duhovno, jer se ''normalno tako misli''? jel su nam samo oci duhovne, a za telo moramo da sacekamo, kako ''se misli''? jel kao ovaj sto misli da imamo jedno unutrasnje
Pestov tumači da ako je unutarnje "oko čisto", tj. ako čovek ume da vidi mrlje greha na odeći svoje duše, on će imati mogućnost pokajanja, a kroz pokajanje očišćenja i preobraženja. Ako mu je pak oko "nečisto", tj. nema mogućnosti da vidi mrlje greha, onda nema ni mogućnosti pokajanja.[4]
zato ja i pitah za pokajanje vase koji imate to oko, ''kako se misli'' - ovaj sve misli duhovno, i odecu cak - da treba cisto oko za pokajanje, pa jel ima neko od vas to cisto oko unutarnje da je video ogrehovljenu odecu i pokajao se?

Poslednja izmena: