Quantcast

Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.136
Niko ne moze dokazati da si ti stvoren po nekakvom "obrazu", jer takav obraz ne postoji, a priroda je jedinstven bog koji nema licnost, niti je misaon entitet..To sto ti verujes da si stsvoren od boga, je tvoj najveci zivotni problem. Boga nema, pa nema, v\erovao ti koliko god hoces. Pogledaj anatomsku mapu coveka i uporedi sa anatomskom mapom bilo kog sisara, pa razmisli. Taj duhovni sklop o kome ti pises je tvoj intelekt koji se tokom zivota razvija, od totalno nesvesnog bebirona pa do zrelosti i nakon toga.
Мени не треба доказ, ја знам да сам створен по образу Божјем, а Бог је личност и ја због тога немам никаквих проблема.
Види мало докле је стигао развој вештачке интелигенције, али и даље неко мора да инсталира програм у хардвер.

hogarius

Elita
Poruka
15.130
I jesmo li u nekom momentu, ustanovili, sta tacno traze ovi nevernici na forumu religija? Bilo bi lepo kad bi se bar neki udostojio da odgovori, da ne nagadjamo.
Dakle, tvoje pravoslavlje ti tesko pada, jer te stalno nekoi zaduzen za tvoj mentalni sklop,

Kad si vec postaavio tako infantilno i nimalo inteligentno pitanje, da ja tebe priupitam, zasto si ti uopste seo ispred ekrana tvog PS-a? Da li tim olaksavas svoj religijom i popovskim zastrasivanje zivot ili trazis psiholoko olaksanje. A, mozda i nekakvu utehu za zivotne propuste i brojna razocaranja..

Poslednja izmena od moderatora:

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.136
Dakle, tvoje pravoslavlje ti tesko pada, jer te stalno nekoi zaduzen za tvoj mentalni sklop, podseca da si zastranio jos od malih nogu.

Kad si vec postaavio tako infantilno i nimalo inteligentno pitanje, da ja tebe priupitam, zasto si ti uopste seo ispred ekrana tvog PS-a? Da li tim olaksavas svoj religijom i popovskim zastrasivanje zivot ili trazis psiholoko olaksanje. A, mozda i nekakvu utehu za zivotne propuste i brojna razocaranja..
А ко је задужен за његов ментални склоп?😀

hogarius

Elita
Poruka
15.130
Znam, to "ali ne po svsku cenu" sluzi kao opravdanje za cinjenje raznih zlodela. Svi ratovi i sukobi prozeti su religijskim ucenjima i podstrekivanjima, a i religijska uceja su se sirila "ognjem i macem". Iskustva su brojna i bogata.
Iz prilozenog se vidi da ja tebi, tek pristiglom, nedefinisanom i neformiranom forumasu smetam. Koliko si ti nedorecen i sebican! Umesto da ti meni smetas, ja ti zadajem glavobolju. Pravi pravcati drcni svetosavski pravoslavac.

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.136
Iz prilozenog se vidi da ja tebi, tek pristiglom, nedefinisanom i neformiranom forumasu smetam. Koliko si ti nedorecen i sebican! Umesto da ti meni smetas, ja ti zadajem glavobolju. Pravi pravcati drcni svetosavski pravoslavac.
Зашто мислиш да ми задајеш главобољу или да ми сметаш? Нисам знао да за форум треба нека диплома или сертификат, па волонтирање итд!? А шта си ти неки велики Србин😀?

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.136
Znam, to "ali ne po svsku cenu" sluzi kao opravdanje za cinjenje raznih zlodela. Svi ratovi i sukobi prozeti su religijskim ucenjima i podstrekivanjima, a i religijska uceja su se sirila "ognjem i macem". Iskustva su brojna i bogata.
Ти то не схваташ и бојим се да никад нећеш схватити. Не почињу ратови због религије, већ због жудње за моћи појединаца или одређених групација са одређеном сфером интереса, а на религију се пребацује лоптица да се скрене пажња.

hogarius

Elita
Poruka
15.130
Ти то не схваташ и бојим се да никад нећеш схватити. Не почињу ратови због религије, већ због жудње за моћи појединаца или одређених групација са одређеном сфером интереса, а на религију се пребацује лоптица да се скрене пажња.
Da, ceo svet nas ne razume, jne shvataju nas jeer smo mi pametni, a oni glupi, pa zato nam se sve ovo obija o glavu.Pa mi smo najzaostaliji narod u Evropi, zaostajemo u svakom pogleddu, a ovde se kru*ima da smo nenadmasivi.

Ti jedva da si video srednju skolu, a drzis predavanje onima koji su stekli fakultetske diplome.

Ocigledno da smo na veoma niskom nivou pameti.
P.S. Pa zar tvoj crkveni poglavar ne zagovara rat sa Siptarima, a indirektno i sa Amerikancima.

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.136
Da, ceo svet nas ne razume, jne shvataju nas jeer smo mi pametni, a oni glupi, pa zato nam se sve ovo obija o glavu.Pa mi smo najzaostaliji narod u Evropi, zaostajemo u svakom pogleddu, a ovde se kru*ima da smo nenadmasivi.

Ti jedva da si video srednju skolu, a drzis predavanje onima koji su stekli fakultetske diplome.

Ocigledno da smo na veoma niskom nivou pameti.
P.S. Pa zar tvoj crkveni poglavar ne zagovara rat sa Siptarima, a indirektno i sa Amerikancima.
Па што живиш у овом по твојим ријечима глупом и заосталом народу, дигнеш сидро пријатељу, правац европа, будеш међу својима по интелекту и свјетовним назорима, а не да се препуцаваш на форуму са оваквим неписменим провинцијалцима.

.Gogilli.

Iskusan
Poruka
5.022
Зашто мислиш да ми задајеш главобољу или да ми сметаш? Нисам знао да за форум треба нека диплома или сертификат, па волонтирање итд!? А шта си ти неки велики Србин😀?
diploma, pa rodni list da se vidi gde si rodjen, pa onda licna karta da se vidi gde sad zivis, pa odakle su ti majka, otac, deda, baba, pa drugi deda, druga baba, pa cukundede, prababe i tako u nedogled jer na forumu imamo Milana Tarota koji za svakoga zna da kaze dal je pismen ili nepismen, odakle je, gde zivi, kako zivi, samo izgleda nije svestan svoje nesvesti :)

InternetExplorer

Aktivan član
Poruka
1.222
Dakle, tvoje pravoslavlje ti tesko pada, jer te stalno nekoi zaduzen za tvoj mentalni sklop,

Ako je pitanje infantilno i nimalo inteligentno, a ti ne umes da odgovoris na njega, sta si onda ti?

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.396
diploma, pa rodni list da se vidi gde si rodjen, pa onda licna karta da se vidi gde sad zivis, pa odakle su ti majka, otac, deda, baba, pa drugi deda, druga baba, pa cukundede, prababe i tako u nedogled jer na forumu imamo Milana Tarota koji za svakoga zna da kaze dal je pismen ili nepismen, odakle je, gde zivi, kako zivi, samo izgleda nije svestan svoje nesvesti :)
Hogi zvani tarot

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
13.435
U to vreme nije bio nikakav lateranski sabor.
Održani su neki lokalni sabori, zatim, dva koja su priznata kao Vaseljenska (Efes 431 i Halkidon 451), jedan koji je prepoznat kao "razbojnički" (Efes 449), kao i jedan veoma posećen, ali nepriznat kao vaseljenski (Efes 475).
I svima njima, centralna tema je bila pitanje Hristove ličnost, a ne anđeli ;)
Greska, izvinjavam, ovako pise:

Četvrti lateranski koncil bio je dvanaesti ekumenski koncil Katoličke crkve održan 1215. za pontifikata pape Inocenta III.
Inocent III.
je svojom bulom Vineam domini Sabaoth od 19. aprila 1213., pozvao sudionike budućeg koncila, tako da su oni imali dovoljno vremena da se pripreme za početak u Lateranskoj palači u novembru 1215 god.

Tada je i odluceno da su andjeli duhovna bica.