Pearl Jam

bas suprotno... meni su izgubili sav shmek koji su imali... sirovu agresivnost i energiju su zamenili suptilnim govnima koje nam iznova serviraju zadnjih 15ak godina...

mislim da se i samim njima nesvidja bas nesto, nego su im tanki dzepovi.. jednostavno neznam kako coveku koji je odpevao ili odsvirao alive, w m a, animal, bugs... ili bilo sta moze ovo da bude pa barem dopadljivo...

pearl jam je ovo...

............

ovo novo je previse mekano da bude prl dzem z:lol:


hmm... oni 'evoluiraju' kao ljudi i muzičari, stoga se i menja zvuk i atmosfera u pesmama
iako slušam ne više od tri pesme sa albuma koji su nastali posle yield-a, nekako bi mi bilo urnebesno smešno kada bi pearl jam i dalje forsiro tu agresivnost i kada bi "matori" vedder izigravao agresivnog klinca i kada bi se bacako po bini i publici kao pre x godina


* * *

ovo je sjajno..
 
hmm... oni 'evoluiraju' kao ljudi i muzičari, stoga se i menja zvuk i atmosfera u pesmama
iako slušam ne više od tri pesme sa albuma koji su nastali posle yield-a, nekako bi mi bilo urnebesno smešno kada bi pearl jam i dalje forsiro tu agresivnost i kada bi "matori" vedder izigravao agresivnog klinca i kada bi se bacako po bini i publici kao pre x godina


* * *

ovo je sjajno..

to jes', al o5 netreba da gube taj edge koji su imali... nemoraju da nam prodaju podgrejana govna z:)
 
Sledeceg utorka, tj. za 6 dana, u klubu "[panic room] ZICA" (oni koji ne znaju, adresa je Kraljevica Marka 5, od Zelenjaka nadole) je PEARL JAM LIVE NIGHT (audio & video), a ja sam DJ. Dakle, bice i pustanja muzike (pazljivo probrano sa oficijelnih butlega 2000 / 2003 / 2006 / 2009, kao i po koji snimak iz 1. dekade postojanja benda) + video projekcije nekih od koncerata/dvd-jeva. Stvarno bi bilo dobro da se neki broj vas pojavi sto prvenstveno zbog vas koji volite PJ to i zbog nekog upoznavanja, eventualne razmene muzike itd. Ne bih voleo da bude posle "nismo culi, nismo bili obavesteni...", a posle mesec dana zbog toga sto je bio prazan kluba ukine se i samo vece i apsolutno nista nije postignuto. Ni vi ni ja. Nije bas cesto tako nesto, tj. cak mislim da i niko do sada nije pustao cele veceri samo uzivo snimke sa njihovih koncerata. Naravno, znam da je radni dan, ali to i nije neko posebno opravdanje ako negde zelis makar na 2 sata da banes. Ja sam i sam 236 puta odlazio tako radnim danom negde na nesto iako sam sutradan ujutru imao obaveze. Pocinje od 21h, a traje do 02h, tako da uvek moze da uleti poslednji dnevni prevoz i to... Malo sam udavio, ali tako treba i mora, slozicete se, zar ne? 8 ) Ziveli!
 
Poslednja izmena:
Ih, al' je zamrla tema... Planira li neko mozda do Venecije 6. jula (HEINEKEN JAMMIN' FEST) ? Pored PJ, sviraju i SKUNK ANANSIE, BEN HARPER & THE RELENTLESS 7, WOLFMOTHER i THE GOSSIP. Postoji organizacija iz NS-a, tj. BG-a. Put, tj. povratna (bus/minibus/kombi, u zavisnosti od broja ljudi, sto znaci da je kvorum cetvoro ljudi) je 80 evra, a ulaznica za to vece je 50 evra. Drug i ja vec uplatili, da ne bude da su se opet rasprodale karte, kao sto je bila situacija sa Berlinom. Nas nekoliko hteli za Berlin, odista, raspolozenje u vezi toga na nivou, kad 3,5 meseca pre samog koncerta - SOLD OUT! Nema tu, mora, kad su oni u pitanju, na vreme da se obezbede karte.Eto, tako, da znate, mozda vas je zanimalo. A ova Venecija mi je vrh, vece je odlicno, tj. bendovi i izvodjaci, a i super je pride ako, kao ja, niste nikada bili tamo. 8 )
 
@ PieceOfAir Svaka cast ! Javi obavezno kako je bilo!



@justEKV u Zagrebu? I ja sam bio na koncertu, progurao sam se do drugog reda :) Eddie kad je sisao dole dao daire devojci ispred mene, ruka joj je bila 5 cm bliza :( ali ti u prvim redovima su fanovi koji ih prate na svim koncertima pa oni uvek udju prvi, tako da je verovatno sa namerom dao bas njoj....
 
Sta da se zbori, jos jednom su objasnjene stvari. Dan pun preokreta... Prvo, nismo videli ni G od grada jerbo je bila nenormalna guzva, amorali smo da se parkiramo na mestu samog dogadjaja, a do grada treba da se sipci jos. Ispalio nas prevoz do tamo, mislim tamosnji gradski, sat vremena cekali, uzas!!! Nema veze, zaebavli se mi ovako, poneo gitaru, svirali, pevali i tako to. Konacno, priblizilo se 17h, a u 17:45 krece SKUNK ANANSIE. Pre toga - kisa, vetra, najgore vreme ikada!!! I, naravno, sta je moglo da nam prodje kroz glavu - nemoj da mi se ponovi 2007. god. kada nisu zbog oluje nastupali! Svakako, ovi sacekaju malo, kontaju da ce stati kisa i to se i, gle cuda, desi. I dalje oblacno , ali bez kise. Ma, bre, nema greske, ludilo! Ja sam bas njihov fan, a za razlikju od drugih festivala, svirali su cak 4 vise (16)! Zatim su nastupili BEN HARPER & THE RELENTLESS 7. Isto vrh svirka. Isto duze nego na drugim festivalima! Ne znam sve pesme, aliimam nekako njuh za to da provalim ako je nesto dobro i na 1. uvo. Zove Edija i sviraju, tj. pevaju "UNDER PRESSURE", obrada QUEEN-a. Za kraj - meni omiljkena "UP TO YOU NOW" i to je to. Dok smo cekali PJ, razvedrilo se sasmo tako. Oni krecu, ostalo je istorija...Svirka je trajala tacno 2 sata. 45000 dusa... Mesto odrzavanja - divno. To je, inace, najveci park u Evropi (San Djulijano). Od "rariteta" i meni zanimljivih pesama - "PRESENT TENSE", "BREATH", "ONCE", "MFC". A zvuk, jaoooo... Kakav Zagreb... Bilo je i tamo super, naravno, ali zvuk - megagigahiperturbogalaktican! Imate, naravno, setlistu i na njihovom sajtu i na setlist.fm, pa ako vas zanima - bacite oko.
 
Zaboravih da dodam (ne znam ni ja kako) i "RED MOSQUITO" sa Benom! 8>)

@Ginger Pa, ne, ovog puta nije bilo nikakve sanse da sviraju kod nas. Pa, samo su u Belfastu, Dablinu i Berlinu, sto se Evrope tice, svirali solo koncerte, sve ostalo su bili festivali. A fadrfaking EXIT, naravno, rezervisao FNM i misli da je apsolutno resen problem sa rock bendovima. Mislim, sta, PLACEBO... Grdno... Nego, dobro, nije to sad neka tema. Nego, mozemo samo da zalimo sto 2006. god. nisu kod nas svirali, tad su opleli po skoro citavoj Evropi. Naravno, svi Srbi zeljni toga da ih cuju su zapalili u Zagreb. Ko je mogao, naravno. A bas je trebalo tada da sviraju kod nas, ali smo mi, naravno, debosi i ko zna sta i kako smo zasrali.
 
Ma, na ovoj turneji, tesko. Mislim, pogledas evropske gradove, tj. festivale, koje su bili ranije zakazali za ovu godinu i vidis da su u svim razvijenijim zemljama kontali da odrade po 1 nastup, bilo festival bilo solo. Ih, kad bismo mi imali primat u svemu tome, tj. od svih tih silnih gradova... Hocu da kazem da nesto sumnjam u to da oni sad kao imaju nesto licno protiv nas, bez obzira na pojavljivanje na NO BOUNDARIES kompilaciji pre celih 11 godina... A 2006. god. smo imali veliku sansu da uletimo na njihovu mapu. Isto nas i RADIOHEAD, recimo, zaobilazi toliko godina...
 
Inače obožavam GRUNGE.Tako da volim ne samo Pearl Jam , nego i Nirvanu i Alice in Chains,a Soundgarden onako.Ipak od Pearl Jam mi se svidja album Ten izuzetno, a svaki sledeci sve manje (dobri su mi i Vs i Vitalogy).Jedino ovaj zadnji sa ovim pesmama Just Breath i The Fixer se malo popravio.Inace najbolja pesma je JEREMY.
 
Kada sam procitala vase komentare zaista sam se odusevila.Napokon da ima ljubitelja grunge muzike koja je, moram priznati jako zapostavljena kod nas, ali je fantasticna.Muzika za sva vremena.Sto se tice Pearl Jam-a, sve pohvale.Jedan od najboljih bendova, koji je zadrzao ono sto mnoge grupe nisu mogle.I sto je najbitnije nije presao u komercijalu.Jako me nervira sto svi kada se pomene grunge odmah pomisle na Nirvanu, jeste da je grupa Nirvana prvi grunge band ali kvalitet Pearl Jam-a i pesama je daleeeeeeeko visi od Nirvane.Glas Veddera je nesto fantasticno,originalno, kvalitetno.
Naravno tu su i Alice in Chains, Temple of the Dog, Mad Season, Soundgarden kao i mnogi drugi.
 

Back
Top