Da li više verujete ruskim medijima kao što je Sputnik ili zapadnim medijima kao što je BBC?

Lažu i jedni i drugi, zato treba čitati oba pa pokušati da provališ šta je najverovatnija istina
Naravno da lazu i jedni i drugi.
Sam sebi odredjujem u sta cu povjerovati.Nema drzave na svijetu koja ne laze.
A ko je sampion u laganju?
Po meni prva i najuticajnija zemlja svijeta SAD.
 
Pametan čovek ne može da više veruje Sputniku nego BBC-ju. Ja ne poznajem takvog.

Zapadni mediji su svakako objektivniji jer su slobodniji. Često imaš suprostavljena mišljenja, debatne emisije, novinari su slobodni da istražuju, sve ukupno je dosta raznovrsnije. Mediji sa istoka su uglavnom pod režimskom kontrolom. Ne postoje istraživački novinari (bar ne na slobodi) a informacije su strogo kontrolisanje tako da više služe propagandi nego izveštavanju. Tako ćeš na BBC-ju da čuješ mnogo trulih stvari za UK/US/EU, dok ćes na Sputniku da čuješ samo pozitivno o Rusiji.
 
Zapadni mediji su svakako objektivniji jer su slobodniji. Često imaš suprostavljena mišljenja, debatne emisije, novinari su slobodni da istražuju, sve ukupno je dosta raznovrsnije. Mediji sa istoka su uglavnom pod režimskom kontrolom. Ne postoje istraživački novinari (bar ne na slobodi) a informacije su strogo kontrolisanje tako da više služe propagandi nego izveštavanju. Tako ćeš na BBC-ju da čuješ mnogo trulih stvari za UK/US/EU, dok ćes na Sputniku da čuješ samo pozitivno o Rusiji.
Nema objektivnih medija.. svi su u nečijem vlasništvu dakle istina više ne postoji nego samo novac....
 

Back
Top