Pearl Jam

Dobri su i oni i Soundgarden,naravno Nirvana ali verovatno znate da je na Seattle sceni pocetkom 90-ih bilo mnogo boljih bendova koji nisu hteli da se prodaju muzickoj industriji vec ostanu dosledni sebi i prave ziku bez opterecenja i ganjanja D.Geffena ili nekog drugog.
Inace,meni je Garden,naj stvar a album prvi,Ten,naravno.
 
Koliko ja znam Pearl Jam je izbegavao komercijalizaciju svoje muzike maksimalno, chak ni spotove nisu pravili valjda
i nisu odrzhavali koncerte zbog protestovanja kod ticketmastera i koznashtajosh
 
Koliko ja znam Pearl Jam je izbegavao komercijalizaciju svoje muzike maksimalno, chak ni spotove nisu pravili valjda
i nisu odrzhavali koncerte zbog protestovanja kod ticketmastera i koznashtajosh

Bez da te uvredim ako su ti oni fav bend, ali to je sve bunt radi reklame.Jesu oni to radili ali su posle bili jos popularniji sto je kontradikcija...kad udjes u masinu,nema izlaza.Pitaj Cobaina.
 
Bez da te uvredim ako su ti oni fav bend, ali to je sve bunt radi reklame.Jesu oni to radili ali su posle bili jos popularniji sto je kontradikcija...kad udjes u masinu,nema izlaza.Pitaj Cobaina.

Pazi, ako je sve to radi reklame usrali su sve skroz.
Poshto su mogli imati mnogo bolju reklamu kroz PRAVU REKLAMU.
Kroz neku komercijalizaciju svaki popularniji bend mora proci, to je neminovno, ali je chinjenica da se Pearl Jam trudio da ostane van toga.
over the course of the band's career its members became noted for their refusal to adhere to traditional music industry practices, including refusing to make music videos and engaging in a much-publicized boycott of Ticketmaster. In 2006, Rolling Stone described the band as having "spent much of the past decade deliberately tearing apart their own fame."
 
Inace gledao sam gomilu koncerata na kojima eddie peva obrade ili gostuje na necijim koncertima i sa kim god da peva, ciju god pesmu on napravi da bude toliko bolje od originala, genijalan je.... nije da sam pristrasan ali stvarno... ima prelep glas i osecaj.....
 
Meni se bas svidja novi album. Mislim da je dostojan naslednik prethodnog, a to je, ja cenim, i najbitnije u njihovom slucaju jer to indirektno ukazuje da nikad nisu bili ispod nekog proseka. Inace sam dugogodisnji fan i to, skupljam svakakve snimke, imam svakakve koncerte, sto audio, sto video, razne, tj. skoro sve faze benda. Pa, mozda neko i zeli da se malo izporazmenjujemo, ja sam itekako za. 8 )
Samo, nekako se ne bih slozio da "GOT SOME" ima pop uticaje, tj. prizvuk. To sam negde vec procitao kao recenziju/komentar i nije mi se se svidelo. Mislim, bez obzira sto ih mnogo volim, ne volim kad osetim da je nesto tu pogresno protumaceno i definisano. Uostalom, tekst pomenute pesme kida, a gradacija koju, kao i uvek doktorski rade, nije omanula ni ovaj put. A uzivo je bas izrokaju.
Sviram gitaru i pevam u bendu i znam, izmedju ostalog, dosta pesama da sviram od PJ, pa ako i ovde neko svira guitaru ili je spretan sa tarabukama/nekim udaraljkama, mozemo tako nekad da organizujemo neki session, da se skupimo, pevamo, pijemo i stale zabave... Pravi fanovi Dzema su posebni ljudi, u to sam se do sada milion puta uverio.
 
Ma, ja sam u fazonu da idem u Berlin, posto je "najblizi". 8 ) Vidim da je 60 ojra karta. Skupa je, mamu mu, istina, ali cenim da se do tada skupiti neka solidna kinta. Bar se zna sve to na vreme. A steta, stvarno su imali nepotvrdjene datume bas u te neke dane EXIT-a... No, dobro, da na zalazimo u pozadinu stvari, ko je koliko tu par bio spreman da izdvoji i ko je imao prednost...
 
Preslušah nove pesme više puta, odlično!

bas suprotno... meni su izgubili sav shmek koji su imali... sirovu agresivnost i energiju su zamenili suptilnim govnima koje nam iznova serviraju zadnjih 15ak godina...

mislim da se i samim njima nesvidja bas nesto, nego su im tanki dzepovi.. jednostavno neznam kako coveku koji je odpevao ili odsvirao alive, w m a, animal, bugs... ili bilo sta moze ovo da bude pa barem dopadljivo...

pearl jam je ovo...



ovo novo je previse mekano da bude prl dzem z:lol:
 

Back
Top