Prava gradjanina neke drzave

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.599
On nije vlasnistvo niti vreca za ubijanje ili iskoriscavanje...

Ako drzava ne moze da obezbedi pristojno postovanje prava pojedinca, onda bi mozda trebalo da ogranici broj gradjana na svojoj teritoriji...
I protera ostatak na neko ostrvo ili medjunarodne vode ili u drugu drzavu..

Srbija bi od proterivanja gradjana Srbije imala koristi , ali i Nemacka...

Заиста делује као да грађанин нема никаква права а политичари да имају сва права , али не би требало да буде тако .Они ми требали да стоје у ставу мирно када грађанин пролази поред њих , да клекну на колена пред онима који им дају моћ у руке а превише моћи имају и искориштавају је максимално

Drzava na sve nacine ogranicava poslovnu sposobnost svojih gradjana.

Ne samo otimanjem kroz poreze, vec se na 1000 nacina ogranicava poslovna sposobnost gradjana, ogranicava se upravljanje njihovom privatnom svojinom, kapitalom, ogranicava se sve.

Od države očekujem da mi obezbedi i sačuva elementarno pravo na život i rad u miru koji i sama na mikroplanu održavam.
Od sebe imam više očekivanja nego od države, tako da ne želim da mi se država mnogo useljava u moje bitisanje.
To ne znači da nije dobrodošla, već bi značilo da nisam u stanju da živim normalno, društveno prihvatljivo i primerno, a to bi mi bilo izuzetno traumatično.
Koja prava jedan običan čovek u Srbiji potražuje osim mira i slobode?
Kukamo da je sve skupo, pa ipak kupujemo.
Kukamo na vlast, ali gde god je moguće, ogrebali bismo se za svaku korist od nje, pa i za 3000din.
Kukamo na obrazovanje, ali jedna jaka većina dece ide u školu.
Ne može da se pređe put jer jaka većina ima auto i vozi se sve solo, sve na široko. Retko viđam stari Jugo ili Kec na putu-sve je prešlo na mnogo bolje.
Mislim, na ovu temu osećam da treba da budem skroz pri zemlji.

Nije mi poznato da je Srbija proterivala svoj narod-išli su "trbuhom za kruhom" jer se ovde nema. Ovi koji su ostali, baš im je uvek bilo slatko i lepo jer se nema, a više je njih nego onih koji su uvek odnekud nešto imali i dobijali.

Back