"U Srebrenici nije bilo genocida" - Efraim Zurof

Ni u jednom trenutku nisam pomislio da ti imas kapacitet da iskreno osudis zelju za genocidom kod mnogih u svom narodu, kao ni da iskreno zalis tudje zrtve ...Jednostavno ti poput velike vecine to ne mozes,niti umes...Ne moze se to kod tebe promeniti, mislices na isti nacin na koji misli Zeljko Mitrovic, Dragan J. Vucicevic, Seselj ili neki Hrvat ljubitelj ustasa ili Bosnjak koji opravdava vehabije koljace....Svi ste vi na istom nivou sa koga vam nema pomeranja...
Ово што ти радиш је чист зулум.
Којих жртава? Сребреничких?
Схвати да то нису жртве, за мене су они непријатељски војници.
Ја док сам се рокао са 'жртвама' нисам чуо ни за једног.
Може ли у ту твоју главу ући да сам био борац ВРС-е?
Како знаш да нисам учествовао у акцији елиминације непријатељске колоне?
Сад би да ти мене да натераш да се поклоним непријатељу.
Па да су имали части, због које би се сваком непријатељу војнички поклонио,
не би им се ни десио расап војске и народа.
Могли су мирно дочекати крај рата у заштићеној зони али не, треба нападат чак
и команду ВРС-е па побећи у заштићену зону.
О зверствима при бандитским испадима из демилитаризоване зоне да и не говорим,
општепозната је ствар. Знам да ти ниси чуо за то али ја ово и не пишем због тебе.

Добро, можда од некадашњих 150-160 хиљада има сада десет хиљада, мислио сам на већину која је ипак у Источном Сарајеву.
Нећу више да скрећем тему са Сребренице, нека иде својим током како гласи наслов теме.
I ja sam mislila na stanovnike Lukavice.

To au sve neka opravdanja za zlocine...Ima li bar neke percepcije ili nacina da se postavis,a da ta desavanja i zlocini imaju otezavajucu okolnost?
Ja osuđujem sve zločine pa samim tim i zločin koji su počinili pripadnici srpske strane u Srebrenici.Nisam siguran korisniče kiriku 1 da Ti osuđuješ baš sve zločine.Eto na primer američke zločine u Vijetnamu relativizuješ i negiraš.
Kad kažem da osuđujem znači da se s tim ne saglašavam tojeste da ne mislim da je zločin nešto dobro ni nešto je trebalo da se dogodi ni kad su žrtve pripadnici Srbima suprostavljene strane a Srbi počinioci.Međutim ti zločini su se već dogodili i jedino što Srbima preostaje jeste da svoj stav o zločinima koje su počinili pripadnici srpske strane upodobe opšteprihvaćenom odnosu prema zločincima "u svojim redovima" i zločima koje su počinili odnosno prema žrtvama tih zločina a taj odnos nije takav kakvim ga Ti pokušavaš da predstaviš nego bitno drukčiji i može da se kaže sasvim suprotan.Ne samo kad je reč o Srbima susednim etničkim grupama s kojima su Srbi bili ili još uvek jesu u sukobu nego i kad je reč o mnogo ozbiljnijim nacijama kakve su nemačka,američka,francuska...
Ne znam od kud Tebi i svima drugima sa takvim stavovima ideja da bi Srbi u tom pogledu trebalo da se razlikuju u odnosu na druge narode?
Naravno,to što ti zagovaraš i želiš neće se dogoditi jer tako nešto uopšte nije u prirodi čoveka pa ni u prirodi kolektiviteta kakve su nacije.

GLjYlCEXIAA0P93

Ja osuđujem sve zločine pa samim tim i zločin koji su počinili pripadnici srpske strane u Srebrenici.Nisam siguran korisniče kiriku 1 da Ti osuđuješ baš sve zločine.Eto na primer američke zločine u Vijetnamu relativizuješ i negiraš.
Bezbroj je zlocina, nego ja racunam da relativizovati znaci u temi o Srebrenici pricati o zlocinima Belgijanaca ili zlocinima u Vijetnamu...Kao sto bi bila relativizacija u temama o USA ili Vijetnamu naturati pricu o zlocinima nasih oficira u Srebrenici...Toliko je istina i neistina ispisano u temama o americkim zlocinima i tamo nema mene da pricam o nekakvoj Srebrenici...Ja sam tek na ovoj temi o Srebrenici, a zlocine iz Vijetnamskog rata nam donosis ti...
Kazes kako ti kao i svi osudjujes to streljanje u Srebrenici...I sta to znaci? Pa to su samo reci pobogu covece, njih je lako izgocarati i one ti cine da se ti osetis boljim covekom...Ali ti ne zalis istinski...Zelis da pronadjes gresku u prebrojavanju mrtvih, ne prezires pocinioce, ne zalis iskreni ni za jedni ubijenim Bosnjakim...Ugodno je to zaljenje...

Bezbroj je zlocina, nego ja racunam da relativizovati znaci u temi o Srebrenici pricati o zlocinima Belgijanaca ili zlocinima u Vijetnamu...Kao sto bi bila relativizacija u temama o USA ili Vijetnamu naturati pricu o zlocinima nasih oficira u Srebrenici...Toliko je istina i neistina ispisano u temama o americkim zlocinima i tamo nema mene da pricam o nekakvoj Srebrenici...Ja sam tek na ovoj temi o Srebrenici, a zlocine iz Vijetnamskog rata nam donosis ti...
Kazes kako ti kao i svi osudjujes to streljanje u Srebrenici...I sta to znaci? Pa to su samo reci pobogu covece, njih je lako izgocarati i one ti cine da se ti osetis boljim covekom...Ali ti ne zalis istinski...Zelis da pronadjes gresku u prebrojavanju mrtvih, ne prezires pocinioce, ne zalis iskreni ni za jedni ubijenim Bosnjakim...Ugodno je to zaljenje...
Nisam se ni jednom rečju bavio prebrojavanjem žrtava u Srebrenici.Ne znam kakva bi drugačija mogla biti izjava o žaljenju zbog žrtava ako ne izjava iz čiste pristojnosti.Ja nikoga od tih ljudi nisam poznavao.Verovatno ih nikad nisam ni sreo na ulici.Za mene su to samo zamišljena bića čija smrt sa mnom nisu ni u kakvoj vezi.To su samo brojevi kao što su i nekom Bošnjaku ili Hrvatu ili Šiptaru ili Amerikancu,Nemcu.Francuzu ubijeni Srbi samo zamišljena bića i brojevi.
Ne može tu biti nekakvog istinskog žaljanja jer nije moguće žaliti broj.
Američke i druge zločine sam spomenuo ne u cilju relativizacije Srebrenice nego u kontekstu odnosa prema zločinima,zločincima i žrtvama.

Мислио сам да су то онако као шала сузе, због тога што ниси тада ишла и Прву гимназију а не касније.

Стихови јесу будаласти, а Лоша који је ишао у Прву и његова љубав су били!

Koliko ja pamtim Sarajevo iz perioda osnovne škole, svi sarajevski štreberi su sanjali da upišu "elitne" gimnazije, jezičku Prvu gimnaziju ili matematičku Drugu gimnaziju. Ne znam da li su se posle rata kriterijumi za upis srozali jer više ne živim u Sarajevu, ali ova mi se cirkuzantkinja ne uklapa u tu priču. Previše je prosta, primitivne svesti, opsednuta mržnjom, polupismena, bez umeća da napiše prosto proširenu rečenicu. Pre ću poverovati da je Mica Trofrtaljka studirala na Oksfordu, nego da je ova cirkuzankinja išla u nekakvu elitnu jezičku gimnaziju.

Koliko ja pamtim Sarajevo iz perioda osnovne škole, svi sarajevski štreberi su sanjali da upišu "elitne" gimnazije, jezičku Prvu gimnaziju ili matematičku Drugu gimnaziju. Ne znam da li su se posle rata kriterijumi za upis srozali jer više ne živim u Sarajevu, ali ova mi se cirkuzantkinja ne uklapa u tu priču. Previše je prosta, primitivne svesti, opsednuta mržnjom, polupismena, bez umeća da napiše prosto proširenu rečenicu. Pre ću poverovati da je Mica Trofrtaljka studirala na Oksfordu, nego da je ova cirkuzankinja išla u nekakvu elitnu jezičku gimnaziju.
Ah, žao mi je što ću ti srušiti Snješka, ali završila Prvu i ja i dosta članova moje porodice :D
I ne tjeraj me da ti ja, polupismena, lektorišem budalaštine koje prosipaš ovdje ;)

Tako je draga koleginice, nismo bili licno prisutni kad su ubijali ljude.

Ali su se Skorpioni pobrinuli da sve to uredno snime, sa sve svojim licima i licima ubijenih, na kojima se vide i deca identifikovani u uzrastu od 17 godina

I onda to odnesu u video klub da svi gledaju

Znas, tesko je negirati to. Karadjordje nije radio takve stvari, pored svog zla koje su Turci naneli Srbiji.

Milos Obrenovic, etc. Da ne duzim pricu, verujem da kontas da se jedan Mladic nikada ne sme stavljati u istu ravan sa pravim Srpskim vitezovima
Radio je verovatno i Karađorđe, radili su verovatno i Turci nama. Ne opravdavam ubijanje ratnih zarobljenika kad god ima uslova kad god ima prostora za bezbedno sprovođenje u pritvor ali makar neka od te dece su bili borci. Sećam se intrvjua sa jednom od majki koja je držala sliku sina u uniformi.

A vama pasalo ko budali šamar a i bio je agent kosa deklarirani Srbin šta vam još triba!Imali ste Karadžića i Aliju koji je ucjenama Babu,što je bio lagan posao za tajne službe detronizirao jer Babo nije radio za državne službe.Imali ste sve a opet popušili pa sad kmečite:cool:
Ал си се ти погубио у тој интерпретацији и све поставио обрнуто, сад да ли намјерно или зато што немаш појма је сасвим друга прича.

Radio je verovatno i Karađorđe, radili su verovatno i Turci nama. Ne opravdavam ubijanje ratnih zarobljenika kad god ima uslova kad god ima prostora za bezbedno sprovođenje u pritvor ali makar neka od te dece su bili borci. Sećam se intrvjua sa jednom od majki koja je držala sliku sina u uniformi.
da li je Karadjordje izveo neke organizovane pogrome nad Turcima, mi o tome nemamo dokaza. nemamo zapisa, a Karadjordje se sigurno nije snimao ako je ubijao Turke, ako je klao neke babe, tursku decu i slicno, niti je to turio na portret iznad kamina. dakle krivica, ako postoji, nije dokaziva.

za Turke ne mozes reci da su verovatno radili zlocine nego jasno da jesu radili zlocine, jer za to imas brdo dokaza. ne nad srpskim narodom, gde god su imali teritorije.

Ово што ти радиш је чист зулум.
Којих жртава? Сребреничких?
Схвати да то нису жртве, за мене су они непријатељски војници.
Ја док сам се рокао са 'жртвама' нисам чуо ни за једног.
Може ли у ту твоју главу ући да сам био борац ВРС-е?
Како знаш да нисам учествовао у акцији елиминације непријатељске колоне?
Сад би да ти мене да натераш да се поклоним непријатељу.
Па да су имали части, због које би се сваком непријатељу војнички поклонио,
не би им се ни десио расап војске и народа.
Могли су мирно дочекати крај рата у заштићеној зони али не, треба нападат чак
и команду ВРС-е па побећи у заштићену зону.
О зверствима при бандитским испадима из демилитаризоване зоне да и не говорим,
општепозната је ствар. Знам да ти ниси чуо за то али ја ово и не пишем због тебе.
Kako je danas, majstore, roka li se? :zper:

https://www.blic.rs/vesti/politika/...-u-un-se-nekad-glasa-zbog-politike-ne/j2q26my

"U SREBRENICI NIJE BILO GENOCIDA" Jedan od najvećih svetskih stručnjaka za Holokaust: U Generalnoj skupštini UN ponekad se glasa zbog politike, ne zbog istine​

U Srebrenici se nije dogodio genocid, već ratni zločin, poručio je jedan od najvećih svetskih stručnjaka za Holokaust Efraim Zurof i istakao da se taj pojam danas bez ikakve sumnje zloupotrebljava u političke svrhe, ali i da Generalna skupština UN ne može da odredi šta je genocid.
- Izvorna definicija reči genocid je pokušaj da se uništi jedan čitav narod, to nije ono što se desilo u Srebrenici, ono što se tamo desilo je ratni zločin - rekao je Zurof, koji je direktor Centra "Simon Vizental".

Zurof smatra da je najveći problem u tome što Generalna skupština UN nije telo koje može da odredi šta je genocid.

- To su ljudi koji zastupaju određene države koje se bave politikom i ponekada glasaju ne zbog istine, već zbog politike - precizira Zurof.

Zurof smatra da je najveći problem u tome što Generalna skupština UN nije telo koje može da odredi šta je genocid.

- To su ljudi koji zastupaju određene države koje se bave politikom i ponekada glasaju ne zbog istine, već zbog politike - precizira Zurof.

- Genocid je jedna od najgorih mogućih tragedija i zbog toga mnogi ljudi pokušavaju da tvrde da su njihovi neprijatelji želeli da počine genocid protiv njih i da su ga počinili. Međutim, to često nije slučaj - jasan je Zurof.

"Ne znam ni za kakav genocid na Kosovu"​

Komentarišući najavu samoproglašenog Kosova da će podići tužbu protiv Srbije za "genocid" i da će biti zahteva za ratnu odštetu, Zurof je u izjavi za beogradsku N1 tv., istakao da "ne zna ni za kakav genocid koji je počinjen na Kosovu".

- Oni žele da prikažu situaciju što je gore moguće, a šta je gore od genocida i Holokausta. Tako da će oni da tvrde da je izvršen genocid na Kosovu, a da li je istina nije, nije istina. Oni viču genocid i nadaju se da će dovoljno zemalja da ih podrži, jer se to radi iz političkih razloga, a ne zbog istine - naveo je Zurof.
Ej bre, čujem šta ovaj priča, ali moja baba bi rekla da je to obično laganje da bi se nešto izvuklo iz čaršave. Pa šta sad, ko će da se ku*ca sa svim tim?

Ko da razlupa glavu oko toga ko je šta uradio? Nek' se svi malo smire i gledaju svoja posla.

Je*bi ga, politika je politika, al' kad počnu sa tim "genocidom", onda to postane kao ona stara priča o vuku i ovcama, ko zna ko je tu vuk, a ko ovca.

Ne živi pored mene, živi sa mnom. Rade sa mnom, školovali se sa mnom, družimo se, živimo zajedno.
Lažeš, ne živite zajedno. Ti si iu neke pordinjske kasabe upala u srpski stan u Sarajevu. Što bi ye vraćala u rupu iz koje si pored grada iz kojeg je protjerano 127 000 ljudi koji su gradili taj grad.

Sada smo napravili novi grad, svoje Istočno Sarajevo koje nije samo Lukavica već spoj više naselja.

Lažeš, ne živite zajedno. Ti si iu neke pordinjske kasabe upala u srpski stan u Sarajevu. Što bi ye vraćala u rupu iz koje si pored grada iz kojeg je protjerano 127 000 ljudi koji su gradili taj grad.

Sada smo napravili novi grad, svoje Istočno Sarajevo koje nije samo Lukavica već spoj više naselja.
Tokmaku, ja i svi moji rođeni u Sarajevu ihihi koliko generacija unazad.
Nesretni rat nas otjerao sa.Grbavice, zahvaljujući domaćim Srbima bar smo živi, preživjeli vikend "ratnike" iz Srbije (zbog tih vikendaša i smatram da i Srbija snosi osgovornost u zločinima)
A ti, lažov, koji je vjerovatno pronašao sebe u stihovima "Karadžiću ljubim te u bradu, bio sam na selu a sada sam u gradu" i dalje laprdaj, širi laži i mržnju, za drugo nisi sposoban.
Treba da te opet javno obrukam i pozovem na kafu, na koju ne smiješ doći? Da uporedimo lične karte?
Dickrecija zagarantovana, neću drugima odati da si kukavica koja se mangupiše samo na netu.

Back