Parlez-vous français?

Tam@ra

Primećen član
Poruka
842
Dakle, ljudi, ova tema je otvorena za sve (ne)ljubitelje Francuske: kakav stav imate o Francuzima kao naciji, o Francuskoj kao mjestu za življenje ili odmor, pa čak i o francuskoj kuhinji, kulturi, muzici, filmografiji, i naravno - JEZIKU.
Pa, da vas čujem :)
 
Baš se o tome i radi......
Moja profesorka ima neki svoj sitem učenja, po kome mi nismo krenuli od najprostijih stvari kao što su osnovna vremena, brojevi i to....nego mi po ceo čas slušamo kasete gde oni francuzi nešto brbljaju o nečemu, što naravno, niko ne razume....
Kada je pitamo zašto radimo tako glupi program, jer mi 2 godine slušamo u prazno i ništa ne razumemo, ona kaže da se slušanjem najbolje uči i da je to neki dobar i jedinstveni program iz Francuske....
naravno da se slušanjem i komunikacijom najbolje uči, ali kada se ima neko predznanje....
Možda je onaj program dobar, ali samo za grupu od4-5 učenika, a ne 30.
 
Baš se o tome i radi......
Moja profesorka ima neki svoj sitem učenja, po kome mi nismo krenuli od najprostijih stvari kao što su osnovna vremena, brojevi i to....nego mi po ceo čas slušamo kasete gde oni francuzi nešto brbljaju o nečemu, što naravno, niko ne razume....
Kada je pitamo zašto radimo tako glupi program, jer mi 2 godine slušamo u prazno i ništa ne razumemo, ona kaže da se slušanjem najbolje uči i da je to neki dobar i jedinstveni program iz Francuske....
naravno da se slušanjem i komunikacijom najbolje uči, ali kada se ima neko predznanje....
Možda je onaj program dobar, ali samo za grupu od4-5 učenika, a ne 30.

Čekaj, pa ti francuski učiš na nekom kursu? Ili ipak u školi?
Činjenica jeste da se zaista komunikacijom super nauči, ali se prvo moraju znati neke osnove...Mislim, džabe ti od tog silnog slušanja ako ništa ne razumiješ....!
 

Back
Top