Nije mu dozvoljeno da da krv samo zato što je Srbin

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...

A ja te po 16. put pitam koja je razlika izmedju te dve krvi - a ti opet i opet i opet da NE ZNAS.
Drugim recima - lupetas i ispadas smejurija.
Kladim se da si u nekoj sekti?
 
Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...

Ako ne možeš logički da odgovoriš znači da nisi u pravu. Prihvati to.
 
Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...

Za konstantne gluposti jedne osobe na normalnim forumima se kaznjava. Ti si odavno zasluzila dozivotni ban po tom pravilu. HAJL HITLER

:mrgreen:
 
Pa koja je razlika u krvi :)
Ajd da te cujemo?
Ili tek tako lupetas cisto da nesto kazes :):D:D

Nekad se mislilo da je krv nosilac naslednih osobina...Odatle i ona poslovica ''Krv nije voda'', stavovi da treba ''mesati krv'', a ne odrzavati bracne i seksualne veze izmedju blikih rodjaka zbog degeneracija sto su znali i ljudi mnogo davno, pa i neki obicaji pobratimstva....

Naravno nauka je pokazalo da su nosioci naslednih osobina, geni, odnosno DNK lanci koji se nalaze u hromozomima u jedru polne celije...

Nikom ne treba da bude svejedno ciju krv prima...ako je to nuzno....Sida, hepatitis i razne bolestine nije bas naivno...
 
Gledaj, ja sam rekla da ne bih primila krv, pri cistoj svijesti i zdravoj pameti... A ako bi bila u zivotnoj opasnosti, i postoji samo ta Hrvatska krv, ne bih je primila. A sto se tice razlike, ne znam ni ja, ja je samo ne bih primila. Nisam ja kriva stoi ne mogu da odgovorim na sva vasa pitanja, koja su i vide nego suvisna...
kakva si onda kad nisi pri cistoj svjesti i zdravoj pameti:lol::lol::lol:
 
Nekad se mislilo da je krv nosilac naslednih osobina...Odatle i ona poslovica ''Krv nije voda'', stavovi da treba ''mesati krv'', a ne odrzavati bracne i seksualne veze izmedju blikih rodjaka zbog degeneracija sto su znali i ljudi mnogo davno, pa i neki obicaji pobratimstva....

Naravno nauka je pokazalo da su nosioci naslednih osobina, geni, odnosno DNK lanci koji se nalaze u hromozomima u jedru polne celije...

Nikom ne treba da bude svejedno ciju krv prima...ako je to nuzno....Sida, hepatitis i razne bolestine nije bas naivno...

pa ne spajaš se direkt drajv na venu donora, nego se krv testira jel.
 
Pravilnik o krvi i krvnim sastojcima

Članak 9. stav 2.
Darivatelj mora biti državljanin Republike Hrvatske.


..................

mene samo zanima objasnjenje..

jel to znaci da ako se nesto naknadno utvrdi, npr. bolest i slicno..
traze darivatelja ???
odsteta ili nesto slicno ???

dio odgovora "Objasnila je da se krv od stranih državljana ne uzima zbog stručnih i formalno pravnih razloga. Naime, u slučaju incindentnih situacija kada pacijent primi krv zaraženu nekim virusom, bitno je da darovatelj brzo može biti dostupan".
 
Pravilnik o krvi i krvnim sastojcima

Članak 9. stav 2.
Darivatelj mora biti državljanin Republike Hrvatske.


..................

mene samo zanima objasnjenje..

jel to znaci da ako se nesto naknadno utvrdi, npr. bolest i slicno..
traze darivatelja ???
odsteta ili nesto slicno ???

A mozda ima veze sa testiranjem na SIDU???

Ovi nasi, ako otkriju da je krv HIV+ zovu davaoca da ga obaveste. Mozda zato???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top