Pearl Jam

Nirvana nikako nije prvi grunge bend .

Inace zanimljivi su ti zajednicki albumi razlicitih grunge bendova kao npr. temple of the dog, mad season, mirrorball.....

kako je dobra pesma river of deceit .... nikad ne bih prepoznao da to mike svira,skroz drugi stil od pj...

Odlican je ! Samo film jos nisam pogledao....

Film uopste nije los, ali moras da budes u raspolozenju za njega i da te generalno ne smaraju duuuugi kadrovi prirode.

Ali meni je bilo cudno dok sam gledala, jer sam do tad avec album znala napamet i imala sam svoje slike /atmosferu za svaku pesmu, pa mi je bilo malo cudno da vidim kako su to uklopili u film.

Film uopste nije los, ali moras da budes u raspolozenju za njega i da te generalno ne smaraju duuuugi kadrovi prirode.

Ali meni je bilo cudno dok sam gledala, jer sam do tad avec album znala napamet i imala sam svoje slike /atmosferu za svaku pesmu, pa mi je bilo malo cudno da vidim kako su to uklopili u film.

ja cim sam ga odgledao... zaljubio sam se u njega - to mi je sad No 1 na listi omiljenih :mrgreen:

Ne znam, meni je to toliko neverovatno da sumnjam da uopste dolaze.......mislim da nisam vec bio jednom na njihovom koncertu onda bih bio ubedjen da je nemoguce da dodju....dok ih nisam video uzivo nisam vreovao ni da postoje.......pise da opet dolaze i u zg......

haha mozda u novembru,samo pitanje je koje godine........ mada trebao bi da izadje novi album ove godine(iako je planiran za sledecu ali valjda hoce da pozure da bi ga nazvali twenty :) ) uz film,knjigu i radio stanicu........ verovatno posle svega toga i krenu na neku turneju mada sobziromnato da u evropu dolaze svakih 10 godina,nacekacemo se jos....a i pitanje je da li ce kod nas doci i ako budu dolazili... a secam se da je edi rekao jos u zagrebu "vidimo se sledece godine".....pa one preice da dolaze na egzit...ajaaaooo...

Moje mišljenje je da je Riot Act vrhunac njihovog stvralaštva i ne sviđa mi se pravac u kom su krenuli posle njega....... poprimili su malo stil novijih engleskih pop bendova (tipa Coldplay...mada Pearl Jam to naravno rade neuporedivo bolje) a brže pesme su im previše slične i liče na neuspeli pokušaj nekog panka......

Ali i pored toga ima dobrih pesama na Avokadu i Bekspejseru....... odnosno uglavnom su dobre, ali desilo se par promašaja što nikada ranije nije bio slučaj ....

Mind your manners mi se ne sviđa iz gore nabrojanih razloga......(kao ni Fixer i Got some...)

Lightning Bolt sam čuo snimak sa koncerta i svidela mi se , jedva čekam da je čujem preko kvalitetnog snimka (mada sam čuo jedan isečak i malo sam se razočarao jer sam mislio da će prelazi da budu u tvrđem fazonu (tipa In my tree) a ono ispalo da će biti opet malo više pop )

Sirens je prelepa. Vrhunska. (Eddie je peva ćerki... koja reč jbte - ćerka ..... Kćer... )

Hear the sirens, hear the sirens
Hear the sirens, hear the circus, so profound
I hear the sirens more and more in this here town

Let me catch my breath to breathe and reach across the bend
Just to know we’re safe, I am a grateful man
This light has been alive and I can see you clear

I have to take your hand and feel your breath for fear this someday will be over
I pulled you close, so much to lose knowing that nothing lasts forever

I didn't care, before you were here
A distant laughter with the ever after
But all things change, let this remain

Hear the sirens covering distance in the night
The sound echoing closer, will they come for me next time

For every choice, mistake I made, it's not my plan
To send you in the arms of another man
And if you choose to stay, I'll wait, I'll understand

It's a fragile thing this life we lead, if I think too much, I can’t get overwhelmed
by the grace, by which we live our lives with death over our shoulders
Want you to know, that should I go, I always loved you, held you high above too
I studied your face, the fear goes away

It's a fragile thing this life we lead, if I think too much, I can’t get overwhelmed
by the grace, by which we live our lives with death over our shoulders
Want you to know, that should I go, I always loved you, held you high above too
I studied your face, the fear goes away, the fear goes away, the fear goes away

The fear goes away

Nadam se evropskoj turneji ... idem pa ma gde došli.

Poslednja izmena:
Nisam znala da je posvecena cerki. A koliko znam on ima dve cerke. :confused:Malo mi cudno sto je samo jednoj posvetio. Meni se svidjaju obe pesme za koje su izbaceni spotovi. Sirens stvarno ima nesto....Primetila sam da nasi ljudi dosta komentarisu ispod te pesme na youtube-u :)

Nije on javno izjavio da je posvetio pesmu ćerki ni kojoj konkretno...ali to je neka pretpostavka....tako sam negde pročitao ....ima logike kad pročitaš tekst......može da se odnosi na obe, možda i nije, možda je ženi......ne znam....povlačim napisano....

To je zato što yt zna da si iz srbije pa ti prikazuje najviše komentara ljudi iz srbije....da si iz mađarske iskakli bi ti mađari i tako dalje.....

Back