Olmert upozorio da se bliži kraj Države Izrael

bio sam pre 15tak dana u Izraelu tacnije u jerusalimu i vitlejemu (palestinska uprava) pa mogu nesto vise da napisem o tome.

jevreji su fascinantna nacija . taj stepen sloge zajednistva i borbe za zajednicki interes nisam video ni kod jedne druge nacije na svetu.

posebno su me fascinirali kibuci u blizini mrtvog mora na prakticno mrtvoj zemlji pustinji, na kojima jevreji sade biljke koje treba da tu zemlju pretvore u obradivu i plodnu a zatim ce tu da proizvode i seju.


Izrael je inace drzava bez vode, jedina tekuca voda u celoj drzavi je reka Jordan a za svoje useve i uzgoj voca i povrca jevreji dobijaju vodu tako sto preradjuju morsku vodu u slatkovodnu.

kibuci su inace jevrejske zadruge u kojima oni zive , i gde niko nema nista licno svoje, i gde je sva imovina zajednicka.

realni komunizam u praksi - gde su svi jednaki.

svugde su prisutni mladici i devojke od 20 do 25 godina naoruzani automatskim puskama koji sluze svoj dug domovini izrael . muskarci 3 godine zene 2 . deluje malo smesno kada vidite zenu naoruzanu automatskom puskom kako daje strazu na nekom bitnom mestu ali je realno. gde god da zive u svetu jevreji kad napune 20tak godina odlaze u izrael i tamo sluze vojsku muskarci 3 zene 2 godine . I svi zive kao jedan samo za Izrael.

Video sam i Palestince nemam nista protiv njih ali su mi Jevreji simpaticniji.

Izgleda da te jevrejski lobi uzeo pod svoje:sad2:
 
Ako je islo na moju adresu, onda pitam, na osnovu cega si zakljucio da se ja radujem? Ja sam, cisto faktoloski preneo izjavu, bez ikakvih emocija ili smajlija, pa me bas interesuje kako si dosao do tog zakljucka?
Mislio sam na prva dva tri komentara na tvoju temu.

Hajde daj neki link, da procitamo nesto vise o toj ekonomskoj saradnji i prodaji oruzja 90-tih...bas bih voleo da saznam vise o tome...
Pravo da ti kazem, mrzi me sad da trazim, ali ovako, iz glave, mogu da se setim onih Hamera sto je vozao JSO, a sad Zandarmerija. Kupljeni, oklopljeni i naoruzani u Izraelu.

A tokom '90-tih, ono malo juznog voca sto je moglo da se kupi nije dolazilo iz burazerskog Montenegra ili arapskih vukojebina, vec iz Izraela. Priseti se etiketa sa banana, npr. Ja sam na Kalenic pijaci prvi put i cuo za Izrael (jbga, bejah mali).
 
Mislio sam na prva dva tri komentara na tvoju temu.


Pravo da ti kazem, mrzi me sad da trazim, ali ovako, iz glave, mogu da se setim onih Hamera sto je vozao JSO, a sad Zandarmerija. Kupljeni, oklopljeni i naoruzani u Izraelu.

A tokom '90-tih, ono malo juznog voca sto je moglo da se kupi nije dolazilo iz burazerskog Montenegra ili arapskih vukojebina, vec iz Izraela. Priseti se etiketa sa banana, npr. Ja sam na Kalenic pijaci prvi put i cuo za Izrael (jbga, bejah mali).


Jesu li te banane bile gratis ili skupo placene? :think:
 
bio sam pre 15tak dana u Izraelu tacnije u jerusalimu i vitlejemu (palestinska uprava) pa mogu nesto vise da napisem o tome.

jevreji su fascinantna nacija . taj stepen sloge zajednistva i borbe za zajednicki interes nisam video ni kod jedne druge nacije na svetu.

posebno su me fascinirali kibuci u blizini mrtvog mora na prakticno mrtvoj zemlji pustinji, na kojima jevreji sade biljke koje treba da tu zemlju pretvore u obradivu i plodnu a zatim ce tu da proizvode i seju.


Izrael je inace drzava bez vode, jedina tekuca voda u celoj drzavi je reka Jordan a za svoje useve i uzgoj voca i povrca jevreji dobijaju vodu tako sto preradjuju morsku vodu u slatkovodnu.

kibuci su inace jevrejske zadruge u kojima oni zive , i gde niko nema nista licno svoje, i gde je sva imovina zajednicka.

realni komunizam u praksi - gde su svi jednaki.

svugde su prisutni mladici i devojke od 20 do 25 godina naoruzani automatskim puskama koji sluze svoj dug domovini izrael . muskarci 3 godine zene 2 . deluje malo smesno kada vidite zenu naoruzanu automatskom puskom kako daje strazu na nekom bitnom mestu ali je realno. gde god da zive u svetu jevreji kad napune 20tak godina odlaze u izrael i tamo sluze vojsku muskarci 3 zene 2 godine . I svi zive kao jedan samo za Izrael.

Video sam i Palestince nemam nista protiv njih ali su mi Jevreji simpaticniji.

:ok::ok::ok:
 
Цео врх америчке политике је јеврејски. Нанели су више зла Србији него нацисти јеврејима.

Upravo tako! Ja navijam za scenario Izrael skoro nestaje jer je preplavljen muslicima i onda Jese lansiraju atomsku na Palestinu i nestaju svi u kompletu i Srbija se otarasila neprijatelja!
 
Papreno. Ali ih je bilo.

Nisam ni rekao da su nam poklanjali proizvode, vec da su bili jedna od retkih drzava koja je trgovala sa nama.

Pa cim je bilo toliko papreno to znaci da je proizvod dolazio mozda preko trece - cetvrte ruke i da se svako ugradjivao po malo u cenu. Kako znas da je direkt iz Izraela islo u Srbiju? Mislim, ovo je nebitno jer su banane Srbiji u to vreme bile najmanje potrebne, ali ajd da priupitam...
 
Bilo je robe iz svih zemalja, samo ako si imao dovoljno para, da se ne lazemo...
Da, ali si mogao da je kupis kod sanera na Bulevaru, a namirnice iskljucivo na pijaci i u samoposluzi. A tamo, iskljucivo domaca radinost i juzno voce iz Izraela.

Zar i vojska nije prodavala oruzje svima kojima je trebalo?
Koja vojska?
 
Pa cim je bilo toliko papreno to znaci da je proizvod dolazio mozda preko trece - cetvrte ruke i da se svako ugradjivao po malo u cenu. Kako znas da je direkt iz Izraela islo u Srbiju? Mislim, ovo je nebitno jer su banane Srbiji u to vreme bile najmanje potrebne, ali ajd da priupitam...
Banane su ono cega se ja secam, a o drugim vidovima trgovine sam citao po novinama i net-u.

Ne znam kako su stizale u Srbiju, ali nisu bile mnogo skuplje od montenigerskih mandarina (ako se gleda na kilo), a ako me secanje ne vara, pomorandze sa istom etiketom su cak bile i jeftinije.
 
bio sam pre 15tak dana u Izraelu tacnije u jerusalimu i vitlejemu (palestinska uprava) pa mogu nesto vise da napisem o tome.

jevreji su fascinantna nacija . taj stepen sloge zajednistva i borbe za zajednicki interes nisam video ni kod jedne druge nacije na svetu.

posebno su me fascinirali kibuci u blizini mrtvog mora na prakticno mrtvoj zemlji pustinji, na kojima jevreji sade biljke koje treba da tu zemlju pretvore u obradivu i plodnu a zatim ce tu da proizvode i seju.


Izrael je inace drzava bez vode, jedina tekuca voda u celoj drzavi je reka Jordan a za svoje useve i uzgoj voca i povrca jevreji dobijaju vodu tako sto preradjuju morsku vodu u slatkovodnu.

kibuci su inace jevrejske zadruge u kojima oni zive , i gde niko nema nista licno svoje, i gde je sva imovina zajednicka.

realni komunizam u praksi - gde su svi jednaki.

svugde su prisutni mladici i devojke od 20 do 25 godina naoruzani automatskim puskama koji sluze svoj dug domovini izrael . muskarci 3 godine zene 2 . deluje malo smesno kada vidite zenu naoruzanu automatskom puskom kako daje strazu na nekom bitnom mestu ali je realno. gde god da zive u svetu jevreji kad napune 20tak godina odlaze u izrael i tamo sluze vojsku muskarci 3 zene 2 godine . I svi zive kao jedan samo za Izrael.

Video sam i Palestince nemam nista protiv njih ali su mi Jevreji simpaticniji.


Nekima na ovoj temi su simpatični, nekima nisu, ali svi bi mogli da naučimo od njih kako se poštuje i voli svoj narod, i kako se bori za njega - Jevreji kavi god bili kao pojedinačne ličnosti (svugde ima raznih kakraktera, naravno), ne vole sve što je strano, makar bilo i u*rano, i nećete čuti Jevrejina da pljuje na svoje, kao mi - nama smeta sopstvema vojska, školstvo, jezik...da ne nabrajam - a oni cene i poštuju svoje, i trude se da ga unaprede - tako rade pravi ljudi, bez obzira na veru i naciju - a svetska politika je nešto sasvim drugo.
 

Back
Top