"U Srebrenici nije bilo genocida" - Efraim Zurof

Lažeš, ne živite zajedno. Ti si iu neke pordinjske kasabe upala u srpski stan u Sarajevu. Što bi ye vraćala u rupu iz koje si pored grada iz kojeg je protjerano 127 000 ljudi koji su gradili taj grad.

Sada smo napravili novi grad, svoje Istočno Sarajevo koje nije samo Lukavica već spoj više naselja.
I da, ja se jesam vratila na Grbavicu, koju možete samo sa suzama u očima gledati :D
Hvala Slobo! :heart: na gospodskom gestu u Dejtonu!

Tokmaku, ja i svi moji rođeni u Sarajevu ihihi koliko generacija unazad.
Nesretni rat nas otjerao sa.Grbavice, zahvaljujući domaćim Srbima bar smo živi, preživjeli vikend "ratnike" iz Srbije (zbog tih vikendaša i smatram da i Srbija snosi osgovornost u zločinima)
A ti, lažov, koji je vjerovatno pronašao sebe u stihovima "Karadžiću ljubim te u bradu, bio sam na selu a sada sam u gradu" i dalje laprdaj, širi laži i mržnju, za drugo nisi sposoban.
Treba da te opet javno obrukam i pozovem na kafu, na koju ne smiješ doći? Da uporedimo lične karte?
Dickrecija zagarantovana, neću drugima odati da si kukavica koja se mangupiše samo na netu.
U pravu si.Iz Srbije su dolazili dobrovoljci i vikend ratnici.Nadam se da ce to neko nekada istraziti.Imenom i prezimenom.Mozda te iznenadi kojih imena ce biti vise.Srpskih ili muslimanskih.

U pravu si.Iz Srbije su dolazili dobrovoljci i vikend ratnici.Nadam se da ce to neko nekada istraziti.Imenom i prezimenom.Mozda te iznenadi kojih imena ce biti vise.Srpskih ili muslimanskih.
Znam ja dobro ko je dolazio.
Znam i jako puno imena.
Znam da ih 80% nije došlo dobrovoljno, morali su, natjerani..
Znam i da ih je preostalih 20% narkomani, alkoholičari koji su takvi i došli da pljačkaju, usput ubijaju.

Znam i jako puno imena.
Znam i da ih je preostalih 20% narkomani, alkoholičari koji su takvi i došli da pljačkaju, usput ubijaju.
Pa da dovoljno je ukucati sehidi sandzaka.Vecina ih zijanila na sarajevskom ratistu.Steta sto nisu svi.Jedan vam ja bio prvi covjek armije.Pokusali ste da ga ubijete i ubili mu zenu i njenog brata.Steta sto niste i njega.Ko ga j.

Tokmaku, ja i svi moji rođeni u Sarajevu ihihi koliko generacija unazad.
Nesretni rat nas otjerao sa.Grbavice, zahvaljujući domaćim Srbima bar smo živi, preživjeli vikend "ratnike" iz Srbije (zbog tih vikendaša i smatram da i Srbija snosi osgovornost u zločinima)
A ti, lažov, koji je vjerovatno pronašao sebe u stihovima "Karadžiću ljubim te u bradu, bio sam na selu a sada sam u gradu" i dalje laprdaj, širi laži i mržnju, za drugo nisi sposoban.
Treba da te opet javno obrukam i pozovem na kafu, na koju ne smiješ doći? Da uporedimo lične karte?
Dickrecija zagarantovana, neću drugima odati da si kukavica koja se mangupiše samo na netu.
Js sam isto rođen u Sarajevu, proveo sam čitav rat na srpskoj strani iako nisam učesnik rata, sjećam se kako ste na toj istoj Grbavici ubili Natašu i Milicu snajperom i danas nema ni obilježja gdje su ubijene u ulici Rave Janković dok su igrale lastiša.

Zato meni ne možeš prosipati šuplju ptiču i tu demagogiju o suživotu.

Poslednja izmena od moderatora:
I da, ja se jesam vratila na Grbavicu, koju možete samo sa suzama u očima gledati :D
Hvala Slobo! :heart: na gospodskom gestu u Dejtonu!
Jesi u onaj stan gdje su živjele Milica ili Nataša? Kad izađeš ispred zgrade u park, vidiš li im spomenike? Gaziš svojim poganim nogama preko zemlje gdje su ta djeca krv nedužnu prolila.

Naslađuj se sada srpskim stradanjem i progonom, doći će vrijeme kada će ti se vratiit to ismijavanje žrtava ali ne od ljudi već od Boga. Sa sedmih nebesa ako treba ali će te stići.
Mark my words

djevojcie-copy-427x285.jpg

Znam i jako puno imena.
Odakle je došao vaš komandnat tzv. arbih u Sarajevo Sefer Halilović?
Došao iz Sandžaka 1991. godine da puca po meni i mojoj porodici u srpskom dijelu Sarajeva godinu posle.

Kakve veze Sefer ima sa Sarajevom ? Je li on "srbijanski dobrovoljac" i agresor?

Jesi u onaj stan gdje su živjele Milica ili Nataša? Kad izađeš ispred zgrade u park, vidiš li im spomenike? Gaziš svojim poganim nogama preko zemlje gdje su ta djeca krv nedužnu prolila.

Naslađuj se sada srpskim stradanjem i progonom, doći će vrijeme kada će ti se vratiit to ismijavanje žrtava ali ne od ljudi već od Boga. Sa sedmih nebesa ako treba ali će te stići.
Mark my words

Pogledajte prilog 1534236
2 naspram 1601?
Žao mi je. Rat. Svi su ginuli :)
Pripazi malo na pritisak, srce itd. :D

Znači presjedavajući ne smatra da se desio genocid i glasao je protiv?
Pa što da je glasao protiv? Recimo, igraju utakmicu Bayern i Real Madrid i pobijedi Madrid 3:2. Znači, činjenica da je Bayern zabio dva pogotka, umanjuje pobjedu Reala? Real zapravo nije dobio utakmicu zbog toga što su pala ta dva gola u njegovu mrežu? O čemu ti pričaš?!?

Pa što da je glasao protiv? Recimo, igraju utakmicu Bayern i Real Madrid i pobijedi Madrid 3:2. Znači, činjenica da je Bayern zabio dva pogotka, umanjuje pobjedu Reala? Real zapravo nije dobio utakmicu zbog toga što su pala ta dva gola u njegovu mrežu? O čemu ti pričaš?!?
Znaš li da izdvojeno mišljenje znači da steučnjak iz oblasti prava misli da djelo nije genocid?

2 naspram 1601?
Žao mi je. Rat. Svi su ginuli :)
Pripazi malo na pritisak, srce itd. :D
Gledao sam vam taj spisak. Na tom spsiku dosta je punoljetnih osoba oba pola od 18 - 26 godina. Dobar dio tu je osoba srpske,hrvatske nacionalnosti prema kojima vi imate 0 empatije. Nešto ima međustradalim osoba češkog,jevrejskog,albanskog i nekog drugog porijekla. Na tom spisku je ćerka naših komšija sa Alipašina polja koja je stradala u svom stanu, tako što je njen otac uzeo bombu ubio sebe i nju. Djevojka je bila heroinski zavisnik sa svojih 25 godina.

Gledao sam vam taj spisak. Na tom spsiku dosta je punoljetnih osoba oba pola od 18 - 26 godina. Dobar dio tu je osoba srpske,hrvatske nacionalnosti prema kojima vi imate 0 empatije. Nešto ima međustradalim osoba češkog,jevrejskog,albanskog i nekog drugog porijekla. Na tom spisku je ćerka naših komšija sa Alipašina polja koja je stradala u svom stanu, tako što je njen otac uzeo bombu ubio sebe i nju. Djevojka je bila heroinski zavisnik sa svojih 25 godina.
Gadila bih se sama sebi ako ne bih prestala da vam odgovaram, nek vam je Bog na pomoći.

Oh, pa naravno da sam vidio taj spisak! Mislio sam da je to popis novih superjunaka, ali izgleda da su samo obični ljudi. Ali stvarno, kakav spektakl! Čini se da su se svi popeli na scenu u nekom neobičnom teatru života, zar ne? I toliko različitih likova! Imamo tu sve: od superheroja do nespretne statistike.

Ali, čekaj malo, da li si rekao "0 empatije"? Pa, molim te lijepo! Ja imam empatije za sve, čak i za komarce koji mi krv isisavaju! Ako imaš dilemu, mogu ti poslati i popis empatije koji sam napravio za sve na tom spisku.

A ta priča o komšiji s Alipašina polja zvuči kao da je iz nekog jeftinog trilera. Bomba, heroinski zavisnik, samoubistvo... Čini mi se da je to bila glavna predstava u njihovom životu, a mi smo samo bili publika. Ko zna, možda bi to moglo biti sjajno pozorišno djelo: "Tragedija na Alipašinom polju". Možda bismo mogli da organizujemo audiciju za uloge? Baš bih želio vidjeti ko će dobiti glavnu ulogu u toj avanturi!

Back