Патријарх: Да није било браће Руса, градили бисмо Храм Светог Саве још 100 година

Mackich

Domaćin
Poruka
3.014
До краја октобра требало би да буду готови сви радови на унутрашњем уређењу Храма Светог Саве, а патријарх Иринеј је тим поводом истакао велике заслуге Руса, оцењујући да без њих тај посао не би 100 година био завршен.

https://rs.sputniknews.com/vesti/20...-bismo-hram-svetog-save-jos-100-godina-video/
 
До краја октобра требало би да буду готови сви радови на унутрашњем уређењу Храма Светог Саве, а патријарх Иринеј је тим поводом истакао велике заслуге Руса, оцењујући да без њих тај посао не би 100 година био завршен.

https://rs.sputniknews.com/vesti/20...-bismo-hram-svetog-save-jos-100-godina-video/
Za kog predsedničkog kandidata navijaš, Emihs i ja smo se nešto opkladili
 
Koliko kraduckate sasvim moguce.

Ali ta priča , tako više ofucana , kao svugde neko uzima silnu lovu ...

Obično neka olinjala matora drtina , koja je ceo život negde se grebala uvek izvede zaključak kako neko nešto krade , samo on grdan poštenjačina
 
До краја октобра требало би да буду готови сви радови на унутрашњем уређењу Храма Светог Саве, а патријарх Иринеј је тим поводом истакао велике заслуге Руса, оцењујући да без њих тај посао не би 100 година био завршен.

https://rs.sputniknews.com/vesti/20...-bismo-hram-svetog-save-jos-100-godina-video/
Taj se hram već gradi toliko dugo da je upravo sramotno.
I ne, nemojte mi pominjati ratove, cunamije i zemljotrese. Ebote, Nemci su izgradili Nemačku koliko beše posle drugog sveCkog, i koliko znam ni Japanci se nešto ne ubiše od obnove posle nuklearne katastrofe. Bar ne mereći VEKOVIMA. Hram Svetog Save se gradi ko da su nas Američani bombardovali nukleranim glavama, a mi u isto vreme imali cunamije, potrese i šumske požare, što je sve pobilo i spalilo pola zemlje. E PA NIJE. Čula sam teoriju da se završetak toliko dugo vuče zato što je zamišljeno da svaka generacija da svoj doprinos - ne znam jel to tačno, al ako jeste i uzevši u obzir da sve što je pismeno iz ove zemlje odlazi, puno ćete se načekati. I, da ne pominjem pomoć - Rusa. :roll:
 
До краја октобра требало би да буду готови сви радови на унутрашњем уређењу Храма Светог Саве, а патријарх Иринеј је тим поводом истакао велике заслуге Руса, оцењујући да без њих тај посао не би 100 година био завршен.

https://rs.sputniknews.com/vesti/20...-bismo-hram-svetog-save-jos-100-godina-video/
Neka Irinej objavi,koliko je para dala Vlada srbije,pa onda da razgovaramo.Rusi nikada nikome nisu davali,a da im posle naplate stostruko i to,
sa zelenaskom kamatom.
 
Taj se hram već gradi toliko dugo da je upravo sramotno.
I ne, nemojte mi pominjati ratove, cunamije i zemljotrese. Ebote, Nemci su izgradili Nemačku koliko beše posle drugog sveCkog, i koliko znam ni Japanci se nešto ne ubiše od obnove posle nuklearne katastrofe. Bar ne mereći VEKOVIMA. Hram Svetog Save se gradi ko da su nas Američani bombardovali nukleranim glavama, a mi u isto vreme imali cunamije, potrese i šumske požare, što je sve pobilo i spalilo pola zemlje. E PA NIJE. Čula sam teoriju da se završetak toliko dugo vuče zato što je zamišljeno da svaka generacija da svoj doprinos - ne znam jel to tačno, al ako jeste i uzevši u obzir da sve što je pismeno iz ove zemlje odlazi, puno ćete se načekati. I, da ne pominjem pomoć - Rusa. :roll:
Hirosima i Nagasaki su unisteni do temelja,atomskim bombama 1946 godine,od strane Amera.Deceniju kasnije,i jedan i drugi grad,iz pepla su podignuti,
jos lepsi,jos veci,nego pre bacanja atomske bombe.Sada nam ovaj problematicni cilager,prica kako crkvu treba graditi,nekoliko stotina godina.
Glupost i bezobrazluk.Nikada necemo saznati,gde su sve otisle (i kome) svi oni milioni Eura koje smo mi,iz budzeta dali.On to (Irinej) ne pominje.
On pominje samo ruse....bljak...
 
Nacija koja iole drži do sebe, u stanju je sama sebe izgraditi i posle najgorih pogroma. Istorija je puna takvih slučajeva. Čak i u srpskoj istoriji ima sličnih primera. I, ne zanima me: e pa lako je bilo Nemcima kad je Zapad bio na njihovoj strani - to su samo izgovori. To što smo mi danas sve osim nacije koja drži do sebe neka je druga priča. Mislim da bi hram, kao i još stotine stvari u ovoj zemlji bilo mudrije prećutati, jer čega se pametan stidi time se budala ponosi.
 
До краја октобра требало би да буду готови сви радови на унутрашњем уређењу Храма Светог Саве, а патријарх Иринеј је тим поводом истакао велике заслуге Руса, оцењујући да без њих тај посао не би 100 година био завршен.

https://rs.sputniknews.com/vesti/20...-bismo-hram-svetog-save-jos-100-godina-video/

Hvala majcici Rusiji!

Rusija donira spomenike murale mozaike , pare - Amerika "donira" bombe i osiromaseni uranijum!

I pare svojim spijunima i domacim izdajnicima koje posle knjize kao "americka pomoc Srbiji"
 
Hvala majcici Rusiji!

Rusija donira spomenike murale mozaike , pare - Amerika "donira" bombe i osiromaseni uranijum!

I pare svojim spijunima i domacim izdajnicima koje posle knjize kao "americka pomoc Srbiji"

neka je i dzonom, samo da je rusko :per:
 
До краја октобра требало би да буду готови сви радови на унутрашњем уређењу Храма Светог Саве, а патријарх Иринеј је тим поводом истакао велике заслуге Руса, оцењујући да без њих тај посао не би 100 година био завршен.

https://rs.sputniknews.com/vesti/20...-bismo-hram-svetog-save-jos-100-godina-video/

Kada si bio poslednji put unutra, šta po tebi kao postavljaču teme znači gotovo, jeri to znači i da je Kaluđerica gotova... Jesi video ispred stalno nešto polomljeno ploče beton i tamo iza Hrama a kod Vatikana gde prođe milion i po ljudi dnevno cakum pakum...
 
први и основни проблем је то што највећи храм једног хришћанског народа не треба и не може бити посвећен ниједном националном светитељу, него Христу. зато и врачарски храм треба да се зове Дом Спасов (Вазнесење Господње) илити Велика Црква Христова, како се зове и Жича, која је била првобитно и најстарије седиште поглавара Српске Цркве, коју је освештао и посветио лично Свети Сава. тек друга по значају и величини црква престонице треба да носи име најважнијег националног светитеља. мора се знати неки ред и поредак, а ми смо ту побркали лончиће. није ни чудо што је овај несрећни Иринеј потпуно застранио.
 
владика Атанасије рече да је Иринеј Најгори Патријарх у целој повести Српске Цркве. а ја му верујем.
To sada nije vazno. Patrijarh je rekao istinu u ovom slucaju.
 
To sada nije vazno. Patrijarh je rekao istinu u ovom slucaju.
он је рекао нешто чега бисмо се ми као народ требали стидети. а он стида нема, као што знамо. други народ нам гради цркву, која је колективна задужбина Срба. идемо по свету и просимо да бисмо саградили највећи храм у овом делу Европе. наша гордост, а туђи трошак. а чак и не увиђате колико је то срамотно.
 
он је рекао нешто чега бисмо се ми као народ требали стидети. а он стида нема, као што знамо. други народ нам гради цркву, која је колективна задужбина Срба. идемо по свету и просимо да бисмо саградили највећи храм у овом делу Европе. наша гордост, а туђи трошак. а чак и не увиђате колико је то срамотно.
Koliko znam, nismo "prosili" za Hram kod Rusa, to je bila njihova odluka i dobra volja.
 
владика Атанасије рече да је Иринеј Најгори Патријарх у целој повести Српске Цркве. а ја му верујем.

Šta tebe briga kakav je Patrijarh i šta tebe briga kako će se zvati hram.
 
Koliko znam, nismo "prosili" za Hram kod Rusa, to je bila njihova odluka i dobra volja.
наравно да смо просили, јер Иринеј нема ни стида ни срама. такви катедрални храмови се у Европи граде по неколико столећа, зашто ми треба да журимо? зато што је овај запео да га заврши пре него крепа. да би се он ту сахранио. то је његова фараонска гробница, Иринејева пирамида.
 
наравно да смо просили, јер Иринеј нема ни стида ни срама. такви катедрални храмови се у Европи граде по неколико столећа, зашто ми треба да журимо? зато што је овај запео да га заврши пре него крепа. да би се он ту сахранио. то је његова фараонска грлбница, Иринејева пирамида.
hm...hm...mogle su i vladike, da malo odvoje kešovine...dobro im biznisi idu
 
Koliko znam, nismo "prosili" za Hram kod Rusa, to je bila njihova odluka i dobra volja.

Takođe to je i investicija Rusije , da Srbija bude tačka okupljana svih pravoslavnih , koji iz razno raznih razloga, političkih interesnih ne mogu biti blisli Moskvi

To je takođe i promocija Pravoslavlja .

Hram je i naša velika pobeda: nismo odustali i kada je bila stopitrana gradnja , nismo odustali ni kada smo najviše trpeli i patili, nismo odustali ni kada su se vlasti menjali i naši pogledi

Hram se gradio i za vreme Miloševića, Đinđića, Koštunice, Tadića, Vučića ... meni je to dokaz da je politika prolazna a naša država konstanta
 

Back
Top