Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Čovek i zver jesu jedno dok se čovek ne preobrazi na stranu dobra (Boga). Blud, hula na duha svetoga, razvrat, ubistva, silovanja. Sve što jeste deo žiga. Žig nije nešto što se udari kao pečat. Ako se čovek odupre zlu i prihvati Boga i dobro, Bog će njega zapečatiti da niko ne može da mu naudi i da ga preobrati. Kao što postoji i žig zveri. On isto ima pečat, ali suprotam Božijem.
 
Svi ljudi po rođenju nose greh Adamov. Deca imaju isti jer dobijaju znanje
ali deca ipak nisu jedno sa zveri. Zašto bi nam onda Isus savetovao da budemo kao deca?

Čovek i zver ijesu jedno dok se čovek ne preobrazi na stranu dobra (Boga). Blud, hula na duha svetoga, razvrat, ubistva, silovanja. Sve što jeste deo žiga. Žig nije nešto što se udari kao pečat. Ako se čovek odupre zlu i prihvati Boga i dobro, Bog će njega zapečatiti da niko ne može da mu naudi i da ga preobrati. Kao što postoji i žig zveri. On isto ima pečat, ali suprotam Božijem.

mislim da si hteo da kažeš da čovek koji nije sa Bogom, on je sa zveri. Tj. da svako mora da odabere da li će biti sa Bogom ili će ostati pod uticajem zveri.
 
Odmah po početku Adam i Eva žive u neznanju što je raj za ljude. Kada pojedoše za drveta saznanja, oni su izbačeni iz raja. Zato je znanje greh
to nije drvo saznanja. nego drvo poznavanja dobra i zla. drugim rečima kad su počeli da sude ko je dobar a ko loš pali su u greh. Zato nam Isus savetuje da ne sudimo. Znanje samo po sebi nije greh. Greh je kad se znanje zloupotrebljava.
 
to nije drvo saznanja. nego drvo poznavanja dobra i zla. drugim rečima kad su počeli da sude ko je dobar a ko loš pali su u greh. Zato nam Isus savetuje da ne sudimo. Znanje samo po sebi nije greh. Greh je kad se znanje zloupotrebljava.
Da, u pravu si, pogrešno sam ime koristio kada je u pitanju drvo. Svakako, hteo je dati ljudima slobodu da razlikuju dobro od zla jer bi inače bili mašine bez svesti, bez ikakvog saznanja o bilo čemu. Svakako je rekao, ako probaju plod, umerće. To je sada vrlo teško razumeti šta se smatra pod rečju da će umrti.
 
Da, u pravu si, pogrešno sam ime koristio kada je u pitanju drvo. Svakako, hteo je dati ljudima slobodu da razlikuju dobro od zla jer bi inače bili mašine bez svesti, bez ikakvog saznanja o bilo čemu. Svakako je rekao, ako probaju plod, umerće. To je sada vrlo teško razumeti šta se smatra pod rečju da će umrti.
I da nisu uzeli plod bili bi roboti, jel tako?
 
Verni? Nisu životinje koje ostaju verne gazdi. Prosto bi egzistirali bez ikakvog znanja o sebi i o drugima. Kao što ni mašina ne zna da postoji
Pogresno si shvatio.
Ako ti je zena verna, to ne znaci da je zivotinja.Sta bi trebalo, da te izneveri, da bi bila covek?Takodje prijatelj.Brat...
Prestani da lupas i pocni logicno da razmisljas.
Covek se razlikuje od masine pre svega po volji. Ima svoju volju da bira - npr :hoce li biti veran ili neveran...Nije programiran kao masina...
 
Tako je. Programirani da rade kako je tvorac učinio. Ali je ipak dao ljudima svest da biraju. Da odaberu i razlikuju dobro od lošeg. Da ne utiče on na njihov izbor.
pa što ih je onda kaznio kad su prihvatili taj dar?
ja mislim da su oni i pre jedenja ploda sa drveta poznavanja dobra i zla znali šta je dobro a šta loše. Jedenjem ploda sa tog drveta dobili su ideju da su ljudi dobri ili zli, a to je izvor crno belog pogleda na svet tj. sujete. Samo Bog može da sudi pravedno jer samo on zna šta je u srcima i mislima ljudi. A Adam i Eva su poželeli da budu kao Bog i počeli da sude, jedino što oni kao i svi ljudi do dan danas nisu mogli da čitaju srca i misli i da sude pravedno.
 
pa što ih je onda kaznio kad su prihvatili taj dar?
ja mislim da su oni i pre jedenja ploda sa drveta poznavanja dobra i zla znali šta je dobro a šta loše. Jedenjem ploda sa tog drveta dobili su ideju da su ljudi dobri ili zli, a to je izvor crno belog pogleda na svet tj. sujete. Samo Bog može da sudi pravedno jer samo on zna šta je u srcima i mislima ljudi. A Adam i Eva su poželeli da budu kao Bog i počeli da sude, jedino što oni kao i svi ljudi do dan danas nisu mogli da čitaju srca i misli i da sude pravedno.
Kaznjeni,osteceni su od onoga koji ih je prevario.Zasto bi ih inace varao?

Onaj koji kupuje drogu ,biva ostecen od same droge i dilera koji hoce na njemu da zaradi.
 
pa što ih je onda kaznio kad su prihvatili taj dar?
ja mislim da su oni i pre jedenja ploda sa drveta poznavanja dobra i zla znali šta je dobro a šta loše. Jedenjem ploda sa tog drveta dobili su ideju da su ljudi dobri ili zli, a to je izvor crno belog pogleda na svet tj. sujete. Samo Bog može da sudi pravedno jer samo on zna šta je u srcima i mislima ljudi. A Adam i Eva su poželeli da budu kao Bog i počeli da sude, jedino što oni kao i svi ljudi do dan danas nisu mogli da čitaju srca i misli i da sude pravedno.
Kako su mogli da znaju za bilo kakvu ideju i da sude ljudima kada su bili jedini? To je sve zbrda-zdola opisano u edenu.
 
Pogresno si shvatio.
Ako ti je zena verna, to ne znaci da je zivotinja.Sta bi trebalo, da te izneveri, da bi bila covek?Takodje prijatelj.Brat...
Prestani da lupas i pocni logicno da razmisljas.
Covek se razlikuje od masine pre svega po volji. Ima svoju volju da bira - npr :hoce li biti veran ili neveran...Nije programiran kao masina...
Ako ti je žena verna, prava reč je da je ona odabrala tebe i da svakog dana tebe smatra pravim čovekom koga treba voleti. Nije ona verni pas. Ne postoji tako nešto kao "da te izneveri". Svako ima mogućnost da bira. Ako je neko odlučio da te izneveri, to je njnihov izbor. A ne tvoje očekivanje da oni moraju biti onakvi kakvim ih ti zamišljaš. Nema potrebe da mi govoriš da lupam i da razišljam logično. Izražavam svoje mišljenje koje nije kako ti kažeš lupanjne. A to da li ja razmisljam logično ili ne je takođe stvar percepcije. Možda ti ne misliš logično. Ali ti sigurno to neću reći. Ovde je a priori rasprava, a ne nauka.
 
Ako ti je žena verna, prava reč je da je ona odabrala tebe i da svakog dana tebe smatra pravim čovekom koga treba voleti. Nije ona verni pas. Ne postoji tako nešto kao "da te izneveri". Svako ima mogućnost da bira. Ako je neko odlučio da te izneveri, to je njnihov izbor. A ne tvoje očekivanje da oni moraju biti onakvi kakvim ih ti zamišljaš. Nema potrebe da mi govoriš da lupam i da razišljam logično. Izražavam svoje mišljenje koje nije kako ti kažeš lupanjne. A to da li ja razmisljam logično ili ne je takođe stvar percepcije. Možda ti ne misliš logično. Ali ti sigurno to neću reći. Ovde je a priori rasprava, a ne nauka.
Potrudi se da smisleno komentarises a ne da pises bilo sta ili da se besmisleno prenemazes.
 
Kako su mogli da znaju za bilo kakvu ideju i da sude ljudima kada su bili jedini? To je sve zbrda-zdola opisano u edenu.
pa ja verujem da su jedenjem sa drveta poznavanja dobra i zla pokupili sujetu. Oni nisu imali druge ljude da im sude, ali se taj gen sujete preneo na njihove potomke. I od onda svaki čovek mora da se bori sa svojom sujetom (čiji je jedan od glavnih načina ispoljavanja potreba da se sudi drugima) da bi duhovno uzrastao.
 

Back
Top