Nije gotovo!

Enfroz2891.:
Alzir:lol:..koji cinizam:lol:
Alzir nisu naselili Francuzi u srednjem veku pa da su im posle doshli Arapi.Azir su Francuzi pokorili,kolonija koja je pripojena Francuskoj i posle u borbi za slobodu stekla nezavisnost u pricesu dekolonizacije.Takva poredjenja su moguca samo od olosha i otpadaka kao shto je Protic,i stvarno je zlonamerno praviti ih kada nemaju apsoulutno nikakve veze sa stvarnoshcu..i to zna svako sa elementarnim poznavanjem istorije.
A to da smo mi 2003. kao "imali shanse"je apsolutna laz.Za nekog ko je navodno"realista u politici"izmishljanje bajki ne bi trebalio da bude praksa.Nishta se na spoljnopolitichkom planu u vezi Kosova nije promenilo od 2003.,sem shto je zapad javno izneo ono shto je planirao josh 99.,a i pre.Ti kao hocesh da mi kazesh da je do Ahtisarija(koji je samo US potrchko)kao bilo sve josh otvoreno..i da su oni,eto tako doshli spontano do zakljuchka da je to"najbolje reshenje"?:lol:
I ko je sad nerealan?

Ti se onda bavi istorijom a ne politikom. Srbija je na Kosovo došla 1918 nakon ratnih pobeda i sa Kosova otišla 1999. nakon ratnog poraza. E sada možemo mi da naklapamo o tome koga je tu bilo više pre 1000 godina ali to su priče za domće budale i nikoga drugog neinteresuju. Protić je tu potpuno u pravu i ima hrabrosti a to kaže. To treba ceniti.
Naravno da je lakše blebetati o istoriji, ali to je neogovorno.

2003. je ta priča mogla da se otvara na taj način. Sada više ne može.
Čeda je tu rekao sve što je imalo da se kaže.
 
Pa ako istorija nije vazna shto je spominjesh kao primer?
I po chemu je "bilo shanse"do 2003.?
To je laz i izmishljotina koju Cheda plasira da bi kao ispalo da je zato tada Djindjic bio protiv nezavisnog Kosova.A kao danas bi bilo za....nekrofilisati tako nad ubijenim chovekom je bruka.
 
BlackMusician73:
Ti se onda bavi istorijom a ne politikom. Srbija je na Kosovo došla 1918 nakon ratnih pobeda i sa Kosova otišla 1999. nakon ratnog poraza. E sada možemo mi da naklapamo o tome koga je tu bilo više pre 1000 godina ali to su priče za domće budale i nikoga drugog neinteresuju. Protić je tu potpuno u pravu i ima hrabrosti a to kaže. To treba ceniti.
Naravno da je lakše blebetati o istoriji, ali to je neogovorno.

2003. je ta priča mogla da se otvara na taj način. Sada više ne može.
Čeda je tu rekao sve što je imalo da se kaže.

Protic je jedan idiot.Kad sam ga cuo da lupa kako na KiM treba gledati kao nasu koloniju i kako su se Englezi povukli iz svojih kolonija pa sto ne bi i mi.Zamisli morona.Znaci on poistovecuje teritoriju gde je nastala Srbija sa recimo Indijom koja je nekoliko hiljada km od Engleske.

A sto se tice toga da smo mi uzeli KiM 1918.Pa po tom kriterijumu mi smo i centralnu Srbiju uzeli kada smo otkacili Turke.A KiM siptarsko NIKADA nije bilo.Vece pravo na njega imaju ti Turci.Siptari nemaju nikakvo.
 
Enfroz2891.:
Pa ako istorija nije vazna shto je spominjesh kao primer?
I po chemu je "bilo shanse"do 2003.?
To je laz i izmishljotina koju Cheda plasira da bi kao ispalo da je zato tada Djindjic bio protiv nezavisnog Kosova.A kao danas bi bilo za....nekrofilisati tako nad ubijenim chovekom je bruka.

Ma smejurija.Situacija 2003. i danas je totalno ista.
 
Protic je jedan idiot.Kad sam ga cuo da lupa kako na KiM treba gledati kao nasu koloniju i kako su se Englezi povukli iz svojih kolonija pa sto ne bi i mi.Zamisli morona.Znaci on poistovecuje teritoriju gde je nastala Srbija sa recimo Indijom koja je nekoliko hiljada km od Engleske.

Idiotizam je ideja da je Srbija "nastala" na Kosovu. Ili ideja da to što je neka država nastala na nekom delu teritorije njoj večno daje pravo na tu teritoriju. To su više mitovi nego realne priče.

A sto se tice toga da smo mi uzeli KiM 1918.Pa po tom kriterijumu mi smo i centralnu Srbiju uzeli kada smo otkacili Turke.A KiM siptarsko NIKADA nije bilo.Vece pravo na njega imaju ti Turci.Siptari nemaju nikakvo.

Srbija jeste nastala onda kada je oslobođena od Turaka.Kosovo jeste dobijeno 1918. i tamo je već tada većinsko stanovništvo bilo Albansko. Da smo za ovih 100 godina uradili nepto pametno sa Kosovom ne bi ono danas bilo nezavisno, ali nismo.

Šiptari, ili Albanci na srpskom, tamo danas čine većinu, ali pravo se ne crpi odale već iz političke realnosti.
 
BlackMusician73:
Šiptari, ili Albanci na srpskom, tamo danas čine većinu, ali pravo se ne crpi odale već iz političke realnosti.


Ne lupaj gluposti decko.Srbi su bili ubedljiva vecina na KiM do drugog svetskog rata,cak i posle njega su bili tesna vecina.Tek kasnije pod komunjarskom vlascu represijom nad Srbima i naseljavanjem siptara iz Albanije i kocenjem istih Srbi su postali manjina.Takodje nemoj da mi pominjes sad neke cifre od 2 miliona siptara posto ih toliko nema,da ih ima pristali bi oni na popis a ne bi ga odbijali.

A to ko ima pravo na KiM i slicne price su tesko smece.KiM je srpsko i ne zanima nas nista vise.Ni jedna zemlja u svetu se nece odreci svoje teritorije pa zasto bi mi.I to jos da je damo majmunima kakvi su siptari.
 
Po podacima koje je ovde postavio jedan Albanac ,Albanaca je na Kosovu 1948. bilo je 68%....kada se uzmu ratna razaranja+zabrana komunista da se proterani Srbi vrate na Kosovo i veoma verovatna pretpostavka da su se i za vreme rata naseljavali iz Albanije kao i posle(Kosovo je bilo u sastavu Velike Albanije pod Italijom tako da se ovo ne moze tako olako odbaciti)...znachi uz sve to ispada da su srbi do 1941. na Kosovu bili vecinsko stanovnishtvo.A 1941. nije bila pre 1000 godina....shta se tek sve radilo posle 48.,pod tim istim komunistima tamo dole valjda je vec opshte poznato.
Ali naravno.....istorija je za budale i nerealne koji se gube u chinjenicama...bolje je radi pruzanja"ruke pomirenja"reci da su Albanci bili vecina na Kosovu i pre 1912.(:
 
U Politici je pre par godina izašla tabela sa popisima stanovništva rađenim pre Drugog svetskog rata na kojima se vidi da su Albanci i tada bili većina. Sve to ipak nije bitno jer bi Kosovo moglo biti deo Srbije sve da tamo živi 100% Albanaca samo da je Srbija bila pametna.

Koliko ne znaš šta pričaš govori i ovo: 1948. 727.820 stanovnika (Albanci 68,5 %, Srbi 23,6 %)

A to ko ima pravo na KiM i slicne price su tesko smece.KiM je srpsko i ne zanima nas nista vise.Ni jedna zemlja u svetu se nece odreci svoje teritorije pa zasto bi mi.I to jos da je damo majmunima kakvi su siptari.

Ovakav govor mržnje je posledica teških frustracija.
Zemlje se ipak odriču svojih teritorija kada ih realno izgube, isto će važiti i za Srbiju koja je vodila 5 ratova i izgubila ih. Kosovo je mala cena.
 
Ti si bre ili mnogo glup ili nemas dobre namere i zajebavas ovde.
O kakvom ti govoru mrznje pricas?
Znaci govor mrznje nije kada neko hoce da ti otme deo teritorije nego kada je branis.
 
BlackMusician73:
Koliko ne znaš šta pričaš govori i ovo: 1948. 727.820 stanovnika (Albanci 68,5 %, Srbi 23,6 %)
Ti se stvarno pravish lud...pa i ja sam to napisao u svom postu ali:
Da li su komunisti ZABRANILI proteranim Srbima da se vrate posle rata?
Da li su se Albanci naseljavali i u periodu 41.-45.?
Albanci jesu bili vecina 48.,to sam i ja rekao ali ta vecina je posledica etnichkog chishcenja i proterivanja fashistichkog rezima za vreme rata a taj fashizam je samo promenio oblik u komunizam i krenuo suptilnijim metodama da radi istu stvar.
Fashisti su na Kosovu sproveli etnichko chischcenje za vreme 2.svetskog rata a komunisti su to LEGALIZOVALI.
Balans Srba i Albanaca drastichno je pomeren u Albansku stranu na taj nachin.
 
Inace ovako je to funkcionisalo BlackMusician73.Da ti plasticno objasnim na jednom primeru.

Ja se sa zenom recimo uselim kod tebe u stan/kucu. Pocnem tebe onda malo da bijem,da ti silujem sestru,kevu,maltretiram i sl.
Zatim izrodim sa mojom zenom jedno 2-3 dece za pocetak.Tvoja sestra zapali iz stana.Posle usled stalnih batina i straha to urade i tvoji roditelji.
I ja onda posto nas (ja ,zena i recimo troje dece) ima petoro a ti si jedan trazim tvoj stan za sebe.Ipak sam ja vecina i demokratski je da ako zelim tvoj stan ti mora da mi ga das.
E tako ti je to i sa KiM .Ako to podrzavas ja sam spreman vec danas da se doselim kod tebe :)
 
Torrente BG:
Inace ovako je to funkcionisalo BlackMusician73.Da ti plasticno objasnim na jednom primeru.

Ja se sa zenom recimo uselim kod tebe u stan/kucu. Pocnem tebe onda malo da bijem,da ti silujem sestru,kevu,maltretiram i sl.
Zatim izrodim sa mojom zenom jedno 2-3 dece za pocetak.Tvoja sestra zapali iz stana.Posle usled stalnih batina i straha to urade i tvoji roditelji.
I ja onda posto nas (ja ,zena i recimo troje dece) ima petoro a ti si jedan trazim tvoj stan za sebe.Ipak sam ja vecina i demokratski je da ako zelim tvoj stan ti mora da mi ga das.
E tako ti je to i sa KiM .Ako to podrzavas ja sam spreman vec danas da se doselim kod tebe :)
Pitanje je ima li sestru da bi shvati doslovce sta si mislio.Ako nema sestru bojim se da nece razumeti
 
Torente, to poređenje sa stanom je čista budalaština.

Evo malo podataka:

Population of Serbia by Religion and Native Language in 1921:

Kosovo:
Serbian 114,095
Albanian 288,907


The above data lead to a conclusion that in 1921 more than two thirds of inhabitants in Serbia were of Orthodox religion. In Kosovo & Metohia, the Muslims constituted 75% of the total population, but 65.8% spoke the Albanian language and 6.4% spoke the Turkish language. From the total population in Vojvodina, about one half spoke Hungarian or German (24.3% Hungarian, 22.0% German), while Serbian or Croatian was spoken by 43%.

22. Živojin Kržalić, "Stanovništvo Jugoslavije 1921. godine po veroispovesti i maternjem jeziku," /Population of Yugoslavia by Religion and Mother Tongue.../ in Radni dokument, 32, (Belgrade: RZS SR Srbije, 1986).

http://www.rastko.org.yu/istorija/srbi-balkan/sradovanovic-demography.html
 
rbija je na Kosovo došla 1918 nakon ratnih pobeda i sa Kosova otišla 1999. nakon ratnog poraza.

Нигеријац, веома брзо учите партијске мантре за некога кога су на форуму убедили да буде за ЛДП.
Похвалићу вас код вашег братића Тариба.
 
Torrente BG:
Pa ne znam bas.

A sto se tice te populacije i sl.Ma koga bre zabole KiM nece siptarsko biti a i ako im ga dodele kad tad ce opet biti rata i KiM ce opet biti srpsko a siptara biti nece.

Znači posle svih argumenata dolazimo do toga da nam prostaje inat i mantranje "Kosovo je naše". Problem je što nije, a nije upravo zahvaljujući takvoj politici mantranja nacionalnim frustracijama.
 
Pa ti podaci mi nekako ne drze vodu:lol:
Ako Albanci imaju naj prirashtaj u Evropi,i u periodu od 1921.-1948. ih se uz proterivanje Srba(hocesh li mozda da mi kazesh da nije bilo proterivanja?Pa shto je onda na papiru stajala zabrana povratka Srba jer Albancima bi to "smetalo") broj poveca za samo 2%..vazi.Pa da ta zabrana nije bila u pisanoj formi i ona bi se danas poricala.:lol:
 

Back
Top