Quantcast

Parlez-vous français?

Tam@ra

Primećen član
Poruka
842
Dakle, ljudi, ova tema je otvorena za sve (ne)ljubitelje Francuske: kakav stav imate o Francuzima kao naciji, o Francuskoj kao mjestu za življenje ili odmor, pa čak i o francuskoj kuhinji, kulturi, muzici, filmografiji, i naravno - JEZIKU.
Pa, da vas čujem :)

QueenOfTheRodeo

Aktivan član
Poruka
1.201
Baš se o tome i radi......
Moja profesorka ima neki svoj sitem učenja, po kome mi nismo krenuli od najprostijih stvari kao što su osnovna vremena, brojevi i to....nego mi po ceo čas slušamo kasete gde oni francuzi nešto brbljaju o nečemu, što naravno, niko ne razume....
Kada je pitamo zašto radimo tako glupi program, jer mi 2 godine slušamo u prazno i ništa ne razumemo, ona kaže da se slušanjem najbolje uči i da je to neki dobar i jedinstveni program iz Francuske....
naravno da se slušanjem i komunikacijom najbolje uči, ali kada se ima neko predznanje....
Možda je onaj program dobar, ali samo za grupu od4-5 učenika, a ne 30.

Tam@ra

Primećen član
Poruka
842
Baš se o tome i radi......
Moja profesorka ima neki svoj sitem učenja, po kome mi nismo krenuli od najprostijih stvari kao što su osnovna vremena, brojevi i to....nego mi po ceo čas slušamo kasete gde oni francuzi nešto brbljaju o nečemu, što naravno, niko ne razume....
Kada je pitamo zašto radimo tako glupi program, jer mi 2 godine slušamo u prazno i ništa ne razumemo, ona kaže da se slušanjem najbolje uči i da je to neki dobar i jedinstveni program iz Francuske....
naravno da se slušanjem i komunikacijom najbolje uči, ali kada se ima neko predznanje....
Možda je onaj program dobar, ali samo za grupu od4-5 učenika, a ne 30.
Čekaj, pa ti francuski učiš na nekom kursu? Ili ipak u školi?
Činjenica jeste da se zaista komunikacijom super nauči, ali se prvo moraju znati neke osnove...Mislim, džabe ti od tog silnog slušanja ako ništa ne razumiješ....!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.